• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.09.2008 o 20:48, JarlaxleBaenre napisał:

Witam

Mam pewien problem, a mianowicie: kiedy dotarłem do Gariusa na samym końcu gry i wszedłem
do Inner Sanctum tracę kilku towarzyszy, potem walka z Gariusem, a nastepnie z Królem.
Kiedy pokonam go po raz pierwszy, a potem jego mniejsze wersje, Król pojawia się znowu
w portalu (tym razem jeszcze większy) i stoi czekając chyba tylko na oklaski. Gdy podejdę
z nim porozmawiać nic sie nie dzieje. Znalazłem na necie solucje i jak sie okazuje, nie
dość, że Garius powinien był rozmawiać z moimi kompanami, żeby się ode mnie odłączyli
(czego w ogóle nie było - gdy wszedlem do komnaty chwilę trwała rozmowa, a potem nagle
sie urywała i kiedy podszedlem rozmawiac z Gariusem zaczynala sie walka) to jeszcze Król
powinien mnie normalnie atakować.

BTW, tych magicznych ścian, które niby być powinny - też nie było.


>>> EDIT <<<
Mam zainstalowany też Mask of the Betrayer, a wersja gry to 1.10.1116.



Ja mam trochę podobny bug :( Garius nie namawia moich kompanów do zwrócenia się przeciwko mnie, rozmowa kończy się na Casavirze który mówi: Bishop, i koniec rozmowy a Bishop leży w agonii.. jak zagadam do Gariusa to mówi coś w stylu "szkoda że tego nie dożyjesz" i zaczyna się walka. Sand i Neeshka (mam u nich prawie full wpływu) walczą po stronie Gariusa a Qara (u niej mam mało wpływu) po mojej. I tak jest za każdym wczytaniem gry. Co to za dziwny bug?
Mam diamentową edycję NwN2 z maską z zdrajcy i to jest jedyny bug, który mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z kolei ja mam problem z zainstalowaniem dodatku Maska Zdrajcy, który nie wykrywa zainstalowanej podstawki.
Gra to złota edycja Neverwinter Nights 2 + Maska zdrajcy podstawka jest "upaczona" do wersji 1.23.1765 Polish. Wydana została w edycji Topseller.
Moja konfiguracja:
System Win7 - 64Bit, Karta grafiki Intel HD Graphic, Procesor Intel Core i3 2.53Ghz, Pamięć RAM 3GB.
W obrazku zdjęcie komunikatu.

20130611205125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki sam problem. NWN2 + dodatek Maska Zdrajcy w serii topseller. Używany system operacyjny: Windows 7. Wersja podstawowa instaluje się bez problemów. Instalator dodatku zgłasza problem, że nie podstawowa wersja gry nie została zainstalowana. Przeszukałem polskie i angielskie fora, ale zdaje się, że nigdzie nie ma rozwiązania. Czy ktoś coś może jednak poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam NWN2 Complete z GOG. Spełniam wymagania systemowe, używam Win7. W prologu mogłem sterować za pomocą myszy, od pierwszego rozdziału mogę poruszać się w grze jedynie za pomocą klawiatury, a jest to dla mnie koszmar. Czy istnieje możliwość naprawienia tego buga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dla wszystkich, którzy natrafili na ten problem - prawdopodobnie jest on powodowany przez pewne wersje gry i systemy 64-bit. Rozwiązanie (u mnie zadziałało) za oficjalnym tematem pomocy technicznej cdp
http://dystrybucja.cdp.pl/board/topic/6136-Neverwinter_nights_2_gold_-_2_dodatki

Stosowne poprawki, które umożliwią zainstalowanie dodatków może Pan pobrać z poniższej strony internetowej:
ftp://ftp3.cdprojekt.com/support/patche.rar

(
Login: support
Hasło: pomoc_cdp_pl
)

Plik zawiera następujące aktualizacje:
1) setup_mz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Maska Zdrajcy"
2) setup_gz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Gniew Zehira"
3) setup_wz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Wrota Zachodu"

Dla każdej z podanych gier proszę wykonać następujące czynności:

1) Skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty instalacyjnej do wybranego folderu na dysku twardym.
2) Do tego samego folderu proszę wypakować archiwum z odpowiednią poprawką, zgodnie z podaną wyżej informacją.
3) W zależności od instalowanego dodatku proszę uruchomić plik setup_mz_patch, setup_gz_patch, setup_wz_patch i postępować wg wyświetlanych na ekranie instrukcji. W zależności od wydajności komputera aktualizacja może potrwać od kilku sekund do kilkunastu minut.
4) Po zakończeniu aktualizacji proszę uruchomić plik setup.exe, skopiowany z płyty instalacyjnej, aby rozpocząć instalację dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zkupiłem zaistalowałem nwn2 +wszystkie dodatki pół roku temu gra działała dobrze teraz próbuje wrócić i kicha gra wyłącza się co kilka minut najpierw ciemny obaraz i pulpit słychać dzwięk lecz gra nie chce się zmaksymalizować można ją wyłączyć tylko przez menadżer programów . mo komputer to:
windows 7x64
gigabyte 7770HD
8GB RAM
AMD Phenom II x4 955 3.2GHz
Próbowałem reinstalacji, usuwania folderu z moich dokumentów i nic efekt powraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie, czy ktoś posiada jeszcze NWN2: Gniew Zehira 1.23 - Hotfix ver. 0.110112.1012
Jeśli tak, to bardzo byłbym wdzięczny za upload na jakiś hosting, bym mógł uzupełnić swoje archiwum. Niestety mój stary hosting usunął wszystkie dane :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym zapytać jeszce raz o NWN2: Gniew Zehira 1.23 - Hotfix ver. 0.110112.1012 lub wcześniejszą wersję.
Być może ktoś jeszcze posiada na dysku w formie instalacyjnej lub w formie plików TLK w katalogu gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kupilem tę gre w biedronce
extra klasyka za bodajze 9,99 jaaaaakis czas temu ale teraz postanowilem dopiero pograc no i kurde...
za 1 razem gdy zainstalowalem to byla tragedia , ciagle problemy z zapisami , znikajace postacie z druzyny
a co najgorsze , od jakiegos momentu takze mapa... wscieklem sie jak nie wiem bo naprawde ta gra mi sie zaczela podobac, bardziej niz TE '' NOWE '' bo nie maja tak ciekawego klimatu zazwyczaj.. :P
no i teraz zainstalowalem ja znow.... bylo wszystko ok , robilem miliony zapisow zeby mi sie crash nie zrobil xD
no i bylo wszystko ok do czasu wejscia W AKT 2.... od razu po wyjsciu z karczmy nie ma mapy... mapy przenoszenia do innych map... kombinuje na wszystkie sposoby i nie mam pojecia co zrobic MOZE KTOS POMOC? ;/ za 1 razem tez skonczylem w tym miejscu ale tym razem nie mialem ani 1 buga... do tego czasu no moze procz ( znikniecie tego palladyna ktory orki w studni szarej sowy przepedzal :P ale jego wkleilem i bylo ok )
ta gra jest naprawde ciekawa ale przez te yebane bugi nie idzie grac....
bardzo, baaaaardzo prosze o pomoc :( SYSTEM OPERACYJNY . WINDOWS 8 jezeli to cos zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Upewnij sie, ze gre masz spatchowana na maxa, jakby autpatcher sie nie wlaczal z menu startowego to mozna go uruchomic z foldera gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam~

Mam dość dziwny problem z grą Neverwinter Nights 2, jednak zanim do tego przejdę, już na samym początku pragnę zaznaczyć w razie wątpliwości, iż moja gra to oryginalny i całkiem świeży zakup. Leżała u mnie w domu około dwa miesiące od czasu zakupu, aż wreszcie przyszło mi na myśl aby zmienić tę postać rzeczy i zainstalować ją na komputerze. No i tu zaczynają się schody... Proces instalacyjny jeszcze się dobrze nie zaczyna na dobrą sprawę, a tu już wyskakuje mi dość dziwny komunikat: "Program instalacyjny nie odnalazł prawidłowej instalacji gry Neverwinter Nights 2. Zainstaluj grę Neverwinter Nights 2 i ponownie uruchom program instalacyjny". O.o Kompletnie nie łapię o co może chodzić. Bardzo proszę o pomoc!
Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2013 o 22:30, pkapis napisał:

Dla wszystkich, którzy natrafili na ten problem - prawdopodobnie jest on powodowany przez
pewne wersje gry i systemy 64-bit. Rozwiązanie (u mnie zadziałało) za oficjalnym tematem
pomocy technicznej cdp
http://dystrybucja.cdp.pl/board/topic/6136-Neverwinter_nights_2_gold_-_2_dodatki

Stosowne poprawki, które umożliwią zainstalowanie dodatków może Pan pobrać z poniższej
strony internetowej:
ftp://ftp3.cdprojekt.com/support/patche.rar

(
Login: support
Hasło: pomoc_cdp_pl
)

Plik zawiera następujące aktualizacje:
1) setup_mz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Maska Zdrajcy"
2) setup_gz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Gniew Zehira"
3) setup_wz_patch.exe - aktualizacja dodatku "Wrota Zachodu"

Dla każdej z podanych gier proszę wykonać następujące czynności:

1) Skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty instalacyjnej do wybranego folderu na
dysku twardym.
2) Do tego samego folderu proszę wypakować archiwum z odpowiednią poprawką, zgodnie z
podaną wyżej informacją.
3) W zależności od instalowanego dodatku proszę uruchomić plik setup_mz_patch, setup_gz_patch,
setup_wz_patch i postępować wg wyświetlanych na ekranie instrukcji. W zależności od wydajności
komputera aktualizacja może potrwać od kilku sekund do kilkunastu minut.
4) Po zakończeniu aktualizacji proszę uruchomić plik setup.exe, skopiowany z płyty instalacyjnej,
aby rozpocząć instalację dodatku.



Witam ja też własnie zakupiłem zestaw NWN 2 z dodatkami i miałem podobną sytuację. Powyższy post pomógł co do dodatku Maska Zdrajcy, przy Gniewie Zehira nie było problemu jednak teraz nie mogę sobie poradzić z Wrotami Zachodu. Robię wszystko tak jak opisałem powyżej ale jedyne jaki komunikat dostaję to że musze zaktualizować grę bo mam wersję 1.20. Pobieram Patche i wklejam do głównego folderu z grą, autoupdater ich nie widzi a sam nie może się połączyć. Te patche dodane na płytkach mówią że albo nie mam zainstalowanego NWN2 albo Gniewu Zehira. Proszę o podanie linka do patcha który pomoże. Mam windows 7 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ważne, by Updater również był w najnowszej wersji, a patche muszą pozostać w formie ZIP.

Najnowszy Updater to 1.17 i znajdziesz go tu: ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_117.zip

Należy go wypakować odpowiednio do folderu gry, tak aby zastąpić pliki.

Jeśli mowa o aktualizacjach - musisz wiedzieć jaką wersję gry posiadasz, gdyż aktualizacje są ''od-do'' i dla każdego tytułu osobne.

Prawidłowa instalacja to:
1. NWN2 z płyt
2. Patche do NWN2
3. Maska Zdrajcy
4. Patche do Maski Zdrajcy
5. Gniew Zehira
6. Patch do Gniewu Zehira
7. Wrota Zachodu

Za każdym razem należy pamiętać o tym, by Updater był w wersji 1.17.

NWN2:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from104870_to1221586.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221586_to1221587.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221587_to1221588.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221588_to1231765.zip

MZ:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1101115_to1221586.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221586_to1221587.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221587_to1221588.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221588_to1231765.zip

GZ:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_gniew_zehira/patch/nwn2_pcx2_polish_from1221588_to1231765.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.12.2014 o 19:59, RobeN napisał:

Ważne, by Updater również był w najnowszej wersji, a patche muszą pozostać w formie ZIP.

Najnowszy Updater to 1.17 i znajdziesz go tu: ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/inne/neverwinter_nights_2_pl_updater_117.zip

Należy go wypakować odpowiednio do folderu gry, tak aby zastąpić pliki.

