Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 19:00, MateoKiszlo napisał:

> Nie jest tak źle jak wygląda, w G3 jest o wiele gorzej. Po za tym te błędy nie są tak
rażące
> i są do zniesienia, szczególnie pierwszy raz jak całość cię fascynuje i ciekawi dalszy
przebieg
> fabuły.
>

Mam jeszcze dwa inne powody - mój sprzęt do najmocniejszych nie należy, a pieniędzy brak i
nie zapowiada się, aby miało się to zmienić :]

OK, nie mówiłeś o tym, że sprzęt masz za słaby tylko raczej, że gra jest kiepska od czego próbowałem cię odwieźć, gdyż jest całkiem fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że plik pobierałem dwa razy (z rapidshare, bo na ftp CDP jest strasznie niski transfer). Gra stwierdzała za każdym razem, że patch jest wadliwy. W końcu zainstalowałem go za pomocą patchera z NWVault. Czy tak powinno być? O_o

Drugie pytanie:
Auto-updater nadal ma problem, który występował wcześniej. Tzn. twierdzi, że muszę pobrać poprawkę ''Crtical Rebuild'':
Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Zrezygnowano z patch''a

Nie powinno się to zmienić? Czy może to wada jedynie ściągniętego pliku?

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę Neeshka dalej niema ogona.Może obsydian postara się dodac w patchu 1.5 jeśli oczywiście im sie zechce w
co szczerze wątpie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 20:44, mak.m napisał:

Jak widzę Neeshka dalej niema ogona.Może obsydian postara się dodac w patchu 1.5 jeśli oczywiście
im sie zechce w
co szczerze wątpie!!!!

Neeshka ma ogon zdaje się od wersji 1.03, tylko żeby go zobaczyć, trzeba wczytać save''a PRZED przyłączeniem Neeshki do drużyny (czyli praktycznie każdy save zapisany przed wejściem do Fortu Locke).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 22:19, Dermi napisał:

Neeshka ma ogon zdaje się od wersji 1.03, tylko żeby go zobaczyć, trzeba wczytać save''a PRZED
przyłączeniem Neeshki do drużyny (czyli praktycznie każdy save zapisany przed wejściem do Fortu
Locke).


Nieprawda. Po patchu Obsidianu 1.02 -> 1.04 Neeshka ogona nie posiada, chyba że trzeba coś specjalnego jeszcze wykonać. W każdym razie mimo dwukrotnego rozpoczynania gry od początku Neeshka ogona u mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie (bo jestem leniwy:P), jak zainstalować patcha 1.04 do NWN2??
Zaktualizowałem autoupdate''ra, przekopiowałem spakowanego patcha (rozpakowanego również) odłączyłem net i cały czas d""a, autoupdater nie widzi patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:29, Daimon_Frey napisał:

Nieprawda. Po patchu Obsidianu 1.02 -> 1.04 Neeshka ogona nie posiada, chyba że trzeba coś
specjalnego jeszcze wykonać. W każdym razie mimo dwukrotnego rozpoczynania gry od początku
Neeshka ogona u mnie nie ma.


Nie mam pytan... czy kiedys te bugi zostana usuniete? Chyba to pytanie retoryczne niestety :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 05:36, Kris_bla napisał:

Nie mam pytan... czy kiedys te bugi zostana usuniete? Chyba to pytanie retoryczne niestety
:-/


Tu to możemy jedynie pytać o błędy w polonizacji. A reszta spraw i nawet sama implementacja polonizacyjnych błędów jest w rękach Obsidiana i to Ich trzeba pytać a nie CDP raczej...
Fakt, że to wszystko jest "Taa dada dada daa dadadada wytrąciłaś mnie z równowagi" - Elektryczne Gitary ale co poradzisz??? To już nie epoka gier bez łat... Teraz wypuszcza się półprodukt, byle szybko, byle już i taka jest prawda - potem się tylko łata, bądź nie => patrz na Gothic 3. Powstał patch 1.12, nic praktycznie nie poprawił w optymalizacji silnika i KONIEC. Teraz nawet na forum Ważniacy mówią - JAK BĘDZIE TO DAMY ZNAĆ I BĄDŹCIE CICHO => czy to łatdnie tak???
Idę do pracy, pa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przyglądam się temu tematowi od pewnego czasu - dla tego że przymierzam się do kupna tej gry tylko się trochę pogubiłem z tymi poprawkami i mam pytanie czy jak kupię teraz gre to będę miał ją czym zpaczować i czy ona będzie grywalna, czy może jeszcze trochę poczekąć ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 23:29, Daimon_Frey napisał:

> Neeshka ma ogon zdaje się od wersji 1.03, tylko żeby go zobaczyć, trzeba wczytać save''a
PRZED
> przyłączeniem Neeshki do drużyny (czyli praktycznie każdy save zapisany przed wejściem
do Fortu
> Locke).

Nieprawda. Po patchu Obsidianu 1.02 -> 1.04 Neeshka ogona nie posiada, chyba że trzeba coś
specjalnego jeszcze wykonać. W każdym razie mimo dwukrotnego rozpoczynania gry od początku
Neeshka ogona u mnie nie ma.

No to faktycznie fajnie :/ Ciekawe jak Obsidian składał tego patcha, co za ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To moj pierwszy post na tym forum (jakby to kogos interesowalo:P) - wiec troche sie denerwuje.

Przechodzac do sedna sprawy...

Nie ukrywam, ze jestem bardzo rozczarowany NWN2. I to zarowno sama gra - jak i polskim tlumaczeniem. Nie wiem, jak produkt posiadajacy tyle niedorobek mogl przejsc beta-testy, jakim cudem engine gry jest tak pamieciozerny, w jaki sposob tyle atutow/feats, zaklec/spells, umiejetnosci/abilities moze byc zabugowanych. Nie chce zaczynac porownan typu "NWN2 jest beee, Atari to nie Bioware," - ale jest to chyba nieuniknione przy tak rewelacyjnej czesci pierwszej - i tak kontrastujacej z nia drugiej. Zadalem sobie troche trudu by przeczytac prawie wszystkie ze 112 stron tego temat. Argh - ponad miesieczne oczekiwanie na patch''a, ktory notabene mial oficjalna premiere wczoraj? I jak na zlosc nie poprawil wszystkiego - co jedynie bardziej rozsierdzilo graczy...ja rozumiem, ze powinnismy sie cieszyc ojczysta wersja, ze dialogi mowione po naszemu, napisy tez bardziej przystepne - ale, kurcze, nie takim kosztem.
Mam pytanie do CDP - czy duzym klpotem byloby stworzenie programiku pozwalajacego, by nasze polska wersja stala sie w cudowny, magiczny sposob wersj angielska? Moge sie nie znac - ale taki konwerter to dla doswiadczonych progrmistow nie jest chyba duzy problem? Program automatycznie podmieniajacy pare plikow i uaktualniajacy niektore wpisy w rejestrze rozwiazalby - przynajmniej po czesci problemy wynikajace z czekania na polskie wersje patchy. Zazwyczaj jestem przeciwnikiem tlumaczen gier na nasz jezyk - nie wiem, moze wynika to z faktu, ze wychowalem sie na poczatkach Cartoon Network i anigielskich grach na A500 - kupujac NWN2 powiedzialem sobie - "a co tam - moze poziom tlumaczeń wzrosł, moze bedzie dobrze". Poziom tlumaczen pozostal ten sam - zmienily sie niestety rzeczy "okolotlumaczeniowe" - widze, ze wzystko zbliza sie do poziomu politykow. Jak narazie jedynym plusem - i milym zaskoczeniem byl moment, w ktorym Neeshka(mam nadzieje, ze imie napisane bezblednie:) nazwala naszego pierwszego karsnoludzkiego przyjaciela "pokurczem"...:) Heh, od razu skojarzyla mi sie odwieczna wojna miedzy krasnoludami i reszta swiata na pewnym prywatnym polskim shardzie Ultimy Online...:) Dla mnie jednak elf mowiacy w moim ojczystym jezyku brzmi dziwnie - moze fakt, ze pomimo znajomosci angielskiego to jest jednak obcy jezyk - badz co badz inny i lepiej pasujacy do ust przecietnego elfa niz nasz ojczysty.

Konczac ten przydlugi tekst - chyba przerwa na kawe mi sie dzis przedluzyla :P - chcialbym zadac jeszcze jedno pytanie, gdyz umknelo to mojej uwadze...dlaczego pomimo sukcesu jaki odniosl pierwszy NWN - sequela wydal duet Atari/Obsidian - a forum jest na oficjalnej stronie Bioware?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 11:59, Akashi napisał:

Witam wszystkich...

W dniu dzisiejszym został umieszczona ostateczna wersja patch od Obsidianu 1.04PL, ten patch
także powinien się pojawić jako aktualizacja automatyczna w grze.

Pod poniższym linkiem jest już nowy patch do gry:
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from102809_to104870.zip

Niestety w tym patchu nie została wprowadzone jeszcze pełne spolszczenie toolset''u oraz 2
opcji w grze które doszły z tym patchem (pola hotbar oraz synchronizacji pionowej) te 3 elementy
zostaną poprawione w patchu 1.05, taką informację przekazał nam Obsidian.

W pliku zip jest instrukcja w jaki sposób należy zainstalować poprawkę w pliku CzytajTo.txt


Tyle z mojej strony
Pozdrawiam

Edit by RobeN

Tradycyjnie już zamieszczam link do pliku na rapidshare.com :)

http://rapidshare.com/files/17543190/nwn2_pc_polish_from102809_to104870.zip.html

Pozdrawiam

RobeNik :)

Witam

Czy mogę prosić o wskazówki- ściągnełam patch ( i to z dwóch wskazanych powyżej adresów ) i za każdym razem otrzymałam wiadomość, że folder jest nieprawidłowy lub uszkodzony. Co można z tym zrobić?

Będę zobowiązana za udzieloną pomoc

Pozdrawiam

Karin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę wcześniej o tym pisałem pobierz za pomocą jakiegoś programu do ściągania bo najprawdopodobniej maiłeś przerwanie połączenia z FTP i przez to uszkodził ci się plik.

Spróbuj raz jeszcze pobrać używając tym razem np. flash get''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani nie ladnie tak, ani nie dobrze i zaczyna to byc denerwujace... czemu sprzedaja nam polprodukty? Kiedys to bylo nie do pomyslenia, a teraz? Co druga gra to wersja Beta lub Alpha i potem ja skladaja dopiero... czasem i nigdy nawet do konca... tak jak G3... To jest przerazajace...

Po co kupowac wersje Beta, tak jak NWN2? Zebym wiedzial, ze tak jest, to bym w zyciu nie kupil... dalem sie zrobic w balona, jak wiekszosc ludzi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje, czy ktoś ma zamiar spolonizować toolseta do nwn2, bo bawiąc się (robieniem modów tego nazwać nie można) czuję się jak dziecko we mgle, a w szczególności problem mi sparawia robienie obszarów przejściowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche offtopic: wreszcie zrobiliście ten drobny szczególik w profilu gram.pl o który Wam tak głowę zawracałem... Czapki z głów :-D

A co do patcha, to z punktu widzenia single player to to samo poprzedni patch tyle, że ten ma pieczątke "oficjalny" i hotfix w sobie... Ale ten hotfix to poprawia tylko kilka punktów w toolsecie, więc to bardziej zainteresuje "Bobów budowniczych"... No i można grać w sieci... Jedyne do czego się przyczepię, to fakt, że w dalszym ciągu nie są poprawione powiązania dźwięków z odpowiednimi zdarzeniami...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowywalem NWN2 ale wylonczyl sie prąd podczas instalacji i usnolem gre recznie, i teraz daje na ikonke na plyucie i pisze: Error Lunch game o co chodzi?!?! Bo chce przeinstalowac i zaionstalowac tego patcha nowego help! i jak usunac dokladnie stare skaladniki zeby normalnie zainstalowac na nowo bo te glowne pousuwalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ma patcha gdzies na serwerze zeby klikac aktualizacja i sama gra sie zaktualizuje tylko recznie trzeba sciagac patch i dogrywac go do katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Obsidian ma nas jak zwykle gdzieś i sami musimy się tym zając.Ja prubuję już 2 raz aktualizowac grę bo za pierwszym razem na 3% mi staneło i komunikat oznajmił że mogę miec uszkodzony plik.Jak to nieda nic ściągnę jeszcze raz z rapida i sprubuję,a jak nie to mnie cholera chyba weżmie,przynajmniej do czasu jak będzie można pobrac ten patch normalnie z serwera obsidianu(czyli pewnie równo z premierą DNF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 16:52, Meketh napisał:

Bo Obsidian ma nas jak zwykle gdzieś i sami musimy się tym zając.Ja prubuję już 2 raz aktualizowac
grę bo za pierwszym razem na 3% mi staneło i komunikat oznajmił że mogę miec uszkodzony plik.Jak
to nieda nic ściągnę jeszcze raz z rapida i sprubuję,a jak nie to mnie cholera chyba weżmie,przynajmniej
do czasu jak będzie można pobrac ten patch normalnie z serwera obsidianu(czyli pewnie równo
z premierą DNF).


Albo zaraz po jego premierze ;-P

Kurde naprawde to jest juz ponizej krytyki... czemu AutoUpdate nie dziala nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować