Zaloguj się, aby obserwować  
Tomashnikov

Gothic 3 vs. Neverwinter Nights 2

115 postów w tym temacie

Lepiej weź NWN2 ze względu na MP. Powstanie dużo świetnych modułów, które będą nadal bawić długo po premierze. Dobrze widać to po pierwszej części NWN, w którą parę lat po premierze gra bardzo dużo osób w sieci.
PS. Ja mam te obie gry, w Gothica w tej chwili nie da się praktycznie grać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:02, necron1501 napisał:

Nie znasz się CDA jest NAJLEPSZĄ gazetą o grach!!!!

Jakoś mnie nie przekonujesz tym uczuciem wyolbrzymienia i nadania wyrazistości swojej racji. Zarówno recenzje, jak i pozostała treść w tym czasopiśmie stoi na bardzo żenującym i prymitywnym poziomie - również w formie jako gazeta. I Ty tego nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:41, el-coyote napisał:

> Nie znasz się CDA jest NAJLEPSZĄ gazetą o grach!!!!
Jakoś mnie nie przekonujesz tym uczuciem wyolbrzymienia i nadania wyrazistości swojej racji.
Zarówno recenzje, jak i pozostała treść w tym czasopiśmie stoi na bardzo żenującym i prymitywnym
poziomie - również w formie jako gazeta. I Ty tego nie zmienisz.


Twierdzisz że jaka gazeta jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak bardziej do gustu przypadł Gothic 3, którego polecam. Ostatnia łatka poprawiła wiele, wiele rzeczy, a sama gra wciąga nie mniej niż poprzednie części - oderwać się nie można!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:
teraz wychodzą gierki, które mają tylko cieszyć oczy efektami wizualnymi...
nie przykłada się już takiej wagi do fabuły.
dlatego w pojedynku Gothic # vs. Neverwinter Nights2 wygrywa:

Planescape: Torment!!!!!:D

tej gierki nie da sie pobić!
przeszedłem ją ostatnio 7 raz i jeszcze mi się nie nudzi!;D
cudo!
a jeśli chodzi o Gothica i NWN...
moim zdaniem lepszy NwN2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Neverwinter Nights 2 jest zdecydowanie lepszy od G3. Gothic 3 nie jest zły, ale mógł być lepszy... I miec lepiej zoptymalizowany silnik, spróbuje po Wigilii odpalić go na nowym sprzęcie i jeszcze to ocenie, ale G3 potrafiła doprowadzić mnie do szału paroma questami, miganiem ekranu na biało przy źle ustawionych opcjach graficznych i brakiem jakiegokolwiek wyrównania poziomu trudności przy walce z np. całym miastem i gromadą wilków. To pierwsze to banał, to drugie to kpina.
Neverwinter Nights 2 dzieki mozliwosci zebrania druzyny i interakcji z nia przypomina mi czasy Baldura i podobnych :-) Widac, ze zapozyczono ten system z Kotora, ale za zle tego nie mozna nikomu brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 11:57, Mistic napisał:

Moim zdaniem Neverwinter Nights 2 jest zdecydowanie lepszy od G3. Gothic 3 nie jest zły, ale
mógł być lepszy... I miec lepiej zoptymalizowany silnik, spróbuje po Wigilii odpalić go na
nowym sprzęcie i jeszcze to ocenie, ale G3 potrafiła doprowadzić mnie do szału paroma questami,
miganiem ekranu na biało przy źle ustawionych opcjach graficznych i brakiem jakiegokolwiek
wyrównania poziomu trudności przy walce z np. całym miastem i gromadą wilków. To pierwsze to
banał, to drugie to kpina.
Neverwinter Nights 2 dzieki mozliwosci zebrania druzyny i interakcji z nia przypomina mi czasy
Baldura i podobnych :-) Widac, ze zapozyczono ten system z Kotora, ale za zle tego nie mozna
nikomu brac.


wnioskuje z Twojej wypowiedzi, że uważasz, że i tak Planescape: Torment jest najlepszy...:p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 11:58, Tomasz K. napisał:

Trudny wybór. Wszystkie gry jakie są tutaj porównywane to mam je obie za niedługo urodziny.
więc gry obie będą moje... Hehe.


też mam zaniedługo urodziny i dostanę NWN2...:D
ale już szarpałem w nią u qmpla i jest miodna...:)
jest na co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 12:33, Mistic napisał:

Uważam, że wszystkie gry RPG oparte na silnikach Infinity i systemie D&D byly i sa nadal swietne
:-)


a więc jaki z tego morał...??

D&D rulezzzzzzzzzzzz...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeby ocenic te dwie gry trzeba wziasc wszystkie za i przeciw najlepiej kategoriami...

wymagania
wygrywa chyba NWN2, ma mniejsze wymagania

muzyka
to raczej rzecz gustu, dwie gry reprezentuja sie godnie.
ale jak dla mnie chyba bardziej przypadla mi do gustu muza z Gothica

grafika
jak dla mnie lepszy Gothic

fabula
tu niech kazdy odp sobie sam

itd. :)

kalkulujac wychodzi, ze wygrywa Gothic, ale ja mam sentyment do serii NWN...:)
wiec jestem za NWN2...:)co oczywiscie nie zmienia faktu, ze Gothic III jest rowniez
rewelacyjna rierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu ale gothic 1 i 2 bardziej mi się podobał i przeszedłem go więcej razy niż gothic 3. Za to NWN2 bardzo mi się podoba. Jest wg. mnie lepszy niż jedynka NWN i lepszy niż gothic 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy jest Gothic 3. Ma lepszą muzykę, grafikę, wspaniały, niepowtarzalny klimat oraz znanego, charakterystycznego (także dzięki wspaniałemu głosowi w polskiej wersji) bohatera. Fabuła jest co prawda gorsza niż w poprzednich częściach, ale i tak trzyma niezły poziom. Do tego Gothic jest dłuższy, bardziej rozbudowany i posiada więcej zadań pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować