• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Neverwinter Nights 2 - wszystko co powinno być poprawne w polskiej wersji, a nie jest [NWN2 PL]

Pytanie

Neverwinter Nights 2 PL.

Polska lokalizacja jest dobra, ale mogłaby być doskonała.
Tu jest dobre miejsce do zgłaszania wszystkiego, co nie działa prawidłowo w polskiej wersji, a działa w innych wersjach czyli:
Braki polskich tłumaczeń, pomyłki, literówki, angielskie inkantacje, braki inkantacji, pomylone nazwy, opisy itp.

[aktualizacja]
Nie zgłaszamy błędów, które występują również w wersji angielskiej lub innych. Piszemy tylko bugi w samej polonizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

166 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.12.2006 o 13:34, Akashi napisał:

Właśnie takk robimy Wspiera nas jeden napaleniec :P

Poza tym zawsze z przyjemnością reagujemy na wszystkie takie propozycje :) by poprawić klimat
gry :)


Akashi: A czy możliwe jest poprawienie kilku rzeczy w SettlersII -10 lecie? Gdybym był w stanie samodzielnie edytować pliki z tekstem to już dawno bym kilka rzeczy poprawił, jak np. spichlerze powinny być magazynami, gdyż nie służą jedynie do przechowywania zboża, pojawiają się też nieprzetłumaczone teksty jak np. !Attacked castle destroyed. QWiększość jednak jest poprawnie spolszczona, gdyby nie te drobne zgrzyty.

Jakby co proszę o kontakt na maila i z chęcią pomogę w dokonaniu niezbędnych poprawek (tylko potrzebuję programu pozwalającego na odkodowanie tekstu, aby można było na nim pracować).

Przepraszam za offtopic.

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh czasem trzeba :P a poważnie wiecie wśród nas także są osoby męczące D&D już troche czasu...

Odnośnie samych propozycji czy uwag odnośnie gry zawsze cieszymy się jeżeli ktoś skontaktuje się z nami i napisze co i jak mu się nie podoba albo podoba. Nie zawsze mamy czas zajrzeć na forum ale jak tylko wygrzebiecie jakiś problemik śmiało piszcie do nas wówczas będziemy starać się wydać (w miarę możliwości) poprawki do gry.

Najgorsze jest to jeśli nikt z nie zgłasza takich problemów do nas i ma za złe że nie zostały usunięte czy naprawione.
tak więc naprawdę nie ma co się wstydzić a wasze uwagi są naprawdę dla nas cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:00, Akashi napisał:

Najgorsze jest to jeśli nikt z nie zgłasza takich problemów do nas i ma za złe że nie zostały
usunięte czy naprawione.
tak więc naprawdę nie ma co się wstydzić a wasze uwagi są naprawdę dla nas cenne.


Tylko jak zgłosiłem uwagi (do Settlers II), to otrzymałem odpowiedź, że zostały przekazane do działu lokalizacji i ślad po nich zaginął:-) Podesłać ponownie? Jeśli tak, to na jakiego maila?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:00, Akashi napisał:

Najgorsze jest to jeśli nikt z nie zgłasza takich problemów do nas i ma za złe że nie zostały
usunięte czy naprawione.
tak więc naprawdę nie ma co się wstydzić a wasze uwagi są naprawdę dla nas cenne.

A czy macie na liście poprawek zgłaszanych do Obsidiana sprawę ominięcia biegu fabuły w wiosce? Dokładnie chodzi o to, że można uniknąć

!!!

Spoiler

!!!


śmierci czarodziejki (chyba Amie) w trakcie bitwy o wioskę przez ominięcie z daleka walki czarodziejów. W ten sposób do walki z hordami krasnoludów można dojść w trzy postacie. Po zakończonej bitwie czarodziejka jednak znika, a jej slot z obrazkiem staje się pusty (!). Dopiero porozmawianie z wioskowym czarodziejem odpala dialogi, które powinny wystąpić w czasie bitwy np. "głupia dziewczyna...". Jednak i "przekręcenie" tych dialogów nie naprawia sprawy pustego widocznego slotu, którego nie można ani wybrać, ani usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najpierw trzeba odkopać adres mailowy do działu lokalizacji ;)

