• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam. Kochani, jak Wasze wrażenia z NWN 2? Bo moje raczej denne. Zero klimatu, mapy nieczytelne, mało tego - gdzie łamigłówki??? Tu nie trzeba W OGÓLE myśleć - wszystko podane na tacy. Jak nie zrobili od razu za Ciebie / patrz -filmik i samo się dzieje /, to podali w poradniku jak zrobić... NWN 2 to gra dla przedszkolaków:(((
Może ktoś wie, kto był twórcą TAMTEGO klimatu? Chętnie kupię byle jaką grę, w której ten człowiek "maczał palce" :D Bo, jak widzę tytułem gry nie ma sensu się kierować, jeśli ekipa twórców uległa zmianie. Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam serdecznie:) Toszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[ZEPSUTE SAVE''y]
Niestety mocno nadszarpnął mi nerwy NWN2. Do rzeczy.
Gra ma problem z zapisem stanów gry. Ciężko mi określić przyczyny (nie licząc może tego, że ktoś coś zepsuł :), ale objawy są mocno irytujące, a wykryte za późno mogą doprowadzić do apopleksji, a w najlepszym razie do przechodzenia gry od kilkunastu zapisów wcześniej. Zdarza się, że zapis nie zostaje wykonany prawidłowo. Objawia się to w ten sposób, że jakaś lokacja (np. Port Llast, Dzielnica Doków itd.) usiłuje się wczytać, ale pasek stoi w miejscu, dioda dysku od czasu do czasu mrugnie. Niestety czekać można "ad mortem defecatum".
Na forum bioware twierdzą, że poprawka 1.03 nie pomoże, więc trzeba jakoś sobie radzić. Mnie akurat nie chciała się wczytać "Twierdza na rozdrożach", czy jak jej tam. Jak się okazało 12 zapisów wstecz było uszkodzonych. Zapisy lokacji są tworzone na dysku systemowym w Moich Dokumentach, katalog Neverwinter Nights 2\saves. Pliki o rozszerzeniu *.Z to archiwa ZIP, które gra od czasu do czasu psuje (w bliżej niewyjaśniony sposób). Metodą na sprawdzenie czy zapis jest poprawny jest próba wypakowania zawartości archiwów do jakiegoś osobnego folderu. Jeśli powiedzie się, to znaczy, że można spać spokojnie. Udało mi się podmienić plik *.Z z jakiegoś starego zapisu, na moje szczęście akurat się udało i wszystko działa poprawnie.
Wydaje się, że wypadałoby każdy zapis gry sprawdzać (zaraz po zapisie wychodzić z gry), wypakowując pliki z rzeczonych archiwów.
Zajmuje to sporo czasu. Niestety nie znalazłem programu, żeby zautomatyzować proces z linii komend, który testowo wypakowywałby archiwa i informował o poprawności. Być może ktoś inny spotkał się z takim programem. Na razie pozostaje sprawdzać poprawność zapisów ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przejżałem cały temat i nie napotkałem problemu który mnie dotknął.(widocznie jestem ewenementem)
Do sedna,problem objawia się następująco po zwycięskim boju z przywódczynią githayanki wracam do dzbanu i po odbytej "cut scence" wczytuje mi się obszar którym prawdopodobnie jest sala tronowa lorda Nashera czego się domyślam po ilustracji umieszczonej nad paskiem wczytu która przedstawia tron,więc pasek load''u dociera do połowy i na tym koniec gra przestaje odpowiadać a należy wspomnieć że w lewym dolnym rogu widnieje komunikat "obszar wczytany".Moja wersja gry to 1.02 PL.Próbowałem wczytywać i probowałem wielkrotnie, bezskutecznie.Postanowiłem przeinastalować grę również to samo.Na oficjalnej polskiej stronie nwn 2 dowiedziałem się że mogę być beznadziejnym wypadkiem uwzględnionym przez obsidian i że ten bład ma zostać poprawiony w patchu 1.04 .Chciałbym potwierdzenia lub obalebiania tej inforamcji bo ręce mi opadają do jak spotykam się z ludzką niekompetencją na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2006 o 21:50, marszal napisał:

Przejżałem cały temat i nie napotkałem problemu który mnie dotknął.(widocznie jestem ewenementem)
Do sedna,problem objawia się następująco po zwycięskim boju z przywódczynią githayanki wracam
do dzbanu i po odbytej "cut scence" wczytuje mi się obszar którym prawdopodobnie jest sala
tronowa lorda Nashera

No proszę, Tobie przynajmniej coś się ładuje... A mi w tym miejscu nie odpala się przejście do Aktu 2. Mogę za to swobodnie eksplorować dotychczas odkryte tereny - może ew. znajdę jakieś pozostawione "szczątki" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2006 o 18:36, marcinniewiara napisał:

Hej mam problem. właśnie obrabiam kolekcjonera w czarnystawie i kiedy juz wpisze kombinacje
i dam klucz to drzwi są dalej zamknięte. Co robić?


Potrzebujesz jeszcze drugiego klucza. Aby go zdobyc, musisz zejsc na parter, w jednym z pokojow znajdziesz waze z woda, a w pojemniku obok pusta butelke. Napelnij ja woda z wazy, po czym wroc na pietro. Ugas okien w kominku i zabierz klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pytanie czy jest sens zaczynać grę w NW2 przed wydaniem łatki 1.03 ? Jak czytałem usuwa ona bardzo wiele błędów , czy save z wersji 1.02 będzie chodził na łatce 1.03 ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam problem i o dziwo pojawil sie dosc nagle, niespodziewanie, mimo, ze wczesniej wszystko dzialalo dobrze.
Otoz czcionki w Nevherwinter Night 2 - te w dzienniku, oraz przy tesktach postaci etc. zaczely sie rozmywac, staly sie lekko nieczytelne. Podobnie postacie i niektore elementy na ekranie wygadaja doslownie jakby patrzec na nieostry obraz. Nie dotyczy to jednak wszystkich elementow, wiec nie jest to na przyklad sprawa monitora, czy zbyt wielu godzin grania.. :]
Wczesniej dzialalo dobrze.
Profilaktycznie przeistalowalem sterowniki do karty graficznej ale nic to nie zmienilo.
Czego to moze byc przyczyna i jak sobie z tym poradzic?

Pozdrawiam i z gory dzieki za rade.
Antares

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z NWN 2. Otóż jestem na początku II aktu i zostałem oskarżony o masakrę wioski Ember. Teraz muszę dostać się do dzielnicy handlowej, pytanie tylko jak ? Jak chce wyjść z miasta robi się pusta mapa, nie ma zaznaczonego żadnego terenu, który wcześniej odkryłem, normalnie nic. Nie jestem w stanie wydostać się z doków i grać dalej. O co tu chodzi ? Może trza coś zrobić o czym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja jestem BARZO zadowolony z gry.

Już całą ą przeszedłem.
Najgorsze jest dla mnie zakończenie.
Możnaby rzec, że "zawiesza akcję".

Pokonujesz tego Króla Cieni i uciekasz.
BEZNADZEJNIE!

myślałem, że pojawi się z pewnym sensie "happy end",
np. ożenisz się z Elanne i zamieszkasz w Warowni na Rozstajach
;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I dobrze, że nie ma "happy endu". Akurat w grze są chyba 2 zakończenia (złe i dobre). Sam ukończyłem jako "zły" i wtedy troszkę idzie się na "skróty" i jest zdecydowanie łatwiej (mowa o finale).

Zakończenie mi się bardzo podobało. Klimatyczne, długie i co najważniejsze - interesujące (wreszcie jakies rozbudowane, bo w wiekszosci sa krotkie i nieciekawe). A na dodatek outro fajnie zaprezentowane.

Mam zamiar też ukończyć jako "dobry" w najblizszych dniach i jestem wtedy ciekaw endingu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 16:02, hardy99 napisał:

Mam problem z NWN 2. Otóż jestem na początku II aktu i zostałem oskarżony o masakrę wioski
Ember. Teraz muszę dostać się do dzielnicy handlowej, pytanie tylko jak ? Jak chce wyjść z
miasta robi się pusta mapa, nie ma zaznaczonego żadnego terenu, który wcześniej odkryłem, normalnie
nic. Nie jestem w stanie wydostać się z doków i grać dalej. O co tu chodzi ? Może trza coś
zrobić o czym nie wiem.


Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ? Jak przejść dalej ? Robie wszystko to co pisze w poradniku dołączonym do gry i w poradniku gry-online i nic. Na mapie dalej nic nie ma, a ja nie mogę podróżować. Gra mi się spodobała i nie zamierzam kończyć jej na I akcie. Nie spotkałem się jeszcze z grą tak zbugowaną by nie dało się jej ukończyć. Płace chyba za pełną wersje, a nie okrojoną. Dla mnie to jest istna komedia by tak pochodzić do klienta. Slilnik gry wogule nie jest zoptymalizowany, do tego problemy z savami, ale coś takiego co ja mam to już przesada. Rozumiem, że gra może mnie błędy, ale takie które uniemożliwią ukończenie gry są dla mnie przesadą. Może ktoś z CD Projekt się wypowie. I po cholerę pisać w instrukcji o 24 godzinnej pomocy przez internet skoro jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie: jak można grać przez sieć? Bo stworzyłem sobie konto w grze, chcę się zalogować i wyskoczyło mi okienko z informacją, że muszę zarejestrować swój klucz na jakiejś stronie. No to na nią wchodzę, zakładam tam kolejne konto i wchodzę do My Account -> Edit My Account. Tam zarejestrowałem mój klucz i jest nawet przy nim napis "Registered". Ale ciągle podczas próbu zalogowania się w grze wyskakuje to okienko, że mam CD (a raczej DVD) keya zarejestrować. :/ Czy ktoś wie, co trzeba zrobić w tej sytuacji?
Bardzo proszę o pomoc. :) Pisałem o tym problemie w głównym temacie gry, ale jakoś nikt mi nie pomógł, więc pytam tutaj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój problem jest trochę nietypowy. Chodzi mi o buga (?) związanego z towarzyszami.

