• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Micki03 - dotykajac posagow odnawiaja Ci sie moce rytu jakie sluzal do oslabiania cienistego pana.
Wiec w tym momecie polecam skupic towarzyszy na walce cieniem, a samemu biegac od posagu do posuagu i ciagle uzywac tych mocy (tarcza swiatla, jutrzenka, oczyszczjaca gwiazda, siec swiata czy co tam jeszcze bylo). I tak walczysz i walissz tymi czarami, az wykonczysz male cienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 23:10, Antares7D napisał:

Micki03 - dotykajac posagow odnawiaja Ci sie moce rytu jakie sluzal do oslabiania cienistego
pana.
Wiec w tym momecie polecam skupic towarzyszy na walce cieniem, a samemu biegac od posagu do
posuagu i ciagle uzywac tych mocy (tarcza swiatla, jutrzenka, oczyszczjaca gwiazda, siec swiata
czy co tam jeszcze bylo). I tak walczysz i walissz tymi czarami, az wykonczysz male cienie.

tylko ze one sie ciagle odnawiaja czy to sie kiedys konczy;d nawalalem je chyba z 7-9 minut i ciagle sie odnawialy;/ oj czuje ze jutro czeka mnie ciezki dzie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Samej gry jeszcze nie odpalałem ale mam pytanie dotyczące dołączonego soundtracku.
21. utwór urywa się jak hejnał mariacki po 2 minucie 21 sekundach. Czy tak powinno być?
Czarna wersja premierowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/ciach/
Witam.
Mam małą prosbę: Mianowicie, czy mógłbyś przykleć odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania? Taki mały faq na temat:

- jak przenieść moje dokumenty na większy dysk z powodu błedów z zapisywaniem;
- może ten link do autoaktualizacji;
- czym się różni edycja biała od czarnej

Uniknęłoby się może w ten sposób małego bałaganu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 14:19, klika napisał:


> No dobra, ale której łaty? Bo jedyna dostępna po polsku to ta co aktualizator updatuje
z 1.00
> do 1.05, a jak uruchamiam aktualizator to otrzymuje info:
> Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pc_polish.txt
> Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
> http://www.atarisupport.com
> Zrezygnowano z patch''a
>
>
> Now what?
Ja niestety mam wersję US więc ci nie pomogę bo pod nią są juz te najnowsze łatki i nie wiem
która dokładnie rozwiązuje ten problem:(


tak czy siak dzięki, bo wiem przynajmniej że wystarczy na łatke poczekać a nie wydawać 16zł na wymiane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CZy ktoś wie co mam otóż:
-Wogule aktualizacja nie chce mi się włączyć a jak chce ją odpalić z pliku to mi wywala taki komunikat:
"Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa....."
Przeinstalowałem gry i to samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 23:34, Deepdelver napisał:

Samej gry jeszcze nie odpalałem ale mam pytanie dotyczące dołączonego soundtracku.
21. utwór urywa się jak hejnał mariacki po 2 minucie 21 sekundach. Czy tak powinno być?
Czarna wersja premierowa.

Tak jest w obu wersjach czarnej i białej (płyty są identyczne). Niestety wygląda na to, że przedostatni utwór został urwany, a ostatni zgubiony. Mozna je sobie wyciągnąć z gry i przynajmniej teoretycznie dograć do kopii takiej płyty z plików mus_crk.bmu (utwórz 20) i mus_bat_crk_siege.bmu (utwór 21). Są to tak naprawdę zmodyfikowane pliki mp3 i są odgrywalne choćby w winampie (w innych programach również). Pozostałe pozycje są identyczne jeżeli chodzi o oryginalne utwory z 2006 roku (w grze są również wszystkie wcześniejsze utwory z NWN1, SoU i HotU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Micki03 :) No odnawiaja sie (im energia) dlatego nalezy koncetrowac ataki na jednym, potem na kolejnym itd zeby nie daly rady sie odnowic, bo jak kazda postac tlucze innego to faktycznie mozesz ich tam nigdy nie zdusic. :) Jesli mimo to sie odnawiaja i rozmnazaja jak szalone kroliki, to ja juz rece rozkladam, moze za slabe postacie ? ;) Ale watpie bys tam torarl/a gdyby taki bylo, wiec musi sie udac. Ja sie balem ze krol cieni bedzie silniejszy i nie dam rady, bo 3 gorejace czerpey wczeniej mnie troche wymeczyly, ale mysle ze jest nie tak tragicznie, tylko trzeba z glowa to robic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 09:59, MateuszP10 napisał:

CZy ktoś wie co mam otóż:
-Wogule aktualizacja nie chce mi się włączyć a jak chce ją odpalić z pliku to mi wywala taki
komunikat:
"Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa....."
Przeinstalowałem gry i to samo!!!


Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję programu aktualizującego grę. Program ten możesz pobrać klikając na poniższą [url=ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip]stronę[/url].

Narzędzie do aktualizacji będzie już działało, jednak niezaktualizujesz gry ponieważ patch 1.03 nie został jeszcze wydany ma to nastąpić do końca grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorki ale poprzedni link niedziała bbcod cos nieodpalil :P
Tutaj poprawny link dla Ciebie
ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No, panowie i panie z CDP, macie jeszcze niecale 2 dni do wydania patcha. Lepiej to zróbcie szybko bo fani (i niedoszli fani tacy jak ja) was zjedzą :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedzi na znane problemy.

1. Wersje czarne i białe nie różnią się niczym poza kolorem płyt i pudełka.

2. Problem z zapisami i miejscem na dysku podczas grania
Gra i jej instalator zapisuje pliki w trzech miejscach:
a) na dysku C: umieszcza ok. 50 MB danych deinstalacyjnych
b) na dysku docelowym instalacji zapisuje ok. 6,5 GB plików gry. W trakcie gry może wymagać do 2 GB dodatkowego miejsca na pliki tymczasowe.
c) w folderze Moje Dokumenty zapisuje pliki obrazków z gry oraz zapisy po ok. 50 MB na każdy zapis. Jednak w trakcie zapisu może wymagać do 2 GB wolnego miejsca.

System Windows:
d) Jeżeli system Windows posiada mniej niż 2 GB pamięci ram, to potrzeba również 0,5-1,5 GB miejsca na pliki wymiany. Należy na każdy dysku odliczyć od wolnego miejsca różnicę między minimalną wielkością pliku wymiany, a maksymalną. Można również zwiekszyć minimalną wielkość do wartości maksymalnej, tak aby wielkość pliku wymiany nie zmieniała się. Łączna maksymalna wielkość plików wymiany na wszystkich dyskach nie powinna przekroczyć dla typowego użytkownika 2,5 GB.

Zmiana miejsca docelowego folderu "Moje Dokumenty":
- Kliknąć prawym klawisze myszy na ikonę Moje dokumenty na pulpicie i wybrać właściwości, kliknąć na przycisk "Przenieś", wybrać dysk i folder docelowy, w razie potrzeby utworzyć nowy docelowy folder i zatwierdzić. W nowym miejscu musi zmieścić się cała obecna pojemność tego folderu i dodatkowo musi zostać jeszcze conajmniej 2 GB. Jeżeli folder ma zostać przeniesiony na dysk na którym zainstalowano grę, to wielkość wolnego miejsca musi uwzględniać dodatkowo wolne miejsce z punktu 2b.

W przypadku umieszczenia wszystkiego na dysku C: gra potrzebuje 50 MB + 6,5 MB + 100 MB + 50 MB na każdy zapis + 4 GB wolnego miejsca + maks. 1,5 GB na powiększenie systemowych plików wymiany. Razem maksymalnie może to być ok. 6 GB potrzebnego wolnego miejsca plus 6,5 GB zajęte przez samą grę.

Gra może wymagać mniej miejsca w kolejnych wersjach (1.03 i następne), w których załatane zostaną wycieki pamięci.

3. Osoby, u których po wciśnięciu "Aktualizacja", na menu startowym nie dzieje się nic lub wyskakuje błąd powinny ściągnąć nowszą wersję aktualizatora, na przykład stąd:
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_108.zip
Rozpakować i uruchomić instalację nowszej wersji aktualizatora. Po zmianie wersji aktualizatora aktualizacja gry z sieci powinna działać (najpierw znowu zaktualizuje sie sam aktualizator do najnowszej wersji, a potem gra).

4. Jeżeli postacie drużyny nic nie robią, a mają wyłączony tryb marionetek, należy na przywódcy drużyny wybrać menu (prawy klawisz, przytrzymać), a z niego "przekaż rozkaz" i jedno z poleceń: "Za mną" lub "Chroń mnie".

