• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.01.2007 o 12:09, Olamagato napisał:

> A ja poraz kolejny pytam już chyba 5 raz: CO MAM ZROBIC GDY PO MAX. 10 MIN. GRY
> WYWALA MNIE DO WINDOWS
Sprawdź czy nie przegrzewa Ci się procesor, akbo karta graficzna. Jezeli tuz po wypadnięciu
procesorm ma temp. w okoicy 60 st. C lub radiator karty graficznej parzy palce (ma np. 80 st.C),
to najprawdopodobniej jest to właśnie ta przyczyna. Może byc tak, że masz procesor lub kartę
podkręcona i wcale o tym nie wiesz.


Gdyby była to wina temperatury to komputer by się zresetował a nie wywalił do Windows-a.
Czy pokazuje ci jakiś błąd? I czy wywala losowo [np. niezależnie czy coś robisz czy nie] ponieważ może być to spowodowane tym, że w danej scenie jest za dużo efektów [czary duża liczba postaci itp.] przez co komp dostaje zadyszki i wyłącza najbardziej obciążający proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Korzystając z okazji jaką jest noworoczna wyprzedaż dokonałem zakupu gry Neverwinter nights 2. Niestety moja radość nie trwała długo. Okazało się zę gra ... nie działa. Po pokazaniu się 1 menu wybieram graj . Niestetyna chwilę pokazuje się logo gry ,ale potem nic się nie dzieje. Zostaję na pulpicie. Mój komputer spełnia wymagania gry z dużą nadwyżką. Żadno z rozwiązań przedstawionych w pomocy technicznej nie pomaga. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki. Wysłałem meila do pomocy technicznej, jednak mają pewnie dużo pracy, gdyż nie dostałem odpowiedzi. Proszę o pomoc. Aha. Dowiedziałem się ,że powinienem mieć jakiś konfigurator którego nie mam .Czy to przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 17:18, Fang napisał:

Gdyby była to wina temperatury to komputer by się zresetował a nie wywalił do Windows-a.

Po pierwsze odpowiadasz niewłaściwej osobie. :)
Po drugie restart komputera jest tylko jedym ze skutków przegrzewania sie któregoś komponentu. Jeżeli przegrzanie nie jest zbyt duże, to system utrzymuje stabilność, tym bardziej, że po wywrotce aplikacji obciążenie zazwyczaj spada.

Dnia 16.01.2007 o 17:18, Fang napisał:

przez co komp dostaje zadyszki i wyłącza najbardziej obciążający proces.

Nie wiesz jak działa komputer prawda?
Takich komputerów jeszcze nie zaprojektowano. Żaden prosesor sam nie może zabić żadnego procesu czy wątku bo byłoby to zaprzeczenie sensu jego działania. Nie robi więc tego nawet przy przeciążeniu bo dla takiego procesora nie ma znaczenia, który kawałek kodu właśnie wykonuje. Jak zaczyna od przegrzania robić błedy danych, to właśnie końcowym zabezpieczeniem przed błędną pracą jest wyzerowanie linii reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Arrrgh. Po nadrobieniu zaległości w szkole postanowiłem wznowić zmagania z Neverwinter Nights 2. Wszystko normalnie sejv się wczytuje gram, zacząłem od zniszczenia mostów, następnie wojna z królestwem cienia i przeniesienie do doliny Merdelein. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że podczas tych zmagań tak się wciągnęłem, że nie zrobiłem żadnego quicksejva i nagle wiaterek mocno dmuchnął, i pstryk światło się wyłączyło. Myślę sobie, że looz jutro przejdę fanie było więc nawet żel mi nie było tego, że nie zapisałem gry, a tu niemiła niespodzianka. Włączam grę, wczytuje sejva, rozwalam wszystkich w pobliżu mostów (no prawie bo kilka postaci zniknęło min. kapłani cienia za pierwszym mostem i ci koło trumien), dochodzę do pogawędki z Gariusem niszcze jego sługusów i co? I nic gra zwyczajnie nic nie robi nie ma nic o zniszczeniu mostu. Grę zatyka i nie mogę przejść dalej, i tak za każdym razem. Poraz kolejny gra staje mi na przeszkodzie żeby ją przejść. Osobiście myślę, że to wina zepsutego sejva, na którego tak się skarżą ludzie, ale nie mam pojęcia jak go naprawić, więc proszę Was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 18:30, Olamagato napisał:

> Gdyby była to wina temperatury to komputer by się zresetował a nie wywalił do Windows-a.
Po pierwsze odpowiadasz niewłaściwej osobie. :)
Po drugie restart komputera jest tylko jedym ze skutków przegrzewania sie któregoś komponentu.
Jeżeli przegrzanie nie jest zbyt duże, to system utrzymuje stabilność, tym bardziej, że po
wywrotce aplikacji obciążenie zazwyczaj spada.


Restart komputera istotnie może być jednym ze skutków przegrzewania się, ale raczej należałoby powiedzieć, że wśród wielu przyczyn restartów komputera można wymienić także przegrzewanie się. Ważniejsze to błędy w samych aplikacjach, uszkodzenia modułów komputera - zwłaszcza kości pamięci, nadmierne przetaktowanie, konflikty i niedopracowane sterowniki. (U mnie kiedyś wywalało komputer do czasu odinstalowania sterownika modemu Motoroli), nawet zła praca zasilacza.
Co do samego procesora - to przegrzewanie się jest przez niego monitorowane i powoduje albo wyłączenie albo tylko zwolnienie zegara.
Widziałem taki film kilka lat temu przygotowany przez speców z THG - zdjęli oni wiatrak z radiatorem ze starego Athlona, który na skutek takiego działania sfajczył siebie i płytę główną. Zrobili to także z Pentium4 - komputer poprostu znacznie zwolnił, ale się nie wyłączył. Po tym filmie poprawiono konstrukcje Athlonów i płyt pod niego. Myślę, że do dzisiaj nic się w tej materii nie zmieniło.

Dnia 16.01.2007 o 18:30, Olamagato napisał:

> przez co komp dostaje zadyszki i wyłącza najbardziej obciążający proces.
Nie wiesz jak działa komputer prawda?
Takich komputerów jeszcze nie zaprojektowano. Żaden prosesor sam nie może zabić żadnego procesu
czy wątku bo byłoby to zaprzeczenie sensu jego działania. Nie robi więc tego nawet przy przeciążeniu
bo dla takiego procesora nie ma znaczenia, który kawałek kodu właśnie wykonuje. Jak zaczyna
od przegrzania robić błedy danych, to właśnie końcowym zabezpieczeniem przed błędną pracą jest
wyzerowanie linii reset.

Nie jestem specjalistą, ale system operacyjny może chyba wyłączyć proces, który przestaje odpowiadać z powodu jakichś błędów.

Ja zawsze radzę sciągnąć 2 programy: Prime95 i jakiś test do kart graficznych - może być 3DMark. Uruchomić je jednocześnie. Jeśli po kilku godzinach testowania komputer nadal działa to możemy zapomnieć o problemach ze sprzętem i szukać złego w oprogramowaniu.
Sam Prime95 po uruchomieniu torture test raczej nie wywali komputera tylko pokaże błędy i zatrzyma test. Wtedy trzeba by przetestować pamięć jakimś programem działającym z DOS - np GoldMemory. Jeśli błędy pokazują się zawsze w tych samych komórkach to raczej winny jest układ pamięci, jeśli błędy są losowe to nic nie jest pewne - może to być zarówno pamięć jak i coś na płycie głównej - włącznie z procesorem.
Ja osobiście Gold Memory używam jako dość czuły test nadmiernego przetaktowania - natychmiast pojawiają się błędy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z grafiką:(((
Witam. Z racji tego ze ten dzial liczy sobie troszke stron a za bardzo czasu nie mam chcialbym abyscie mi pomogli (w miare swoich mozliwosci).
Uruchomilem gre NWN2 (1024x768 wszystko max) i grafika jest super ale ale, zauwazylem ze nie sa wlaczone "odbicia w wodzie". Zaznaczylem ta opcje, naciskam zatwierdz zmiany a ona spowrotem sie odznacza. Probowalem juz wszystkiegi i nic. Recznie ustawialem odbicia w pliku ini. (tez nie pomoglo). Woda w grze wyglada jak smola (czarna, bez odbic i falowan).
Moja karta obsluguje wszystkie efekty wiec w czym problem???? Bardzo bym prosil o szybka odp. Z gory dziekuje wszystkim , ktorzy mi pomoga.
Moj config.
AMD Sempron 2200 (@2.2GHz), ABIT NF7-S (rev 2.0), 768DDR433, Palit 6800GS Extreme 256/256 (@520/1350MHz) 250GB WD.

PS slyszalem ze procesory pod Socket A nie obsluguja SSE2 (NWN2 wykorzystuje te instrukcje). Moze to jest powod????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 20:42, mustang1924 napisał:

Co z tym najnopwszym patchem!? Kiedy będzie?


Teoretycznie, powtarzam TEORETYCZNIE powinien być w połowie tego tygodnia czyli jutro. Powinniśmy otrzymać "dwa w jednym" czyli pach 1.03 i 1.04. Takie są obietnice.

Może jeszcze raz zwrócę uwagę na to, że to wszytko jest teoretycznie możliwe ;-). Jak uczy praktyka życie czasami nie idzie w parze z teorią. No, trzymam kciuki, żeby tym razem się udało.

Elementy zgryźliwość i złośliwości były całkowicie zamierzone i użyte z rozmysłem ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Grałem sobie spokojnie i doszedłem nad fajne jeziorko postanowiłe właczyc sobie opcje (które miałem wyłaczone ze względu na zbyt słaby sprzęt) odbicia w wodzie i załamanie obrazu w wodzie, wszystko była ładnie i pieknie zmieniła mi się automatycznie rozdzielczość na wyzsza (z 1024 x 768 na 1280 na 720) gra zaczęła się mocno haczyc ale to przecież normalne. Po upojnej chwili wpatrywania sie w piekno grafiki wylaczylem opcje ale nie moge zmienić rozdzielczości jest tylko jeden tryb który sam wskoczył. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może zaktualizuj DirectX (zainstaluj z krążka) i ściągnij najnowsze stery?

Nie winił bym SSE2, bo sam mam procesor który nie obsługuje tych instrukcji, a odbicia włączyć mogę. Inna sprawa, że i tak nic ci to nie da, bo zaraz będziesz musiał je wyłączyć, bo są tragicznie zoptymalizowane i FPS po nich leci łeb na szyję. Lepiej poczekaj z tym do patcha 1.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz to wymusić w pliku .ini. Wchodzisz do Moje dokumenty -> Neverwinter Nights 2 -> nwn.ini i wyszukujesz:
[Display Options]
FullScreen=1
Width=x
Height=y

Zamiast -x- wpisujesz 1024, a zamiast -y- wpisujesz 720.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 23:39, Dowodca_Pawel napisał:

Możesz to wymusić w pliku .ini. Wchodzisz do Moje dokumenty -> Neverwinter Nights 2 ->
nwn.ini i wyszukujesz:
[Display Options]
FullScreen=1
Width=x
Height=y

Zamiast -x- wpisujesz 1024, a zamiast -y- wpisujesz 720.

Dzięki wszystko działa ale heh w menu nadal jest tylko 1280 na 1024 ale rozdzielczość jest taka jaką chciałem:)
A tak odnośnie nwn.ini czy są tam jakieś opcje niedostępne w menu gry? Tak jak w Oblivionie bo z tego co czytałem da się tam zmienić wiele rzeczy np. ilość trawy itp. o ile dobrze pamiętam. I czy jest jakiś poradnik jak ten plik edytować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 23:40, Dowodca_Pawel napisał:

Ups, walnąłem się, nie 720 tylko oczywiście 768. Sorry za spam.

To nie jest spam, tylko uzupełnienie. Umiemy to rozróżniać. I nie trzeba za nic przepraszać. :)
Nawet kilka postów po sobie z merytoryczną zawartością (lub odpowiedziami do innych osób) nie jest spamem. To tak dla wyjaśnienia wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2007 o 17:18, Fang napisał:

> > A ja poraz kolejny pytam już chyba 5 raz: CO MAM ZROBIC GDY PO MAX. 10 MIN. GRY

> > WYWALA MNIE DO WINDOWS
> Sprawdź czy nie przegrzewa Ci się procesor, akbo karta graficzna. Jezeli tuz po wypadnięciu

> procesorm ma temp. w okoicy 60 st. C lub radiator karty graficznej parzy palce (ma np.
80 st.C),
> to najprawdopodobniej jest to właśnie ta przyczyna. Może byc tak, że masz procesor lub
kartę
> podkręcona i wcale o tym nie wiesz.

Gdyby była to wina temperatury to komputer by się zresetował a nie wywalił do Windows-a.
Czy pokazuje ci jakiś błąd? I czy wywala losowo [np. niezależnie czy coś robisz czy nie] ponieważ
może być to spowodowane tym, że w danej scenie jest za dużo efektów [czary duża liczba postaci
itp.] przez co komp dostaje zadyszki i wyłącza najbardziej obciążający proces.

Niema różnicy czy będzie podczas gry czy w oknie tworzenia postaci mogę grę włączyć i nic nie ruszać i po 10min. wywali podając błąd "NWN 2 main amdxp.exe". a, radiator mogę normalnie palcem dotknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0



Dnia 17.01.2007 o 14:42, siwy29168 napisał:

Niema różnicy czy będzie podczas gry czy w oknie tworzenia postaci mogę grę włączyć i nic nie
ruszać i po 10min. wywali podając błąd "NWN 2 main amdxp.exe". a, radiator mogę normalnie palcem
dotknąć

Komunikat :main amdxp.exe wskazuje na problem z działaniem instrukcji procesora w proramie NWN2.Skorzystaj z programów narzędziowych np Aida 32 itp,lub zrób zrzut ekranu w trakcie gry,i uruchom ctrl,alt ,del,i monitoruj przez te 10 min zachowanie procesora,i procesów...takie objawy przy max obciązeniu kompa czesto sa wynikiem zbyt słabego zasilacza...ew.pozostaje czekać na nieszczęsny patch,może to usunie problem..oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się