• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 24.12.2006 o 21:38, Kroenen napisał:

Mam tę samą kartę graficzną co Ty - GeForce FX5900XT - pewnie to w niej leży cały problem,
pomocy! :/

Nie wiem czy wam pomogę ale zaobserwowałem że dokładnie taki sam problem występuje jak się exprorera wyłączy mam taka tendęcje że wyłanczam dosłownie wszystko co się da jak uruchamiam sobie jakąś grę moje zdziwienie było nieliche jak przy NWN2 nie mogłem tego zrobić bo zaraz wywalało mi grę i wyskakiwał komunikat o błędzie aplikacji zostanie ona zamknięta nie wiem od czego to zależy jedno jest pewne ta gra potrzebuje by explorer był uruchomiony więdz może właśnie w nim u was leży problem mam nadzieje ze pomogłem i zycze powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2006 o 23:02, DevilQ napisał:


> Mam tę samą kartę graficzną co Ty - GeForce FX5900XT - pewnie to w niej leży cały problem,

> pomocy! :/
>
Nie wiem czy wam pomogę ale zaobserwowałem że dokładnie taki sam problem występuje jak się
exprorera wyłączy mam taka tendęcje że wyłanczam dosłownie wszystko co się da jak uruchamiam
sobie jakąś grę moje zdziwienie było nieliche jak przy NWN2 nie mogłem tego zrobić bo zaraz
wywalało mi grę i wyskakiwał komunikat o błędzie aplikacji zostanie ona zamknięta nie wiem
od czego to zależy jedno jest pewne ta gra potrzebuje by explorer był uruchomiony więdz może
właśnie w nim u was leży problem mam nadzieje ze pomogłem i zycze powodzenia ;-)



No w procesach cały czas mam EXPLORER.EXE i mimo to nie działa, z tego co się wywiedziałem, to dopiero patch 1.03 zmienia tego typu bugi, niewątpliwie związane ze sprzętem. Ale, ale! Zainstalowałem grę na drugim kompie:

Pentium 4 1,8
GeForce 3 Ti 200
256 DDR RAM

I pojawia się dokładnie ten sam błąd, a gra nie odpala. Wnioski są dwa - albo płytka z grą zwalona, albo oba kompy nie spełniają wymagań, co oznacza, że muszę czekać na patcha. Jak wy sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra mi się regularnie wywala.

Na zagranicznych forach przeczytałem, że aby problem zażegnać, należy zainstalować łatkę 1.03. Szkoda tylko, że owej łatki do polskiej wersji zainstalować się nie da.

Czuje sie mocno oszukany :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spoiler


A propos wywalania. Gram Drowem, chcę wejśc do Highcliff - przed tym jest mała cut-scenka jak kolcoskóry i jakaś banda chce mnie stuknąc, załatwiam ich dołącza do mnie elfka i zaczyna coś gadac i w tym momencie gadka leci, ekran robi się czarny gra wychodzi do windows (głos leci) pojawia się błąd w postaci wyślij/nie wyślij informację do pomocy technicznej microsoftu i koniec gry. Błąd występuje regularnie. Nie da się przejśc tego momentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 24.12.2006 o 23:31, Kroenen napisał:

I pojawia się dokładnie ten sam błąd, a gra nie odpala. Wnioski są dwa - albo płytka
z grą zwalona, albo oba kompy nie spełniają wymagań, co oznacza, że muszę czekać na patcha.
Jak wy sądzicie?

Chyba nie mogę ci pomóc ale powiem ci tylko że ja gram na sempronie 2300+ radek 9550 no i 512 ram i nie mam żadnych większych problemów a jak zaważyłeś mam bardzo kiepski sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2006 o 23:58, prabab napisał:

Gra mi się regularnie wywala.

Na zagranicznych forach przeczytałem, że aby problem zażegnać, należy zainstalować łatkę 1.03.
Szkoda tylko, że owej łatki do polskiej wersji zainstalować się nie da.

Czuje sie mocno oszukany :/...


Taki już urok polonizacji....zawsze w placy... :] Spieszyli się żeby wydać gre przed świętami...nie ich wina że patch wyszedł tak że akurat święta wypadły...postaraj się to zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Mam problem. Kupiełem niedawno grę Neverwinter Nights 2 PL i chciałbym grać bez płyty w napędzie. Próbowałem utworzyć obraz w Alkoholu120%, niestety po emulowaniu występuje bład przy odpaleniu gry że wykryto emulator i proszę go wyłączyć. Nie chcę rysować płytki ponieważ napęd już nie chodzi tak jak dawniej. Czy jest jakaś szansa aby grać bez płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 20:43, Ferilas de Rienne napisał:

Ja mam dwa problemy.. (będą *****SPOILERY***)

Po pierwsze przy odbijaniu starej siedziby klanu Khelgara.. bo wybiciu dosłownie wszystkich
Orklinów w środku łącznie z bossem wracam do krasnoludów na zewnątrz a oni usilnie twierdzą,
że nadal nie wszedłem do środka :/.. Secundo to przy wykonywaniu misji z Githyankami dla straży
meijskiej w domu, niedaleko magazynu w dzielnicy handlowej gra mi się permanentnie zwiesza
przy pierwszym kontakcie z wrogiem.. Mam oryginała a sytuacja się powtarza cały czas.. podać
spec. tech?? Wczesneij nie miałem problemów.. i naprawdę przypominały się stare dobre baldury..



