• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ja mam z kolei zupełnie inny błąd - mniej więcej w połowie fabuły przy próbie przejścia do dzielnicy czarnystaw gra zawiesza się przy rozpakowywaniu modułu. Wcześniej dzielnica ta działała bez problemów, a nawet teraz mogę odwiedzać spokojnie wszystkie inne lokacje poza wymienionym czarnystawem. Grę próbowałem już przeinstalowywać bez widocznego skutku. Wie ktoś o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dałem aktualizację i wywaliło kilka linijek na czerwono. Jest to problem opisany na 1. stronie tematu. Ściągnąłem poprawkę (link Radaar''a), zainstalował i problem nie ustąpił. Ponadto o co chodzi z tą konfiguracją? Nie mam w menu czegoś, co mieć powinienem? Na angielskich screenach też nie widziałem tam żadnej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Mam kompa Intel Celeron 2,4 GHz. Pamięć RAM 1,5 GB, karta graficzna Radeon 9600 z 256 MB. Jak myślicie, na jakich ustawieniach pójdzie mi gierka? Bo nie wiem czy kupić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 08:29, BaRoWh napisał:

Witam!

Mam kompa Intel Celeron 2,4 GHz. Pamięć RAM 1,5 GB, karta graficzna Radeon 9600 z 256 MB. Jak
myślicie, na jakich ustawieniach pójdzie mi gierka? Bo nie wiem czy kupić xD


Sprawdzałem na komputerze AMD Athlon 64 3000+; pamięć 1,0 GB; karta graficzna Radeon 9600 Pro z 128 MB; najnowsze sterowniki ATI 6-11.
Powyłączane wszystko co można w opcjach gry, rozdzielczość 800x600.
Gra chodzi w żenująco wolnym tempie i dodatkowo momentami przycina.
Ale od biedy da się grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 11:13, DarthPatryk napisał:

> Witam!
>
> Mam kompa Intel Celeron 2,4 GHz. Pamięć RAM 1,5 GB, karta graficzna Radeon 9600 z 256
MB. Jak
> myślicie, na jakich ustawieniach pójdzie mi gierka? Bo nie wiem czy kupić xD

Sprawdzałem na komputerze AMD Athlon 64 3000+; pamięć 1,0 GB; karta graficzna Radeon 9600 Pro
z 128 MB; najnowsze sterowniki ATI 6-11.
Powyłączane wszystko co można w opcjach gry, rozdzielczość 800x600.
Gra chodzi w żenująco wolnym tempie i dodatkowo momentami przycina.
Ale od biedy da się grać...

Radeon 9600 Series , Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz ,2.5GB RAM
i gradalej żenująnco hodzi...
kiedy pach 1.03?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadacze EK, którym podczas lektury instrukcji pościerały się częściowo klucze znajdujące się na okładce a mają zainstalowaną grę to klucz mogą znaleźć w katalogu gry w pliku o nazwie nwncdkey.ini.
To samo dotyczy Diamentowej Edycji Neverwinter Nights.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 11:42, DarthPatryk napisał:

Posiadacze EK, którym podczas lektury instrukcji pościerały się częściowo klucze znajdujące
się na okładce a mają zainstalowaną grę to klucz mogą znaleźć w katalogu gry w pliku o nazwie
nwncdkey.ini.
To samo dotyczy Diamentowej Edycji Neverwinter Nights.

Każdej edycji NWN2:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 11:21, moreus napisał:

Radeon 9600 Series , Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz ,2.5GB RAM
i gradalej żenująnco hodzi...
kiedy pach 1.03?

Sądzę, że tu wąskim gardłem jest karta graficzna i dokładanie RAMu nic nie da. Wymień kartę i Ci ruszy:) Z ciekawości chyba sprawdzę w weekend na konfigu: Duron 1,2, RAM1GB, R9500 softomd9700:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wkleje to też tutaj :P

Więc tak, ja mam 1.03 na angielskiej wersji.
Gra chodzi płynniej, ponieważ po wymuszeniu wyłączenia V-Sync mogę pozwolic sobie na detale średnie przy rozdziałce 800x600, zasięg widzenia 100, całą reszta minimum. Warto wyłączyć zanikanie obiektów, dodaje klila fpsów. Pixele zbroi wielkości twarzy znikną po ustawieniu detali na średnie.
Aha, fpsów mam od 14 na wiekszych zaludnionych terenach do 45 w pokojach. Krytycznie spada do 9 jesli np: w środku miasta zaczne kłaść kamere na ziemi, patrząc w dal, ale chyba to normalne.
Mam Radeona 9600pro podkeconego równo o 10%. Semprona 1,5 (2300) i 512 ramu.
Polecam wymysić w opcjach sterownika wyłączenie V-Sync (synchronizacja pionowa). Gra nie pozwala sama z siebie tego wyłączyć (edycia ini nie pomaga) a w 1.03 jeszcze tego nie ma, więc trzeba to wymusić na niej.


Generalnie, jeśli ktoś na radeonie chce pograć sobie w miarę standardowo, musi odkręcić troszkę kartę oraz w ati tray tools wymusić wyłączenie V-Sync.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 01:15, Karister napisał:

Dałem aktualizację i wywaliło kilka linijek na czerwono. Jest to problem opisany na 1. stronie
tematu. Ściągnąłem poprawkę (link Radaar''a), zainstalował i problem nie ustąpił. Ponadto o
co chodzi z tą konfiguracją? Nie mam w menu czegoś, co mieć powinienem? Na angielskich screenach
też nie widziałem tam żadnej konfiguracji.


sposob opisany przeze mnie dotyczy osob, ktorym w ogole NIE POKAZUJE sie okno aktualizacyjne.

tzw. kilka linijek na czerwono sa wynikiem braku patcha 1.03 PL. musisz poczekac na oficjalny, polski patch.

konfiguratora zadnego nie ma, w angielskiej wersji rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W mojej EK Lawful Good brakuje konfiguratora w menu startowym gry.
Podczas grania zauważyłem brak umiejętności "DYSCYPLINA", co prawda ta umiejętność jest i działa ale podczas awansu postaci nie mogę dodawać ręcznie puntków do tej umiejętności i jestem zdany na "zaproponuj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chodzi mi o granie przez internet dlaczego jak wchodze na serwer i zaczyna wczytywac to zachwile wyskakuje blad- blad wczytywania modulu-
co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlaczego niektóre głosy są ''wadliwie'' przypisane. Pierwsza scena, dozynki... a kobieta z druzyny mowi pieknym meskim basem. Czy tylku u mnie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Czy jest gdzieś zmiana odświeżania w NWN2?

Otwórz plik nwn.ini. Jest bodajże w katalogu Moje dokumenty/Neverwinter Nights 2. Znajdź fragment [Display options] i linijkę refresh mode. Zmień z 60 na 85 i będzie grało. Ja tak zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 12:18, Selv napisał:

Wkleje to też tutaj :P

Więc tak, ja mam 1.03 na angielskiej wersji.
Gra chodzi płynniej, ponieważ po wymuszeniu wyłączenia V-Sync mogę pozwolic sobie na detale
średnie przy rozdziałce 800x600, zasięg widzenia 100, całą reszta minimum. Warto wyłączyć zanikanie
obiektów, dodaje klila fpsów. Pixele zbroi wielkości twarzy znikną po ustawieniu detali na
średnie.
Aha, fpsów mam od 14 na wiekszych zaludnionych terenach do 45 w pokojach. Krytycznie spada
do 9 jesli np: w środku miasta zaczne kłaść kamere na ziemi, patrząc w dal, ale chyba to normalne.
Mam Radeona 9600pro podkeconego równo o 10%. Semprona 1,5 (2300) i 512 ramu.
Polecam wymysić w opcjach sterownika wyłączenie V-Sync (synchronizacja pionowa). Gra nie pozwala
sama z siebie tego wyłączyć (edycia ini nie pomaga) a w 1.03 jeszcze tego nie ma, więc trzeba
to wymusić na niej.


Generalnie, jeśli ktoś na radeonie chce pograć sobie w miarę standardowo, musi odkręcić troszkę
kartę oraz w ati tray tools wymusić wyłączenie V-Sync.


czy moglbys w kilku zdaniach napisac jak podkrecic karte czym to grozi i jak wymusić wyłączenie V-Sync.
mam ati tray tools 1.2.6.964 jest ok?
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karty graficzne czteropotokowe są poniżej wymagań minimalnych NWN2.
Na pudełku polskiej wersji jest napisane, że minimum to (czteropotokowe) Radeon 9500 lub GF FX 5500.
W readme natomiast widnieją (karty ośmiopotokowe) GF 6600 (odpadają karty GF FX 5xxx i GF6200) oraz Radeon 9800 (oznacza to również w praktyce 9700, 9800 128-bit, 9500 Pro oraz 9800 SE i 9500 z odblokowanymi 4 potokami).
Wygląda więc na to, że pudełko zostało wydrukowane gdy Obsidian miał jakąś nadzieję na grywalne uruchamianie gry na starych kartach średniego segmentu, ale później została ona raczej porzucona. Gra wymaga więc starych kart wysokiego segmentu (Nvidia nie miała takich kart poza oszukaną czteropotokową FX59xx 256-bit) lub nowszych kart średniego segmentu. Docelowo mają tez działać najnowsze karty niskiego segmentu (GF 7300, Radeony X300 itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się