Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2007 o 09:35, juke napisał:

Mam pytanie. Czy Ceverwinter pójdzie na 512 RAM-u i Radeonie 9550?

Pójdzie (o ile karta ma 128MB RAMu, ale to da się obejść grzebiąc w rejestrze), ale bardziej przyjemne niż gra byłoby strzelenie sobie w głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 09:54, Pan Maciek napisał:

przyjemne niż gra byłoby strzelenie sobie w głowę

Ma 128 Ramu, a to dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2007 o 20:59, Olamagato napisał:

Na jej kontynuowanie wpływa jednak fakt, że bugi w grze i dzisiątki patchy powodują, że piratom
nie opłaca się męczyć z jej crackowaniem bo zaraz potem wychodzi kolejna "lepsza" wersja, a
tylko nowa wersja umożliwia po jakimś czasie grę w sieci. Dzięki temu ilość oryginałów w stosunku
do piratów znacząco wzrasta. A to było moim zdaniem głównym powodem umiarkowanego powodzenia
rynkowego poprzedniej części.


możliwe ;) ale na allegro NW 2 możn już kupić za małe pieniądze a po ilości aukcji można także stwierdzić że ludzie wyzbywają się tego "bubla" - no może zamocno powiedziane ale prawdziwe ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam dlaczego sie robi taka wielka tajemnice na temat oficjalnego serwera, nic nie wiadomo kiedy wystartuje ,zamiast go promowac to mamy wielką cisze, a final bedzie taki ze go postawia a nie bedzie mial kto tam grac bo malo kto wie ze taki serwer powstaje. Ja chcialbym wiedziec bo powaznie mysle nad sprzedaza gry bo od 3 miesiecy lezy w kącie nieuzywana i nie wiem jak dlugo starczy mi cierpliwosci jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 10:48, IRASS71 napisał:

i nie wiem jak dlugo starczy mi cierpliwosci jeszcze.

Na pewno wystartuje gdy gra będzie miała sprawnego patcha, który wyeliminuje podstawowe problemy w samej grze. W tej chwili nawet nie dałoby się używać choćby postaci łowcy ponieważ powoduje to wylot serwera w kosmos. Poza tym robienie modów pod tak zaawansowaną grę jest niezwykle czasochłonne. Wystarczy powiedzieć, że zrobienie tylko jednego obszaru o przyzwoitym wyglądzie (ostatnio były udostępnione zdjęcia z kilku lokacji) może trwać nawet dwa miesiące. A przecież wszyscy oczekują, że lokacji (tych dużych) będzie conajmniej kilkadziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 09:59, juke napisał:

> przyjemne niż gra byłoby strzelenie sobie w głowę
Ma 128 Ramu, a to dlaczego?


Nie wiem dlaczego, ale faktem jest, że jak gra nie wykryje 128MB na karcie to się nie odpali
Da się to obejść modyfikując rejestr, ale gra działa koszmarnie wolno przy minimalnych ustawieniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 14:24, Pan Maciek napisał:

> > przyjemne niż gra byłoby strzelenie sobie w głowę
> Ma 128 Ramu, a to dlaczego?

Nie wiem dlaczego, ale faktem jest, że jak gra nie wykryje 128MB na karcie to się nie odpali
Da się to obejść modyfikując rejestr, ale gra działa koszmarnie wolno przy minimalnych ustawieniach...

Czyli to dlatego mam kłopot z uruchomieniem gry? Pisze coś o diretcx, zresztą napisałem ten problem w innym temacie o neverwinter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 15:26, juke napisał:

> [...] jak gra nie wykryje 128MB na karcie to się nie odpali
Czyli to dlatego mam kłopot z uruchomieniem gry? Pisze coś o diretcx, zresztą napisałem ten
problem w innym temacie o neverwinter.


Dlatego. Ale to akurat jest jasno napisane w wymaganiach sprzętowych - dziwię się, że tego nie sprawdziłeś przed zakupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 13:57, Olamagato napisał:

Na pewno wystartuje gdy gra będzie miała sprawnego patcha, który wyeliminuje podstawowe problemy
w samej grze. W tej chwili nawet nie dałoby się używać choćby postaci łowcy ponieważ powoduje
to wylot serwera w kosmos. Poza tym robienie modów pod tak zaawansowaną grę jest niezwykle
czasochłonne. Wystarczy powiedzieć, że zrobienie tylko jednego obszaru o przyzwoitym wyglądzie
(ostatnio były udostępnione zdjęcia z kilku lokacji) może trwać nawet dwa miesiące. A przecież
wszyscy oczekują, że lokacji (tych dużych) będzie conajmniej kilkadziesiąt.


Na pewno gra wystartuje gdy CDP da sprzet i wczesniej nie.
I tyle sensownych tłumaczeń wystarczy.

Błąd z łowcą nie był nigdzie nagłaśniany ... poza neewsami ekipy co przygotowywuje serwer. Takie krycie własnych (czy też CDP) tyłów dlaczego nie ma serwera ?
Tworzenie lokacji moze trwać i rok - a kilkudziesieciu to i kilkadziesiąt lat.

Powiedzcie wyraźnie, ze serwer ruszy kiedy gracze dorzucą jeszcze kasę na zakup dodatku do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:58, Pan Maciek napisał:

> > [...] jak gra nie wykryje 128MB na karcie to się nie odpali
> Czyli to dlatego mam kłopot z uruchomieniem gry? Pisze coś o diretcx, zresztą napisałem
ten
> problem w innym temacie o neverwinter.

Dlatego. Ale to akurat jest jasno napisane w wymaganiach sprzętowych - dziwię się, że tego
nie sprawdziłeś przed zakupem...

A w wymaganiach jasno pisze że wśród obsługiwanych kart jest radeon 9550 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zacząłem grać w NWN 2 wczoraj i chciałbym odłączyć Neeshke z drużyny, ale nie wiem jak to się robi i czy w ogóle jest to możliwe.
Dzieks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 11:06, betn napisał:

Mam pytanie. Zacząłem grać w NWN 2 wczoraj i chciałbym odłączyć Neeshke z drużyny, ale nie
wiem jak to się robi i czy w ogóle jest to możliwe.
Dzieks.


Jest taki mod, zdaje się był gdzieś na oficjalnej Polskiej stronie o NWN2, jednak jeżeli chcesz, by było to full legalnie, to musisz jeszcze trochę gry przejść do momentu, kiedy dotrzesz do [miasta] Neverwinter. Tam w tawernie można zmieniać i wybierać bohaterów. Wydaje mi się, że jest to pierwsze miejsce, w którym dokonujemy "wyboru" ekipy. Oczywiście później można wrócić i na nowo zmienić, nic nie stoi na przeszkodzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 11:06, betn napisał:

Mam pytanie. Zacząłem grać w NWN 2 wczoraj i chciałbym odłączyć Neeshke z drużyny, ale nie
wiem jak to się robi i czy w ogóle jest to możliwe.
Dzieks.


Ja jeszcze uzupełnię wypowiedź Choinxa: Możesz też odłączyć ją w późniejszej fazie gry, a mianowicie przy opuszczaniu lokacji "Warownia na Rozstajach", w momencie, gdy zdobywasz sojuszników do obrony zamku i próbujesz zdobyć błogosławieństwa ze wszystkich Posągów Oczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 11:00, juke napisał:

A w wymaganiach jasno pisze że wśród obsługiwanych kart jest radeon 9550 :(

To było prawdziwe dla wersji 1.0 i 1.01, które nie wyszły w Polsce. Wersja 1.02 wymagała juz Radka 9800 lub GF 6600 jako minimum. Wersja 1.03 i 1.04 - nie wiadomo bo readme nie zostało zmodyfikowane od tamtej wersji. Ale uruchomić grę zwykle się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:53, Leehtr napisał:

Powiedzcie wyraźnie, ze serwer ruszy kiedy gracze dorzucą jeszcze kasę na zakup dodatku do gry.

Nic nie wiem o dodatku do gry, a licznik na pewnej stronie wskazuje, że jakikolwiek dodatek może wyjść na jesieni. Czyli trochę późno. Bez względu na to kiedy dodatek wyjdzie Obsidian ma przed sobą mnóstwo roboty z naprawianiem obecnej gry. Naprawić ponad 100 bugów, to naprawdę nie drobiazg, tym bardziej, że jak na razie Obsidian jakby w ogóle ich nie widział i poprawia drobiazgi.
Ale nie ma to zapewne wiekszego związku z serwerem NWN PL.
Chociaż moje osobiste zdanie jest takie, że jeżeli ogólna ocena gry przez graczy spada z powodu błędów gry (co często przekłada się na sprzedaż), to nie ułatwia to żadnej sprawy, tylko utrudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to samo jest z G3 - a twórcy myślą o dodatku, a o patchu to chyba można już zapomnieć.
Nawet na Forum sami (chyba) związani z firmą admini/moderatorzy wypowiadali się w dosyć nieprzyjemny sposób:

Jak bedzie to zobaczycie, a teraz przestańcie się pytać i zakładać kolejne tematy.

To takie dosyć dziwne... 1.12 a gra jak cięła tak tnie i jak miała dziury tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 20:45, RobeN napisał:

Ale przecież to samo jest z G3


Weź mnie nawet nie drażnij RobeN! Szarpnąłem się na edycję kolekcjonerską i co? I leży na półce i się kurzy! Szczerze Ci powiem, że kompletnie już o niej zapomniałem i czekam na jakieś porządniejszego patcha (chyba sobie jeszcze poczekam) albo na dodatek, który PODOBNO ma połatać grę w miarę na zicher... Tyle udało mi się wyczytać na oficjalnym forum jakiś czas temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 22:13, Uzik napisał:

albo na dodatek, który PODOBNO ma połatać grę w miarę na zicher...

Inaczej mówiąc pozwoli napisac ją od nowa. :) ...I skasowac za to.
Aczkolwiek ja mam dziwne przeczucie, że jeżeli miało się problem ze zrobieniem poprawnie dwóch gier (KotOR2 i NWN2), to zrobienie dodatku równiez niczego nie polepszy. :|
Aczkolwiek lepiej gdy wyjdzie dodatek niżby miało nic nie wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jasno się wyraziłem? Chciałem powiedzieć, że G3 EK się u mnie kurzy, a NWN2 EK ma się dobrze. Na patchu 1.04 już całkiem przyzwoicie się gra.... Choć do ideału jeszcze trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować