Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Zeus - Pan Olimpu i dodatek

148 postów w tym temacie

Witam
Może ktoś grał i będzie umiał mi pomóc, bo mam (chyba 7) misje w Zeusie w 1 kampani i musze mieć 11 partnerów, a mam 9 i niewiem jak co zrobić żeby to przejść. O co chodzi z tymi partnerami? Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem, ale kiedy to bylo?! Niepamiętam jak przejść tą misje, ale z tego co pamiętam to trzeba dawac tym miastom to , czego potrzebują i w końcu te państwa powinny Cię polubić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 21:29, McX napisał:

Grałem, ale kiedy to bylo?! Niepamiętam jak przejść tą misje, ale z tego co pamiętam to trzeba dawac tym miastom to , czego
potrzebują i w końcu te państwa powinny Cię polubić...

No dobra, sprubujemy ... w razie czego thx za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zyskać przychylność jakiegoś miasta trzeba wysyłać pieniądze i dobra, których ono potrzebuje. Ponadto dobrze jest być lepiej rozwiniętym militarnie. Troche pomaga odnoszenie sukcesów na polu kultury i sportu. Jeśli te sposoby nie skutkują (a jeśli miasto jest okreslone jako rywal, to nie skutkują) pozostaje podbój. Podbijanie innych miast także zwiększa prestiż. Do podbitego miasta należy jak najszybciej wysłać prezenty, żeby poprawić nastroje i uniknąć buntu.

Żeby skutecznie podbić inne miasto trzeba na nie wysłać więcej oddziałów niż ono ma tarcz na mapie, warto też dołączyć do wycieczki jakiegoś bohatera. Jeśli wcześniej masz problem z wyposazeniem wojska wyślij wcześniej mniejszy oddział po łupy i zrabuj potrzebne uzbrojenie. Wcześniej zadbaj o kilka pustych magazynów - zdarza się, że łupów jest bardzo dużo. Być moze złupione miasto bedzie chciało ci oddać i też cie napadnie - tu przydaje się zapas gotówki na przekupienie najedźcy. W czasie trwania wyprawy inne wrogie miasta moga chcec skorzystac z okazji i wysla swoje wojska na ciebie - wtedy także przydaje sie gotówka. Jeśli masz bardzo poważne problemy ze zgromadzeniem wojsk postaraj sie zbudować świątynię Aresa - o ile pamiętam, zadowolony bóg przydziela dwa oddzialy piechoty i osobiscie boni miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z drugą misją. Trzeba sprowadzic heraklesa, by pokonal hydre. problem w tym, ze nie mam wina, a jedynym miastem od ktorego moge je zdobyc jest moj wrog. chcialbym go zaatakowac i zlupic, ale nie da rady, poniewaz nie moge wojsk swoich wybrac do ataku. nie da sie. co robic?

POTRZEBUJE: 32 wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 21:26, matbla napisał:

Mam problem z drugą misją. Trzeba sprowadzic heraklesa, by pokonal hydre. problem w tym, ze
nie mam wina, a jedynym miastem od ktorego moge je zdobyc jest moj wrog. chcialbym go zaatakowac
i zlupic, ale nie da rady, poniewaz nie moge wojsk swoich wybrac do ataku. nie da sie. co robic?

POTRZEBUJE: 32 wina

Poczekaj trochę, dostaniesz wino w prezencie / 2xpo 16/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 21:26, matbla napisał:

Mam problem z drugą misją. Trzeba sprowadzic heraklesa, by pokonal hydre. problem w tym, ze
nie mam wina, a jedynym miastem od ktorego moge je zdobyc jest moj wrog. chcialbym go zaatakowac
i zlupic, ale nie da rady, poniewaz nie moge wojsk swoich wybrac do ataku. nie da sie. co robic?

