• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam problem z zapisem gy. Zapisuje się jedynie w zachodnim porcie, a juz w karczmie wyrzuca komunikat "za nało miejsca na dysku do wykonania operacji". Fakt na C pozostalo mi okolo 1GB. Czy w takim razie mozna przerzucic katalog save na inny dysk?
Zmiany w pliku nwn.ini jakos nic nie daly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po walce z gariusem (a raczej jego swita) nie moge wyjsc z warowni !!! mag z neverwinter ma opcje dialogowa ''mozemy isc'' ale nic ona nie aktywauje (a w domysle powinna zapewne rzucic do neverwinter) a proby recznego wyjscia koncza sie komunikatem ''nie mozesz teraz wyjsc'' (czy jakos tak)

czy to bug (glupie pytanie) i ew jak temu zaradzic....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ok juz wiem - padl pomocnik maga do ktorego on sie zwraca w czasie rozmowy. szkoda tylko ze brak tutaj jakis kwestii czy cos - no i nigdzie nie jest zaznaczone ze magowie nie moga zginac (co jest kretynizmem swoja droga)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

czy aby grac np. zla strona trzeba zakupic gre w wersji chaotic evil i na odrot, tzn. jak kupil bym juz ta gre w wersjii cos tam good to nie bede mogl grac zla strona i aby zagrac za stona bede musial kupic gre w tej drugiej wersji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2006 o 11:35, maima7 napisał:

Mam problem z zapisem gy. Zapisuje się jedynie w zachodnim porcie, a juz w karczmie wyrzuca
komunikat "za nało miejsca na dysku do wykonania operacji". Fakt na C pozostalo mi okolo 1GB.
Czy w takim razie mozna przerzucic katalog save na inny dysk?
Zmiany w pliku nwn.ini jakos nic nie daly.

Jeśli na C: masz folder Moje dokumenty, to go przenieś tam gdzie jest więcej miejsca. Znajdź go -->kliknij prawym klawiszem --> wybierz Właściwości i kliknij "Przenieś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.12.2006 o 22:02, the last devil napisał:

No coz, to jeszcze ja was pomecze ;)
Przesledzilem 10 stron watku i na moj problem sie nie natknalem. Jestem na poczatku, moim zadaniem
jest wyruszenie do zajazdu Pod Placzaca Wierzba. Ide wiec do ekranu mapy, klikam na Pod Placzaca
Wierzba, nastepnie klik w Podroz i... moja postac nadal jest w Zachodnim Porcie. Z ta roznica
ze funkcje myszki sa ograniczone (wskaznik sie porusza ale nie reaguje na klikniecia), klawiatura
moge sie poruszac, a jak klikam R (odpoczynek) to z miejsca wywala mnie do windowsa z komunikatem
o bledzie. Powiem jeszcze ze probowalem z obydwu wyjsc w Zachodnim Porcie, zawsze dzieje sie
to samo. Natomiast z podroza na mokradla (te z ostatniego questa) nie ma zadnego problemu.
Z komputerem nie ma raczej problemow bo byl upgrade''owany na Obliviona i na najwyzszych detalach
ladnie chodzi ;). Choc probowalem tez dac na minimalne - i problem pozostaje. Reinstalacja
tez nic nie dala. Nie probowalem tylko gry od nowa, myslicie ze to cos da?



eh mam podobny problem, tylko że znacznie później
**SPOILER** w akcie II dowiedziałem się kto ma kolejny ''okruch'' i poszedłem chronić dziadka; zaatakowały mnie impy i takie tam ;) i gdy pojawia się okienko dialogu "dobiega mnie krzyk starca z góry" oraz 1. kontynuuj
i nic poza tym klikam - nic, klawiaturą i myszką mogę kręcić kamerą dowolnie ale nic więcej się nie dzieje... nie chcę zaczynać od początku ;) nie teraz ;) jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.12.2006 o 18:30, dark4blade napisał:

SZOMAN, chodzi tu o calkowity format dysku z systemem operacyjnym, czy tylko reinstalacja Windows,
tak powierzch tego co mam?? :-((

U mnie starczyło przeinstalować system. Bez formata. Nagle gra ożyła :) Może patch 1.3 coś zmieni.

Ps. Jeżeli to post do mnie to nei szoman tylko szomes :P pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Boze niech mi ktoś pomoże. Zaden sejv nie może mi odpalić!! co robić???? zawiesza sie podczas wczytywania => moj sejv z nazwa quick save i auto save nie odpalaja. Mam tylko te trzy. prosze o pomoc jestem po walce z Lornem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nazwa tematu to pomoc techniczna więc mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bo błąd uniemożliwia mi dalszą gre :/

Przechodzę do rzeczy. Mianowicie wczoraj wieczorem pogadałem z parą ludzi w HighClif (wcześniej ratuje się ich w gospodzie), zlecili mi questa, zapisałem gre i wyszedłem. Dzisiaj wczytałem save i nagle wszyscy mnie atakują :/ Wczytałem save nim wogóle przyszedłem do Highclif ale nic to nie daje, nadal wszyscy są do mnie wrogo nastawienie :/. Czy da się coś z tym zrobić? Czy jestem zmuszony grać od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 18:12, Tomasz K. napisał:

Wiecie co widziałem Newerwinetra za 59 zł. Pisało Newerwinter Nights 2 DE 59 zł.

Witam.
Widzisz, bo to jest część pierwsza NWN z dwoma dodatkami i przetłumaczonym modem Kingmaker. Więc wszystko jak najbardziej w porządku :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 18:36, marcinniewiara napisał:

Hej mam problem. właśnie obrabiam kolekcjonera w czarnystawie i kiedy juz wpisze kombinacje
i dam klucz to drzwi są dalej zamknięte. Co robić?


Możesz mi podać tą kombinację??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 18:36, marcinniewiara napisał:

Hej mam problem. właśnie obrabiam kolekcjonera w czarnystawie i kiedy juz wpisze kombinacje
i dam klucz to drzwi są dalej zamknięte. Co robić?


potrzebne sa 2 klucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I znow fabula kreci sie wokol poszukiwan "paru elementow starozytnego artefaktu" bla bla blaa :/ mogli by cos oryginalnego wymyslec! :/ przeciez to juz nwn1 + dodatki to ciagle poszukiwane artefaktu:/ nudne to juz i irytuje mnie to!
Pomijajac jednak sprawe poszukiwania tego artefaktu gra jest bardzo fajna i klimatyczna:] dlatego bede w nia graaaaaaaaall :P :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się