• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem. Po ponownej reinstalacji spowodowanej wyjściem oficjalnego pacza nie chce mi się włączyć updater. Z menu launcher po kliknięciu na Aktualizacja menu się wyłącza, a updater się nie pojawia, zaś po próbie włączenia z menu start wyskakuje błąd. Nie mogę również ściągnąć update''a 1.05 do launchera, ponieważ DAP mi wyrzuca od razu błąd, a trans w operze wacha się od kilku kilobajtów do kilku bajtów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2007 o 12:52, Scrapek napisał:

Mam problem. Po ponownej reinstalacji spowodowanej wyjściem oficjalnego pacza nie chce mi się
włączyć updater. Z menu launcher po kliknięciu na Aktualizacja menu się wyłącza, a updater
się nie pojawia, zaś po próbie włączenia z menu start wyskakuje błąd. Nie mogę również ściągnąć
update''a 1.05 do launchera, ponieważ DAP mi wyrzuca od razu błąd, a trans w operze wacha się
od kilku kilobajtów do kilku bajtów :)

jak podasz maila to Ci wyślę, może pójdzie lepiej z poczty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sorry jeśli pisze nie na temat
jestem zainteresowany kupnem nwn2 tylko że mam za słaby sprzęt a przeczytałem na pewnym forum że twórcy chcą wydać patcha który umożliwi uruchomienie gry na słabszym kompie, czy to prawda ?
jeśli tak to kiedy taki patch może wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam problem z grą przez internet. Uruchamiam gre, klikam na "Gra Wieloosobowa" albo jakoś tak, i wyskakuje okienko że musze się zarejestrować w Bioware Community. Rejestruje się, loguje i wybieram gra przez internet. Pokazują się różne serwery no to wybieram byle jaki. Zawsze mi pokazuje się komunikat o treści że serwer musi być chroniony zaporą firewall, szuka jakiegoś ip i zawsze potem jest taka treść że przekroczono limit czasu. Mam 512 kb/si nie wiem co mam robić bo ponoć gra w Miltiplayerze jest swietna. Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2007 o 17:11, hellfrog napisał:

jestem zainteresowany kupnem nwn2 tylko że mam za słaby sprzęt

To nie jest pewne. Gdybyś umieścił na gramsajcie info o swoim PC, to bym Ci od razu odpowiedział, a tak powiem tylko, że trzeba też mieć 512 MB pamięci ram i z powodzeniem da się grać na każdej karcie, która posiada 8 potoków pikseli lub więcej oraz bardzo słabo na czteropotokowych Radkach 9600.

Dokładnie z powodu technologii jednostki graficznej wykluczone są karty GF 5200 i starsze oraz Radki 92xx, X200 i starsze.
Dodatkowo z powodu wydajności nieco za słabe są GF FX 5500, 5600, 5700, 5800, 5900 i 5950 oraz Radki 9550, 9600, X550, X600.

Dnia 24.02.2007 o 17:11, hellfrog napisał:

a przeczytałem na pewnym forum że twórcy chcą wydać patcha który umożliwi
uruchomienie gry na słabszym kompie

Od wersji 1.03 znacznie poprawiła się kwestia wydajności. Obecna wersja to 1.04.870.
Chociaz najbardziej pomogło poprawienie buga, który uzależniał szybkośc obrotu kamery od ilości fps. Teraz da się grać nawet jeżeli karta generuje tylko 8 klatek na sekundę. Przy dwunastu gra już prawie nie denerwuje klatkowaniem. Jeżeli gra wyciąga ponad 20 fps, to można zupełnie komfortowo grać.
Być może Obsidian w kolejnych patchach dołozy lepszą obsługę dla kart, które podałem powyżej - szczególnie tych o za słabej wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cholera juz niby dzilala a gowno dziala! Dalej nie moge sie polonczyc z zadnym servie bo pisze ze cos tam z modulem!! 160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ KUPIC PIRATA I TO SAMO SIE MA PARODIA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam pytanko. Czy na takiej konfiguracji kompa:

Procek - Athlon XP 2200+ 1750 Mhz
Ramy - 512 MB Kingston
Grafika - Radeon 9550 128 MB 128 bit
Windows XP SP2


Jest szansa że gra pójdzie? Nawet na najniższych detalach itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2007 o 20:05, Prince07 napisał:

Witam.
Mam pytanko. Czy na takiej konfiguracji kompa:

Procek - Athlon XP 2200+ 1750 Mhz
Ramy - 512 MB Kingston
Grafika - Radeon 9550 128 MB 128 bit
Windows XP SP2


Jest szansa że gra pójdzie? Nawet na najniższych detalach itp ?


Jak dokupisz drugą, taką samą, kostkę ramu to tak. Inaczej raczej nie pociągnie. Braciak ma to samo co ty tylko kartę GF 5700 i praktycznie nie idzie u niego grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2007 o 20:05, Prince07 napisał:

Procek - Athlon XP 2200+ 1750 Mhz
Ramy - 512 MB Kingston
Grafika - Radeon 9550 128 MB 128 bit
Windows XP SP2

Na najniższych pójdzie. Ramu jest tyle, że 100MB kodu i tyle ile jest w module bedzie ciągnąc z wirtualnej czyli będzie długo wgrywać i będzie ryć po dysku. Ale pójść pójdzie. W odróżnieniu od GF FX 5700 ta karta obsługuje pixel shader 2.0 wydajniej mimo tej samej liczby potoków. Procesor zupełnie wystarczy. Niektórzy odpalali na Athlonie XP 1700+ i było ok.
Najlepiej jednak do gry odchudzić sobie Windows ze zbędnych usług i programów działających w tle. Podczas gry w sieci uruchomiony powinien być tylko antywirus i zapora internetowe - nic więcej. Ustawienia pulpitu bez wodotrysków (zajmują pamięć) - np. wygląd jak w Windows 98. Wyjątkowo podczas gry w kampanię bez sieci (wyłączona) można wyłączyć również antywirusa i zaporę internetową - szczególnie to pierwsze da komputerowi kopa i odchudzi bardzo dużo pamięci.
Wszelkie usługi typu Windows Messenger, posłaniec, harmonogram zadań, centrum zabezpieczeń, rejestr zdalny, logowanie pomocnicze, zarządzanie aplikacjami itp. można wyłączyć. Mozna to wszystko sprawdzić lub wyłączyć w programie msconfig.exe. Łącznie da się skrócić część systemową do ok. 160 MB. Sama gra zajmuje 600 MB plus wielkość modułu. Po upchnięciu przez system 200-300 MB w pliku wymiany reszta mieści sie w pamięci fizycznej i wszystko gra. :)
Oczywiście robaczki, które dodatkowo obciążają system i śmieci pracujące w tle wykluczają znośną grę. Tak więc pamięci można mieć trochę malo, ale trzeba nią dobrze się rządzić, żeby wystarczała. Jednak przeciętny nastolatek w swoim komputerze ma zawalone tyle śmieci, że potrzebuje tej drugiej kostki ramu tylko na ich obsługę.

ps. Tym poleceniem można sobie usunąć moduł Windows Messengera często w ogóle nieużywanego:
RunDll32.exe advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[..]

Dnia 27.02.2007 o 06:51, Olamagato napisał:

ps. Tym poleceniem można sobie usunąć moduł Windows Messengera często w ogóle nieużywanego:
RunDll32.exe advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Proponuje rowniez zapoznanie sie ze skrotem Ctrl+Shift+Escape (task manager), ja przed kazda gra na podobnym sprzecie (celek 2.4ghz, r9550 podkrecony na 450/525) wylaczam explorer.exe (10-20 MB ramu do przodu) i odpalam przez taskmgr ''Plik -> uruchom'', a po skonczonej grze odpalam explorer.exe i jazda :-)
Ostrzegam tylko, ze niektore programy w trayu moga zgubic ikonki po tym oraz NWN2 launcher ma tendencje do wieszania sie z szansa 50% po cd checku przy tej metodzie (po odpaleniu launchera taskmgr zamykam, oczywiscie - mam dziwne wrazenie, ze to jakies kulawe zabezpieczenie antypirackie nie lubi jak cos sie uruchomi, a potem zamknie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2007 o 13:41, keyrome napisał:

Dalej nie moge sie polonczyc [...] bo pisze ze cos tam z modulem!!

