• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.02.2007 o 21:37, draakhul napisał:

> mam pytanie co do wymagań nwn2
> czy obsługuje ona wszystkie karty z serii ati radeon 9600

Ja gram na radku 9600 XT 128 MB Powercolor, i chodzi nawet, nawet.



dzięki draakhul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.02.2007 o 16:00, Bosper napisał:

> > Blady Mistrz to świetna klasa
> w sumie mogę spróbować :)
> wszystkie nwn przeszedłem jako czarodziej :) i w sumie można by coś odmienić ;)
Blady Mistrz to "ulepszenie" dla czarownika, więc mojim zdaniem się opłaca w niego inwestować,
ewentualnie możesz w niesamowitego rycerza, ale ty już wybrałeś klasę.

zagram już tak... następnym razem inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 00:13, adams99 napisał:

> > > Blady Mistrz to świetna klasa
> > w sumie mogę spróbować :)
> > wszystkie nwn przeszedłem jako czarodziej :) i w sumie można by coś odmienić ;)

> Blady Mistrz to "ulepszenie" dla czarownika, więc mojim zdaniem się opłaca w niego inwestować,

> ewentualnie możesz w niesamowitego rycerza, ale ty już wybrałeś klasę.
zagram już tak... następnym razem inaczej ;)


Ja przeszedłem Bladym Mistrzem i powiem jedno w jedynce był super klasą a w dwójce jest słabiutki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gram na 1.04 i wreszcie udało mi się zakończyć akt I.
Co nieciekawego zobaczyłem:
1) dwukrotna wywałka do Windowsa (błąd aplikacji) - może wina przegrzania - ogólnie bez paniki, tyle, że 0,5h gry w plecy.
2) czasem po wykorzystaniu WSADa - a w niektórych drzwiach trzeba z niego korzystać (bo Elanee zmienia sie w dzika i gdziekolwiek nie kliknę to ją klikam:)) - blokuje sie klawiatura - myszka w porządku, a klawierka nie działa -->trzeba wtedy na chwile zmienić postać i wszystko "rusza".
3) (zdarzało się też na 1.02) zwisy. właściwie dwie zwieszki twarde w dzielnicy handlowej. Nieprzyjemne.
4) Podczas rozprawy mojej postaci zmieniło się nakrycie głowy - na taki hełm z płytówki. Po "sądzie bożym" postać nadal miała ten cheł, ale gdy odłożyłem go do plecaka, to zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm... według mnie baldy mistrz nie jest taki "super" w nwn-a 1 przeszedłem baldym mistrzem , ale potem spróbowałem zwykłym czarodziejem jak dla mnie było lepiej.
A w dwujce nie próbowałem nawet czarodziejem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500, 512mb i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze. Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się ktoś ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 12:21, Sirmaggus napisał:

To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500, 512mb
i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze.
Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się ktoś
ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)



Powinno pujść napewno na niskich detalach, ale jeśli masz zadbanego kompa to i na średnich pujdzie
A w media tak pomiędy 119/99 zl nie wiem bo ostatnio nie byłem (wszystkie gry przez iternet zamawiam) :P
Bardziej się opłaca kupić przez gram.pl
Widać, że nowy jesteś bo tak przepraszasz i wogle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jka dostać sie do wodza jaszcuroludzi w highcliff? Dla zielonego odpowiedziałem że udamy się do niego póżniej i teraz nie wiem jak do niego dotrzeć? Czy można jescze raz zagadać do tego Sylanna czy jakoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 14:23, kkolado napisał:

Jka dostać sie do wodza jaszcuroludzi w highcliff? Dla zielonego odpowiedziałem że udamy się
do niego póżniej i teraz nie wiem jak do niego dotrzeć? Czy można jescze raz zagadać do tego
Sylanna czy jakoś tak?



Bardzo łatwo odwdzięczysz się sllanowi za to, że znajdziesz jego wojsko czy coś tam, a w tedy on cię zaprowadzi do wodza i pogadasz z nim troche a on ci pozwoli wypłynąć z portu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Owszem, znalazłem jego kompanów, lecz gdy on zaproponował wyprawę do wodza odpowiedziałem ,że pózniej. I teraz nie mogę się tam dostać! Jest możliwośc jakoś z tym sylanem pogadać? Jak nawiązać rozmowę? Klikam na portret zielonego i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 15:43, kkolado napisał:

Owszem, znalazłem jego kompanów, lecz gdy on zaproponował wyprawę do wodza odpowiedziałem ,że
pózniej. I teraz nie mogę się tam dostać! Jest możliwośc jakoś z tym sylanem pogadać? Jak nawiązać
rozmowę? Klikam na portret zielonego i nic.



Chyba, że tak.
Wieć chyba musisz wejść do tych ruin czy czegoś tam i zacząć szukać samemu tego wodza ..
Jak się nie uda to ja Ci nie pomoge..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 12:21, Sirmaggus napisał:

To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500, 512mb
i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze.
Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się ktoś
ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)

co do wymagan to nie wiem ale ja kupowałem z 2 tygodnie temu w empiku i zapłaciłem jedyne 89 zeta:d i dali ksiązke jakąs gratis do tego:D:D wiec ty pewnie zabulisz tyle samo bo to od miasta cena nie zalerzzy chyba... pooozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 16:26, kapitan92 napisał:

> To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500,
512mb
> i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze.

> Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się
ktoś
> ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)
co do wymagan to nie wiem ale ja kupowałem z 2 tygodnie temu w empiku i zapłaciłem jedyne 89
zeta:d i dali ksiązke jakąs gratis do tego:D:D wiec ty pewnie zabulisz tyle samo bo to od miasta
cena nie zalerzzy chyba... pooozdro:D



A co z twoim problemem, że cię atakowali strażnicy tego typka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 12:21, Sirmaggus napisał:

To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500, 512mb
i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze.
Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się ktoś
ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)

Ile RAMu na karcie? 256 to minimum. Próbowałem odpalić na R9500 i niestety. Radzę dokupic pięćsetkę RAMU (albo i dwie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 15:43, kkolado napisał:

Owszem, znalazłem jego kompanów, lecz gdy on zaproponował wyprawę do wodza odpowiedziałem ,że
pózniej. I teraz nie mogę się tam dostać! Jest możliwośc jakoś z tym sylanem pogadać? Jak nawiązać
rozmowę? Klikam na portret zielonego i nic.


Kliknij prawym klawiszem i przytrzymaj. Wyskoczą Ci opcje, wybierz rozmowa i wskaż zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 17:06, flymar napisał:

> To chyba prawidłowy dział, jak nie to przepraszam :). Moja konfiguracja to Sempron 2500,
512mb
> i RAdeon 9550 przymierzam się do zakupu tej gry, ale nie wiem jak mi pójdzie na tym komputerze.

> Rozdzielczosc, detale itd. byłbym wdzięczny za wskazówki. I przy okazji oriientuje się
ktoś
> ile kosztuje podstawowa wersja gry w Media-Marka :)
Ile RAMu na karcie? 256 to minimum. Próbowałem odpalić na R9500 i niestety. Radzę dokupic pięćsetkę
RAMU (albo i dwie).


Wiem jest błąd na wymaganiach ja mam R9550 pro i ma 256ramu i mi wszystko ładnie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2007 o 18:09, Sirmaggus napisał:

Mam 128 mb ramu na karcie. I w końcu nie wiem czy kupowac czy nie. Czy łatka 1.04 rzeczywiscie
poprawia
płynnośc gry?


Ale jaka to jest karta a nie ile ma ramu lepiej powiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Radeon 9550 ze 128 mb pamieci (pisałem przecież wyzej :)) A reszta sprzętu to sempron 2500, 512 mb. Do jakiej wersji aktualizowac grę )głownie chodzi mi o poprawę płynnosci) 1.03 czy 1.04 PL ? Bo podobno z tą 04 są problemy. I nie wiem w koncu czy inwestowac kasę w tą grę czy nie. Czy mój komp to udzwignie? Bo z tego co widże to potworne ma wymagania, a 100 zł piechotą nie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się