Otóż w pewnym momencie chciałem przejść z Neverwinter do Zwierciadła Niebios. Kliknąłem, gra kazała mi wybrać towarzyszy (Elaniee musiała tam iść, a wcześniej nie było jej ze mną) i wtedy rozmyśliłem się i kliknąłem anuluj, zamiast tego przechodząc do doków.
W pewnym momencie biegania po dokach zorientowałem się, że chodzi ze mną tylko Elaniee. Poszedłem więc do knajpy gdzie siedzi wujek, po czym wyszedłem z niej... i okazało się, że mogę wybrać trzech nowych towarzyszy. Elaniee musiała być obowiązkowo, zaś wybrałem sobie krasnoluda, diablicę i zaklinaczkę.
Było miło, biegałem z 4 towarzyszy, aż doszedłem do miejsca, gdzie dochodzi paladyn. Otóż on teraz musi ze mną ganiać (rozumiem, w końcu musi mnie zaprowadzić do orków) ale wciąz nie mogę się pozbyć Elaniee :/ Do normy wróciła ilość towarzyszy (3), więc teraz mogę wybrać tylko jednego z nich, a druidka i paladyn muszą ze mną łazic... Czy ktoś ma tak jak ja i czy wie jak się pozbyć tej wrednej druidki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 13:10, Antares7D napisał:

Witam
Mam problem i o dziwo pojawil sie dosc nagle, niespodziewanie, mimo, ze wczesniej wszystko
dzialalo dobrze.
Otoz czcionki w Nevherwinter Night 2 - te w dzienniku, oraz przy tesktach postaci etc. zaczely
sie rozmywac...

Prawdopodobnie włączyłeś antyaliasing w parametrach karty. Sprawdź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z odpaleniem gry, wywala mi aplikację "Wystapil problem z aplikacją.........zostanie zamknieta". Toolset odpalam bez problemu, gra nie chce.
Mam Celerona D 3,0 Ghz, 1Gb ramu i kartę trochę dziwną: readeon x550 128 bit/256 ram.

Podejrzewam kartę, choć spełnia wymogi opisane na pudełku, Próbowałem pogrzebać w necie na temat potoków renderowania i innych dupereli, ale szczątkowa instrukcja gry nie pozwala mi na odniesienie się do tego, info na stronach gram.pl też nie wymiania tej karty ani po stronie akceptowanych ani po stronie nieobsługiwanych. Sterowniki do grafiki zamontowałem nowe, które były razem z grą, z resztą stare też nie pozwoliły na uruchomienie.

Czy gra ma szansę pójśc na tej grafice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taki problemik: gramy sobie z zona po LANie w trybie wspolpracy. Zona zaklada gre, ja sie dolaczam. U mnie wszystko chodzi bez problemu. Jednak u zony, kiedy tylko cos w grze sie przeladowuje (glownie po wejsciu do nowej lokacji, po jakiejs scence filmowej) postac traci wszystkie ikonki z paska skrotow. Jest to wkurzajace, bo zona gra postacia operujaca magia i ma przygotowane zaklecia wiec jak po wejsciu do nowej lokacji nagle wszystko traci to ma sporo roboty zeby przygotowac to od nowa. Czy komus sie tak dzialo? Co na to poradzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!

Mam wielki problem. Otóż grałem na razie w zwykłą kampanię i postanowiłem wejść w mój długo oczekiwany przeze mnie tryb multiplayer.

Co prawda serwerów nie ma zbyt dużo - z powodu łatki, tylko kilka z wersją 1.02, ale wchodzę na pierwszy lepszy. Tworzę postać, ekran ładowania modułu i ...

Widać napis, że moduł jest wczytywany, ale po chwili wyrzuca mnie do menu głównego z komunikatem:

"Nie można wczytać modułu - wystąpił błąd."
Co jest u licha grane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie możesz się jej pozbyć bo najprawdopodobniej nie wykonałeś jeszcze zadania z nią związanego czyli Zwierciadła Niebios ! ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się