Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień czwarty

56 postów w tym temacie

Hakken

Po niespodziewanej przerwie powracamy do tygodnia z Neverwinter Nights 2. Dzisiaj zaczniemy opowieść o rasach zamieszkujących Faerun. Należy przyznać, że jest ich wiele, a kiedy doliczymy do tego jeszcze wszystkie podrasy liczba ta robi się naprawdę imponująca. Dlatego też dzisiaj opowiemy jedynie o ludziach i elfach. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień czwarty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to nie tyle słaby co mało powiązany z samym Neverwinter Nights 2. To powinien być tydzień z DnD albo coś w tym stylu, bo jak na razie było przypomnienie historii systemu, potem gier, a teraz artykuł o rasach. A jest tyle fajnych tematów mocniej powiązanych z NwN2. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:05, Inggmar napisał:

Jak na mój gust to nie tyle słaby co mało powiązany z samym Neverwinter Nights 2. To powinien
być tydzień z DnD albo coś w tym stylu, bo jak na razie było przypomnienie historii systemu,
potem gier, a teraz artykuł o rasach. A jest tyle fajnych tematów mocniej powiązanych z NwN2.
:P


Mamy jeszcze czas, jutro druga część artykułu o rasach, a potem już tematy znacznie bardziej związane z samą grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie o samym NWN2 to był tylko pierwszy artykuł. Reszta jest według mnie do bani, szczególnie ten (rasy). Oczywiste banały. Czekam na więcej ;)

ps: A paczka z NWN2 przyjdzie jutro/pojutrze :] niezależnie od artykułów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 21:39, lordfett napisał:

Odnośnik jak zawsze w szarej ramce, na dole newsa :P


zawsze to był w treści newsa ;] znalazłem jak się kapnąłem że te na dole nie prowadzą do newsa o tekście tylko do samego tekstu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bieda...
Wie ktoś gdzie można znaleźć tydzień z CoH bo jakoś nie miałem z nim styczności a na komentarzy koleś napisał że mu się podobał, więc chcę sobie poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, miło że autor zauważył chociaż że istnieje coś takiego jak podrasy. Szkoda tylko, że totalnie nie uwzględnił tego przy opisywaniu cech elfów :|

Opisywanie w kilku zdaniach wszystkich, miejscami skrajnie różnych podras jest trochę niepoważne. Np. tekst o obeznaniu w świecie dotyczy z małymi wyjątkami głównie elfów srebrnych (księżycowych), bo Słoneczne i Leśne raczej siedzą w swoich rodzinnych odpowiednio Evermeet czy lasach ...o drowach już nie wspominając, bo te pojawiają się na powierzchni na krótko i w celach raczej nie turystycznych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy gra w ogole zwraca uwage, do ktorej podrasy nalezymy / ktore bostwo wyznajemy, bo inaczej duza liczba opcji w tym zakresie jest bezwartosciowa... zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 00:19, Seldon napisał:

Heh, miło że autor zauważył chociaż że istnieje coś takiego jak podrasy. Szkoda tylko, że totalnie
nie uwzględnił tego przy opisywaniu cech elfów :|

Opisywanie w kilku zdaniach wszystkich, miejscami skrajnie różnych podras jest trochę niepoważne.
Np. tekst o obeznaniu w świecie dotyczy z małymi wyjątkami głównie elfów srebrnych (księżycowych),
bo Słoneczne i Leśne raczej siedzą w swoich rodzinnych odpowiednio Evermeet czy lasach ...o
drowach już nie wspominając, bo te pojawiają się na powierzchni na krótko i w celach raczej
nie turystycznych. ;)


Wybacz, ale od pewnego czasu (w zasadzie to nawet można by rzec kilku dekad) drowy pojawiają się na powierzchni w coraz większej liczbie. Głównie w lasach Cormanthoru. W zasadzie wśród drowów na powierzchni można wymienić 2 grupy: wyznawcó Elistrae i wyznawców Vhaeruna. Drowy w podmroku to w większości wyznawcy Lloth. To że te drowy trzymają się podmroku ma w zasadzie 2 przyczyny: powszechną wiedzę iż promieniowanie podmroku zapewnia drowom (i innym rasom zamieszkującym to miejsce) pewne szczególne zdolności i Pajęcza Królowa która nie życzy sobie aby jej dzieci na powierzchnię powróciły. Dlatego ta grupa drowów (największa, samo Menzoberranzan ma/miało około 20000 mieszkańców...) na powierzchnię udaje się dla sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 01:24, KILLER-84 napisał:

Dlatego ta grupa drowów (największa, samo Menzoberranzan ma/miało
około 20000 mieszkańców...) na powierzchnię udaje się dla sportu.


Wszystko fajnie, tylko, że od wypadów na powierzchnię do szerokiego poznania świata na powierzchni trochę daleka droga.

Poza tym ostatnio może nie dotyczyć czasu rozgrywania się akcji gry, bo jak wiemy cRPG w FR są dość szeroko rozrzucone w czasie. Wie ktoś w jakim okresie dziać się będzie główna kampania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 00:39, Elwro napisał:

Pytanie tylko, czy gra w ogole zwraca uwage, do ktorej podrasy nalezymy / ktore bostwo wyznajemy,
bo inaczej duza liczba opcji w tym zakresie jest bezwartosciowa... zobaczymy.


Gra uwzględnia twą rasę w niektórych dialogach (niestety nie we wszystkich)
Grając dwarfem i mając w teamie drugiego dwarfa spotkałem się z tekstem piękni ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować