• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Podkręcenie karty grozi jej spaleniem, jesli oczywiście przesadzimy.
Kartę spokojnie można podkręcić o 10%.
Odpalamy Ati Tray Tools
Wchodzimy w Direct3D->Wait for Vertical Sync ->Always Off
Wyczytałem też, że warto przestawić:
Direct3D->Flip Queqe Size ->2
Ponoć, można zauważyć duży wzrost klatek a niektórych systemach.
Kartę podkręcamy w:
Hardware -> Overcloking Settings.
Mamy tam dwa paski:
Core Speed i Memory Speed.
Zwiekszenie tych dwóch wartości o 10% jest bezpiecznie. Nie należy przesadzać, bo można przepalić kartę.
Po ustawieniu, klikamy Show 3d Render i bierzemy Scan for Artifacts. Jeśli wyskakują jakieś, zmniejszamy suwaki tak aby żadnych artefaktów nie wykrywało.
Potem zaznaczamy Include Clocks in profile i zapisujemy na dole.
Można ustawić w profilach Direct3d na Max Speed. Też pomaga.
I to tyle.
W samej grze, należy wyłączyć zanikanie obiektów (bardzo spowalnia i fpsy lecą w dól).
Co się da to na low, zasięg widzenia do 100 daje ogromną różnice a nie spowalnia az tak karty, trzeba zobaczyc samemu.
Przestawienie rozdziałki z 1000x700 na 800x600 dało mi około 5-10 fpsów więc myślę, że warto.
Granie wygląda jak hit, ale grać się jak najbardziej da.
Aha, warto zainstalować sterowniki do Radeona o nazwie:
XG WarCat 6.11
( http://www.tweaksrus.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=790&Itemid=41/)
Z tego co wiem, same wyłanczają vsynca i ustawiają parę opcji dostępnych przez Ati Toola
to oparte na najnowszych sterownikach ATI zmodyfikowane stary tak, aby działały lepiej pod Nwn2, WoW itp na słabszym sprzęcie.
Aha, przy instalacji tray toola warto odznaczyc opcje "Smarter shaders" bo możemy sobie popsuć różne ładne efekty w innych grach, np: w GW.

Jeśli coś porozstrajamy, polecam odinstalować ATI Traya a następnie sterowniki i zainstalować je sobie jeszcze raz.

Warto powyłanczać co się da w systemie+Ustawić plik stronnicowania na taki powyżej 1gb. Pomaga w szybszym wczytywaniu się lokacji z tego co zauważyłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myslę, że w poźniejszych łatkach zostanie poprawione co nieco, bo mi gra chodzi naprawdę porządnie. Nie jest to żaden płynnościowy hit, ale takie klatki ma mój znajomy na 6600gt, przy takich samych ustawieniach.
Mi osobiście szkoda pieniędzy na pakowanie w ciut lepszą kartę, ale zbieram na gruntowną przebudowę komputera. Narzeczona skutecznie to utrudnia, więc staram się tak grac, jak tylko się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 14:52, Selv napisał:

Myslę, że w poźniejszych łatkach zostanie poprawione co nieco, bo mi gra chodzi naprawdę porządnie.
Nie jest to żaden płynnościowy hit, ale takie klatki ma mój znajomy na 6600gt, przy takich
samych ustawieniach.
Mi osobiście szkoda pieniędzy na pakowanie w ciut lepszą kartę, ale zbieram na gruntowną przebudowę
komputera. Narzeczona skutecznie to utrudnia, więc staram się tak grac, jak tylko się da ;)


Jak narzeczona zamieni się w żonę a skutkiem tej zmiany będzie prześliczny, przeuroczy, przekochany i strasznie przeeeewymagający... chowaniec to dopiero zobaczysz co znaczy gra z wysokim stopniem.. trudności:)
O modernizacji sprzętu nie wspomnę.
Zważ na słowa doświadczonego i życzliwego i KONIECZNIE zmodernizuj komputer przed ślubem, a już napewno przed poczęciew w/w chowańca, bo potem mogą powstać problemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 16:27, MarcinRob napisał:

Jak narzeczona zamieni się w żonę a skutkiem tej zmiany będzie prześliczny, przeuroczy, przekochany
i strasznie przeeeewymagający... chowaniec to dopiero zobaczysz co znaczy gra z wysokim stopniem..
trudności:)
O modernizacji sprzętu nie wspomnę.
Zważ na słowa doświadczonego i życzliwego i KONIECZNIE zmodernizuj komputer przed ślubem, a
już napewno przed poczęciew w/w chowańca, bo potem mogą powstać problemy....


Dokładnie;) A jak już rzuci werbalny czar obszarowy który nie bierze pod uwagę żadnego rzutu obronnego na siłę woli to już jest kiepsko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra humor humorem ale trza zająć się trochę poważniejszymi rzeczami.

Mianowicie gra wiesza mi komputer i to tak okrutnie, że wymaga on wyłączenia i ponownego włączenia. Po prostu gaśnie mi ekran i przez chwilę słychać odgłosy, a potem już nic zupełnie. Dzieje się to zaraz po tym gdy spotykam druidkę po wyjściu z fortu Locke. Gdy już zrestartuję i uruchomię ponownie pogram z 5 minut i następuje ponowne wyłączenie.

Posiadam następujący sprzęt:

A64 3200+
1GB ram
ati x800gto

Do tego gra przy instalacji sama zainstalowała DX9 jak również NET Framework 2.0. Jeżeli nie jest to wina sprzętu to mam nadzieję, że dałoby się to jakoś obejść.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam następujący problem. Po uruchomieniu gry chciałem sobie zobaczyć, jak ustawione są opcje graficzne i jakoś tak się stało, że ustawiła się rozdzielczość 1600x1200. I nie da się tego zmienić. :( A w takiej rozdziałce gra z pewnością nie będzie mi chodzić płynnie. Czy ktoś może powiedzieć, jak da się rozwiązać ten problem? Bo na stronie z pomocą techniczną niczego nie znalazłem na ten temat. :/

Zamieszczam screena, żebyście mogli zobaczyć, jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W nwn.ini znajdującym si:
C:\Documents and Settings\<Twoja nazwa użytkownika>\Moje dokumenty\Neverwinter Nights 2
Pod display options znajduje się:
Width=1600
Height=1200
Jak się domyslasz, właśnie to jest rozdzielczosć.
Zmień sobie na:
Width=800
Height=600
bądz:
Width=1024
Height=768
zapsiz i gotowe!

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo dziękuję za pomoc. :) Czy wszyscy mają ten problem, czy tylko ja (i może jeszcze kilka osób) tak ma? Bo jeśli dotyczy to wszystkich, to proponuję, żeby opis i rozwiązanie tego problemu znalazło się na stronie z pomocą techniczną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 19:09, maniekk napisał:

Dobra humor humorem ale trza zająć się trochę poważniejszymi rzeczami.

Mianowicie gra wiesza mi komputer i to tak okrutnie, że wymaga on wyłączenia i ponownego włączenia.
Po prostu gaśnie mi ekran i przez chwilę słychać odgłosy, a potem już nic zupełnie. Dzieje
się to zaraz po tym gdy spotykam druidkę po wyjściu z fortu Locke. Gdy już zrestartuję i uruchomię
ponownie pogram z 5 minut i następuje ponowne wyłączenie.

Posiadam następujący sprzęt:

A64 3200+
1GB ram
ati x800gto

Do tego gra przy instalacji sama zainstalowała DX9 jak również NET Framework 2.0. Jeżeli nie
jest to wina sprzętu to mam nadzieję, że dałoby się to jakoś obejść.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Problem nieaktualny, nastąpiła awaria sprzętu - konkretnie odpadł pod wpływem temperatury jakiś przetwornik na kracie graficznej.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1) Yaisog
Callum mowi Yaisog a Cogran (chwile pozniej podczas przerywnika) mowi Dżaisog - nie wiem czy to celowa zmiana wymowy czy nie
2) dosc ciekawa sytuacja zdarzyla sie idac ze zwierciadla niebios do studni starej sowy - napadli mnie bandyci (czyli przymusowa przerwa w podrozy) ktorych pokonalem chce isc dalej, pojawia sie mapa zebym wskazal do jakiej lokacji chce isc i widze, ze domyslnie zaznaczylo sie, ze jestem... ...pod placzaca wierzba
3) w pewnym momencie spotykam Casavira - podczas calej tej konwersacji zauwazylem ze jedno zdanie przez niego wypowiedziane nie zostalo podlozone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 22:40, GuzikTheGreat napisał:

1) Yaisog

Raczej celowa. Różnica w dialektach :)

Dnia 13.12.2006 o 22:40, GuzikTheGreat napisał:

2) (...)

To nie jest oznaczenia miejsca w którym jesteś! Miejsce wybierane jest losow. U mnie najczęściej jest to Czarnystaw.

Dnia 13.12.2006 o 22:40, GuzikTheGreat napisał:

3) (...)

Wiele takich kwestii. Pytanie czy to wina CDP, czy Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O cholipka. W poszukiwaniu fps-ów zainstalowałem najnowsze omegi i mi się podczas ostrego HDR-owania (wybuchy, czary i takie tam) pojawiaja artefakty, tzn. nie super magiczne przedmioty, ale jakies kropki badziewne. Właśnie robię reinstala gry... ciekawe, czy coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 23:38, flymar napisał:

O cholipka. W poszukiwaniu fps-ów zainstalowałem najnowsze omegi i mi się podczas ostrego HDR-owania
(wybuchy, czary i takie tam) pojawiaja artefakty, tzn. nie super magiczne przedmioty, ale jakies
kropki badziewne. Właśnie robię reinstala gry... ciekawe, czy coś pomoże

Kombibowałem ale nic nie pomogło - omegi 2.391 bodajże - bazujące na cat. 6.8. Ściągnąłem więc catalysty 6.12 i jest lepiej. Nie ma artefaktów, a wydajność chyba podskoczyła nieco. Pytanko przy okazji: Czy w komendach konsoli jest opcja wyswietlania liczby klatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 09:16, flymar napisał:

> O cholipka. W poszukiwaniu fps-ów zainstalowałem najnowsze omegi i mi się podczas ostrego
HDR-owania
> (wybuchy, czary i takie tam) pojawiaja artefakty, tzn. nie super magiczne przedmioty,
ale jakies
> kropki badziewne. Właśnie robię reinstala gry... ciekawe, czy coś pomoże
Kombibowałem ale nic nie pomogło - omegi 2.391 bodajże - bazujące na cat. 6.8. Ściągnąłem więc
catalysty 6.12 i jest lepiej. Nie ma artefaktów, a wydajność chyba podskoczyła nieco. Pytanko
przy okazji: Czy w komendach konsoli jest opcja wyswietlania liczby klatek?

Człowieku po co ci te Fpsy to psuje rozgrywke, (liczby na ekranie), dla mnie patrzysz raz dwa jak ci chodzi ile masz a potem wyłaczasz to dziadostwo bo to psuje klimat, nie wiem jak można z tym grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 09:25, Bosper napisał:

> catalysty 6.12 i jest lepiej. Nie ma artefaktów, a wydajność chyba podskoczyła nieco.
Pytanko
> przy okazji: Czy w komendach konsoli jest opcja wyswietlania liczby klatek?
Człowieku po co ci te Fpsy to psuje rozgrywke, (liczby na ekranie), dla mnie patrzysz raz dwa
jak ci chodzi ile masz a potem wyłaczasz to dziadostwo bo to psuje klimat, nie wiem jak można
z tym grać

Chodzi mi o porównanie subiektywnych odczuć z cyferkami. I tyle.
W DSII grałem na przykład ciągle z FPS-ami widocznymi i podziwiałem niezoptymalizowany silnik oraz oszustwa (minimalnie pokazywało bodajże 8).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2006 o 11:13, DarthPatryk napisał:

> Witam!
>
> Mam kompa Intel Celeron 2,4 GHz. Pamięć RAM 1,5 GB, karta graficzna Radeon 9600 z 256
MB. Jak
> myślicie, na jakich ustawieniach pójdzie mi gierka? Bo nie wiem czy kupić xD

Sprawdzałem na komputerze AMD Athlon 64 3000+; pamięć 1,0 GB; karta graficzna Radeon 9600 Pro
z 128 MB; najnowsze sterowniki ATI 6-11.
Powyłączane wszystko co można w opcjach gry, rozdzielczość 800x600.
Gra chodzi w żenująco wolnym tempie i dodatkowo momentami przycina.
Ale od biedy da się grać...


Dziwne co piszecie. Mam mniej więcej taką samą konfigurację kompa czyli: Athlon 64 3000+, pamięć 1,0 GB Kingston oraz kartę graficzną Gigabyte ATI Radeon X800XL 512MB i gra w ustawieniach prawie na maxa chodzi mi bez żadnych zaciachów i inszych problemów.Tak mi się samo poustawiało po instalce ( poza rozdzielczością bo muszę mieć na LCD 1280 x 1024) i jest rewelacyjnie, że nawet nie mam zamiaru próbować czegokolwiek zmieniać na lepsze bo i po co.Gra się w grę a nie w jakieś super bajerki i wodotryski graficzne.Ale dla uspokojenia własnego sumienia poustawiam dzisiaj wszystko dokładnie na maxa i zobaczę czy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 13:17, Perkoz_1 napisał:

> Sprawdzałem na komputerze AMD Athlon 64 3000+; pamięć 1,0 GB; karta graficzna
> Radeon 9600 Pro z 128 MB; najnowsze sterowniki ATI 6-11.
Mam mniej więcej taką samą konfigurację kompa czyli: [...] kartę graficzną Gigabyte ATI
Radeon X800XL 512MB i gra w ustawieniach prawie na maxa chodzi mi bez żadnych zaciachów

No bez przesady nie porównuj karty średniego segmentu starej generacji z kartą wysokiego segmentu następnej generacji. To tak jakby porównywać FSO Poloneza z Citroenem Xantią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i przeskoczyłem na lepszą karte.
Pod 7600gs ddr2 (ddr3 czy 7300gt ddr3 mi się nie opłacało przez słabiutką specyfikacje kompa) nwn z low chodzi mi z slicznym frameratem na high :)
Sempron 2300 (1, 5) 512 ram ddr. Nawet zaskoczony jestem, że karta za całe 450zł z AGP może tyle zdziałać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się