• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Więc mamy mieć od razu 1,04 równolegle ze światowym 1,04? Cóż, mnie to odpowiada. O ile okaże się prawdziwe oczywiście.

A ogólnie też żałuję że nie ściągnałem angielskojęzycznej wersji.
CD Projekt mógłby pomyśleć o wersjach dwujęzycznych... myslę że niektórych bardzo by one ucieszyły.
Ja byłbym do takowej nawet skłonny dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla mnie i tak najlepszą informacja jest:

Nie można zainstalować poprawki 1.03
Opis Problemu

W chwili obecnej trwają prace nad dostosowaniem angielskiej wersji łatki 1.03 do polskiej wersji językowej gry Neverwinter Nights 2.
Rozwiązanie

Polska wersja poprawki powinna pojawić się do końca grudnia. W chwili obecnej nie ma możliwości zaktualizowania polskiej wersji gry Neverwinter Nights 2 za pomocą patcha 1.03.


Może coś prawdy w tym jest.

Tak na serio to wcale bym się nie zdziwił jakby obsidian przestał w ogóle robić patche w innych językach niż eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 18:32, pat-i-mat napisał:

A ja bym się nie zdziwił jakby zaraz ktoś z CDP napisał nam, ze patch 1.03 PL wyjdzie szybciej
niż patch 1.03 ENG.



HAHAHA już dawno tak się nie uśmiałem, i wiesz co ja też się nie zdziwie jak napiszą:

Właśnie dostaliśmy wiadomość od Obsydian, głupią im się zrobiło że olali nas z patchem 1.03 PL, ale za to napisali że Polska będzie mieć jako pierwsza patch 1.10 czyż to nie wspaniale ;P Ale najpierw wydadzą patcha 1.03 dla rosji bo groża im bombą nuklearną, Polska jeszcze musi troszeczke poczekać dopóki nie wyjdzie patch 1.04 w Iraku bo są w kolejce przed Polska.

I gdzie jest kurna śnieg ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To na dobrą sprawę nie ma sensu wydawać 1.03PL skoro będzie 1.04PL, no chyba, że najnowszy patch nie zawiera poprawek z poprzednich wersji. No, ale trudno, lepiej późno niż później :P

A poza tym Obsidian zapewnia, że patch będzie gotowy w połowie tygodnia. Uważam, że to będzie sensowe zadość uczynienie jeżeli ukaże się równo z premierą ENG.
Poza tym czytałem na stronce info, że firma miała spore problemy z dostosowywaniem patcha wersji innych od ENG, ale teraz już nie powinno być takich poślizgów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A może 1.4 to tak naprawdę będzie 1.03-->1.04, czyli zarzucenie 1.03 będzie niezbędne by cieszyć się kolejną wersją? Chyba tylko to tłumaczyłoby niepotrzebne marnowanie czasu na 1.03 skoro mają wyjść razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 18:53, Valkanis napisał:

A poza tym Obsidian zapewnia, że patch będzie gotowy w połowie tygodnia. Uważam, że
to będzie sensowe zadość uczynienie jeżeli ukaże się równo z premierą ENG.


Ale zapewniali też, że 1.03 wyjdzie do końca tygodnia, czyli do dzis, jakby nie było. Wcześniej zapewniali, że wyjdzie do końca grudnia.

Dnia 12.01.2007 o 18:53, Valkanis napisał:

Poza tym czytałem na stronce info, że firma miała spore problemy z dostosowywaniem patcha wersji
innych od ENG, ale teraz już nie powinno być takich poślizgów.


Ale jakoś europejskie wersje inne niż ENG miały już patcha przed świętami. Ale co sie tu dziwić, jaki świat (trzeci, jakby ktoś nie wiedział), taki stosunek do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam nadzieje, że ludziska z Obsydian''u pracują przynajmniej w Sobotę bo patch miał być "do końca tygodnia" no chyba, że będzie(dziś) godz 23.59 i patch sie pojawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem coraz bardziej zły może ktoś raczyłby mi pomóc.Po 5-10 minutach gry wywala mi grę i jest następujący komunikat: Wystąpił błąd z aplikacją i zostanie ona zamknięta APP VER: 1.02.809 MOD NAME NWN 2 MAIN AMDXP.EXE GRA JEST ORYGINALNA. PRÓBUJĘ OD KILKU JUŻ TYGODNI I NIC. CZY JEST KTOŚ KTO MOŻE MI POMÓC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 19:57, siwy29168 napisał:

Jestem coraz bardziej zły może ktoś raczyłby mi pomóc.Po 5-10 minutach gry wywala mi grę i
jest następujący komunikat: Wystąpił błąd z aplikacją i zostanie ona zamknięta APP
VER: 1.02.809 MOD NAME NWN 2 MAIN AMDXP.EXE GRA JEST ORYGINALNA. PRÓBUJĘ OD
KILKU JUŻ TYGODNI I NIC. CZY JEST KTOŚ KTO MOŻE MI POMÓC.