Witam Jesli chodzi o Khelgara to musisz znalezc pewien przedmiot w srodku jaskini, chodzi o jakeis rekawice Krola Zelaznych Piesci, mzoe to jest problem dlaczego ciagle pytaja sie o to samo...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Za to ja mam innny chodz maly problem, ale bardzo mnie to irytuje za kazdym razem, mianowicie do meritum, kiedy sprzedaje towary kupcowi obojetnie ktoremu za kazdym razem msuze przerzucac po jednym przedmiocie zeby sprzedac go, niekiedy mam ich po wyprawie ponad 200 i naprawde jest to denerwujace i pochlania za duzo czasu, czy jest jakis sposob zeby np jak sa te 4 sakiewki to jednym przeniesieniem wyczyscic caly ekwipunek? pozdrawiam czekam na odp.

Joker co do Twojej odpowiedzi, nie mas zpowodu zeby sie martwic, skoro masz oryginalna gre to masz prawo do wymiany plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesli kogos to interesuje to:
Moj sprzet:

Intel Pentium D Dual core 2.66 GHz
GF 7900 GS 256 ram 256 bit
1 gb ram 533 mhz

Gra chodzi na max detalach, max rozdzialce 1280x1024, jednak z wylacznymi CIENIAMI! kiedy wlaczam CIENIE gra zaczyna chaczyc, mzoe jest na to jakis sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem ze postacie nie chca sie za mna poruszac.Jako za dowodca ja ide a oni nadal stoja ja gdzies daleko ide oni stoja a jak przejumje kontrole na inna postac to tylko moj za nia chodzi. A i tryb marionetek mam wylaczaony. Prosze o pomoc. Zgory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbowałem uruchomić toolset i skończyło się to tym:
[url= http://mythnantar.avx.pl/forum/imgshack/_f/f_0000144.jpg][img] http://mythnantar.avx.pl/forum/imgshack/_t/t_000014 4.jpg[/img][/url]
Na pewno nie jest to wina sprzętu bo gra hula aż miło i to prawie na najwyższych ustawieniach! Podwójny reinstall gry też nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jednym z zadań w Forcie Locke jest odnaleźć jego zaginionego dowódce, Tanna. Odnajduje go, znajduje również jego ludzi, lecz co potem? Wszystko wydaje sie być ok, ale Tann cały czas stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże. Jak zakończyć ten quest? Czy robie coś nie tak?W dzienniku mam napisane zeby wziąść Tanna do fortu, ale jak to zrobić?A może to jest jakis bug? Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nieobsługiwane karty graficzne

NVIDIA:
Nvidia GeForce 2MX; 2GTS; 4MX; 4TI; 5200*; 5600*; 6200*; 7300*.
ATI:
ATI Radeon 7200; 7500; 8500; 9000; 9200; X300*; X1300*


Intel - (wszystkie modele)
SiS Xabre - (wszystkie modele)
XGI Volari V3- (wszystkie modele)


* Chipset graficzny nie obsugiwany na dzień dzisiejszy, Producent planuje umożliwić działanie gry na tej karcie graficznej w późniejszym czasie.

Jest to cytat z szczegolowych wymagan systemowych, sam mam Geforca 5200 i tylko modle sie zeby 1.03 naprawil blad dzialania gry, bo teraz ogladam "sunaca" postac. Mam wszystkie ustawienia najslabsze , spelniam minimalne wymagania i sadze ze to klopot wersji GeForca. Wszystkim ktorzy maja tam wymienione karty z gwiazdka zycze aby w wersji 1.03 mogli sobie spokojnie pograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 14:08, PawełR napisał:

W jednym z zadań w Forcie Locke jest odnaleźć jego zaginionego dowódce, Tanna. Odnajduje
go, znajduje również jego ludzi, lecz co potem? Wszystko wydaje sie być ok, ale Tann cały czas
stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie
do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże.
Jak zakończyć ten quest? Czy robie coś nie tak?W dzienniku mam napisane zeby wziąść Tanna do
fortu, ale jak to zrobić?A może to jest jakis bug? Z góry dziekuje za pomoc.


Sprawa jest prosta lecz zakręcona jak świński ogon. Znajdujesz pierwszego z jego ludzi potem drugiego - leży na ziemi w jakiejś komnacie i nic się nie da zrobić , pozniej znajdujesz trzeciego i wracasz do tego który leżał na ziemi w poprzedniej komnacie. Po kliknięciu na niego akcja powinna iść dalej - przynajmniej tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam Ten sam problem (Fort i odnalezienie tego dowódce) zrobiłem co Kasq powiedział i dalej nic. a teraz mam problem z Emisarjuszem niby go uratowałem ale do Studni sowy nie dotarł, k...a 2 gra którą kupiłem i która jest masakrycznie zabugowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Gdy włączam NW2 przez moment mam czarny ekran i po chwili pojawia się okienko błędu z taką treścią: "The Directx SDK has been detected. Please make sure that the retail version of direct3d runtime is selected before running neverwinter nights 2". Rozumiem treść, ale nie mogę rozwiązać problemu. Dla informacji mój sprzęt:
Windows XP Home
Pentium 4 3.0Ghz
1GB ram
GeForce 6600GT 128mb(Najnowsze sterowniki)
DirectX 9.0c
Z góry, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 17:00, Mar14 napisał:

Mam problem. Gdy włączam NW2 przez moment mam czarny ekran i po chwili pojawia się okienko
błędu z taką treścią: "The Directx SDK has been detected. Please make sure that the retail
version of direct3d runtime is selected before running neverwinter nights 2". Rozumiem treść,
ale nie mogę rozwiązać problemu. Dla informacji mój sprzęt:
Windows XP Home
Pentium 4 3.0Ghz
1GB ram
GeForce 6600GT 128mb(Najnowsze sterowniki)

Z góry, dzięki.

może masz starego DirectX 9.0c ja aby uruchomić gothica 3 musiałem wgrać nowego który był na płycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się