I tak, rozumiem że u Was też są osoby grające w D&D. Jednakże czasami znacznie lepiej jest posłuchać się rady kogoś z zewnątrz, przeanalizować opinie i propozycję. Produkt wtedy jest bardziej urozmaicony i znacznie lepiej odbierany przez fanów, jeśli mają świadomość, że to dzięki ich wsparciu było możliwe uczynienie produktu lepszym. Oczywiście liczy się zdanie większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 13:22, Akashi napisał:

Tak ponieważ nie ma patcha 1.3 dla PL wersji gry. dlatego tez nie możesz go pobrać :)


widze, ze wielu z Was nie rozumie problemu. uzytkownikowi Cammeleon w ogole NIE URUCHAMIA sie aktualizacja. w poczatkowym menu [ gra, zestaw narzedzi, klient mg, itd. ] po nacisnieciu "aktualizacja" NIE nastepuje zadna reakcja. NIE pojawia sie okno aktualizacyjne, ktore przedstawiam na obrazku nr 1.

nastepujacy komunikat NIE dotyczy Cammeleona, gdyz nie ma on mozliwosci wlaczenia okna aktualizacji:

"Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany"

reczne odpalenie pliku nwupdate.exe nie powoduje uruchomienie okna aktualizacyjnego, tylko pojawia sie informacja przedstawiona na obrazku nr 2.

problem mozna rozwiazac sciagajac i instalujac nastepujacy plik: http://nwn2patch.obsidianent.com/NWN2Update105.exe

najwazniejsze pytanie to: czemu ta niedogodnosc pojawia sie u niektorych graczy [ w tym u mnie ]? owszem, sprawa wyglada na rozwiazana poprzez link podany powyzej, jednak spora czesc posiadaczy NWN2 nie musi go instalowac, gdyz ich "update" jest sprawny. dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:31, radaar napisał:

problem mozna rozwiazac sciagajac i instalujac nastepujacy plik: http://nwn2patch.obsidianent.com/>NWN2Update105.exe
najwazniejsze pytanie to: czemu ta niedogodnosc pojawia sie u niektorych graczy [ w tym u mnie
]? owszem, sprawa wyglada na rozwiazana poprzez link podany powyzej, jednak spora czesc posiadaczy
NWN2 nie musi go instalowac, gdyz ich "update" jest sprawny. dlaczego?

no to cos nowego bo u mnie ten link nic nie rozwiazal bo program wywala sie z dziwnymi błędami i zostaje to co na obrazku 2.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:40, gmx napisał:

> problem mozna rozwiazac sciagajac i instalujac nastepujacy plik: http://nwn2patch.obsidianent.com/>NWN2Update105.exe

> najwazniejsze pytanie to: czemu ta niedogodnosc pojawia sie u niektorych graczy [ w tym
u mnie
> ]? owszem, sprawa wyglada na rozwiazana poprzez link podany powyzej, jednak spora czesc
posiadaczy
> NWN2 nie musi go instalowac, gdyz ich "update" jest sprawny. dlaczego?
no to cos nowego bo u mnie ten link nic nie rozwiazal bo program wywala sie z dziwnymi błędami
i zostaje to co na obrazku 2.gif


dziwne, mi ten plik pomogl. gmx, jakie masz wydanie NWN2PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:43, radaar napisał:

dziwne, mi ten plik pomogl. gmx, jakie masz wydanie NWN2PL?

zwykła czarna pl
po odpaleniu wyskoczylo mi dosowe okienko a potem w dialogowych info o błędach (ciagi znakow, wygladaly jak dane albo adresy w szesnastkowym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:49, gmx napisał:

> dziwne, mi ten plik pomogl. gmx, jakie masz wydanie NWN2PL?
zwykła czarna pl
po odpaleniu wyskoczylo mi dosowe okienko a potem w dialogowych info o błędach (ciagi znakow,
wygladaly jak dane albo adresy w szesnastkowym)


gmx, u mnie instaluje nowy plik nwupdate.exe a stary zamienia na nwupdate_old.exe. zadnego okna dosowego u siebie nie zauwazylem. moze plik z bledem Ci sie sciagnal? sprobuj ponownie. jak nie zadziala to moge Ci wyslac swoj plik nwupdate.exe w wersji 1.05.