POTRZEBUJE: 32 wina

Ja mu wysyłałem swoje towary których miałem a dużo. Później mogłem go poprosić o wino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazali mi dać tutaj swojego posta, więc go kopiuję tutaj:
w zeusa gram już nie wiem który raz z kolei,w posejdona pierwszy.ominęłam pierwszą misję w posejdonie z powodu tezeusza.drugą przeszłam bez problemów i postanowiłam wrócić do pierwszej misji i ciągle mam ten sam problem. spełniam wszystkie warunki jakie były potrzebne do sprowadzenia tezeusza, ale ciągle pojawia mi się,że nie mogę go sprowadzić. mam wysoką estetykę,wino i marmur w nadmiarze,przybytek chroniony murem i blisko pałacu i nic:|
kto pomoże? bo głupio przejść wszystkie inne misje( obecnie jestem w ostatniej) a nie przejść pierwszej misji z powodu jednego przybytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:13, ewikd napisał:

kazali mi dać tutaj swojego posta, więc go kopiuję tutaj:
w zeusa gram już nie wiem który raz z kolei,w posejdona pierwszy.ominęłam pierwszą misję w
posejdonie z powodu tezeusza.drugą przeszłam bez problemów i postanowiłam wrócić do pierwszej
misji i ciągle mam ten sam problem. spełniam wszystkie warunki jakie były potrzebne do sprowadzenia
tezeusza, ale ciągle pojawia mi się,że nie mogę go sprowadzić. mam wysoką estetykę,wino i marmur
w nadmiarze,przybytek chroniony murem i blisko pałacu i nic:|
kto pomoże? bo głupio przejść wszystkie inne misje( obecnie jestem w ostatniej) a nie przejść
pierwszej misji z powodu jednego przybytku


A klikasz w jego przybytku pośli po herosa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w posejdona i jest to fajna gra ,ale mam pytanie :
czy można w mieście wybudować więcej niż 4 świątynie? Gram w misje dowolne
i z 2500 mieszkańców pisze mi że miasto nie utrzyma więcej niż 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 11:17, Nightcrow1 napisał:

Gram sobie w posejdona i jest to fajna gra ,ale mam pytanie :
czy można w mieście wybudować więcej niż 4 świątynie? Gram w misje dowolne
i z 2500 mieszkańców pisze mi że miasto nie utrzyma więcej niż 4

Niestety nie, maksymalnie można mieć tylko 4 świątynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... poradziłem sobie z heraklesem (hydrą), ale doszedłem do wybudowania świątyni... jednak kiedy jest 90% to się zatrzymuje, gdyż brakuje dwóch drewien... nikt ich nie produkuje, a miasto, ktore je sprzedaje to libia, czy cos takiego i nie da sie do nich dojsc, ani do plynac... doslownie brak kontaktu. Widzialem ze sa 3 drewna w trierze, czy cos takiego, gdzie statek z armia jest, jednak nie wiem jak je stamtad wyciagnac... da sie jakos czy juz przepadlo? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 15:08, matbla napisał:

No... poradziłem sobie z heraklesem (hydrą), ale doszedłem do wybudowania świątyni... jednak
kiedy jest 90% to się zatrzymuje, gdyż brakuje dwóch drewien... nikt ich nie produkuje, a miasto,
ktore je sprzedaje to libia, czy cos takiego i nie da sie do nich dojsc, ani do plynac... doslownie
brak kontaktu. Widzialem ze sa 3 drewna w trierze, czy cos takiego, gdzie statek z armia jest,
jednak nie wiem jak je stamtad wyciagnac... da sie jakos czy juz przepadlo? prosze o pomoc


Teraz wczytałem sobie tą misję (kompania Zeus i Europa misja 3) i tam trzeba zbudować świątynie Aresa, a drewno sprzedaje Libia. Musisz wybudować port do którego będą przypływać statki z towarami z Libii i importować drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym problem,ze nie pojawia się przycisk wzywający tezeusza,tylko że nie moze przybyć i mam sprawdzić dlaczego,chociaz wszystkie warunki spelniam. przeszlam juz wszystkie misje z posejdona,oprócz tej pierwszej,do przejscia której potrzebuje tezeusza,zeby kogos tam pokonał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem, spełniłem wszystkie oprócz jednego warunki aby wezwac Heraklesa i pokonać Hydrę, mianowicie: Budynek musi mieć znakomity dostęp do wszystkich gimnazjów w mieście, więc zrobilem tak że wybudowałem wszystkie gimnazja stykające się wokoło budynku stykające sie z nim a nadal pisze ze mały zasięg, mają się ztykać z budynkiem czy mają być połączone drogą? HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować