Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Coraz dziwniej się czuję zaglądając do tego tematu. Tak zerkam na pudełko EK i zastanawiam się jak dalej potoczą się jego losy, czy nasze drogi się rozejdą? Czy zagram kiedyś w dopracowaną wersję tej gry? I jak zwykle patrzę w stronę pudełek z Baldurami, wzdycham sobie i zamykam oczy a potem ogarnia mnie ciemność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum NWN2 Belm zamieścił odpowiedź CDP na swojego maila dotyczącego patcha 1.05 - http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?p=33770#33770 .
Tym razem jest to wina zachodniego dystrybutora Wiedźmina, z którym obecnie współpraca układa się świetnie i CDP nie mógł wybrać lepszego wydawcy na zachodnie rynki (niedokładny cytat z wątku o Wiedźminie ;)). Jeśli jest prawdą to, co napisali w mailu, to tylko pogratulować takiej owocnej i modelowej współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Atari ma jakies swoje forum, na ktorym moglibysmy w kulturalny sposob eksplikowac nasze uzasadnione wątpliwości co do zaangazowania pracownikow tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 11:18, Elwro napisał:

Czy Atari ma jakies swoje forum, na ktorym moglibysmy w kulturalny sposob eksplikowac nasze
uzasadnione wątpliwości co do zaangazowania pracownikow tej firmy?

Na pewno ma swoje podforum związane z NWN2: http://www.ataricommunity.com/forums/forumdisplay.php?f=502
(wyszperane przed chwilą), ale tam się skarżą nawet mieszkańcy Stanów na olewanie klientów ze strony Atari ;) Mają też fora ogólne, gdzieś tam są podlinkowane, już nie patrzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co? CDP znowu ciała daje.
Kuźwa polska rzeczywistość - wyciągnąć kasę od ludzi, a później całujcie nas w pupę, co?
Jesteś firmą o tak niskim poziomie, że mnie dziw bierze, że jeszcze funkcjonujecie. Zero kontaktu i współpracy z Obsidianem, zero kontaktu z klientami/użytkownikami/graczami.
Ostatni raz kupiłem jakąkolwiek grę wydaną przez CDP. Mam nadzieję, że takich jak ja będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 16:39, ImageCuTTer napisał:

Jedno jest pewne: NAPEWNO NIE KUPIĘ dodatku do NWN2.
Macie to jak w banku.


A ja kupię dodatek, przynajmniej po to, żeby zagrać sobie w kampanię. I rezygnujesz z tego tylko z powodu problemami z wydaniem patcha? Rozumiem, też jestem wściekły, bo nie mogę grać przez neta, ale taki już jest nasz, graczy los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 17:55, edeń napisał:

A ja kupię dodatek, przynajmniej po to, żeby zagrać sobie w kampanię. I rezygnujesz z tego
tylko z powodu problemami z wydaniem patcha? Rozumiem, też jestem wściekły, bo nie mogę grać
przez neta, ale taki już jest nasz, graczy los.


Nie mogę pojąć dlaczego do gry CoH patche do wszystkich wersji językowych (do polskiej też) wychodzą 5 dni po wersji oryginalnej - a do NWN2 - NIE.
Nie mogę pojąć dlaczego CDP ustami prezesa Kicińskiego przeprasza za opóźnienia i obiecuje poprawę a potem nadal NIC się nie zmienia.
Nie rozumiem dlaczego BRAK JAKICHKOLWIEK INFORMACJI O TYM CO SIE DZIEJE - mimo próśb z naszej strony. A wystarczyłoby parę słów o aktualnym statusie prac.
Poprostu nie podoba mi się to wszystko i dlatego NIE kupię dodatku do tej gry i innym radzę zrobić to samo w trosce o skołatane nerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edeń ---> NWN2 kupiłem ze względu na tryb multiplayer. Za czasów NWN1 dużo znajomości nawiązałem i też było ciężko z patchami, ale teraz? Na to przecież słów nie ma. Kampanię przejdę w kilka dni i co? Łaskawie CDP pozwoli mi grać na ich dennych serwerach? Dziękuję. Jakoś inne kraje nie mają problemów z patchami tylko MY. Typowi polscy złodzieje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też się wkurzałem z powodu olewania tematu patchy przez CDP, ale już mi przeszło bo nic na to się nie poradzi.
CDP sprytnie tworzy licencje które mówią, że patchy wydawać nie muszą, robić lokalizacji toolsetu też nie muszą. Wszystko to jest napisane w licencji którą możemy przeczytać ale dopiero po zakupie gry bo jak wiemy licencja znajduje się w poradniku do gry i przy instalacji.
Na przyszłość radzę kupować angielskie wersje gier szczególnie tych wydawanych przez Bioware i CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

NWN2 kupiłem ze względu na tryb multiplayer.


Ja też kupiłem grę praktycznie tylko i wyłącznie ze względu na tryb multiplayer.

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

Za czasów NWN1 dużo znajomości nawiązałem i też było ciężko z patchami


Sam też grałem i nie było źle, patche wychodziły 2 tygodnie po angielskiej wersji.

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

Na to przecież słów nie ma. Kampanię przejdę w kilka
dni i co? Łaskawie CDP pozwoli mi grać na ich dennych serwerach?


Ja przeszedłem grę w 2 tygodnie, grając z półtorej, dwie godziny dziennie. A potem chciałem się przerzucić na multiplayera. Niestety, jest to niemożliwe, ze względu na patche. A propos serwerów stworzonych przez CDP - jest on w ogóle, bo nie zauważyłem...

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

Jakoś inne kraje nie mają problemów z patchami tylko MY. Typowi polscy złodzieje ...


No cóż. Gdybym wiedział wcześniej, to może nie kupowałbym tej gry, bo niedługo już w ogóle nie będę miał internetu...

~ImageCuTTer

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

Nie mogę pojąć dlaczego do gry CoH patche do wszystkich wersji językowych (do polskiej też) wychodzą 5 dni
po wersji oryginalnej - a do NWN2 - NIE.


Może dlatego, że NWN2 jest grą znacznie bardziej rozbudowaną i ma znacznie więcej błędów?

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

Nie rozumiem dlaczego BRAK JAKICHKOLWIEK INFORMACJI O TYM CO SIE DZIEJE - mimo próśb z naszej
strony.


Tego też nie rozumiem. CDP nabrało wody w usta i nie reaguje na nasze prośby w ogóle, tak jakby nie liczyli się z nami i z naszym zdaniem.

Dnia 19.05.2007 o 11:13, Telemach napisał:

A wystarczyłoby parę słów o aktualnym statusie prac.


Wiesz, raczej trudno byłoby powiadomić o pracach, których praktycznie nie ma, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać o łatce 1.05 mozemy zapomniec.. Najprawdopodobniej wyjdzie dopiero 1.06, albo 1.07. Przypuszczam że to zależy od tego na jakim etapie sa poprawki polonozacyjne i czy Odsidian wysle na czas pliki do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie, co uparcie powtarzam, słabym ogniwem jest CDP! Pytam i proszę o informacje ludzi od których nabyłem grę! Ci ludzie nie odpowiadają nie tłumaczą, jednym słowem bardzo brzydkie zachowanie! Fuuuu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 11:47, filiphagno napisał:

Z tego co widać o łatce 1.05 mozemy zapomniec.. Najprawdopodobniej wyjdzie dopiero 1.06, albo
1.07. Przypuszczam że to zależy od tego na jakim etapie sa poprawki polonozacyjne i czy Odsidian
wysle na czas pliki do CDP.


Na jaki czas? Przeciez pracownicy Obsidianu juz dawno, dawno temu (bedzie juz z poltora miesiaca) wyraznie zaznaczyli, ze wyslali potrzebne materialy polskiemu dystrybutorowi gry (znaczy CDP). Co znaczy "wyslac na czas pliki do CDP"?? Pol roku wczesniej, zeby nasza latka mogla ukazac sie rowno z angielska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eehhh dawno tu nie zagladalem :) Moje zmagania z NVN2 PL skonczyly sie na wyczekiwaniu na latke 1.02... czyt. nie doczekalem sie a gre odlozylem na polke. Po pol roku, zagladam na neverwinter2.gram.pl i o malo mi rece nie opadly... nic sie nie zmienilo po za numerkami... patch w jezyku polskim utknol na 1.04 podczas gdy angielski juz jest 1.05 (1.06 beta)... nic tylko zgodzic sie z osobami ktore juz tutaj setki postow napisaly - NWN2 to ostatnia gra jaka kupuje w jezyku polskim i od CDP. Notabene moze mi ktos w koncu wytlumaczyc dlaczego angielska wersja NWN2 (niby kolekcjonerska a z tego co czytalem w opsie to niczym nie rozniaca sie od polskiej) byla tak droga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować