Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Jak w temacie - na kiedy planowane jest wypuszczenie latki 1.03 kompatybilnej z polska wersja ? Wbrew pozorom jest to bardzo wazne pytanie (przynajmniej dla Mnie :P) bo dopoki lata 1.03PL nie ujrzy swiatla dziennego, Ja i byc moze nawet szersze grono swiezo upieczonych wlascicieli NWN2 moze sobie przucac plytkami z gra o sciane ;/ z powodu wiekszych ( i pomniejszych) bugow ktore nawet uniemozliwiaja uruchomienie gry (jak np.: ten w zalaczonym obrazku na ktorym jedynym "panaceum" jest w/w patch ;-))
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 20:05, Mniszka napisał:

Też sobie zadaję to pytanie i dziwię się, że dopiero teraz ktoś poruszył ten temat ;)


Dziekuje za wsparcie ;-)
Ja to jednak glupi jestem :P zapomnialem dac obrazek z bugiem/bledem przez ktory nie moge w ogole gry odpalic ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:32, Morfieusz napisał:

bugiem/bledem przez ktory nie moge w ogole gry odpalic ;(

Najpierw odinstaluj sobie wszystkie możliwe sterowniki do karty graficznej.

Potem usuń sobie .NET 2.0 z "Dodaj/Usuń programy". Jeżeli masz .NET w wersji 1.1 PL, to również usuń.

Następnie spróbuj usunąć sobie directX9 jednym z programików np.:
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=522

Jeżeli jesteś w stanie zainstalować sterowniki do grafy bez .NET i bez DirectX, to spróbuj tego. Jeżeli nie, to przerestartuj kompa, zainstaluj sobie tylko runtime DirectX9c PL, potem .NET 2.0 PL i wtedy zainstaluj najnowsze stery.

Wtedy instaluj grę. Jeżeli obu modułów pomocniczych udało Ci się nie zainstalować, to gra zainstaluje je sobie z płyty instalacyjnej, jeżeli musiałeś (zwykle radeon), to tylko zweryfikuje.

Byc może to pomoże i błąd ominiesz. Generalnie każdy błąd da się ominąć, trzeba tylko wiedzieć co go powoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 00:06, Olamagato napisał:


Byc może to pomoże i błąd ominiesz. Generalnie każdy błąd da się ominąć, trzeba tylko wiedzieć
co go powoduje.

Ależ oczywście że "Generalnie każdy błąd da się ominąć, trzeba tylko wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 07:50, pitigast napisał:

A generalnym błędem jest kupowanie wersji PL ( patrz DS2 Pl, G3 Pl, NWN 2 Pl ).

Nie chcesz, to nie kupuj. Ja sobie kupiłem i dobrze mi się gra. A to, że wpółczesne gry oczekuą wydajności kart 256-bitowych, to było wiadome od dawna i to, że polskie wersje patcha wychodzą z opóźnieniem, to też wiadomo od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tego, nacieszyłem się NW2 EK całe 5 minut. Dokładnie do czasu ekranu po wyborze wygladu postaci. W tym momencie komp mi się resetuje. Próbowałem ominąć to grając gotową postacią i zresetował się pod koniec pierwszego dialogu:( Any idea?

Próbowałem już z ustawieniami graficznymi i gram na zalecanych (autodetect)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SławekT ---> Nie piszesz nawet jaki masz system operacyjny, sprzęt, etc.

Wygląda na to, że łatka 1.03 będzie wtedy, kiedy zostanie wydana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że nic by się nie stało gdyby jakiś pracownik CDP napisał kiedy ''orientacyjnie'' można się spodziewać patcha... najnowsza łata poprawia sporo bugów(a i w polonizacji jest ich troche) i dość znacznie poprawia płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy w CDP zajmuje sie wszystkim... Od polskich patchy jest dzial lokalizacji, a on nieczesto na forum sie raczej zjawia, jak bedziesz cos wiadomo to sami nas poinformuja o patchu. Byle Atari predko teraz go zatwierdzil a nie opierdal sie jak przy NWN1 miesiacami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurra !! Zmobilizowalem sie wczoraj i zrobilem system od nowa + formacik C: i DZIALA !! :-D:D:D Co i tak nie zmienia faktu ze jednak patch 1.03 PL bylby baaardzo mile widziany w najblizszym czasie ;-) bo plynnosc dzialania gry i animacji (o obrotach kamery nie wspomne) pozostawia wiele do zyczenia :P W dzisiejszych czasach to tworcy od tych wodotryskow chyba zapominaja co to optymalizacja engine''u i o tym co jest najwazniejsze w grach ;-)
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:29, Morfieusz napisał:

Hurra !! Zmobilizowalem sie wczoraj i zrobilem system od nowa + formacik C: i DZIALA !! :-D:D:D
Co i tak nie zmienia faktu ze jednak patch 1.03 PL bylby baaardzo mile widziany w najblizszym
czasie ;-) bo plynnosc dzialania gry i animacji (o obrotach kamery nie wspomne) pozostawia
wiele do zyczenia :P W dzisiejszych czasach to tworcy od tych wodotryskow chyba zapominaja
co to optymalizacja engine''u i o tym co jest najwazniejsze w grach ;-)
pzdr

Swoją drogą kiedy oficjalne 1.03 wyszło? Czy jeszcze nie wyszło? Bo zazwyczaj na polonizacje łatki czekaliśmy około tygodnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 20:57, kuchi14 napisał:

Swoją drogą kiedy oficjalne 1.03 wyszło? Czy jeszcze nie wyszło? Bo zazwyczaj na polonizacje
łatki czekaliśmy około tygodnia...


No wlasnie jeszcze nima oficjalnego 1.03 PL ;/ A przydalby sie ze wzgledu na optymalizacje i bugi (takze te w wersji PL :P czyli pomieszane głosy m.in.) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 12:29, Morfieusz napisał:

Hurra !! Zmobilizowalem sie wczoraj i zrobilem system od nowa + formacik C: i DZIALA !! :-D:D:D
Co i tak nie zmienia faktu ze jednak patch 1.03 PL bylby baaardzo mile widziany w najblizszym
czasie ;-) bo plynnosc dzialania gry i animacji (o obrotach kamery nie wspomne) pozostawia
wiele do zyczenia :P W dzisiejszych czasach to tworcy od tych wodotryskow chyba zapominaja
co to optymalizacja engine''u i o tym co jest najwazniejsze w grach ;-)
pzdr


Nie do końca zapominają. To po części jest tak że nie mają czasu, a po części biznes gier napędza biznes podzespołów (i wszystko się ładnie kręci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 15:32, z00m napisał:

Myśle że nic by się nie stało gdyby jakiś pracownik CDP napisał kiedy ''orientacyjnie'' można
się spodziewać patcha... najnowsza łata poprawia sporo bugów(a i w polonizacji jest ich troche)
i dość znacznie poprawia płynność.


Witam,

Polska wersja poprawki 1.03 powinna pojawić się na naszej stronie w przeciągu 2 tygodni. Będę starał się was na bieżąco informować jak tam idą pracę nad poprawką.

Pozdrawiam,
Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 10:52, Johnny Bravo napisał:

Polska wersja poprawki 1.03 powinna pojawić się na naszej stronie w przeciągu 2 tygodni.

no nie wiem, swieta w trakcie moga troche spowolnic prace a jak przekroczycie termin to na forum gracze was zjedza (a ja bede im kibicowal :) )

Dnia 11.12.2006 o 10:52, Johnny Bravo napisał:

Będę
starał się was na bieżąco informować jak tam idą pracę nad poprawką.

do posłańcow sie nie strzela :)

dzieki za info, osczedzi troche odświerzania strony glownej w poszukiwaniu łaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz zapomniec o "profesjonalizmie" ekipy lokalizacyjnej z cdp...

Johnny Bravo juz napisal co to znaczy profesjonalna wersja jezykowa i nie sadze by cos sie zmienilo patrzac na dodatek do Herosow 5 http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=12902&pid=31 ... wyglada na to ze gra ktora lubie zespol tlumaczy z cdp stara sie maksymalnie okaleczyc zeby mi odebrac przyjemnosc z zabawy - cieszcie sie wszyscy ze nie jestem fanem NWN 2... bo wtedy polska wersja tej gry pobilaby na glowe bledy z herosow 5 :) hle hle hle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 11:19, morthi napisał:

mozesz zapomniec o "profesjonalizmie" ekipy lokalizacyjnej z cdp...

oj, ja z natury jestem optymista (na cmentarzu widze same plusy itd), poza tym od poprawki do nwn2 nie wymagam poprawiania lokalizacji ale poprawiania bugow i optymalizacji grafiki a tu cdp nie moze raczej nic zepsuc.

oczywiscie licze ze to co zrobia bedzie profesjonalne itd no, ale w koncu kazdy klient tego wymaga wiec nawet nie wspominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować