• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pytanko!
Czy gra pójdzie na moim sprzęcie
512 RAM
procesor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHZ
karta graficzna: HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9550SE pamięc karty graficznej 256 MB????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.02.2007 o 19:41, Black Ajgor napisał:

Zadaj sobie troszkę trudu i przeczytaj, w obecnej chwili to normalne!
Jest wątek o poprawce, tam jest napisane. (Musisz pobrać poprawkę z ftp CDP)


Nie to nie jest normalne, ale tak sie niestety dzieje, przez Obsidian i CD-Projekt, ktore to firmy nie potrafia sie dogadac odnosnie patcha :-/

Ale mnie to juz denerwuje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

do jasnej ciasnej!!! kupilem ta gre na 120 zeto i mi nie dziala chociaz mam dosc dobry sprzet. dopiero od kolegi dowiedzialem sie ze ta gra nie jest pod moja karte graficzna GF FX 5200 kurczaczek!!! :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nom a ja słyszałem ze powstaje teraz serwer Nwn 2 i chce se ta gre kupic ale mi niewejdzie normalnie bo mam Gf 5600 Fx totalna lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[Przeciera oczy]

No ja nie wiem, ale jak patrzę to spamujecie i piszecie nie na temat. Johnny Bravo napisał już coś o offtopach (postach nie na temat). Proponuję wrócić do tematu NwN 2, a nie ksywek i kreskówek. O kurczaczkach też zapomnijmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.02.2007 o 20:20, Pablor napisał:

Mam Athlona Barton 3200+, GF 6600GT i 1,25 RAM-u. Gierka chodzi płynnie, nawet w dosyć wysokich
detalach (szczególnie po zainstalowaniu patcha), ale co jakiś czas wywala do Windows-a. Z początku
myślałem, że przesadziłem z ustawieniami, ale okazuje się, że to samo dzieje się przy ustawieniach
na minimum. POMOCY !!!


Czy mógłbym prosić o pomoc ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 17:16, Pablor napisał:

Czy mógłbym prosić o pomoc ???


Moze to jakis kolejny bug, albo gryzie sie z Twoim kompem NWN, albo Ci sie cos przegrzewa, albo jeszcze cos innego... ciezko cos poradzic przy tak zabugowanej grze, do ktorej ciagle brakuje patchy :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 18:06, Kris_bla napisał:

> Czy mógłbym prosić o pomoc ???

Moze to jakis kolejny bug, albo gryzie sie z Twoim kompem NWN, albo Ci sie cos przegrzewa,
albo jeszcze cos innego... ciezko cos poradzic przy tak zabugowanej grze, do ktorej ciagle
brakuje patchy :-/



Fakt zrobili taką fajną gre, a tyle bugów
A na dodatek z patchami im się nie śpieszy ...
mogłem chyba kupić zwykłą wersje a nie ek gdybym wiedział o tych bugach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 20:24, Razak napisał:

Fakt zrobili taką fajną gre, a tyle bugów
A na dodatek z patchami im się nie śpieszy ...
mogłem chyba kupić zwykłą wersje a nie ek gdybym wiedział o tych bugach :/


Ja zebym wiedzial, to wstrzymalbym sie z zakupem, bo jak widac bylo po nowym roku byla promocja i mozna bylo duzo taniej kupic, a grac jest ciezko, albo nie da sie w ogole (multi i na slabych takich jak moj kompach)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gram cały czas na wersji 1.02, wrzuciłem kilka modułów z vaulta, a jak się okazało niektóre w wersji 1.03 i uruchamiają się bez problemu. Czy to jakiś pozytywny bug? Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 13:12, Abdorion napisał:

nie dziala chociaz mam dosc dobry sprzet. [...] gra nie jest pod moja karte graficzna GF FX 5200

Od kiedy GF FX 5200 to był dobry sprzęt? Ta karta była najgorszym produktem już w momencie wypuszczenia jej do sklepów. Na dodatek seria 5xxx była najgorszą serią kart Nvidii w historii tej firmy. Na karcie tej można znośnie pograć w gry z lat 2002-2005 lub starszych.

Osobiście karty z tanich serii typu GF 5200, 6200, 7300, Radki 9200, X200, X1300 nazywam po prostu kantami. Obiecuje się działanie podobne jak nieokrojonych chipów graficznych, a dostaje się "figę z makiem". No ale jak ludzie chcą płacić za złudzenia, to znajdują się naciągacze.

Na przykład będzie bardzo dobrze jeżeli Wiedźmin pójdzie na średnich kartach. W tej grze wszystkie obliczenia graficzne przeprowadza GPU. Czyli karty low-end będą błyskawicznie żegnane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2007 o 23:04, Olamagato napisał:

Na przykład będzie bardzo dobrze jeżeli Wiedźmin pójdzie na średnich kartach. W tej grze wszystkie
obliczenia graficzne
przeprowadza GPU. Czyli karty low-end będą błyskawicznie żegnane.


Sorry za off-topic, ale co tam ma potrzebowac super karty graficznej? Silnik z NWN1??? No bez przesady ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2007 o 05:05, Kris_bla napisał:

Sorry za off-topic, ale co tam ma potrzebowac super karty graficznej? Silnik z NWN1??? No bez
przesady ;-P

No właśnie w tym rzecz. Silnik z NWN1 nie był pisany pod taką grafikę, jaką ma mieć Wiedźmin. Może być słabo zoptymalizowany, w szczególności jeśli chodzi o te bardziej bajerancke efekty, których w NWN nie było i tak ogromną liczbę polygonów, a w efekcie wymagania sprzętowe będą ogromne. Ale po co krakać, może jednak chłopaki z CDP RED go zoptymalizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OFFTOP

Dnia 17.02.2007 o 05:05, Kris_bla napisał:

Sorry za off-topic, ale co tam ma potrzebowac super karty graficznej?

Wszystko, co dotyczy grafiki. Cały obraz jest generowany wyłącznie przez kartę. Przynajmniej tak było jakieś pół roku temu gdy wypuszczano filmik (make of).

Dnia 17.02.2007 o 05:05, Kris_bla napisał:

Silnik z NWN1??? No bez przesady ;-P

Po pierwsze silnik z NWN1 z silnikiem z Wiedźmina ma wspólną głównie nazwę. Jakbyś nie kombinował, wygląd grafiki z Wiedźmina nie ma nic wspólnego z wyglądem NWN1. Podejrzewam jednak, że CDPR osobno nazwie swój zmodyfikowany silnik.
Po drugie gry z ładną grafiką, które nie mają kosmicznych wymagań wykorzystują procesory o mocy 2,5-3 MHz do maksimum - dotyczy to np. zarówno WoW jak i Guild Wars. A przeciez i one bez kart klasy GF 6600 lub Radek 9800 muszą mieć tak pookrajaną grafikę, że szok (w różnicy obrazu).
Po trzecie skoro Wiedźmin ma cała fizykę odpalać przez CPU, a poza Core2duo większość procesorów na rynku ma moc porównywalną z Pentium4 3 GHZ, to żeby procesor mógł przejąć część zadań od grafiki musiałby być dwurdzeniowy. A rozpowszechnienie dwurdzeniowców wciąż nie jest zbyt duże, podobnie jak procesorów klasy 4 GHz lub większej. Nawet gdyby ktoś chciał wykombinować niższe wymagania grafiki, to robienie tego na ostatnią chwilę wyprodukowałoby pewnie masę bugów i mogłby tylko opóźnić premierę lub jakość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

OT

Zobaczymy zatem co z tego wyjdzie, ja mam nadzieje, ze wymagania nie beda jakies koszmarne, bo grafika jakas powalajaca nie jest, zwlaszcza w dobie zblizajacego sie DX10 ;-)

A co do dwoch rdzeni, to kurcze ja bym chcial zeby zaczeto w koncu to wykorzystywac, zwlaszcza, ze 4 rdzeniowe procki juz sa, a szykuja sie kolejne rewolucje w tej materii, a tak swiat bedzie stal w miejscu, jesli producenci sprzetu beda isc na przod, a producenci gier nie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się