• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Oświadczam, że zwisy dwuminutowe o których pisałem gdzieś wyżej mogły nie być zwisami a przestojami. Wczoraj przy takim zwisie zauważyłem, że działa numlock i poczekałem sobie ... i ruszyło!
Mam nadzieję że na nowych sterownikach czegoś takiego nie spotkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok Ok mam problem ;/ Niemoge grac przez internet ;/ poniewaz wyskakuje mi taki blad http://img377.imageshack.us/my.php?image=bladec3.jpg znalazlem na stronie FAQ co robic http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=671&p=931 ale mi nie pomaga ;/ chyba ze zle to robie ..

Mam Kasperskiego 6.0 ( on niema Firewalla chyba ze sie myle ) no i SP2 i tam wlasnie jest firewall i w nim te porty odblokowywuje ale dalej nic ;/

CO mam robic ??!?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie i zarazem problem, ile potrzeba wolnego miejsca na dysku aby mozna bylo zapisac gre. u mnie gra jest zainstalowana na dysku D lecz plik z save''ami musi byc umieszczony na C gdzie mam 1 GB wolnego,a na D ponad 10GB, Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Dzwonie do cdp odbieraja kaza mi zadzwonic na koncowke 66 do pomocy technicznej...dzwonie jest sygnal i jakby ktos odlanczal tak jakby sie traci sygnal , naprawde zajebista pomoc:(
Chodzi o to ze mam NWN2 EK CE i loguje sie na jakkis serv i robie postac i pisze ze nie moze polonczyc bo jakis "HAK" i cos tam niezostalo zaladowane a ja chce grac! o co chodzi!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem angielska wersja ma chyba nowszego pacza od nas, moze dlatego zeoni maja inna wersje pacza nie mozna sie do nich przylaczyc do gry ? Bo server np mozna samemu zakladac bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz na dysku systemowym 1 GB wolnego miejsca to troszkę za mało ponieważ podczas grania pliki Temp mogą zająć ci ten 1GB najlepiej jakbyś zwolnił miejsce na C do 3-4 GB poza tym savy trzymane są w Moich Dokumentach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 17:28, Gosu napisał:

Z tego co wiem angielska wersja ma chyba nowszego pacza od nas, moze dlatego zeoni maja inna
wersje pacza nie mozna sie do nich przylaczyc do gry ? Bo server np mozna samemu zakladac bez
problemu.


no wlasnie ciekawe :) poczekamy czy ktos twoja odpowiedz podtwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisalem juz wczesniej o moim problemie na forum ale te rozne patche itd ktore mi ludzie podawali nic nie daly... Nie wiem czemu ale NwN2 tnie mi sie na low detalach jak na full... spelniam minimalne wymagania zreszat nawet na forum ktos pisal ze mu chodzi z takim sprzetem co ja mam na prawie fullu?? Mam czekac na patha 1.03pl? Nie wiem czemu ale coraz nowsze gry sa coraz bardziej nie dopracowane... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mam z grą żadnego problemu, ale mam jedno pytanie: czy zamierzacie w którymś patch''u zamieścić spolszczenie zestawu narzędzi do tworzenia własnych modułów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 18:57, z00m napisał:

Nie mam z grą żadnego problemu, ale mam jedno pytanie: czy zamierzacie w którymś patch''u zamieścić
spolszczenie zestawu narzędzi do tworzenia własnych modułów?


wraz z patchem 1.03 PL zostanie przetlumaczony toolset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Toolset nie będzie przetłumaczony wiąże się to z zachowaniem orginalnej pisowni angielskiej do systemu D&D i zachowanie kompatybilności z modami tworzonymi prtzez innych graczy niekoniecznie z polski.
W którymś wątku Panowie z CDProjekt to napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 21:06, kjelt napisał:

Toolset nie będzie przetłumaczony wiąże się to z zachowaniem orginalnej pisowni angielskiej
do systemu D&D i zachowanie kompatybilności z modami tworzonymi prtzez innych graczy niekoniecznie
z polski.
W którymś wątku Panowie z CDProjekt to napisali


odpowiedz CDProjekt na mojego maila:

"1. Toolset zostanie przetłumaczony w poprawce 1.03. Polska będzie jednym z niewielu krajów, w których program ten zostanie zlokalizowany."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ehhh ja mam natomiast bardzo irytujacy problem na poczatek opis kompa:
1. AMD barton 2,5 przekrecony na 3,2+
2. Ladtek GF 6600GT
3. 2x512 400 kingstony
4 plyta abita NF-7,dysk caviar 80, sund blaster audigy 2
na koniec mam czysciutki nowy system sterowniki nvidi 91.31i 8200 pkt w 3dmarku 2003

Problem polega na tym ze co jakis czas wywala mnie do windowsa nic sie nie da zrobic. Nie wazne czy rozmawiam z npc czy chodze czy sie cos dzieje czy nie. Ustawialem chyba wszystkie mozliwe detale cienie itp. Gra jest super
ale troche to juz meczace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 18:12, RedSqll napisał:

Pisalem juz wczesniej o moim problemie na forum ale te rozne patche itd ktore mi ludzie podawali
nic nie daly... Nie wiem czemu ale NwN2 tnie mi sie na low detalach jak na full... spelniam
minimalne wymagania zreszat nawet na forum ktos pisal ze mu chodzi z takim sprzetem co ja mam
na prawie fullu?? Mam czekac na patha 1.03pl? Nie wiem czemu ale coraz nowsze gry sa coraz
bardziej nie dopracowane... :/

mialem podobny problem - pomoglo zainstalowanie najnowszych sterow ze strony nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ktoś używa profilów w Panelu Nvidii to nie warto używać gotowego profilu, nie działa ;)
Pokrecili exece.
Należy stworzyć taki sam profil, o właściwościach popsutego ale wskazać nwn2main.exe :)
W profilu wskazany jest nwn2.exe
Jesli nie używacie profilów, tradycyjnie wymusić wyłączenie v-synca (synchronizacja pionowa) w panelu a w nwn.ini
ATIWorkAroundForPointLightShadows=1
zamienić na :
ATIWorkAroundForPointLightShadows=0
;)
Pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.12.2006 o 18:12, RedSqll napisał:

Pisalem juz wczesniej o moim problemie na forum ale te rozne patche itd ktore mi ludzie podawali
nic nie daly... Nie wiem czemu ale NwN2 tnie mi sie na low detalach jak na full... spelniam
minimalne wymagania zreszat nawet na forum ktos pisal ze mu chodzi z takim sprzetem co ja mam
na prawie fullu?? Mam czekac na patha 1.03pl? Nie wiem czemu ale coraz nowsze gry sa coraz
bardziej nie dopracowane... :/


Czasami pomaga wyłączyc xfire którzy niektórzy instalują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.12.2006 o 12:16, Sabat napisał:

Czasami pomaga wyłączyc xfire którzy niektórzy instalują.


Jesteś boski ;) Sam się dziwiłem, czemu na athlonie 3500+, 1GB ramu i geforce 7600 nwn2 na NAJNIŻSZYCH Z MOŻLIWYCH detali wyciągał maksymalnie 8 fpsów... A tu proszę, wyłączyłem xfire''a i teraz na niemal najwyższych ustawieniach fpsy nie spadają poniżej 20... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się