To trzeba nauczyc się czytać i co najważniejsze ze zrozumieniem. Żaden szanujący się serwer nie będzie przecież odpalał oryginalnej kampanii. Tak to mogą sobie dzieciaki pograć ze sobą i nie potrzebują do tego żadnego innego serwera.

Dnia 26.02.2007 o 13:41, keyrome napisał:

160 ZL NA GRE A DALEJ GRAC SIE NIE DA! JUZ LEPIEJ [...]

Puknąć się w głowę. :) Albo kupić WoWa, Lineage2, Guild Wars. Tam w sieci zawsze wszystko działa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Od nowego patcha pojawił mi się pewien dziwny problem, może dla niektórych wydać się jedynie nieznaczącym detalem, ale na dłuższą metę bywa denerwujący i nie pozwala się dobrze wczuć w klimat.
Otóż wszystkie sekwencje mówione (przerywniki filmowe z głosem aktora użyczającego głos), zawsze urywają się tuż przy końcu wygłaszanej mowy, czyli załóżmy, że lektor czyta przykładowe zdanie a tuż przy jego końcu urywa mu głos i dwa-trzy ostatnie wyrazy zostają ucięte, po czym od razu wrzuca się kolejna scenka (i tak w kółko macieja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemka mam problem z wczytaniem modułu nie chce wczyta mi strefy handlowej w Neverwinter! Poprostu sie zacina i nic moge czekac i czekac i nic. Prosze pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

sorki nie znalazlem nigdzie odpowiedzi,jestem w drugim akcie gry w momencie gdy muszę iść do świątyni tyra i się oczysscic przed walką(tą za oskarżenie mnie ) gadam z Halmem i mówi "chodz za mną" i stoi w miejscu,próbowałem go popychać, i schodzić mu z drogi,pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.03.2007 o 19:52, Prince07 napisał:

Czyli jak dokupię dodatkowe 512 MB ramu to gra powinna pójść ?

Gra powinna Ci pójść nawet teraz. W Twoim kompie trzeba byłoby zarówno nieco polepszyć grafikę jak i dodać ramu. Z tym, że na grafice byłaby bardziej widoczna różnica. Z drugiej strony kostkę pamięci dostaniesz za mniej niż 200 zł - a grafikę, przy której byłaby widoczna znaczna poprawa dopiero od 350-400 zł (GF 7600 GS/6800GS/ Radeon X1650 Pro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2007 o 11:11, Prince07 napisał:

> a grafikę, przy której byłaby widoczna znaczna poprawa dopiero od 350-400 zł

A przy tej grafice była by jakas zmiana ?
http://www.allegro.pl/item171965743_sapphire_radeon_9600xt_256bit_256mb_9600_xt_tv.html
Lepiej zakupić tę grafikę czy dodatkowe 512 Ramu ?


na 512 ramu chodzi spoko,ale nie znam tej karty i nic o niej nie moge poweieziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.03.2007 o 11:11, Prince07 napisał:

> a grafikę, przy której byłaby widoczna znaczna poprawa dopiero od 350-400 zł

A przy tej grafice była by jakas zmiana ?
http://www.allegro.pl/item171965743_sapphire_radeon_9600xt_256bit_256mb_9600_xt_tv.html
Lepiej zakupić tę grafikę czy dodatkowe 512 Ramu ?


Kup sobie RAM przede wszystkim. Ja kupiłem NWN 2, ale niestety nie działało (potrzebowało Pixel Shader 3.0). Zakupiłem GeForce''a Gainward 7800GS i 512 dodatkowych mega RAM-u i wszystko chodzi idealnie na najwyższych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się