Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2007 o 13:07, bitelz90 napisał:

Czołem!

Mam pytanie ... Dlaczego kiedy chcem dokonać aktualizacji NWN 2 nic się nie dzieje ?? Zrobiłem
wszystko według instrukcji, tak jak było napisane skopiowałem ściągnięty, SPAKOWANY plik to
głównego katalogu, w którym znajduje się NWN 2. Po nacisnięciu w menu startowym przycisku "aktualizacja"
nic się nie dzieje ... :(

Czy ktoś wie dlaczego ??

Najpierw "ręcznie" musisz ściagnąć wersję 1.05 aktualizatora.
Potem go rozpakowywujesz i instalujesz.
I dopiero po tym zadziała Ci "automatyczna" aktualizacja.

Aktualizator masz tu : ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musialem recznie nic sciagac, dziwne... bezposrednio po instalacji sciagnal mi sie najpierw nowy updater, a potem sam patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 14:25, ceSSar napisał:

a sensowny komp to: ram min 1gb proc min 3ghz i grafa 256mb - 8 potokowa
i nie patrz na pudelko bo to klamstwa

To nie były kłamstwa bo wymagania wersji 1.0 były takie jak na pudełku. Po prostu od wersji 1.02 Obsidian podwyższył wymagania minimalne grafiki i przestał uznawać karty czteropotokowe za obsługiwane. Pudełko zostało wydrukowane wcześniej wg wymagań pierwotnej gry.
Dość rzadko zdarza się taka sytuacja, że po patchu gra przestaje oficjalnie obsługiwać jakieś karty (własciwie osobiście nie pamiętam żadnego takiego przypadku), ale jednak tu się to zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 23:15, Olamagato napisał:

> a sensowny komp to: ram min 1gb proc min 3ghz i grafa 256mb - 8 potokowa
> i nie patrz na pudelko bo to klamstwa
To nie były kłamstwa bo wymagania wersji 1.0 były takie jak na pudełku. Po prostu od wersji
1.02 Obsidian podwyższył wymagania minimalne grafiki i przestał uznawać karty czteropotokowe
za obsługiwane. Pudełko zostało wydrukowane wcześniej wg wymagań pierwotnej gry.
Dość rzadko zdarza się taka sytuacja, że po patchu gra przestaje oficjalnie obsługiwać jakieś
karty (własciwie osobiście nie pamiętam żadnego takiego przypadku), ale jednak tu się to zdarzyło.


w takim razie oszustwo?? mam prawo zwrocic gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego zgłoszenia do Federacji praw Konsumenta które wysłałem z miesiąc temu dotyczącego błędów, braku przetłumaczonego toolsetu oraz braku patchy dzisiaj otrzymałem odpowiedź która pewnie zainteresuje część obecnych na tym forum użytkowników. Co prawda teraz już jest znacznie lepiej, patche są odzew od firmy też ale mimo to zamieszczę odpowiedź poniżej.

"CD projekt wydał po polsku grę. Toolset jest jedynie dodatkiem do niej. Można z niego korzystać i można ściągnąć do niego odpowiednie patche. Oferta sprzedaży to gra po polsku, a nie toolset po polsku. Przykro mi ale obawiam się, że nie mogę poprzeć Pańskiego stanowiska.
Może Pan jednak spróbować złożyć reklamację do sprzedawcy, jakoby towar nie posiadał właściwości o których zapewnia informacja podana na opakowaniu.

Podstawą jest ustawa o sprzedaży konsumenckiej.
Odpowiedzialność ciąży na sprzedawcy.

Wadę należy zgłosić w ciągu 2 miesięcy od wykrycia. W zakresie sprzedaży rzeczy używanej można ten termin skrócić, jednak nie poniżej 1 roku. Skrócenie musi być wyraźnie zapisane, jeżeli nie ma takiego zapisu w umowie (lub też umowa jest ustna), to termin wynosi nadal 2 lata.
Niestety nie ma maksymalnej liczby napraw czy reklamacji. Jeżeli reklamacje się powtarzają można jedynie dowodzić, że łączą się one z nadmiernymi uciążliwościami dla konsumenta, a więc można od umowy odstąpić zgodnie z art. 8 ust 4 ustawy.
Reklamację powinno się zgłosić na piśmie.
Zgodnie z art. 8 ust 4 ustawy można żądać bezpłatnej naprawy lub wymiany towaru, jeżeli jest on niezgodny z umową. Nieodpłatność oznacza, że sprzedawca ponosi koszty transportu, demontażu itp. (art. 8 ust 2)
Jeśli wybierzemy wymianę, nie oznacza to jeszcze, że sprzedawca nie może zwolnić się z tego obowiązku poprzez naprawę. Jeżeli naprawa nie pogarsza produktu, zachowuje jego cechy estetyczne i funkcjonalne, a przy tym jest tańsza niż wymiana, to roszczenia konsumenta należy uznać za zaspokojone

Odpowiedź powinna nastąpić w ciągu 14 dni (kalendarzowych), jeżeli nie odpowiedziano, to reklamacja jest uznana za uzasadnioną – art. 8 ust 3. Jeżeli sprzedawca nie odpowie na piśmie, to właściwie nie ma możliwości udowodnienia, że odpowiedział.
Jeżeli towar został wymieniony, termin 2 lat biegnie na nowo. Niestety nie ma postanowienia co do przedłużania się odpowiedzialności sprzedawcy, o czas pozostawania towaru u niego w celu załatwienia reklamacji.

Reklamację bezpodstawnie odrzuconą można uznać za nie załatwioną w odpowiednim terminie. Można więc od umowy odstąpić. Odstąpienia dokonuje się na piśmie, które powinno również zawierać żądanie, termin i sposób zapłaty. Odstąpić można również w przypadku gdy naprawa i wymiana są niemożliwe lub narażają konsumenta na znaczne niedogodności. Podstawą jest art. 8 ust 4.
Proszę zwrócić uwagę, że na tej podstawie można albo odstąpić od umowy, albo żądać obniżenia ceny. W razie konieczności napraw, można żądać obniżenia ceny w takim stopniu, by obniżka pokryła koszty naprawy.

Nie można odrzucić reklamacji tylko na tej podstawie, że wada powstała po upływie 6 miesięcy od zakupu. Domniemanie zawarte w art. 4 ustawy (w razie wykrycia niezgodności przed upływem 6 miesięcy od zakupu, domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania towaru) ma znaczenie jedynie procesowe (jak każde domniemanie), przenosi ciężar dowodu w samym procesie. Jeżeli odrzucono reklamację na tej podstawie, to jest to odrzucenie bezpodstawne, należy więc od umowy odstąpić i żądać zwrotu ceny.

Niezgodnością towaru z umową może być również niezachowanie przez towar odpowiedniej trwałości. Oczywiście niezgodny z umową jest również towar niezgodny ze złożonym zamówieniem. Nie mający cech okazanej próbki lub wzoru. Wadą może być również to, że towar nie spełnia swoich funkcji estetycznych, jeżeli są one dla tego towaru kluczowe (kafelki, dywany itp.). Jeżeli wady powstały mimo konserwacji (na przykład prania) zgodnie z zaleceniami producenta lub z informacją na metce itp. to wada również podpada pod niezgodność towaru z umową.

Niezgodność z umową to również nieprawidłowość w zamontowaniu lub uruchomieniu, jeżeli zostały one wykonane w ramach sprzedaży.

Jeżeli sprzedawca nie zwróci pieniędzy, to można udać się do sądu polubownego przy inspekcji handlowej. Inspektoraty są w każdym powiecie. Sądy te są jednak dobrowolne, więc sprzedawca może się na takie postępowanie nie zgodzić. Zapytania są jednak wysyłane przez samą inspekcję, więc często sprzedawcy się godzą.

Jeśli sprzedawca się nie zgodzi pozostanie jedynie sąd powszechny. Jeżeli roszczenie nie przekracza 10 tyś zł. To można złożyć pozew w postępowaniu uproszczonym, na specjalnym formularzu dostępnym w każdym sądzie rejonowym (za darmo) oraz na stronach ministerstwa sprawiedliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pewnien problem
chodzi mi ze mam geforca 5500 i niesprawdzałem czy bedzie mi chodzic bo według kumpli powinno ale nieoto teraz chodzi
czy wyszedł juz jakis patch łatka która pozwala aby nawet na minimum(wszystko wyłaczone) zagrac bez uciązliwego klatkowania ze jedna decyzja to jest około 10 sekund .


prosze o niepisanie postów o tematyce musisz sobie kupic nową karte ipt wiem ze obsidian miała poszerzyc wymagania w patchach na karty z seri fx 5xxx
dziekuje za jakąkolwiek pomoc lub napisanie ze niema narazie takiego sposobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 09:59, ceSSar napisał:

w takim razie oszustwo?? mam prawo zwrocic gre?

Żadne oszustwo. Oszustwo to świadome działanie w złej wierze.
W tym przypadku nie ma ani świadomego działania (warunki działania gry w wersji 1.02 zmienił Obsidian tuż przed polską premierą), ani w złej wierze (przetłumaczone w ostatniej chwili przed premierą Readme zawiera informacje o zmianach i wymaganiach jakie zaszły w najnowszej wersji). Tak więc CDProjekt jest zupełnie w porządku. Wyrzucenie wydrukowanych już pudełek i druk nowych mogłoby położyć premierę polskiej wersji. W każdym razie podwyższone wymagania nie eliminowały całkowicie najsłabszych kart z grania, tym bardziej, że w patchu 1.03 i kolejnym przywrócono wydajność z premiery (czyli znowu dało się grać na najsłabszym sprzęcie podanym w wymaganiach). Oczywiście możliwość grania, to 800x600 i wyłączone wszelkie wodotryski graficzne. No ale gra chodzi.
A przynajmniej takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale co z tego wynika? I tak nam nie zwroca pieniedzy... BTW Bedziesz szedl do sadu zeby oddali kase? Napisz, bo sam sie nosze z tym zamiarem, moze wtedy kupilbym wersje angielska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy CDP zamierza udostęnic grupie tworzącej oficjalny serwer pod NWN2 maszyne, któa bedzie mogła pozwolić na w miare jakieś działąnie tego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy CDP zamierza udostęnic grupie tworzącej oficjalny serwer pod NWN2 maszyne, któa bedzie mogła pozwolić na w miare jakieś działąnie tego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 18:34, Kris_bla napisał:

Wszystko fajnie, ale co z tego wynika? I tak nam nie zwroca pieniedzy... BTW Bedziesz szedl
do sadu zeby oddali kase? Napisz, bo sam sie nosze z tym zamiarem, moze wtedy kupilbym wersje
angielska :-)

Sądzić się nie zamierzam w końcu sytuacja się poprawiła, szkoda zdrowia, ale dobrze znać stanowisko Federacji Praw Konsumentów na przyszłość.
Najbardziej mnie zaskoczyło że Toolset jest uznawany za osobny produkt którego dystrybutor nie musi tłumaczyć na język polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2007 o 14:19, Luksion napisał:


prosze o niepisanie postów o tematyce musisz sobie kupic nową karte ipt wiem ze obsidian miała
poszerzyc wymagania w patchach na karty z seri fx 5xxx
dziekuje za jakąkolwiek pomoc lub napisanie ze niema narazie takiego sposobu

oficjalny wątek pomocy technicznej dla nwn2 tam masz napisane jak ustawic opcje graficzne - swoja drogą choć na pudełku widnieje twoja karta jako minimum dla gry to twierdze że poniżej GF 6600GT nie ma co do gry siadać i tak trzeba prawie wszystko wyłączyć żeby cieszyć się w miarę płynną rozgrywką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 22:52, Tank25 napisał:

Sądzić się nie zamierzam w końcu sytuacja się poprawiła, szkoda zdrowia, ale dobrze znać stanowisko
Federacji Praw Konsumentów na przyszłość.
Najbardziej mnie zaskoczyło że Toolset jest uznawany za osobny produkt którego dystrybutor
nie musi tłumaczyć na język polski.


Tez mnie to zdziwilo... widac prawo w Polsce sprzyja takim sytuacja i wszyscy sa bezkarni ;-P A sytuacja sie jakos specjalnie to nie poprawila ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 12:43, Kris_bla napisał:

A sytuacja sie jakos specjalnie to nie poprawila ;-)

Ale jakoś wyraźnie gorsza niż sytuacja Anglików, Niemców czy Francuzów nie jest. :)
Wszyscy mają podobnie słabawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 21:05, Olamagato napisał:

Ale jakoś wyraźnie gorsza niż sytuacja Anglików, Niemców czy Francuzów nie jest. :)
Wszyscy mają podobnie słabawo.


Ja nie z tych, ze jesli inni maja gorzej lub tak samo zle to ja sie czuje lepiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile miejsca muszę mieć na dysku i w którym miejscu żeby zainstalować patcha? A może chociaż ten plik Czytajto.txt moglby ktos podeslac ? Sciagam juz chyba piaty raz i za kazdym razem nie moge zainstalowac patcha bo mowi ze mam za malo miejsca. Dajcie jakies podpowiedzi bo za chwile zlosc mnie straszna rozsadzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 22:18, yabol708 napisał:

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile miejsca muszę mieć na dysku i w którym miejscu żeby zainstalować
patcha? /Ciach


Pewny nie jestem, ale wydaje mi się [tzn. tak kiedyś pisali], że potrzeba coś koło 7GB na dysku z Tempem... i z 7GB na dysku z grą. Pamiętaj, że [jak już napisałem] potrzeba trochę wolnego miejsca na dysku, na którym masz zainstalowanego [jak się domyślam] Windowsa.
Może napisz ile masz na poszczególnych partycjach to będzie nam łatwiej cokolwiek o tym napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link to nowego Updatera (albo naprawy updatera jak kto woli) nie działa (strona gram.pl) a przy najmniejszym błędzie na mirror''rze powoduje brak możliwośći ściągnęcia przez kolejne 3 dni. Ktoś rozwiąże ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 20:54, kasztanek napisał:

czy juz mozna sciagnac tego patcha przez nwn updatera? i jak ktos go sciagnal, to jak wrazenia?
rzeczywiscie plynnosc grafiki wieksza?

Chyba mnóstwo ludzi już to zrobiło. Płynność grafiki jest subiektywnie taka jak na 1.03. Czyli znacznie polepsza się. I nie dlatego, że coś znacząco polepszono (chociaż kilka optymalizacji w np. obsłudze drzew wprowadzono), lecz głownie dlatego iż w 1.02 był błąd, który uzależniał płynność ruchów kamery od chwilowej ilości fps. W ten sposób optycznie wzmacniane było wrażenie "cięcia się". W wersjach od 1.03 poprawiła się nieco ilość fps i usunięto ten bug, o którym napisałem. Tak więc nie zmieniając opcji dostaje się płynną grę. A jeżeli nawet podkręci się opcje i przymuli do 10 fps, to gra nadal jest znacznie płynniejsza niż przy 20 fps bez patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować