• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Właśnie zakupiłem NWN2 chodzi całkiem nieźle choć nie idealnie niestety.
Problem mam za to z niebem (screen).Czy da się coś z tym zrobić?
P.S.
Gram na sprzęcie Athlon3000+ 1,5GB RAM, GeForce 7300 GS-wiem karta badziewna.Najgorsze jest to,że gdy zarzuciłem do niej najnowszy pack sterowników to w Stalkerze zacząłem mieć ładne niebo w NWN2 nic się nie zmieniło,a Dark Crusade przestał chodzić.

20070921150906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2007 o 15:14, darkwind21 napisał:

Najgorsze jest to,że gdy zarzuciłem do niej najnowszy pack sterowników to w Stalkerze
zacząłem mieć ładne niebo w NWN2 nic się nie zmieniło,a Dark Crusade przestał chodzić.

Takie problemy są zawsze na najbardziej okrojonych jednostkach graficznych. Prawdopodobnie musisz poczekać na kolejne wersje sterowników. Ewentualnie spróbuj zmniejszyć ustawienia graficzne do minimum. Jeżeli po zmianie i restarcie gry niebo sie polepszy, to stopniowo podnoś ustawienia aż efekt znowu się powtórzy (za każdym razem restartuj grę). Gdy juz sie powtórzy cofnij ostatnią zmianę i będziesz miał najlepszą możliwą grafikę.

A co do "badziewnych" kart - zawsze bardziej opłaca się w tej samej cenie starsza karta z wyższego segmentu cenowego niż nowsza z niższego. Wyjątki od tej zasady są bardzo nieliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, zaczynam mieć dosyć tej "cudownej" gry. Kupiłem ją dwa dni temu w Empiku i szlag mnie trafia.
Stary problem, nie moge przejść z Zachodniego Portu do Gospody, zwis przy rozpakowywaniu modułu.
Robię test winzipem, pliki NIE SĄ uszkodzone. Ściągnięcie plików ze strony pomocy sprawia, że gra rozpakowuje moduł itp. itd.ale potem wyskakuje standardowy błąd windowsa i koniec. Ładuję "naprawionego" save''a i próbuję zapisać: crash.
Czy to po to odinstalowywałem BG2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przytrzymujesz prawy klawisz myszy na portrecie tego towarzysz który nie chce za tobą podążać wybierasz "Wydaj rozkaz" lub coś w tym stylu potem klikasz na "Za mną!".Powtarzasz to przy każdym portrecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ma taki problem.
Posiadam polską wersje gry Neverwinter Nights 2. grałem sobie spokojnie asz do fortu Locke. Wykonywałem misie odnalezienia poprzedniego komendanta.
I tu żaczą się problem gdyż jak go znalazłem i wykonałem jego polecenie żeby odnaleźć jego towarzyszy gdy wróciłem do niego miałem go wyprowadzić ale on stoi ciągle w tym samym miejscu. Poszukałem na gram.pl patcha do gry. Z aktualizowałem grę do wersji 1.06. zacząłem grę od wczytania zapisanego stanu gry i tu nastąpiła niespodzianka. Żadnych postaci nie ma na mapie, nie wyświetla ja mi się obrazki postaci a ni ludziki z fabuły gry. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2007 o 22:29, Golbii napisał:

Żadnych postaci nie ma na mapie, nie wyświetla ja mi się obrazki postaci a ni ludziki z fabuły gry. Proszę o pomoc.

Rozumiem, że wczytałeś save, na którym ten błąd się pojawił. Spróbuj więc wczytać autosave (albo inny save sprzed wejścia do krypty z kapitanem) i jeszcze raz przejść całą mapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2007 o 17:37, fungus 91 napisał:

Wie ktoś może dlaczego moi towarzysze nie podążają za mną ? tylko stoją w miejscu ...

Najpierw sprawdź czy nie mają włączonej opcji marionetek (nie robią kompletnie nic dopóki nie przełączysz się na daną postać i każesz jej ręcznie coś zrobić): otwierasz kartę postaci (klawisz "c"), wybierasz zakładkę "Zachowanie" i obok opcji "Tryb marionetki" kliknij przycisk Drużynowo obok przycisku wyłącz. Jeśli to takie chwilowe zachowanie, to przytrzymaj prawy przycisk myszy na swojej postaci i z menu wybierz Rozkazy, a następnie "za mną" - wtedy wszyscy przybiegną do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2007 o 21:36, Sensekhmet napisał:

Ktoś z CD Projekt wogóle zagląda na to forum?

Może zagląda, może i nie, ale na forum na większość pytań odpowiedzą ci inni forumowicze ;) Ponieważ jednak nie wiem jak ci pomóc, więc radzę skorzystać z pomocy technicznej - http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdzie jest poprawka polonizacyjna do edycji premierowej!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????
Wysłałem już chyba z 5 maili a za każdym razem dostawałem odpowiedź w stylu "Będzie za tydzień" co oczywiście ani razu nie było prawdą.To jest już żałosne!!
I jak jestem przy tym temacie.Kiedy zamierzacie wydać polskiego patcha 1.07??? Czy w ogóle macie zamiar go wydać??Czy będziecie czekać do Maski Zdrajcy??A może będzie znowu tak, że go przeskoczycie i będzie od razu 1.08
tak jak to było z 1.03??
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z grą Neverwinter Nights 2 [niebywałe... ;f].
Otóż mimo starań gra działa po prostu okropnie.
Mój komputer to : C2D E4300, EVGA GeForce 8800GTS SC, 2x1GB GeiL.
Według wymagań zalecanych [jak i systemu system req lab] mój komputer powinien zjadać tę grę na śniadanie.
Jednak tak nie jest - zmuszony jestem do grania na minimalnych detalach [najbardziej minimalnych jak tylko się da... oszczędzam sobie tylko filtrowania tekstur, bo bez tego gra w ogóle fatalnie wygląda] a i tak gra mi nie działa płynnie! 0wn3D - 20 FPS''ów to według mnie nie za dużo. Tym bardziej, że niedużo gorsze wyniki również przy minimalnych detalach miałem przy Athlonie 3000+, Radku 9550XT i 512 RAM''u =_=".
Może ktoś wie o co chodzi?
Posiadam system Windows XP.
Moja wersja gry to: 1.06.980 PL, posiadam najnowsze dostępne od EVGA sterowniki do karty graficznej... cóż... po prostu nie mam pojęcia co się może tak okrutnie sypać ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To mnie zasmuciłeś :/ Niedawno kupiłem sobie nowy procek, podobny do Twojego i 2x1GB ramu. Pomyślałem, że teraz z moim 8800 GTS gra będzie śmigać i nareszcie sobie pogram komfortowo. Po Twoim poście odechciało mi się instalować NWN2. Wcześniej miałem athlona 3200 i gra się cieła niemiłosiernie, pomimo dobrej karty graf i na każdych ustawieniach. Bez różnicy czy wszystko na low czy na high. Nie wiem czy przypadkiem seria 8800 nie jest dla tej gry problemem, bo parę razy słyszałem już od posiadaczy tej karty narzekania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra nie lubi się z GTSami 320mb :P Po drobnych kombinacjach z ustawieniami można jednak grać w całkiem znośnej jakości chociaż oczywiście brutalnie dalekich od oczekiwanych przy tej karcie (polecam zacząć od wyłączenia cieni i trawy) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem że na GeForce 8800 GTS 640mb, Intel Core 2 Dou 2GHz, 2 GB Ramu PDP Patriot 800MHz i Win XP mam 14 fps''ów (niezależnie od detali i rozdzielczości) dla porównania oblivion i gothic 3 chodzi mi na full detalach i rozdziałce 1600 mam średni 50 fps''ów. Kupiłem Neverwinter w edycji kolekcjonerskiej Lawfull Good. Bardzo proszę o pomoc. (jakby co komputer ma 3 miesiące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.10.2007 o 22:34, Sensekhmet napisał:

Stary problem, nie moge przejść z Zachodniego Portu do Gospody, zwis przy rozpakowywaniu modułu.
Robię test winzipem, pliki NIE SĄ uszkodzone. Ściągnięcie plików ze strony pomocy sprawia,
że gra rozpakowuje moduł itp. itd.ale potem wyskakuje standardowy błąd windowsa i koniec. Ładuję
"naprawionego" save''a i próbuję zapisać: crash.
Czy to po to odinstalowywałem BG2?


Z reką na sercu przyznam, że nie kontaktowałem się z pomocą techniczną CD Projekt. Dlaczego? Bo 3 dni w necie dały mi dość jasną odpowiedź: NIE MA lekarstwa na skopane save''y. One po prostu się zdarzają i już. Jedni je mają, inni nie... to może zależeć od procesów w tle... antywirusów... albo wilgotności powietrza.

Jedyna nadzieja w patchu 1.7, ale uwierzę jak zobaczę na własne oczy... do tego czasu NNW2 wylatuje z hukiem z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy CDP moze wypowiedziec sie na temat dodatku do NWN2 czy wyjdzie faktycznie 6 grudnia czy tez bedzie opoznienie (jak zwykle zreszta) od wersji angielskiej juz minelo prawie 2 miesiace, wiec mysle ze najwyzszy czasy wydac dodatek :) sam na niego niecierpliwie czekam :)

prosze o jakies info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.10.2007 o 00:11, hehe napisał:

To mnie zasmuciłeś :/ Niedawno kupiłem sobie nowy procek, podobny do Twojego i 2x1GB ramu.
Pomyślałem, że teraz z moim 8800 GTS gra będzie śmigać i nareszcie sobie pogram komfortowo.
Po Twoim poście odechciało mi się instalować NWN2. Wcześniej miałem athlona 3200 i gra się
cieła niemiłosiernie, pomimo dobrej karty graf i na każdych ustawieniach. Bez różnicy czy wszystko
na low czy na high. Nie wiem czy przypadkiem seria 8800 nie jest dla tej gry problemem, bo
parę razy słyszałem już od posiadaczy tej karty narzekania :/


Sam mam 8800gtx a wczesniej miałem 7900gt od evga i gra chodziła bardzo słabo na jednej i drugiej karcie , z tego tez powodu pozbyłem się mojej kolekcjonerki , chociaż myślałem ,że wyszły już jakies poprawki , które załatwiły problem z wydajnością , widze jednak , że nie , a już miałem sobie kupić zarówno podstawkę i dodatek , chyba jednak dam sobie spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ehh... wreszcie przyszła z(z opóźnieniem - - to sie powinno nazywać POST-ORDER :() zainstalowawszy - pokazała się na chwilunie plansza - wczytywacz . potem znikła i komputer w zasadzie przestaje reagować. Czy ktoś miał taki problem i udało mu się coś z tym zrobić ?
Dodam, że przeinstalowywałem grę, uaktualniłm wszelkie sterowniki (Znowu :() , pomodliłem się i odtańczyłem Taniec Kozła. Nic nie pomogło. Jakby ktos miał jakiś pomysł to ja poproszę.P.S. I coby było jasne - moja PC-ka duuużo przekracza wymagania gry. Tak ze to tyż nie to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się