mam wrazenie, ze bledy zwiazane z aktualizacja zglaszaja posiadacze zwyklych edycji "czarnych" oraz kolekcjonerskiej Lawful Good. tez mam zwykla "czarna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:56, radaar napisał:

gmx, u mnie instaluje nowy plik nwupdate.exe a stary zamienia na nwupdate_old.exe. zadnego
okna dosowego u siebie nie zauwazylem. moze plik z bledem Ci sie sciagnal? sprobuj ponownie.
jak nie zadziala to moge Ci wyslac swoj plik nwupdate.exe w wersji 1.05.

hmm, jak wroce z pracy to sprawdze, tak wielkiego znaczenia to znowu nie ma bo 1.03pl jeszcze nie wyszedl a nawet jak wyjdzie za 2 tygodnie (tak tak, pamietamy ;) ) to z tego co wyczytalem tez bedzie do sciagniecia z gram.pl..

wiem tylko ze NWN2Update105.exe był podejrzanie mały, kilkaset kb, ale jeszcze mi sie nie zdazylo zeby opera czegos nie dociagnela i twierdzila ze jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

najlepiej wysyłać do mnie czy do Pomocy Technicznej, co do kwestii samych poprawek to wiadomo, że lokalizacja nie będzie robiła patcha np. do jakiegoś jednego problemu w stylu brak przecinka w słowie wiadomo, że musi im się zebrać przynajmniej takich 10-20 różnych zmian w samej grze... inaczej mielibyśmy tysiące poprawek do gier, Nie wiem czy było tak w twoim przypadku ale myśle, że jak będzie robiony jakiś nowy patch to pewnie twoje uwagi zostaną wzięte pod uwagę. Czasami także musimy wykluczyć czy dany problem dotyczy wszystkich użytkownikom czy może pojawia się w jakiś określonych konfiguracjach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:56, radaar napisał:

mam wrazenie, ze bledy zwiazane z aktualizacja zglaszaja posiadacze zwyklych edycji "czarnych"
oraz kolekcjonerskiej Lawful Good. tez mam zwykla "czarna".

Standardowa czarna. Problem był. Ściągnąłem v. 1.05 update. teraz aktualizacja kończy się na tym, że nie może zaktualizować [...]pl.txt. Czy to normalne (bo nie ma pacza pl), czy trzeba jakoś zakombinować jednak, żeby mimo to spaczować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:19, flymar napisał:

> mam wrazenie, ze bledy zwiazane z aktualizacja zglaszaja posiadacze zwyklych edycji "czarnych"

> oraz kolekcjonerskiej Lawful Good. tez mam zwykla "czarna".
Standardowa czarna. Problem był. Ściągnąłem v. 1.05 update. teraz aktualizacja kończy się na
tym, że nie może zaktualizować [...]pl.txt. Czy to normalne (bo nie ma pacza pl), czy trzeba
jakoś zakombinować jednak, żeby mimo to spaczować?


pewnie masz na mysli:

"Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany"

wszystko w porzadku. nie ma jeszcze patcha 1.03 PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 13:21, Akashi napisał:

Właśnie tak będzie robiony Patch w całej miodności i klimacie D&D


Mnie to pasuje, o ile będzie się opierał na ANGIELSKIM podręczniku do D&D, a nie polskim (ISA niezłą kichę odwaliła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I kto tu sie wymadrza

Powiedzialem ze okreslenie Kleryk bardziej wg mnie oddaje sens tej postaci
Czyw jakims poscie napisal za to jest doslowne tlumaczenie??
NIE
Czy to jest trudne byc tolerancyjny dla kogos kto stwierdza ze w ang wersji nie uzywa sie slowa priest a cleric
Prosze o troche dystansu do wypowiedzi innych ludzi i tolerancji

Pozdrawiam

Zebek


A idea Kleryka jest taka - Kaplan potrafiacy walczyc bronia

Dnia 10.12.2006 o 22:31, Elwro napisał:

> Odnosnien pkt 2 Kleryk jest prawidlowy gdyz w wersji angielskiej nie masz priesta a cleric

"Cleric" po angielsku oznacza co innego, niż "kleryk" po polsku.
Na drugi raz sprawdź, zanim zaczniesz się wymądrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować