Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Co do wydajności mój sprzęcik jest nienajgorszy : Athlon 3200 x64, 1GB ram w dualu 400Mhz, GeForce 7600GT.
Po zainstalowaniu łatki 1.04 mam slajdshow. Wszystko na maxa. Jak wyłącze cienie na niskie to gra chodzi płynnie, żeby było ciekawiej w rozdziałce 1680x1050. sterowniki mam 93.71. Więc jak komuś nie zależy na wyskokich cieniach to niech se wyłączy i naprawdę pomaga, a bez wyskokich cieni naprawdę da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 10:47, Akashi napisał:

Sądzę, że są teraz bardzo zajęci naprawianiem błędów w patchu 1.04, a co do odpowiedzi ja nadal
nic nie wiem nowego ale jak co popytam się lokalizacji jak kogoś zobaczę.


Akashi ---> nawiązując do:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18458&u=3

Dziwne, że na oficjalnym forum NWN2 Bioware''u ludzie potrafią pomóc i nie zakrywają się chorymi argumentami. Nie potraficie podołać zadaniom i to Was boli ...

Na marginesie - miałem rację. dialog.tlk i dialogF.tlk i mogę zrobić Wam papa. Może trochę więcej trudu będzie mnie kosztować zorganizowanie sobie tego wszystkiego, tak by gra działała, ale mniej nerwów i złości wylanych tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 10:47, Akashi napisał:

Sądzę, że są teraz bardzo zajęci naprawianiem błędów w patchu 1.04, a co do odpowiedzi ja nadal
nic nie wiem nowego ale jak co popytam się lokalizacji jak kogoś zobaczę.

Dnia 01.02.2007 o 10:47, Akashi napisał:

Sądzę, że są teraz bardzo zajęci naprawianiem błędów w patchu 1.04, a co do odpowiedzi ja nadal
nic nie wiem nowego ale jak co popytam się lokalizacji jak kogoś zobaczę.


Akashi ---> nawiązując do:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18458&u=3

Dziwne, że na oficjalnym forum NWN2 Bioware''u ludzie potrafią pomóc i nie zakrywają się chorymi argumentami. Nie potraficie podołać zadaniom i to Was boli ...

Na marginesie - miałem rację. dialog.tlk i dialogF.tlk i mogę zrobić Wam papa. Może trochę więcej trudu będzie mnie kosztować zorganizowanie sobie tego wszystkiego, tak by gra działała, ale mniej nerwów i złości wylanych tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 22:49, Maximo napisał:

...

Lol... na takim sprzecie gra powinna biegac na full bez zajakniecia. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 11:21, Telemach napisał:

Na marginesie - miałem rację. dialog.tlk i dialogF.tlk i mogę zrobić Wam papa.


Chcesz powiedzieć że mam zainstalować sobie NWN2PL v. 1.02, zamienić te dwa pliki na te inne dwa pliki, następnie uruchomić autoupdate i z powrotem zamienić te dwa pliki? Po wyjęciu danych z poprawki CDP, można stworzyć własnego patcha? Szkoda że nie posiadam NWN2EN, to sobie nie popróbuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 11:53, Black Ajgor napisał:

> Na marginesie - miałem rację. dialog.tlk i dialogF.tlk i mogę zrobić Wam papa.

Chcesz powiedzieć że mam zainstalować sobie NWN2PL v. 1.02, zamienić te dwa pliki na te inne
dwa pliki, następnie uruchomić autoupdate i z powrotem zamienić te dwa pliki? Po wyjęciu danych
z poprawki CDP, można stworzyć własnego patcha? Szkoda że nie posiadam NWN2EN, to sobie nie
popróbuje!


Black Ajgor ---> dokładnie. Potrzebne są angielskie pliki dialog.tlk, dialogF.tlk. Robisz upadte, później wgrywasz stare polskie i masz zaktualizowaną grę. Teraz możesz bez nerwów czekać, aż CDP wypuści na Wielkanoc swoje patche i nadgrać pliki .tlk. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na pliki dźwięków, itd, itp, ale to już bułka z masłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 11:53, Black Ajgor napisał:

Chcesz powiedzieć że mam zainstalować sobie NWN2PL v. 1.02, zamienić te dwa pliki na te inne
dwa pliki, następnie uruchomić autoupdate i z powrotem zamienić te dwa pliki?

Jakby to było takie proste, to każdy głupek potrafiłby to sobie zrobić. A nie jest to takie proste. Trzeba mieć przynajmniej "ćwierć angielskojęzycznego DVD", żeby dało się zrobić wersję angielską z polskiej. Operacja więc nie ma sensu. Pomijając już fakt, że to nielegalne...
Łatwiej więc byłoby kupić sobie wersję np. UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 12:32, Olamagato napisał:

> Chcesz powiedzieć że mam zainstalować sobie NWN2PL v. 1.02, zamienić te dwa pliki na te
inne
> dwa pliki, następnie uruchomić autoupdate i z powrotem zamienić te dwa pliki?
Jakby to było takie proste, to każdy głupek potrafiłby to sobie zrobić. A nie jest to takie
proste. Trzeba mieć przynajmniej "ćwierć angielskojęzycznego DVD", żeby dało się zrobić wersję
angielską z polskiej. Operacja więc nie ma sensu. Pomijając już fakt, że to nielegalne...
Łatwiej więc byłoby kupić sobie wersję np. UK.


A czy ja piszę, że chcę zrobić z angielskiej gry polską? Chcę po prostu móc grać na porządnych zagranicznych serwerach. Zapewniam Cię, że posiadanie dialog.tlk i dialogF.tlk wystarczy do zaktualizowania gry w mniejszym lub większym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 20:55, Elwro napisał:

Pojawiaja sie pretensje do Obsidianu, ze gra mimo patcha 1.04 nadal jest zabugowana...

Ech. A ja sądzę, że należałoby wylać na zbity pysk połowę Atari - bo to ich dział Quality "sprawdza błędy".
Jak zwykle w wielu przypadkach najbardziej winny jest wydawca, który zamiast po prostu pudełkować gry i nie wtrącać się, bawi się w udawanie ważnej firmy mając niby dużo pieniędzy (pożyczonych zresztą). Narzuca więc developperowi swoje chore rozwiązania, dzięki którym stał się niemal bankrutem. Obsidian nie ma coś szczęścia do wydawców, chociaż i sami nie są bez winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 12:32, Olamagato napisał:

Jakby to było takie proste, to każdy głupek potrafiłby to sobie zrobić. A nie jest to takie
proste. Trzeba mieć przynajmniej "ćwierć angielskojęzycznego DVD", żeby dało się zrobić wersję
angielską z polskiej. Operacja więc nie ma sensu. Pomijając już fakt, że to nielegalne...
Łatwiej więc byłoby kupić sobie wersję np. UK.


Słowo głupek jest troszkę nie na miejscu, bo fani robią wiele ciekawych poprawek które doskonale działają, więc przypadkowo możesz obrazić np. CDP. Tu raczej chodzi o usprawnienie wersji PL. Mając dwie oryginalne wersje mogę sobie zrobić mały eksperyment naukowy, może nie trafię do więzienia. Co do sensu tej operacji, to ja widzę ogromny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:02, Black Ajgor napisał:

Słowo głupek jest troszkę nie na miejscu, bo fani robią wiele ciekawych poprawek które doskonale działają

Zgadzamy się, a nawet więcej. Gdyby niektórzy fani mieli programy, które do dyspozycji ma developper, to niektórzy przyćmiliby oryginalną produkcję. Czasem ludzie robią rzeczy, teoretycznie niemożliwe mając do dyspozycji takie "zaawansowane narzędzia" jak edytor hexów czy notatnik. :)
Chodziło mi o to, że przeróbki bez wiedzy co działa, jak i dlaczego - są bardzo marne.

Dnia 01.02.2007 o 13:02, Black Ajgor napisał:

Mając dwie oryginalne wersje mogę sobie zrobić mały eksperyment naukowy

No właśnie. Musisz mieć dwie wersje. Mając tylko PL nie można wiele zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wyciagna z zainstalowanej wersji NVN2 pliki dialog.tlk i dialogF.tlk ,odinstalowac pl wersje ,zainstalowac wersje EN ,spatchowac do 1.04 EN patchem i wkleic spowrotem pliki dialog.tlk i dialogF.tlk z polskiej to wyjdzie cos na wzor polskiej wersji kinowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:29, Bafometus napisał:

A gdyby wyciagna z zainstalowanej wersji NVN2 pliki dialog.tlk i dialogF.tlk ,odinstalowac
pl wersje ,zainstalowac wersje EN ,spatchowac do 1.04 EN patchem i wkleic spowrotem pliki dialog.tlk
i dialogF.tlk z polskiej to wyjdzie cos na wzor polskiej wersji kinowej ?


Bafometus ---> pozostaje jeszcze wgranie polskich dzwiekow. Niestety paczka z dzwiekami jest dosyc sporo okrojona, takze moga sie pojawic bledy. Najlepiej znalezc angielskie pliki dialog.tlk i dialogF.tlk w wersji gry, ktora obecnie masz (np. 1.02.809) i zastapic nimi oryginalne polskie. Zaktualizowac, a pozniej wrzucic znowu polskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:38, Telemach napisał:

> A gdyby wyciagna z zainstalowanej wersji NVN2 pliki dialog.tlk i dialogF.tlk ,odinstalowac

> pl wersje ,zainstalowac wersje EN ,spatchowac do 1.04 EN patchem i wkleic spowrotem pliki
dialog.tlk
> i dialogF.tlk z polskiej to wyjdzie cos na wzor polskiej wersji kinowej ?

Bafometus ---> pozostaje jeszcze wgranie polskich dzwiekow. Niestety paczka z dzwiekami
jest dosyc sporo okrojona, takze moga sie pojawic bledy. Najlepiej znalezc angielskie pliki
dialog.tlk i dialogF.tlk w wersji gry, ktora obecnie masz (np. 1.02.809) i zastapic nimi oryginalne
polskie. Zaktualizowac, a pozniej wrzucic znowu polskie :)

Rozumiem ale gdyby nie zalezalo mi na polskich dzwiekach tylko samych napisach to wystarczy podmienic te dwa pliczki dialog.tlk i dialogF.tlk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiliscie patcha do NWN2... a kiedy bedzie patch do edycji empikowej? he? czy moze tego nie potrafi szanowne cdp zrobic?

do NWN2 potrafiliscie zrobic patcha po naciskach graczy a gracze heros 5 to sa ci gorsi tak?
wyglada na to ze tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrze na to wszystko i te bugi, to mysle, ze moze do 1.07 patcha sie wyrobia, ale u nas to on bedzie kolo 2009 roku w takim tempie :-/ Ehh a taka fajna gierka, a tak zniszczona... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morthi (to nie miejsce na to ale co tam) patch pojawił się 30.01.07 1.41 do edycji empikowej pojawi się jutro jeżeli nie będzie żadnych problemów z instalacją czy prawidłowym działaniem.
Ma to po części związek jakbyś nie zauważył ze wstrzymaniem dostępów do naszych FTP. Bo jak zapewne zauważyłeś trwa przenoszenie danych na nowy szybszy FTP...

Tak więc nie martw się nie zapomnieliśmy także o innych graczach, nie tylko robimy poprawki do NWN2 czy HoMM V.

Odnośnie kwestii tej poprawki proponuje się wstrzymać do jutra do godz 18 max na info dobrze?

[update]
Koniec offtopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubie byc informowany i byc na biezaco ze wszystkim :)
ciesze sie ze cdp w koncu zmienilo podejscie do swoich klientow i zaczeliscie sie znowu starac by gracze-klienci byli zadowoleni z faktu zakupu gry sygnowanej waszym logo :)

zaczalem juz watpic w was ale sprawiles mi ta wiadomoscia wielka przyjemnosc
nie zauwazylem zadnych problemow z pobieraniem patchu chociazby do nwn2 z waszego ftp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować