• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.04.2007 o 12:21, Teiako napisał:

Wybaczcię, że poraz... chyba 4 piszę to samo, ale mam wrażenie że każdy mnie ignoruje...

Czy zna ktoś rozwiązanie do problemu?

Informacjie:
Gra -> Edycjia Biała Premierowa (zwykła biała zakupiona w dzień premiery)
System -> Windows XP Home Edition z Service Pack''iem 2
DirectX -> 9.0c
CPU -> AMD Athlon XP 1666 MHz
Karta Pamięci -> 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)


Przypomnienie problemu:
Po uruchomieniu gry (oraz załadowaniu z "nw2 loader.exe") nic się nie dzieje. W spisie procesów
jest wyświetlony "nw2amd.exe" ale na ekranie nic nie widać, tylko pulpit oraz to co było przedtem.
Pomocy!


...Odpal z ikonki ,,nwn2main'''' (jest tam gdzie zainstalowałeś gre).... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.05.2007 o 20:09, Smok160 napisał:

rozwiązałem swój kłopot- spatchowalem nwn2 na 1.0.6 teraz mam problem niemoge wejsc na server
Arymateya... jak odinstalowac patch by byl w 1.0.4?


Z tego co wiem to chyba będziesz musiał przeinstalować grę.:(
Nie znam innego rozwiązania ale może się da zrobić to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam !!! Zakupiłem sobie ostatnio grę Neverwinter Nights 2. I wszystko ładnie gdyby nie go, że podczas instalacji pod końcem wyskakuje mi błąd CRC (zobacz obrazek niżej). Tak z ciekawości postanowiłem jeszcze skopiować zawartość płyty z grą do komputera i o dziwo wszystko się skopiowało (tylko przy data_5 się męczyło). I gdy skopiowałem wszystko gra zainstalowała się z dysku. Oczywiście sprobowałem zainstalować tą grę na innych komputerach i wyskakiwał ten sam błąd CRC i nawet nie chciało się na dysk skopiować. Czy może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak, a może jest płyta uszkodzona? OCZYWIŚCIE GRA JEST ORGINALNA !!!


20070602085733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mógłby mi ktoś pomóc z powyższym problemem? Jak już wspomniałem gra jest oryginalna, i wyskakuj mi błąd podczas instalacji (patrz na obrazek wyżej). A gdy próbuje skopiować ten plik z płyty na dysk to również wyskakuje błąd CRC (czasami się skopiuje po ciężki męczarniach i tylko umnie !!!). Płyta była sprawdzana na 4 PC i zawsze wyskakiwał ten sam błąd. Mam nadzieje, że nie dostane ostrzeżenia lub bana za pisanie tego samego, ale zależy mi na tej grze, a nie mogę w nią zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro problem kopiowania danych pojawia się na wielu różnych komputerach, to na 95% jest to wina wadliwej płyty. Napisz bezpośrednio do pomocy technicznej CDP (odpowiednie formularze znajdziesz na stronie gram.pl w dziale POMOC), a oni już dalej poinstruują Cię, co masz zrobić. Domyślam się, że zapewne będziesz musiał wysłać im wadliwe płyty i oni odeślą Ci nowe, dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponawiam pytanie. Czy jest już rozwiązany problem zacinania się gry w dokach (kryjówce Githyanki)? Gre przeinstalowałem i spatchowałem do najnowszej wersji a jak się zacinała tak się zacina :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.06.2007 o 20:07, Michallov napisał:

Ponawiam pytanie. Czy jest już rozwiązany problem zacinania się gry w dokach (kryjówce Githyanki)?

Nie licz na to. Wersja w którą da się grać bez stresów, to będzie zapewne 1.12 lub wyższa. Autorzy poprawek gry nadal walczą ze swoją niekompetencją. Na razie niezłym osiągnięciem jest gdy kolejna łatka naprawia więcej znanych błędów niż wprowadza nowych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.06.2007 o 17:50, Smok160 napisał:

zaktualizowalem wersje do 1.0.4 i juz mam kolejny klopot :/ kazda zbroja w sklepie daje 0kp:/

Podaj jaka wersja widnieje w lewym dolnym rogu w głównym menu gry. Ten numer z tego miejsca jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

teraz wersja 1.06 i nadal jest błąd. moim mnichem mogę nosić nawet zbroje płytowe. proszę o pomoc bo głupio sie tak gra.
i dodam ze tylko zbroje w sklepach dają kp 0. a zdobyte dają normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.06.2007 o 11:56, Smok160 napisał:

proszę o pomoc bo głupio sie tak gra. i dodam ze tylko zbroje w sklepach dają kp 0. a zdobyte dają normalnie.

Z tego co mi się wydaje jest to jedno z zabezpieczeń antypirackich. Gra takie numery wyprawia gdy wykrywa jakieś grzebanie w kodzie gry.
Jeżeli masz oryginalną grę, nie próbujesz pakować żadnych cracków nocd itp., to zgłoś to jako usterkę do pomocy technicznej. W tym celu zresztą istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czemu patcha 1.06 nie da się zainstalować normalnie przez autoapdatera? Jest to w ogóle w pełni oficjalny patch? Jeśli go zainstaluję, to czy mogą być potem jakieś problemy z instalacją kolejnych patchy? I czy w ogóle warto go instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Był oficjalny, ale już nie jest. Zjawisko rzadko spotykane, ale jak widać możliwe. W naszej sytuacji tj. polskiej i tak nie ważne jakiego będziesz miał w tej chwili patcha, dalej sobie po sieci nie pograsz. Bo z powodu dużej ilości błędów jakie 1.06 wprowadza mało jest serwerów, które się na niego przerzuciły, wszyscy czekają na hot fix. Z instalacją problemów nie ma i pewnie później też nie będzie, tyle że kiedy wyjdzie nowy patch lub hot fix nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam następujący problem...nie mogę przejść z lokacji bagna do lokacji ruiny na bagnach...po kliknięciu ikony "podróżuj" nic się nie dzieje...
Czytałem na forum, że jest to zapewne spowodowane tym, że może być mało miejsca na dysku...u mnie na dysku systemowym jest ponad 11 gb wolnego miejsca i drugie tyle na dysku z grą :/
Ktoś może pomoże?
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się