Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2007 o 14:27, maggit napisał:

To powiedz to Obsidianowi i setkom ludzi z forum NwN2 i zajrzyj do tego tematu zanim
zaczniesz udawać specjalistę od sprzętu i niewiadomo-jakiego-fafarafa. OK?
Poza tym umiem czytać a błąd WYRAŹNIE oznajmia, że program nwn2main_amdxp.exe
wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Poczytaj o tym tutaj, "specu":
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=546308&forum=109&sp=0


Maggit - mam pod ręką 3 różne komputery na AMD:

AthlonXP 2500 (1 jądro) @ XP3200+
Athlon64 3500 (1 jądro) @ 2700MHz
Opteron 170 (2 jądra) @ 3000MHz

Na każdym z nich NWN2 śmiga normalnie!!!!!!

Tylko na moim Opteronie miałem problem, bo Mod BIG INVENTORY AND CHARACTER WINDOW nie był kompatybilny z patchem 1.04. Usunięcie plików Moda spowodowało ustąpienie problemów.

Czy 3 różne komputery (procki i płyty i dyski) to nie jest podstawa aby twierdzić, że sam problem nie jest ściśle związany z KAŻDYM AMD, tylko z jakimiś pobocznymi dodatkowymi czynnikami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:00, Pan Maciek napisał:

[...]
> > Czyli sugestia, że wywala się z powodu procka AMD jest nieprawdziwa. Równie dobrze
mógłbyś
>
> > napisać, że gra sypie się z powodu klawiatury na złączu PS2 albo z powodu twardego
dysku
> marki
> > Seagate, bo takie akurat masz (to jest przykład, nie pisz że nie masz dysku Seagate
;))...
>
>
> To powiedz to Obsidianowi i setkom ludzi z forum NwN2 i zajrzyj do tego tematu zanim
> zaczniesz udawać specjalistę od sprzętu i niewiadomo-jakiego-fafarafa. OK?
> Poza tym umiem czytać a błąd WYRAŹNIE oznajmia, że program nwn2main_amdxp.exe
> wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Poczytaj o tym tutaj, "specu":

> http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=546308&forum=109&sp=0

Hmm. W dalszym ciągu nie złapałeś, a w dodatku zacząłeś mnie obrażać.
Ostatnia próba - prościej napisać nie potrafię:
Plik nwn2main_amdxp.exe nie jest przeznaczony dla wszystkich AMD, tylko dla tych z rodziny
procesorów K7.
Jak ktoś ma AMD K8 to używa zwykłego pliku i ten działa OK.
Więc nie pisz, że NWN2 pod AMD nie działa bo to bzdura. Nie działa pod niektóre
procesory AMD

Koniec tematu


Masz rację byłem niemiły, ale to dlatego, że to TY pierwszy potraktowałeś mnie jak jakiegoś cholernego
trzynastolatka, który nie potrafi odróżnić dysku twardego od myszki. A mówiąc, że "sugestia, że wywala
się z powodu procka AMD jest nieprawdziwa" przeczysz sobie. Własnie przyznałeś, że gra nie działa pod AMD.
I tu jeszcze coś do RobeNa, nie mam żadnego z tych modów w moim NWN. Właściwie, to nie mam żadnego moda w moim NWN2, więc to wina mojego procka, a raczej Obsidianu, bo w wersji 1.03 wszystko było cacy. :/

Teraz koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 16:37, maggit napisał:

I tu jeszcze coś do RobeNa, nie mam żadnego z tych modów w moim NWN. Właściwie, to nie mam
żadnego moda w moim NWN2, więc to wina mojego procka, a raczej Obsidianu, bo w wersji 1.03
wszystko było cacy. :/



Skoro na moich 3 AMDkach - całkowicie RÓŻNYCH!!!!!!! gra działa, to ja nie widzę winy w AMD!!!

Problem musi być szerszy niż tylko w Procku.

P.S. Tnij cytaty proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam się sprawy mają Koledzy? Poprawki 1.3 i 1.4 zrobione przez CDP przetestowane?

Mam troszkę czasu wieczorami i pomimo problemów, postanowiłem rozpocząć grę. To jak gramy? Instalujemy 1.3 i ogień? Czy 1.4? Jaka opcja mnie mniej poirytuje? Pytam bo minęło troszkę czasu od wydania i zapaleńcy pewnie dokładnie to sprawdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 18:00, Black Ajgor napisał:

I jak tam się sprawy mają Koledzy? Poprawki 1.3 i 1.4 zrobione przez CDP przetestowane?

Mam troszkę czasu wieczorami i pomimo problemów, postanowiłem rozpocząć grę. To jak gramy?
Instalujemy 1.3 i ogień? Czy 1.4? Jaka opcja mnie mniej poirytuje? Pytam bo minęło troszkę
czasu od wydania i zapaleńcy pewnie dokładnie to sprawdzili.


Polecam opcje 1.04 z nieoficjalnymi poprawkami AudioFix i UIFix... Jestem pod koniec 1 aktu i jak narazie nie zaliczyłem żadnego wysypu. Choć jak ostatnio grałem na 1.02 to poważne wysypy zaczęły się dopiero w Twierdzy i Ruinach Arvahn... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mocny sprzet to pewnie lepiej 1.04 chociaz u mnie ta latka powoduje totalna niegrywalnosc i na 1.03 byloby lepiej, ale to chyba tylko moje zdanie, bo nie u wszystkich pojawiaja sie takie objawy... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co z wersją "poprawki stworzoną przez Obsidian"? czy naprawde Obsydian nie może nam dać żadnego pacha przez 4 miechy?... pewnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba uwazaja, ze to sprawa dystrybutora, a nie ich, bo oni do tak "egzotycznych" i "malych" krajow jak Polska nie robia patchy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 06:39, Kris_bla napisał:

Oni chyba uwazaja, ze to sprawa dystrybutora, a nie ich, bo oni do tak "egzotycznych" i "malych"
krajow jak Polska nie robia patchy ;-P

Heh, ale wersje PL to moga zrobic. CDP czy obsidian czy tez atari - mnie to nie obchodzi. Temat walkowany 1000 razy, ale IMO CDP zle umowe zawarlo i to sie teraz msci. Choc pewnie zrobili to specjalnie - kasa na koncie jest, bo gre ludzie kupili, a patche? Patche sa za free...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sprawa oficjalnego polskiego patcha 1.04 już dawno poszła w zapomnienie? Nie ma to jak profesjonalne informowanie klientów o postępie prac. Żenada ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech nie wypowiadałem się w tym temacie ponieważ niestety nie miałem czasu za bardzo.

Tak jak niektórzy z was wiedzą Obsidian obiecał nam poprawkę z wszystkimi już uaktualnieniami i tak też uczynił.
Dziś w nocy ją otrzymaliśmy,... poprawka jest z wersji 1.02 w chwili obecnej sprawdzamy czy wszystko jest z nią w porządku.

Poprawka zostanie umieszczona dopiero po jej sprawdzeniu! Więc sądzę, że jak dobrze pójdzie to poprawkę umieszczę do 18 dziś albo jutro z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 11:06, Akashi napisał:

Dziś w nocy ją otrzymaliśmy,... poprawka jest z wersji 1.02 w chwili obecnej sprawdzamy czy
wszystko jest z nią w porządku.

err, napisz ze to literowka i powinno byc 1.04 bo nie wiem czy smiac sie/plakac/czy cos nie kumam

Dnia 13.02.2007 o 11:06, Akashi napisał:

Poprawka zostanie umieszczona dopiero po jej sprawdzeniu! Więc sądzę, że jak dobrze pójdzie
to poprawkę umieszczę do 18 dziś albo jutro z rana.

hmm, imho, jezeli przyslal to obsidian - sprawdzcie tylko czy sie instaluje ok i dajcie na forum - tłumy betatesterow juz tu czekaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "z wersji 1.02" :P a nie "do wersji 1.02" :P ergh... nie tylko ja nie myślę z rana :P

Oczywiście ona jest do 1.04 z hotfixem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 11:23, Akashi napisał:

Napisałem z wersji 1.02 :P a nie do wersji 1.02 :P ergh... nie tylko ja nie myślę z rana :P

a sorry :) te literki takie male i szybkie... :D

Dnia 13.02.2007 o 11:23, Akashi napisał:

Oczywiście ona jest do 1.04 z hotfixem....


a moja propozycja z rzuceniem tego na forum po szybkim przetestowaniu nadal aktualna - i tak chyba nie bedziecie w kilka osob sprawdzic wszystkiego w ciagu jednego dnia a gracze wylapia wszystko. no i nawet jak cos drobnego bedzie nie tak - mamy cos lepszego w rekach? lepsze to niz obietnice obsidioana ze cos gdzies kiedys jeszcze przysla i poprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sprawdzić muszę najważniejszą rzecz czy gra się w ogóle uruchomi po tym patchu :P
A poważniej mówiąc jak tylko oś się w tej materii zmieni dam znać :P

Chociaż za te wczorajsze przycinki na ircu to sam już nie wiem czy się tak bardzo śpieszyć mam :)

Dobra wracam do sprawdzania... i błagam nie pytajcie się co pięć minut czy już patch jest na ftp jak będzie dam linka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc patch się instaluje, aczkolwiek w opcjach niestety Obsidian na zakładce Interfejs uraczył nas językiem angielskim... to tak za wczas mówię. Okim sprawdzam dalej.

No i są jeszcze stare txt w grze nie wrzucili nowych tekstów które poprawiliśmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie to samo co ten CDPowski z Mastera - jedyna zaleta, że Hotfix będize w nim.

Obsidian poprostu zlewa wszelkie materiały, które otrzymuje od CDP.

Zatem teraz do CDP => czy zrobicie SAMI polską poprawkę do Obsidianowskiego "Patcha 1.04+hotfix" czy dalej mamy zalewać Override tysiącami wave''ów i robić sami poprawki do Menu i innych miejsc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować