Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2007 o 13:56, Akashi napisał:

Z tego co wiem następny patch bedzie już 1.04 -> 1.05
Obsidian nie mógł zrobić patcha z 1.03 (zrobionego przez nas)

Poza tym będzie on już szedł auto update, chyba że wcześniej podepniemy go na stronie tak jak
ostatnio.


To dobrze :-)

Dnia 23.02.2007 o 13:56, Akashi napisał:

Tak więc wracam spokojnie do nauki :P jak przez te patche sesji nie zaliczę to zastrzelę
kogoś :P Ergh....


Powodzenia :-) A jak cos to strzelaj do tego kto wymyslil sprzedaz gry w wersji BETA ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem i na dzieńdobry przed wczytaniem save,dowiaduję się że moja posta od tak sobie zmieniła charakter,potem jeszcze porada w języku angielskim podczas ładowania,no i kłopoty z minimapą w grze(może to przez savy nie wiem)więcej baboli narazie niezauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skoro NWUpdate przydaje sie juz do czegos wiecej niz zajmowania miejsca na dysku, to moze ja zglosze hurtem kilka spraw :-)
"
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Zrezygnowano z patch''a
"
a) moze ktos wreszcie usunie info o Critical Rebuild, skoro ma ich nie byc? No chyba, ze http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=1118 jest kolejnym "/faktem/ by nwn2.gram.pl"
b) jak juz ktos zauwazyl - powinno byc patcha, ew. jak ktos chce byc swietszy od papieza, to ''poprawki'' ;-)
c) http://img181.imageshack.us/img181/6310/nwnupdaterez8.jpg poza tym
d) z tego co widzialem w copy&paste komunikatow przez innych graczy taki bledow jest wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 23:19, NosferX napisał:

Zobacz po ile stoi...moze tez kupie:) i sprzedam swoja kolekcjonerska!


Hmm o ile pamiętam kosztuje około 20 - 25 funtów za zwykłą edycję. Jednakowoż i tak pewnie zakupię, będą się ładnie prezentować na półce, razem z częścią pierwszą w wydaniu premierowym.
Ten brytyjski gamestope to jednak cos:)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 22:48, maniekk napisał:

Hmm o ile pamiętam kosztuje około 20 - 25 funtów za zwykłą edycję. Jednakowoż i tak pewnie
zakupię, będą się ładnie prezentować na półce, razem z częścią pierwszą w wydaniu premierowym.
Ten brytyjski gamestope to jednak cos:)
Pozdrawiam.


A co to za sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... myślę że problemy zostały przezwyciężone... życzę Wam i sobie aby w przypadku 1.05 i kolejnych podobne atrakcje nie miały miejsca... temat mogę odpiąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 11:49, Kris_bla napisał:

> Hmm o ile pamiętam kosztuje około 20 - 25 funtów za zwykłą edycję. Jednakowoż i tak pewnie

> zakupię, będą się ładnie prezentować na półce, razem z częścią pierwszą w wydaniu premierowym.

> Ten brytyjski gamestope to jednak cos:)
> Pozdrawiam.

A co to za sklep?


Przepraszam pomyliłem sie w nazwie:P to amerykanie mają gamestopa, natomiast brytyjczycy mają to:

http://www.gamestation.co.uk/

Jak dla mnie to po prostu raj. Przykładowo mają gry na PS2 używane 4 sztuki za 20 funtów i to nie jakieś tandety, tylko dobre gierki.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:20, zardzel napisał:

No cóż... myślę że problemy zostały przezwyciężone... życzę Wam i sobie aby w przypadku 1.05
i kolejnych podobne atrakcje nie miały miejsca... temat mogę odpiąć...


Eee... wygląda na to, że odwiesileś temat z pomocą techniczną, a nie ten. ;)

A tak w ogóle to gdzie można zamieszczać uwagi co do spolszczenia?
Przewrót wciąż ma błąd w opisie. Ile razy mam powtarzać, nie 5 rang
a 10!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem patch najnowszy i wszystko ok wersja 1,04 no to se mysle wkoncu pogram se po necie! no i oczwyiscie nie! bo ten sam blad wyskakuje co z tym jak mialem starego patcha o co chodzi!?

20070225220616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:13, Baron Samedi napisał:

A mnie nurtuje, czy ktoś ma zamiar spolonizować toolseta do nwn2, bo bawiąc się (robieniem
modów tego nazwać nie można) czuję się jak dziecko we mgle, a w szczególności problem mi sparawia
robienie obszarów przejściowych.

To jest w końcu tylko kilka słówek do zrozumienia.

Obszary przejściowe robi się tak:
1. W pierwszym obszarze robisz wyzwalacz (trigger) nowego obszaru (dostępny w okienku schematów - kurcze jak to było po ang.?). Rozwijasz drzewko "Puste" i tam będzie "Nowy wygenerowany".
Czterema klikami w obszarze robisz z niego czworokąt. (działa tak jak wycinarka kroków - walkmesh trigger). Musisz zrobić wielokąt, na którego wejście przez postać powoduje, że coś się stanie.
2. W drugim obszarze tworzysz punkt nawigacyjny (waypoint).
3. We właściwościach tego waypointa wpisujesz taką etykietkę (tag) jaka dobrze oddaje to miejsce. Zwykle tag nazywa się tak, żeby łatwo było nimi się posługiwać czyli z WP_ (waypoint), nazwy obszaru (np. area2) i nazwy lub numeru wyróżniającego (np. Pn01 - wejście północne nr 1). Razem np. WP_malylas_pn1.
Nazwę etykietki kopijesz lub zapisujesz.
4. Wracasz na pierwszy obszar wybierasz utworzony w p.1 wyzwalacz nowego obszaru i w jego właściwościach ustawiasz:
Połączony z (linked to): etykietka twojego waypointa z p. 2 i 3
Rodzaj połączenia z obiektem (transition type): Przejście do punktu nawigacyjnego (waypoint)
Pierwsze z tych ustawień faktycznie łączy wyzwalacz z miejscem docelowym, a drugie wyświetla takie ładne błękitne coś :). Tego ostatniego wcale nie musisz ustawiać bo przeciesz mozesz chcieć, żeby kogoś przenosiło do innego miejsca z zaskoczenia jak tylko wejdzie w obszar niewidocznego przecież wyzwalacza. Przy okazji Waypoint również wcale niekoniecznie musi znajdować się w innym obszarze (musi on byc tylko w tym samym module).
I to wszystko.

Tak samo robi się w drugą stronę, żeby połączyć obszar w przeciwnym kierunku. Na zdjęciach w obu obszarach masz po po jednym wyzwalaczu i waypoincie ustawionym obok w każdej lokacji. W ten sposób możesz spiąć dwa obszary w obu kierunkach.

Podobne jest z drzwiami. Różnica jest tylko taka, że nie trzeba robic osobnego waypointa (chociaż może być) o ile we właściwościach drzwi z przez które przechodzisz wybierzesz
Rodzaj połączenia z obiektem (transition type): Przejście do drzwi (doors)
a w
Połączony z (linked to): etykietka (tag) drzwi docelowych.
Ponieważ drzwi docelowe mogą również wysyłać do innych drzwi (np. tych poprzednich), więc nie potrzeba tworzyć waypointów. Aczkolwiek użycie ich nie jest zabronione.
Jak widzisz przenoszenie się między obszarami, zewnętrznymi, wewnętrznymi, drzwiami, z wersją tylko dla głównego gracza, z drużyną lub bez itd. daje bardzo dużo możliwości.

20070226133306

20070226133326

20070226133342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera juz niby dzilala a gowno dziala! Dalej nie moge sie polonczyc z zadnym servie bo pisze ze cos tam z modulem!! 160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ KUPIC PIRATA I TO SAMO SIE MA PARODIA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 13:41, keyrome napisał:

Cholera juz niby dzilala a gowno dziala! Dalej nie moge sie polonczyc z zadnym servie bo
pisze ze cos tam z modulem!! 160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ KUPIC PIRATA
I TO SAMO SIE MA PARODIA!!


Potrzebujesz plik modułu danego serva :P Spróbuj sobie wejść na serv z orginalną kampanią, to ci wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 14:30, Scrapek napisał:

> Cholera juz niby dzilala a gowno dziala! Dalej nie moge sie polonczyc z zadnym servie
bo
> pisze ze cos tam z modulem!! 160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ KUPIC PIRATA

> I TO SAMO SIE MA PARODIA!!


