• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.01.2007 o 14:42, eidos napisał:

Czym się różni biała wersja NWN2 od czarnej ?


Ręce opadają... który raz było to pytanie?! Spójż na drugi post od góry, jest przypięty w dodatku -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 15:31, Vampire88 napisał:

> Czym się różni biała wersja NWN2 od czarnej ?

Ręce opadają... który raz było to pytanie?! Spójż na drugi post od góry, jest przypięty w dodatku
-_-


No to ja odpowiem chyba wyczerpująco, aby zakończyć szereg tych samych pytań :-D.

W wersji czarnej możesz grać tylko BARDZO złym charakterem a w wersji białej tylko SUPER dobrym charakterem, natomiast w MP w żadnej z tych wersji nie możesz grać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 15:31, Vampire88 napisał:

> Czym się różni biała wersja NWN2 od czarnej ?

Ręce opadają... który raz było to pytanie?! Spójż na drugi post od góry, jest przypięty w dodatku


I tak jest na okrągło! To jest jeden z objawów braku kultury informatycznej na Świecie!
W nerwach coś Ci umknęło! (spójrz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:35, maximvs napisał:

> ja uzywaam sterownikow 93.71 i gra mi ladnie chodzila bezproblemowo, mam GF 7900 GS


Jakby jeszcze ktoś na dwujajkowcu powiedział czy mu działa to byłoby fajnie :)

Błąd, który u mnie wywala to tak jakby nie dało się odpalić żadnego pliku .exe związanego z
tą grą. Ani nwn_main.exe ani nwn_XP.exe , ani klienta MD - wogóle blokuje odpalanie gry (nawet
bezpośrednio-bez loadera). Na firewallach systemowych nie mam nic blokowanego. Odpala się właśnie
tylko loader i kupa :)

Co do wypowiedzi Yumera - człowieku , nie mam 15 lat i wiem, że jak firma CDP powiedziała,
że coś zrobi - to to zrobi. Najłatwiej jest narzekać . Co ci przeszkadza w MOIM podejściu skoro
to MOJE podejście. Uważasz, że twoje narzekanie coś polepszy albo przyśpieszy ? Jeśli tak ,
to narzekaj np na brak konkretnego patcha do Splinter Cell DA - z tego można zrobić nawet zawód
- flamowanie forów :). Przez takich ludzi jak ty pracownikom CDP pewnie wogóle nie chce się
juz tu zaglądać, a przynajmniej z miłością tego nie robią :)



Ja mam prawie taki sam komputer :D
AMD Athlon X2 3600+ Galaxy GF7900GS 512MB 1 GB RAM i gra działa bez problemów.... Wiesz co zrób wywal wszystkie filmiki z folderu Movies i uruchom gre... Mam taki problem z kilkoma grami i pomaga.

I jeszcze jedno zainstalowałes sobie AMD Optimizer? Taki programik poprawiajacy działanie X2
Tu masz linka do strony AMD: http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_9706,00.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dual Core Optimizer mam zainstalowany,a także najnowsze stery. Wywalenie filmików nic nie dało - mimo wszystko dzięki za dobre chęci. Spróbuję zainstalować jeszcze raz ... może to wina samego napędu - starforce nie chce mi po prostu czytać płyty z napędu optycznego będącego jednocześnie nagrywarką dvd ...sam już nie wiem.

Wydaje mi się , żete zabezpieczenie sprawdza sumę kontrolną plików exe i coś chyba nie che przez to startować. Dodam że wogóle się nie burzy że nawet nie ma płyty w napędzie - tylko pro prostu od razu komunikat. Za pierwszym razem po uruchomieniu systemu troche pomiele dyskiem twardym , a po którymś razie jak nacisne "Gra" to już od razu sie pojawia błąd nwn_main.exe .

Czyli procesor dual core też można wykluczyć - zostaje wina softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie - chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Jak wkładam płytę do napędu - i klikam na właściwości , wyskakuje mi , że płyta ma objętość 4.14 GB . U was też jest taka pojemność nagranego krążka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 17:43, maximvs napisał:

Właśnie - chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Jak wkładam płytę do napędu - i klikam na
właściwości , wyskakuje mi , że płyta ma objętość 4.14 GB . U was też jest taka pojemność
nagranego krążka ?


Tak. Też mam 4.14 GB ?! Dziwne bo Angielska wersja ważyła ponad 6 GB?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 18:33, Avaris napisał:

> Właśnie - chciałem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Jak wkładam płytę do napędu - i klikam
na
> właściwości , wyskakuje mi , że płyta ma objętość 4.14 GB . U was też jest taka pojemność

> nagranego krążka ?

Tak. Też mam 4.14 GB ?! Dziwne bo Angielska wersja ważyła ponad 6 GB?!



Właśnie w tym celu pytałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...

Jeśli masz oddzielną partycje na system(a powinieneś) to zrób szybki format(+backup danych) i zobacz czy błąd będzie się powtarzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 18:33, Avaris napisał:

Tak. Też mam 4.14 GB ?! Dziwne bo Angielska wersja ważyła ponad 6 GB?!


To chyba temu, że wersja angielska jest wersją ''International'' czyli zawiera wersje francuskie, hiszpanskie, włoskie i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie :P chce kupica nw2 w wersji PL i teraz pytanie czy tam sa mowione popolsku dialogi czy tak jak w oblivionie spolszczoene tylko napisy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 14:22, rogal123 napisał:

mam pytanie :P chce kupica nw2 w wersji PL i teraz pytanie czy tam sa mowione popolsku dialogi
czy tak jak w oblivionie spolszczoene tylko napisy?!

Dialogi mówione po PL. I napisy też są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 14:24, rogal123 napisał:

no to ide chbya do empiku :D musialem sie tylko upewnic :D


lepiej kupić na gram.pl sklep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurcze...czy ktoś ma może pomysł jak rozwiązać problem taki ? Jakiego bym moda nie stworzyl ZAWSZE wyskoczy blad : Nie można wczytać modułu-Wystąpił bład.
Stosuje się do porad załączonych w poradniku do toolseta i nadal nic.
Czy ja coś źle robie czy to problem który dopiero rozwiąże patch 1.03 ?

Odpowiedzcie prosze, widziałem już pare postów z podobnym problemem i jakoś brak było odzewu.
Dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 16:03, Nalia napisał:

Kurcze...czy ktoś ma może pomysł jak rozwiązać problem taki ? Jakiego bym moda nie stworzyl
ZAWSZE wyskoczy blad : Nie można wczytać modułu-Wystąpił bład.
Stosuje się do porad załączonych w poradniku do toolseta i nadal nic.
Czy ja coś źle robie czy to problem który dopiero rozwiąże patch 1.03 ?

Odpowiedzcie prosze, widziałem już pare postów z podobnym problemem i jakoś brak było odzewu.
Dzięki z góry!

Nie jestem biegły w tym temacie ale chyba robisz jakiś błąd bo ściągałem mody z netu i wszystkie działają wiedz w naszej polskiej wersji niema błędu chyba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 18:04, DevilQ napisał:

> Kurcze...czy ktoś ma może pomysł jak rozwiązać problem taki ? Jakiego bym moda nie stworzyl

> ZAWSZE wyskoczy blad : Nie można wczytać modułu-Wystąpił bład.
> Stosuje się do porad załączonych w poradniku do toolseta i nadal nic.
> Czy ja coś źle robie czy to problem który dopiero rozwiąże patch 1.03 ?
>
> Odpowiedzcie prosze, widziałem już pare postów z podobnym problemem i jakoś brak było
odzewu.
> Dzięki z góry!
Nie jestem biegły w tym temacie ale chyba robisz jakiś błąd bo ściągałem mody z netu i wszystkie
działają wiedz w naszej polskiej wersji niema błędu chyba ;-)


Może błąd nie leży w momencie wczytywania moda, tylko w momencie jego tworzenia. Może te ściągnięte z netu zostały zrobione w wersji 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 15:41, eidos napisał:

> no to ide chbya do empiku :D musialem sie tylko upewnic :D

lepiej kupić na gram.pl sklep :)


Chyba lepiej kupić na ebayu wersję eng i nie mieć żadnych problemów m.in nierzetelnością wydawcy w naszym pieknym chorym kraju.. I patche będziesz miał miał na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2007 o 16:03, Nalia napisał:

Kurcze...czy ktoś ma może pomysł jak rozwiązać problem taki ? Jakiego bym moda nie stworzyl
ZAWSZE wyskoczy blad : Nie można wczytać modułu-Wystąpił bład.

Zapisz sobie moda jako katalog. Wtedy działa raczej zawsze. W podkatalogu Autosave pojawią Ci się zapisy automatyczne (już w normalnym formacie) i te wersje tez moga działać po przeniesieniu do głownego folderu (tylko zmień nazwę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się