• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

pat-i-mat -> Swoją część roboty zrobili, reszta leży w gestii Obsidianu. Wszystkie te przesunięcia są winą Obsidianu, szkoda tylko, że CDP nijak się nie zabezpieczył przed tym, a także zlewa informowanie nas co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 16:41, Dowodca_Pawel napisał:

pat-i-mat -> Swoją część roboty zrobili, reszta leży w gestii Obsidianu. Wszystkie te przesunięcia
są winą Obsidianu, szkoda tylko, że CDP nijak się nie zabezpieczył przed tym, a także zlewa
informowanie nas co się dzieje.



Niby wszystko fajnie, ale ciekawe jak sie mieli zabezpieczyc? Chyba nie spisuje sie zwykle umowy, ze dana firma bedzie wydawac patche? ;-D Niemniej jednak ta cala sytuacja jest co najmniej denerwujaca ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciekawe - gdy ktoś na tym forum napisze choćby maleńką sugestię na temat tego, że ma pirata - natychmiast ma bana jak w banku. Mało tego, nawet jeśli sam nie napisze, ale z opisu problemu jaki napotkał może to wynikać - również ban.
Natomiast jeśli ktoś pyta o patcha to spotyka się ze ścianą milczenia. Ja myślę, że nasi szacowni moderatorzy mają filtr ustawiony na słowo pirat i patch - jeśli patch - to posty im się nie wyświetlają, a jeśli pojawi się słowo pirat to pewnie nawet o 4 nad ranem przychodzi do nich SMS by się jak najszybciej zalogowali i ukarali złoczyńcę-bandziora-złodzieja. Nie jestem przeciwny bo wychwalanie się piratem na forum wydawcy wskazuje na skrajny niedobór inteleku, ale w tym momencie wygląda na to, że firmę strać na zatrudnienie Strażników Moralności Publicznej natomiast nie stać na dbałość o uczciwych klientów płacących sporą kasę za towar pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia technicznego.
Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

PYTANIE
Czy CDP mógłby udostępnić pliki (txt + sound) z wersji angielskiej na swoim serwerze ftp i udostępnić je zarejestrowanym użytkownikom NWN2 - tak, aby po podmianie gra uruchamiała się jako english???
Wtedy byłaby możliwość ściągnięcia patch-a 1.03 i każdy mógłby zadecydować, czy woli grać w angielską zaktualizowaną wersję, czy chce czekać w nieskończoność na polską łatkę. Jeśli taka możliwość istnieje, to proszę o szybką odpowiedź, ponieważ zastanawiam się czy nie odesłać swojej kopii z prośbą o zwrot pieniędzy.
Mam poprostu dosyć czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Popieram w 100% teraz mamy przynajmniej nauczkę żeby w tej firmie więcej nie kupować gier. Widać dbałość o klienta i sprzedawany towar.
Jednym słowem "po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się", a jak komuś nie pasuje to niech się wpisze do książki skarg i wniosków jak za starych "dobrych" czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A gdybym zażadal zwrotu pieniedzy? Bo np kupilem gre po to by grac w multi i na dodatek dostalem produkt wadliwy... Czego nie moge robic to za co mam placic? Wlasnie, chce zwrotu pieniedzy! ! ! - pewnie sprawa przegrana z miejsca, ale jak kupuje samochod i odpada w nim kierownica i kola to albo dostaje zwrot pieniedzy albo mi to naprawiaja... Serio zaczynam myslec o piratach, wtedy moznaby miec pretensje tylko do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 19:48, Tank25 napisał:

Wszystkich którzy mają dość „olewania” klientów przez CDP oraz ciągłych próśb o
patch do NWN2 pozostających bez odzewu proszę o pomoc. Zeby się nie powtarzać szczegóły w poniższym
linku.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15770&pid=847



Co to jest, co to za żarty?? :D CDA? Co ma do tego? Moja propozycja: dać sobie na wstrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 21:33, Valkanis napisał:

Co to jest, co to za żarty?? :D CDA? Co ma do tego? Moja propozycja: dać sobie na wstrzymanie.

Może i nic do tego niema ale przynajmniej by ostrzegli potencjalnych nabywców tej gry żeby oni sobie dali na wstrzymanie i jej nie kupowali przynajmniej dopóki nie wyjdą patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 22:12, Tank25 napisał:

Może i nic do tego niema ale przynajmniej by ostrzegli potencjalnych nabywców tej gry żeby
oni sobie dali na wstrzymanie i jej nie kupowali przynajmniej dopóki nie wyjdą patche.


CDA pojawia się co miesiąc, w przyszłym tygodniu pojawi się nowy numer. Ma być tam recenzja polskiej wersji NWN2. Kup, dowiesz się co o niej sądzą.
Ja poza brakiem odtwarzania niektórych kwestii, nie zauważyłem żadnych błędów spowodowanych przez CDP. A że nie ma na razie nowych patchy? Co z tego, w przyszłości będą. Na razie gram i ciesze się grą, zamiast tracić czas na narzekanie :)

Co do pretensji o braku informacji. Ile można informować o tym samym? Dali informację odnośnie pracy Obsidianu jednocześnie nad 1.3 i 1.4 i taki jest aktualny status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja również nie zauważyłem żadnych błędów spowodowanych przez CD Projekt podobnie jak większość obecnych w tym temacie poza:
-brakiem niektórych kwestii mówionych
-brakiem przetłumaczonych niektórych kwestii
-nie przetłumaczonym toolsetem
i jeszcze pewnie wielu innych których ja nie zauważyłem, ale przytaczali je tu inni użytkownicy forum. Nie chciałem ich wymieniać bo sam ich nie zauważyłem..
niemożliwością grania w trybie wieloosobowym (pewnie mi zaraz napiszesz że to nie wina CDP, ale ja w to nie wierzę)
Ile linii zostało nie przetłumaczonych możesz sobie sam sprawdzić, ale zapewniam Cię że jest ich cała masa.
Ja też przeszedłem już grę raz, a teraz gram drugi raz, ale to nie zmienia faktu że niedoróbki i brak możliwości „patchowania” gry bardzo przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z instalką,w jej trakcje wyskakuje błąd,płyta jest jakby lekko zabrudzona porysowana...moze jednak to nie tego wina...a jak tak to czym najlpeiej czyscic plytki?

20070120013820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2007 o 01:38, Simonman napisał:

Ja mam problem z instalką,w jej trakcje wyskakuje błąd,płyta jest jakby lekko zabrudzona porysowana...moze
jednak to nie tego wina...a jak tak to czym najlpeiej czyscic plytki?

Bardzo prawdopodobne że masz o jedną ryskę za dużo. Spróbuj zgrać całą zawartość płyty na dysk twardy i zobacz czy da radę przegrać. Jeżeli nie to wina płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam czy neverwinter nights zadziala mi na low na takim kompie? (z pudelka spelniam wymagania ale chce sie upewnic)
AMD Athlon 2000+
Radeon9550
1gb ram czekam na odp.
tak lub nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2007 o 10:08, lestekkkk napisał:

witam czy neverwinter nights zadziala mi na low na takim kompie? (z pudelka spelniam wymagania
ale chce sie upewnic)
AMD Athlon 2000+
Radeon9550
1gb ram czekam na odp.
tak lub nie


Gdy wyjdzie patch to tak. W tej chwili jednak na twojej karcie najprawdopodobniej będzie sie niemiłosiernie cieło we wnętrzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2007 o 10:16, Scrapek napisał:

> witam czy neverwinter nights zadziala mi na low na takim kompie? (z pudelka spelniam wymagania

> ale chce sie upewnic)
> AMD Athlon 2000+
> Radeon9550
> 1gb ram czekam na odp.
> tak lub nie

Gdy wyjdzie patch to tak. W tej chwili jednak na twojej karcie najprawdopodobniej będzie sie
niemiłosiernie cieło we wnętrzach.

ok ale kiedy wyjdzie ten path?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się