Potrzebujesz plik modułu danego serva :P Spróbuj sobie wejść na serv z orginalną kampanią,
to ci wejdzie


czyli np co, chce normalnie grac jak kazdy normalny czlowiek ktory na ta gre wydal z160 zlalbo 100 zl! A tutaj widze takie gowno jak pirat! ze nawet mutli niema! i sie cdp szczyci tym ze wypuscil patcha lol! zalosne! patch ktory nic nie robic nawet sie po sieci pograc nieda-CHANBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:48, keyrome napisał:

> > Cholera juz niby dzilala a gowno dziala! Dalej nie moge sie polonczyc z zadnym
servie
> bo
> > pisze ze cos tam z modulem!! 160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ KUPIC
PIRATA
>
> > I TO SAMO SIE MA PARODIA!!

>
> Potrzebujesz plik modułu danego serva :P Spróbuj sobie wejść na serv z orginalną kampanią,

> to ci wejdzie

czyli np co, chce normalnie grac jak kazdy normalny czlowiek ktory na ta gre wydal z160
zlalbo 100 zl! A tutaj widze takie gowno jak pirat! ze nawet mutli niema! i sie cdp szczyci
tym ze wypuscil patcha lol! zalosne! patch ktory nic nie robic nawet sie po sieci pograc nieda-CHANBA


Elwro: To pisz na forum Obisdiana, bo to ich wina
keyrome: Żałosny to ty jesteś. Równie dobrze mógłbyś sobie kupić np. UT2004 i narzekać, że nie możesz grać na serwach z modem AirBuccaneers, czy CS i narzekać, że nie możesz grać na serwach z custom mapami. Praktyka dociągania map, modów itp. nie jest żadną nowością w grach multiplayer i twoje wzburzenie jest co najmniej zabawane. Jeżeli jednak dalej czujesz się oszukany to sprzedaj grę, ściąg pirata i ciesz się nielimitowanymi bugami, starą wersją i brakiem dostępu do jakichkolwiek (!) serverów. Ja, mimo faktu, że się na pacza naczekałem, oszukany się nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 22:06, keyrome napisał:

bo ten sam blad wyskakuje co z tym jak mialem starego patcha o co chodzi!?

A co na to pomoc techniczna? I czy kampania singlowa działa?

Stwórz w toolsecie najprostszego moda, tylko ustaw mu punkt poczatkowy i zapisz pod jakąś nazwą i sprawdź czy się wczytuje. Jeżeli nie, to możesz mieć jakieś paskudztwo w kompie, albo masz antywirusa, który działa w szalony sposób. Większość najpoważniejszych błędów związanych z uruchamianiem gry zostało wyeliminowanych i reszta zależy już tylko od systemu w którym gra pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2007 o 21:16, drapichrust7 napisał:

Update się udał - gra chodzi.
Jedyne co mnie zastanawia, to czerwony komunikat w przedostatniej linijce auto update.
Ktoś wie co ona oznacza?

Jak widać oznacza ona, że nie ma do ściągnęcia żadnych danych dodatkowych (opcjonalnych). Tyle, że komunikaty o niepowodzeniu są wyświetlane zawsze na czerwono, żeby łatwiej je było zauważyć wśród innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 19:48, keyrome napisał:

czyli np co, chce normalnie grac jak kazdy normalny czlowiek ktory na ta gre wydal z160
zlalbo 100 zl! A tutaj widze takie gowno jak pirat! ze nawet mutli niema! i sie cdp szczyci
tym ze wypuscil patcha lol! zalosne! patch ktory nic nie robic nawet sie po sieci pograc nieda-CHANBA


Nie rób awantury. Po prostu nie masz na dysku plików modu działającego na danym serwerze. Mody te są tworzone przez graczy, dla graczy i CDP nic do nich.
Jeśli chcesz grać na serwerze z danym modem, musisz odnaleźć w sieci stronę która udostępnia pliki modu, pobrać je i wgrać do odpowiedniego katalogu gry. Dzięki temu przy próbie połączenia z serwerem gra automatycznie wczyta mod i będziesz mógł bezproblemowo grać.
Poza tym, możesz grać na serwerach wykorzystujących mody "fabrycznie" zawarte w grze - wtedy nic nie musisz pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować