• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Uległ zmianie adres serwera FTP:

ftp://swap.cdp.pl/support/patche.rar

Login: support
Hasło: pomoc_cdp_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Mam nietypowy problem.
Przy opuszczaniu Neverwinter i udaniu się do Studni Szarej Sowy powinien być przerywnik filmowy z Grobnarem w roli głównej. Problem jest taki,że podczas tej scenki Grobnara nie ma... Jest tylko obraz ustawiony na jakiejś polanie i nic się nie dzieje. Mogę jedynie włączyć pauzę. Brak jakichkolwiek innych działań.
Czym to może być spowodowane ?
Wcześniej nie miałem takich problemów.
Wolnego miejsca na dysku ponad 600GB... Wesja gry 1.22.1586 wszystko oryginalne.
Dodatek MZ również oryginał. Próbowałem instalować inne wersje gry i problem się powtarza.
Proszę o pomoc. To frustrujące.
Może jest jakiś sposób aby ominąć/usunąć tą scenę i przejść od razu do Studni Szarej Sowy ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlaczego postać gdy każe jej iść się tnie (idzie skokowo)? Zmiany ustawień nic nie dają, komputer spełnia wymagania gry. Odpalam grę pod Windows 10 grę posiadam z gog.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
19 godzin temu, Tomazzy1234 napisał:

Witam, 

Obecnie pliki do aktualizacji nie są dostępne, również na stronie cdp. Nie mogę zainstalować dodatków. Proszę o pomoc.

 

sprobuj z tych linkow , bo nie wiem  o jakie konkretnie chodzi, pamietaj, ze wazne jest ,  jakie dodatki i w jakiej edycji masz bo czasami sa problemy przy instalacji. 
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2/
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_maska_zdrajcy/
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_gniew_zehira/patch/
ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights_2_wrota_zachodu/
mozesz tez z 
https://1drv.ms/f/s!AvUkWB3a41fAgpgGGpjoSKLgf9wwwQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki, ale chodziło właśnie o problemy z instalowaniem.

Pogrzebałem trochę po różnych forach oraz wysłałem zapytanie do CDP i kolegi z góry - RobeN. Okazali się bardzo pomocni i szybko dostałem odpowiedzi:
 
Z poniższych adresów można pobrać poprawki dla instalatorów, które umożliwią instalację gier:
 
Dla każdego dodatku sprawiającego problem należy wykonać następujące czynności:
1) Skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty instalacyjnej do wybranego folderu na dysku twardym.
2) Do tego samego folderu  wypakować archiwum z odpowiednią poprawką, zgodnie z podaną wyżej informacją.
3) W zależności od instalowanego dodatku należy uruchomić plik setup_mz_patch, setup_gz_patch, setup_wz_patch i postępować wg wyświetlanych na ekranie instrukcji. 
4) Po zakończeniu aktualizacji należy uruchomić plik setup.exe, skopiowany z płyty instalacyjnej, aby rozpocząć instalację dodatku."
 
Od siebie dodam (mam edycję z Topseller), że Gniew Zehira zainstalował się bez konieczności przegrywania płyty instalacyjnej, aczkolwiek dodatek obniżył wersję gry z 1.23 do 1.20 i Wrota Zachodu, nawet po przegraniu i użyciu fixu setup_wz_patch.exe nie chciały się instalować, własnie ze względu na za niską wersję. W tej sytuacji ściągnąłem z NWN Voult ( https://neverwintervault.org/patches?field_game_tid=6&field_official_version_tid=17003&field_platform_tid=All&field_language_tid=145&field_requirements_tid=All ) dwa patche do Gniewu Zehira Pl  i zgrałem nie rozpakowane do folderu z grą (nie wiedziałem czy do głównego, więc przekopiowałem również do podfolderu "patch"). Wystarczyło użyć dwukrotnie pliku update.exe z folderu z grą i zaktualizowało się najpierw do 1.22, a następnie do 1.23. Umożliwiło to instalacje Wrót Zachodu. Teraz mogę znów grać w NWN2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się