5. Problem z zainstalowaniem poprawek do gry z powodu braku miejsca.
Należy zwolnić ok. 7 GB pamięci na jednym z twardych dysków (ściśle: partycji) i przenieść tam systemowy folder plików tymczasowych (temp). Najlepiej aby folder ten i wolne miejsce znajdowały się na dysku z zainstalowaną grą. Po instalacji należy zdefragmentować zarówno dysk (partycję) z grą jak i dysk na który przenieśliśmy folder plików tymczasowych po uprzednim usunięciu z niego wszelkich śmieci instalacyjnych (czyli wszystkiego).

Zmiana systemowego folderu plików tymczasowych tak, aby było możliwe zainstalowanie najnowszych poprawek do gry.
Na dysku, który posiada conajmniej 7 GB wolnego miejsca tworzymy w głównym katalogu folder o nazwie np. "Temp". Zapamiętać literkę tego dysku.
Otworzyć Start/Ustawienia/Panel sterowania/System. Przejść na zakładkę "Zaawansowane", a tam na dole kliknąć przycisk "Zmienne środowiskowe". Tam wybieramy zmienną TEMP i poniżej klikamy na przycisk "Edytuj". Wpisujemy tam "d:\temp" (bez cudzysłowów). Jeżeli zapamiętana literka dysku była inna niż "d", zmieniamy ją na zapamiętaną. Potwierdzamy OK.
To samo działanie wykonujemy dla zmiennej TMP.

Domyślne wartości obu tych zmiennych to "%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp". Tam też należy szukać zbędnych śmieci do usunięcia oprócz Kosza i zawartości folderu Windows\Temp. Usuwanie śmieci polega na całkowitym wykasowaniu zawartości tych folderów. Powinny być one puste jeżeli nie używamy właśnie jakiejś aplikacji.

Całkowite odinstalowanie gry z usunięciem wszystkich plików (np. w celu ponownego czystego instalowania.)
1. Odinstalowujemy wszelkie mody, nieoficjalne poprawki itp.
2. Odinstalowujemy grę.
4. Usuwamy folder z grą jeżeli po restarcie systemu nadal on istnieje.
3. Usuwamy foldery Neverwinter Nights 2 z folderu "Moje dokumenty" każdego użytkownika w systemie (domyślnie: c:\Documents and Settings\%USERPROFILE%\Moje dokumenty\Neverwinter Nights 2)
4. Usuwamy każdy folder "c:\Documents and Settings\%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\NWN2 Toolset". Uwaga. Folder "Ustawienia lokalne" jest ukryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 09:44, Mroczny Elf99 napisał:

Czy spotkał sie ktos z problemem dotyczącym zapisania gry. Mimo że na dysku jest
ponad 8GB wolnej przestrzeni?????

Przeczytaj drugiego posta od góry. Możesz mieć mniej miejsca zaleznie od miejszca gdzie instalowałeś grę, gdzie masz Moje Dokumenty i jakie sa wielkości pamięci wirtualnej (plików wymiany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 11:30, Enzo_0 napisał:

No, panowie i panie z CDP, macie jeszcze niecale 2 dni do wydania patcha. Lepiej to zróbcie
szybko bo fani (i niedoszli fani tacy jak ja) was zjedzą :/.


Poczekamy pewnie jak atari wyda 1.05 i znowu wszystkich szlag trafi bo na serwery się wbić nie będzie można.
A my osiołki będziemy dalej czekać na 1.03...
Ciekawe czy by nie napisać http://eui.usc.gov.pl/euiapp/so/1_5/1_5_1/1_5_1_1/Glowna.html
do któregoś z tych urzędów i opisać jak to wydawcy traktują swoich klientów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 11:30, Enzo_0 napisał:

No, panowie i panie z CDP, macie jeszcze niecale 2 dni do wydania patcha. Lepiej to zróbcie
szybko bo fani (i niedoszli fani tacy jak ja) was zjedzą :/.



Ja też z niecierpliwością czekam na tego patcha. Chociaż ekipa CDP jest zajęta.
Przynajmniej ćwiczymy cierpliwość ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogliby chociaz cos napisac, czy wogole patch wyjdzie w tym roku, bo my tu czekamy jak barany a oni sie z nas smieja. CDP, odezwijcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2006 o 12:30, gothicsheep napisał:

Czy na takim kompie pójdzie Nwn 2:
Athlon XP 2500+ Barton (1.84Gh)
256 RAM
Radeon 9200 128MB (Pixel Shader 1.4)



Nie ma szans kolega ma cos podobnego i nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się