Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień trzeci

55 postów w tym temacie

Hakken

Wczoraj opowiadaliśmy wam o papierowych korzeniach serii Neverwinter Nights, dziś przyszedł czas na zapoznanie się z komputerowymi prekursorami tej gry. Niewielu z was zapewne wie, że pierwsza gra komputerowa z serii D&D powstała już w 1981 roku, a to jeszcze nie koniec niespodzianek. Zresztą nie zdradzajmy od razu wszystkiego. Zapraszam do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień trzeci" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nibu w dobie Obliviona czy Gothica III nikt nie pamięta NwN. Ja jeszcze pamiętam, chociaż przeżyłem dopiero 14 latek.... Bład stylistyczny na samym końcu:

miejscami nieco lepszych lub gorszych produkcji, w tym Neverwinter Nights

z tego wynika ze NwN to jest to gorsze, albo ja jestem głupi (nie przytakiwać, sam to wiem)
NO i są dwa drugie dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 21:45, Max150692 napisał:

text spoko szkoda ze niema zadnych bajeranckich fot


Tekst widać był sprawdzony i wrzucony na szybko, przez co nie są aktywowane dodane do niego fotki, w newsie jest dwa razu "drugi", a zakończenie wskazuje że NwN, to ta gra gorsza, czego nie miałem na myśli i nie brzmiało tak w oryginale. Wszystko zgłoszone gdzie trzeba, niedługo powinno być naprawione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać świetnych gier opartych na D&D powstało mnóstwo.
Jako młody grasz bardzo bym chciał zagrać w takie Eye of the Beholder czy Advanced Dungeons & Dragons: Treasure of Tarmin. No cóż zostaje rypanie w "młodsze" klasyki takie jak IWD II czy BG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Fett !!!!!!, bardzo cieszy mnie twój artykuł ,taka wiedza przyda się wszystkim zaczynającym swoją przygodę z RPG. Mam cichą nadzieję że nie poprzestaną tylko na tym artykule. Grałem w Neverka po sieci i było wielu graczy ,ale bardzo nie wielu w ogóle miało pojęcie jak odgrywać swoje role. Gdyby choć troszkę wiedzieli na czym RPG polega mieli by więcej przyjemności z gry niż tylko nabijanie leweli. Cała zabawa w tym, aby wejść na serwer ,spotkać przyjaciół i przeżyć wspólnie jakąś fajną przygodę. Pozdrawiam wszystkich fanów gier RPG a w szczególności Artura z Poznania (chyba jedynego krasnoluda w Polsce) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie wiedzialem do tej pory o takich grach jak eye of beholder :)
milo ze dostajemy takie informacje - mozna sie dowiedziec czegos o historii d&d co powieksza jeszcze glod grania w nwn :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roban I

jesli uwazasz ze owy artur jest jedynym krasnoludem w polsce to sie grubo mylisz jest nas wieluu i tylko czekamy na przepustke do nowego swiata ( czytaj NWN 2 i lepszy komp) a w NWN 1 tez jest wiele polakow krasnoludow sam wielu spotkalem .. sam jestem krasnoludem :)
a nawiazujac do tematu (zeby niebylo ze off-top) to naprawde dobry tekst myslalem ze byl tylko jeden dodatek do EOTB no coz starosc nie radosc nie ta pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 22:18, MrMurdzi napisał:

jest wiele polakow krasnoludow sam wielu spotkalem ..


Noo, jeszcze mamy prezydenta i premiera krasnoluda, tylko ze zdrajcy gatunku scieli brody i udaja ludzi. ^_^
Sorry, nie moglem sie powstrzymac. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż walka z potworami, czyli PvE jest istotnym elementem prawdziwego RPG, tak samo jak i PvP, więc nie można tego ograniczać bo jedno z drugim idzie w parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 22:34, traumek napisał:

Cóż walka z potworami, czyli PvE jest istotnym elementem prawdziwego RPG, tak samo jak i PvP,
więc nie można tego ograniczać bo jedno z drugim idzie w parze.


Memu krasnoludowi niestraszna walka jednak obawiam się, że zrobi się z neverka bieganie za graczami i zabijanie ich zamiast przeżycia przygody z kompanami.
A tak być nie powinno.
Kto chce to tak niech gra ale powinny być serwery do tego stworzone.
Natomiast dla graczy, którzy chcą się wgłębić w świat i odgrywać swą postać (bo akurat dzisiaj sesji niema) powinny być serwery, które umożliwią taką gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:14, MarcinRob napisał:

Eye of The Beholder
Menzoberanzan
Lands of Lore


Ja, z opowiadan dziadka ;-)
W sumie czytalem sporo o tych pozycjach jak bylem o wiele mlodszy i udalo mi sie u kolegi dorwac stare gazety o grach. Ale niestety najstarsza gra zwiazana zarowno z RPGami jak i tworcami Baldur''sa w jaka mialem mozliwosc gry to Stonekeep :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 23:14, MarcinRob napisał:

Pytanko: Kto z Was pamięta takie gry jak:
Eye of The Beholder
Menzoberanzan
Lands of Lore



Teraz uwaga.
Jestem żywym okazem, który grał w Eye of the Beholder
Ładny eksponat co?
A tak na serio
Eye to była moja pierwsza gierka gdzie spotkałem się z Faerunem. I nie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, w sumie szkoda, ze nikt przy okazji jakiejs gry nie dorzucilby tych tytulow jako bonusow. Z checia chociazbym obejrzal sobie jak wygladal prawdziwy klasyk :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować