Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2007 o 13:37, kasztanek napisał:

sciagnalem i z dalem wszystko na maxa, af x2 ale i tak chyba trzeba bedzie obnizac detale bo
nie mam zadowalajacej plynnosci

Dopiero na kartach 7800GTX i Radkach X1800XT można mieć wszystko na maksa z pełną płynnoscią. Jeżeli brakuje Ci tylko kilku klatek, to bez większej szkody dla obrazu pozbądź sie efektu rozjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy ten problem jest znany, ale (przynajmniej tak mi sie wydaje) po zainstalowaniu najnowszego polskiego patcha karta postaci przestaje sie odswiezac, a dzieje sie to juz tylko wtedy, gdy zmienia sie czlonka druzyny albo przechodzi do nowego obszaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:46, Kriz napisał:

karta postaci przestaje sie odswiezac, a dzieje sie to juz tylko
wtedy, gdy zmienia sie czlonka druzyny albo przechodzi do nowego obszaru.

Ten błąd jest już znany. Miejmy nadzieję, że jeśli zostanie porawiony, to w zamian nie otrzymamy innego. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ostatnio kupiłem sobie nvn 2 i ku memu zaskoczeniu niechce sie spatchowac z wersji 1.02 do 1.04 wyskakuje bład ze moze byc uszkodzony próbowałem sciagac ten plik ręcznie ale to samo przez akualizera to samo ktos cos na to poradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 12:43, Kris_bla napisał:

Tez mnie to zdziwilo... widac prawo w Polsce sprzyja takim sytuacja i wszyscy sa bezkarni ;-P
A sytuacja sie jakos specjalnie to nie poprawila ;-)

Prawo prawem ale CDprojekt wie jak konstruować napisy na pudełku wprowadzające ludzi w błąd w taki sposób żeby potem nie można im było nic zrobić.
P.s. ostatnio sobie czytałem opinie przy największych crapach jakie ma w sprzedaży aktualnie CDP i zaskoczyło mnie że nawet one mają masę opinii na 5 gwiazdek (ciekawe kto je pisze), a poza tym te negatywne opinie są umieszczane na końcu w taki sposób żeby nie było ich widać od razu bardzo sprytnie. Czym więcej gorszych opinii tym więcej potem się nagle pojawia tych na 5 żeby średnia nie spadała poniżej 3 gwiazdek, nie wierzę że gracze mają tak odmienne zdanie. Kiedyś tak nie było ale widzę że kasa się liczy, a nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę płynność gierki nie będzie zachwycać nawet na bardzo mocnych kartach. Jest to jakieś takie drewniane. Miejscami na full ustawieniach mam w terenie otwartym 17-23 fpsy (radeon 1950XT). Zostaje chyba crossfire lub po prostu zakup maszyny za 7-8 tysiaków. Czy wogóle mozliwe jest wyciagnięcie większej ilości ?

A tak poza tematem: Kiedyś były strony oficjlane np NWN1 czy baldurs gate. CDprojekt je zlikwidował czy może gdzieś przeniósł ? Stare adresy nie chodzą a szkoda, było tam kilka przydatnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to liczy sie tylko i wylacznie kasa, a nie klient, ale tak to chyba tylko w Polsce jest, bo z tego co wiem to w USA takie rzeczy raczej by nie przeszly... po wydaniu takim jakie CDP zaserwowalo nam przy NWN2 w USA to chyba sady by eksplodowaly od pozwow ;-P Ale coz... w Polsce prawo chroni zlodziei i oszustow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiadomo kiedy będzie najnowszy patch 1.05??
I czy teraz CDP ma jakiś kontakt z Obsidianem ??
Żeby nie było czegoś takiego jak ostatnio, że nie można się skontaktować i zapytać co z Patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie forum NWN.... oni na pewno nie powiedzą nam wcześniej... no CDP moze tak,
zeby mogli zrobic polonizacje... chyba, ze znowu beda z nia cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 19:51, maggit napisał:

Sprawdz sobie forum NWN.... oni na pewno nie powiedzą nam wcześniej... no CDP moze tak,
zeby mogli zrobic polonizacje... chyba, ze znowu beda z nia cyrki.


Wez mnie nawet nie strasz... jak znowu zrobia sobie z nas zarty jakies to chyba nie wytrzymam... Podobno nowe patche mialy juz normalnie dzialac, ale podobno to nic nie znaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 16:28, MetaL2 napisał:

Mam pytanie czy wiadomo kiedy będzie najnowszy patch 1.05??

Nie ma co się przejmować patchem skoro wiadomo, że z kilkoma setkami bugów, to oni się nie wygrzebią do numerka 1.15. (albo coś koło tego ;)

Patch jest w pełni zależny od pracy pracowników Obsidiana, którzy zajmują się naprawianiem gry. Przynajmniej z tego co mi wiadomo jako osobie postronnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszła beta patcha, naprawia wiele i psuje... UWAGA UWAGA:
-menu kontesktowe
-handel z postaciami niezależnymi
Żałosne... naprawią jedno, zepsują drugie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 08:20, maggit napisał:

Wyszła beta patcha, naprawia wiele i psuje... UWAGA UWAGA:
-menu kontesktowe
-handel z postaciami niezależnymi
Żałosne... naprawią jedno, zepsują drugie. :D


Szkoda gadac... To paranoja jakas jest :-P

BTW Jak to jest z tymi glosami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 19:33, Unreal11 napisał:

Mam pytanie. Czy Patch 1.04 jest najnowszy??

Na razie najnowszy. Ściśle wersja 1.04.870 bo była jeszcze wersja 1.04.860 (beta i oficjalna), która miała więcej nowych błędów niż ma je oficjalna.

Dnia 15.03.2007 o 19:33, Unreal11 napisał:

i czy po zainstalowaniu go będą jakieś komplikacje z grą?

Tak i należy się z tym liczyć. Jak na mój gust to najlepszy bilans ilości rzeczy poprawionych w stosunku do rzeczy nowo zepsutych ma wciąż wersja 1.03, która u nas wyszła sklecona przez CDProjekt jako nieoficjalna beta.
Smutne, ale wygląda na to, że nawet 1.05 nie będzie lepsza od 1.03.
Są tylko dwa wyjaśnienia. Albo poziom trudności zrozumienia kodu gry przerasta ekipę obecna Obsidianu zajmującą się ta grą, albo gra została tak fatalnie napisana, że nie da się jej skutecznie poprawiać i prościej byłoby napisać ją od nowa (czego nikt nie zrobi). Jest jeszcze tylko jedna gorsza ewentualność, że obie możliwości są prawdziwe.
Jeżeli gra ta nie zostanie zarzucona przez wydawcę, to ostatnie poprawki do gry mogą mieć numerek znacznie wyższy niż 1.68 z jedynki.
Na jej kontynuowanie wpływa jednak fakt, że bugi w grze i dzisiątki patchy powodują, że piratom nie opłaca się męczyć z jej crackowaniem bo zaraz potem wychodzi kolejna "lepsza" wersja, a tylko nowa wersja umożliwia po jakimś czasie grę w sieci. Dzięki temu ilość oryginałów w stosunku do piratów znacząco wzrasta. A to było moim zdaniem głównym powodem umiarkowanego powodzenia rynkowego poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować