• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.01.2007 o 22:54, Master J napisał:

Dzisiaj kupiłem sobie Neverwinter nights 2.Mam problem gra tnie się nawet przy najmniejszych
ustawieniach.To znaczy na rozdzielczości 800x600.Gra tak bardzo się tnie że uniemożliwia to
granie.Poza tym chodzi bardzo wolno.Czy da się coś z tym zrobić przy takim kompie:Windows XP
intel 4 2.80 Ghz 512 RAm GeForce FX 5600 128 mb ram.
Proszę o odpowiedź


W opcjach odznacz cienie na OFF i odznacz wszystko z woda odbicia i refleksy czy cos woda zamula najbardziej i cien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadza sie, jest duzo niemieckich nazw, ale mnie to osobiscie nie przeszkadza, a podobnie jak Ty nie przepadam za tym jezykiem...


Do Xzwart:
Ja tez bym chetnie zagral i dlatego moge sie chyba pomarzyc o czyms takim :-D BTW Nie wiem co Ty masz do rozwoju postaci w WH... moim zdaniem jest genialny i duzo lepszy od D&D... I nadal by sie cRPGa doskonale... ale to moje zdanie ;-P

P.S. Sorry za off-topic, bo to jednak temat o NWN2 i problemach z nim zwiazanym... chociaz moze to, ze nie jest to WH to tez jest problem NWN2? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2007 o 11:23, Olamagato napisał:

> to właśnie niemożność dalszego rozwoju była główną moim zdaniem wadą tej gry.
Dalszego rozwoju?


Rozwoju postaci.

Dnia 22.01.2007 o 11:23, Olamagato napisał:

> Tyle, że miało to sens, bo potem importowało się postać do dwójki i dalej.
No to w końcu było to wadą czy zaletą?
Wcale by mi nie przeszkadzało gdyby singlowa kampania w NWN2 kończyła się na 10 poziomie postaci,
a kolejne dwa dodatki uzupełniały ją o kolejne 5 poziomów. To jak mówiłem tylko kwestia wyskalowania.
Przy czym fabuła wcale nie musiałaby być krótsza niż jest obecnie.


Było to wadą z punktou widzenia Baldura 1, a przestało nią być w chwili wydania 2. Poczytaj sobie podręcznik mistrza podziemi do D&D, a konkretnie zobacz tabelę doświadczenia - z niej wychodzi, że w NWN dostaje się duzo mniej doświadczenia, niz w papierowym D&D - ale w końcu jest to hack''n''slash, więc może być. A gra długości takiej jak NWN 1 z oboma dodatkami, w której mogłoby się awansowac do 20 lvl byłaby lekko monotonna. Ale - jest jeszcze inne wyjście. Nie awansować - przecież nie ma takiego obowiązku. Lepiej ograniczyc się samemu, niż biadolić na za wysoki poziom, albo grać w grę, która NIE POZWALA "rozwinąć skrzydeł".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.01.2007 o 16:46, Kris_bla napisał:

Do Xzwart:
Ja tez bym chetnie zagral i dlatego moge sie chyba pomarzyc o czyms takim :-D BTW Nie wiem
co Ty masz do rozwoju postaci w WH... moim zdaniem jest genialny i duzo lepszy od D&D... I
nadal by sie cRPGa doskonale... ale to moje zdanie ;-P


Ano to mam ze o ile frajda jest odgrywac poganiacza krow, chlopa czy ciure obozowa w papierowym WH... To klasy te mogly by sie nie sprawdzic w cRPG:P Poza tym samo zdobywanie xp... to musialo by byc cos w stylu Bloodlines chyba...(xp tylko za zadania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam gralem w nwn2 przez 2 tygodnie non stop wszystko ladnei chodzilo az to dnia kiedy kupilem i zainstalowalem Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas i tu jest moj blad niechce mi sie odpalic nwn2 wyskakuej blad d9

20070122212224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2007 o 21:22, rogal123 napisał:

Witam gralem w nwn2 przez 2 tygodnie non stop wszystko ladnei chodzilo az to dnia kiedy kupilem
i zainstalowalem Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas i tu jest moj blad niechce mi sie odpalic
nwn2 wyskakuej blad d9


Ciężko powiedzieć. Możesz spróbować wywalić z katalogu Windows\system32 wszystkie biblioteki "d3d_..." i zainstalować Directa z płyty Nevera, ale nie gwarantuje, że to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanko czy wy macie taki sam komunikat jak uruchomicie autoaktualizcję czy ja mam coś nie tak? Dla uzupełnienia mam połączenie z Internetem i wszystkie firewalle wyłączone i mam zainstalowany nowy updater.

Nie wykryto po31czenia z Internetem.
Klikaj1c na przycisku Aktualizuj mo?esz przytrzymaa klawisz SHIFT, aby wymusia po31czenie.
Uzyskiwanie informacji o
Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe

Proces aktualizacji zosta3 przerwany
Nie wykryto po31czenia z Internetem.
Klikaj1c na przycisku Aktualizuj mo?esz przytrzymaa klawisz SHIFT, aby wymusia po31czenie.
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Ustanowienie połączenia z serwerem nie było możliwe

Nie wykryto po31czenia z Internetem.
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2007 o 22:31, Tank25 napisał:

Nie wykryto po31czenia z Internetem.

To jest dość normalny komunikat. Aktualizator puszcza pinga do serwera aktualizacji i jeżeli nie odpowie on w ciągu jakiegoś określonego czasu, to wypisuje taki komunikat. Zbyt długi lub nieodbity ping może mieć takie przyczyny:
1. Serwer aktualizacji jest tymczasowo wyłączony. Spekulacja: Np. Są na niego wrzucane nowe wersje poprawek. :)
2. Serwer jest niedostępny z powodu koparki, która przecieła główny światłowód z Polski do reszty świata... :)
3. Wszyscy w Polsce próbują ściągnąć najnowszego patcha, którego nie ma i tym samym zapychają połączenia z serwerem. Spekulacja: Wiele osób otrzymuje więc timeout. :)

Rozwiązanie. Kliknąć na "Aktualizacja" drugi lub trzeci raz. Wtedy zlapie pinga i wypisze komunikat o braku patcha.
No chyba, że zacznie ściągać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedź, bo już się bałem, że mam coś nie tak z połączeniem.
Mam nadzieję, że żadna koparka światłowodu nie przecięła. Patrząc co się działo na forum z powodu braku patcha nie chciałbym być w skórze operatora tej koparki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I JAK TAM PATCH. CZEKAMY KOLEJNY MIESIAC. CZY JUZ SAMI SOBIE GO ZROBILISCIE??

POZDRO DLA SKUR***** Z CD PROJEKT.

MIAL BYC 1.03 POZNIEJ DWA NA RAZ TERAZ NIE MA ZADNEGO. MIAL BYC DO KONCA GRUDNIA A TU STYCZEN SIE KONCZY. HAHA POLSKA NIE ELEGANCJA FRANCJA.

A TAK NASTAWILEM SIE NA MULTI, ALE K[...] ZANIM BEDE MOGL W NIEGO GRAC TO BEDE DZIADKIEM. NIE OBRAZAJAC DZIADKOW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2007 o 09:36, masterdoom666 napisał:

I JAK TAM PATCH. CZEKAMY KOLEJNY MIESIAC. CZY JUZ SAMI SOBIE GO ZROBILISCIE??

POZDRO DLA SKUR***** Z CD PROJEKT.

MIAL BYC 1.03 POZNIEJ DWA NA RAZ TERAZ NIE MA ZADNEGO. MIAL BYC DO KONCA GRUDNIA A TU STYCZEN
SIE KONCZY. HAHA POLSKA NIE ELEGANCJA FRANCJA.

A TAK NASTAWILEM SIE NA MULTI, ALE K[...]

ZANIM BEDE MOGL W NIEGO GRAC TO BEDE DZIADKIEM. NIE

Dnia 23.01.2007 o 09:36, masterdoom666 napisał:

OBRAZAJAC DZIADKOW.


Nie ma co sie pieklić, trzeba czekać. Mnie też to denerwuje, ale już przestało mi na tym zależeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W CDA peelka NWN2 dostala ocene (az!) 6/10 ...recenzent pominal mnostwo istostnych bledow, ktore tą ocene bez problemu obnizyly by do pulapu 4/10 - bo 6/10 to za duzo - zobaczymy jak bedzie po pierwszym paczu, czy brakujace glosy, brak tlumaczen, te-same-atuty o roznych nazwach - czy to wszystko zostanie poprawione. Bo na tlumaczenie toolseta (o ktorym recenzent tez nic nie napisal) i poprawe synchronizacji ust postaci do wymawianego tekstu jakos nie licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja się ostro zakręciłem z czarem: zakażenie / zarażenie / choroba. Okazuje się, że to ten sam czar :)

Spotkałem tyle różnych wersji tego czaru, czy to na zwojach, czy we własnej księdze, czy też w różnych przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale jednego BUGA to nic nie przebije.
Jak rozpoczynamy II akt to mamy do wyboru, albo skumać się z szarymi płaszczami, albo z Moirą.
Oczywiście ja wybrałem szare płaszcze.
I teraz pod koniec II Atu obchodzę wszystkie lokacje, szukałem kupców. Aż tu patrze w dzielincy Handlowej jest domek nie opisany na mapie i można wejść. Więc się ładuje a tam znajduje Moirę i tego jej kolesia, mało tego można z nią zagadać i ma dla nas Questy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten domek dotyczy konkretnie questu z 3 aktu AFAIK. Bardziej konkretnie questu, którego nie mogłem zrobić, bo się trigger nie uruchamiał i domek był zamknięty. Co więcej quest ten z tego co wiem wpływa na zakończenie gry. I, jak sprawdziłem, nie jest opisany w tym dziwnym poradniczku co był z jakiegoś powodu dokoptowany do pudełka. Co więcej miałem nadzieję, że poprawi to patch 1.03. Który to konkretnie patch mieliśmy dostać dziś rano.
Do. Jasnej. Anielki.

Wracam. Do. Pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2007 o 12:26, pat-i-mat napisał:

Ale jednego BUGA to nic nie przebije.
Jak rozpoczynamy II akt to mamy do wyboru, albo skumać się z szarymi płaszczami, albo z Moirą.
Oczywiście ja wybrałem szare płaszcze.
I teraz pod koniec II Atu obchodzę wszystkie lokacje, szukałem kupców. Aż tu patrze w dzielincy
Handlowej jest domek nie opisany na mapie i można wejść. Więc się ładuje a tam znajduje Moirę
i tego jej kolesia, mało tego można z nią zagadać i ma dla nas Questy :).

A jednak coś go przebija.
Jak zaczyna się zawierać sojusze wchodzisz w Ember przez studnie do jaskini goblinów. Następnie wychodzisz wyjściem do zagajnika driady a stamtąd wyjściem na zewnątrz. A tu niespodzianka. Mapa świata z poprzedniego rozdziału i pełna amnezja u wszystkich(nie zauważyli zmiany rozdziału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się