Skoro próbujesz od kilku tygodni to czemu nie zadzwoniłeś do pomocy technicznej CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 17:02, Anim napisał:

Firma Obsydian pracuje obecnie równocześnie nad patchem w wersji 1.03 PL i 1.04 PL tak by działały
wszystkie elementy. Obsydian zapewnia, ze patch 1.04 PL powinien być gotowy w połowie
tygodnia.
Ponieważ z patchem 1.03 Pl były pewne kłopoty, Obsydian postanowił przygotować równolegle także
dla was patch 1.04 PL.
Mamy nadzieję, że juz wkrótce damy wam najnowsze poprawki do wersji 1.04


I z patch-em 1.04 też będzie „kłopot”, bo się okaże że znów się coś popsuło i rzeczywiście dostaniemy nareszcie 1.03 ale na poprawiony 1.04 będziemy czekali do angielskiej wersji 1.05 i tak do usranej śmierci…albo znowu dostaniemy ładną niebieska czcionka napis że: „JUŻ W LUTYM PATCH 1.03 A MOŻE NAWET 1.04”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 20:01, Keroth napisał:

> Jestem coraz bardziej zły może ktoś raczyłby mi pomóc.Po 5-10 minutach gry wywala mi grę
i
> jest następujący komunikat: Wystąpił błąd z aplikacją i zostanie ona zamknięta
APP
> VER: 1.02.809 MOD NAME NWN 2 MAIN AMDXP.EXE GRA JEST ORYGINALNA. PRÓBUJĘ
OD
> KILKU JUŻ TYGODNI I NIC. CZY JEST KTOŚ KTO MOŻE MI POMÓC.

Skoro próbujesz od kilku tygodni to czemu nie zadzwoniłeś do pomocy technicznej CDP?

Bo myślałem że ktoś tutaj mi pomoże .Jest coś na niemieckiej stronie bo ktoś miał taki problem ale ja nie rozumiem nic z tego co tam jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh i pomyslec, ze mi szkoda bylo troche wiecej kasy doplacic zeby miec ENG wersje... o ja glupi... juz drugi raz sie nabieram i to znow z NWN... w NWN1 bylo to samo z patchami... Dramat po prostu...

BTW A mowilem, podpisywalem petycje, zeby zrobili dwujezyczna wersje gry... coz za trudne widac... Inne gry sie da, ale tej nie dalo... przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 17:29, Anim napisał:

> Więc jak to będzie? Dostaniemy od razu wersję 1.04PL czy najpierw 1.03 a chwilę potem
1.04PL?
Oba patche są opracowywane równocześnie wersja 1.04 PL powinna więc wyjść równocześnie - z
1.03PL

Witam.
Czyli 1.03 nie będzie w tym tygodniu do niedzieli, tylko później? skoro jest dopiero angielska beta 1.04
Pzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 17:02, Anim napisał:

Firma Obsydian pracuje obecnie równocześnie nad patchem w wersji 1.03 PL i 1.04 PL tak by działały
wszystkie elementy. Obsydian zapewnia, ze patch 1.04 PL powinien być gotowy w połowie
tygodnia.
Ponieważ z patchem 1.03 Pl były pewne kłopoty, Obsydian postanowił przygotować równolegle także
dla was patch 1.04 PL.
Mamy nadzieję, że juz wkrótce damy wam najnowsze poprawki do wersji 1.04


Nie wy nam dacie, tylko Obsydian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widzę, że niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem. :)
Jest wyraźnie napisane, że Obsidian skończy patcha 1.04 w połowie tygodnia - oznacza to, że w połowie nastepnego tygodnia (np. środa) patch będzie w wersji gotowej do zabezpieczenia securomem i ostatecznego sprawdzenia poprawności działania (być może przez CDP), co może potrwać dodatkowy czas. I dopiero po tych dwóch rzeczach patch może zostać udostępniony na serwerze. Tyle wiadomo o 1.04.

Natomiast w przypadku 1.03 patch został skończony przez Obsidian i wysłany (pierwsze wymyślanie) do zabezpieczenia i sprawdzenia poprawności już w tamtym tygodniu, ale najwyraźniej (drugie wymyślanie) coś poszło nie tak i musi on zostać poprawiony. Po poprawieniu również musi zostać zabezpieczony i sprawdzony pod względem poprawnego działania, co może zabrać kilka dni (trzecie wymyślanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pod koniec którego tygodnia miał wyjść patch? mi się wydaje że Obsidian mówi o ostatnim tygodniu stycznia a nie tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

miał wyjść nawet nie pod koniec tygodnia tylko w środku ale go niema.z tego wnioskuje że mowa o ostatnim tygodniu stycznia


PS oczywiście stycznia 2017 rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[...] [M]

Witam

Mi chodzi bardzije o moją przesyłke, a jeszcze bardziej o jej stan. nie wiem gdzie wysłać tą wiadomośc. Więc chodzi o stan pudełka. Zamówiełme M2:TW oraz NWN2 z czego pudelko od NWN było połmanae na wpoł !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 23:24, Sandro-Seth napisał:

pudelko od NWN było połmanae na wpoł !!

Na stronie głównej gram.pl masz kontakt do biura obsługi klienta. Są tam telefony i formularz kontaktowy. Użyj tej formy, która bardziej Ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się