Jeśli mowa o aktualizacjach - musisz wiedzieć jaką wersję gry posiadasz, gdyż aktualizacje
są ''od-do'' i dla każdego tytułu osobne.

Prawidłowa instalacja to:
1. NWN2 z płyt
2. Patche do NWN2
3. Maska Zdrajcy
4. Patche do Maski Zdrajcy
5. Gniew Zehira
6. Patch do Gniewu Zehira
7. Wrota Zachodu

Za każdym razem należy pamiętać o tym, by Updater był w wersji 1.17.

NWN2:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from104870_to1221586.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221586_to1221587.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221587_to1221588.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/patch/nwn2_pc_polish_from1221588_to1231765.zip

MZ:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1101115_to1221586.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221586_to1221587.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221587_to1221588.zip
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/patch/nwn2_pcx1_polish_from1221588_to1231765.zip

GZ:
ftp://ftp4.cdp.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_gniew_zehira/patch/nwn2_pcx2_polish_from1221588_to1231765.zip

Dziękuję za odpowiedź przetestuję ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zrobiłem według opisu i nie mogę zainstalować Wrót Zachodu, wyskakuje błąd że mam za niską wersję gry, a mam 1.20.1541 a wymagana jest chyba 1.21 . Patch który powinienem zainstalować po Gniewie Zehira widocznie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja ogolnie mam taki problem z newervinterem wszytsko sie zainstalowalo mam najnowszy direc i microsoft network wszystko normalnioe sie wlacza .Pyta mnie tylko o to ze moja karta nie obsluguje wide wiec biore na obnizonych ustawieniach i wszystko jest ok do momenty gdy chce stworzyc postac.Biore stworz filmik leci normalnie a gdy sie konczy robi sie czarny ekran i w menadzerze zadan mam ze program nie odpowiada nei wiem o co chodzi. U kumpla bierze tak samo jak ja i jemu smiga normalnie gra mam Windowsa Xp komputer AMD Athlon(tm) 64 procesor 3000+ 2.01 Ghz i 1.50 GB ram a karte graficzna mam ATI Radeon 9550/X1050 Series jakby ktos wiedzial o co chodzi to z gory dzieki za pomoc:) i sorki za bledy ale szybko pisze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Postanowiłam zainstalować NwN2 na nowym laptopie (ASUS r510j Win7), jednak gra wywala do pulpitu gdy próbuję rozpocząć rozgrywkę (ok 1/3 ładowania przy podstawce, ok 7/8 przy MotB), menu otwiera się dość długo, jednak nie było problemu czarnego ekranu. Zainstalowany patch 1.23 (i wcześniejsze oczywiście też). Na poprzednim laptopie (niewiele słabszy ACER, również Win7) nie było najmniejszych problemów. Gra pudełkowa, platynowa kolekcja. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić? Tryb zgodności nie pomaga. Pamiętam, że patch 1.22 ->1.23 musiałam ręcznie instalować bo aktualizator się czepiał.
Pozdrawiam i mam nadzieję na szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2015 o 10:36, guli161 napisał:

Pyta mnie tylko o to ze moja karta nie obsluguje wide wiec biore na obnizonych ustawieniach i wszystko jest ok do momenty gdy chce stworzyc postac.

Gra obsługuje Radeony od 9600 w górę. Twoja jest 9550, a technologicznie to samo co uszkodzona 9600 z gpu okrojonym do 9200, której gra w ogóle od startu nie obsługuje.
Krótko mówiąc na tym sprzęcie nie pograsz.
Znajdź na allegro lub ebayu jakiegokolwiek radeona lub nvidię agp (bo chyba taką wersję masz) za często mniej niż 100 zł, którego oznaczenie drugiej cyfry, to co najmniej 6 i Twój problem się rozwiązuje.
Na przykład karta typu 3850 to jakieś 70 zł, a jest o ~1000% szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam problem z instalacja dlc dokładnie taki sam jak jackryan (dlc nie widza podstawki przy próbie instalacji a mam najwyższą wersje gry) ale odnośniki do rozwiązanie na problem umieszczone w tym temacie są już nie aktualne (nie działają) prosił bym o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się