• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.12.2006 o 11:57, Diegoshadow napisał:

Mam takie pytanie. Jeśli toolset nie działa bez patcha 1.03 którego o ile wiem nie ma to po
co robic konkurs z procesorami AMD skoro część ludzi nie może go nawet uruchomić (tego toolseta)?


U mnie toolset dziala i to na Amd Turion64... jedno co mnie nie pokoi to problem z tym, ze po kliknieciu w autorun na aktualizacje nic sie nie pojawia (zadne okienko) a po sciagnieciu NWN2Update105.exe, owa latka sie wykrzacza...

NTVDM CPU: napotkano niedozwoloną instrukcję.
CS:0f90 IP:01c5 OP:63 68 61 72 73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 16:49, Xeoo napisał:

tak mialem ten sam problem ale pogrzebalem i znalazlem dzialajacy plik tamten jest uszkodzony
i do niczego sie nie nadaje http://rapidshare.com/files/8355724/NWN2Update105.exe.html sciagnijcie
ten i wszystko smiga:)

A czy to pomoże ,bo mi wyrzuca po 10min. gry do windows. I jak to ściągnąć bo ja nieznam angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 17:13, siwy29168 napisał:

> tak mialem ten sam problem ale pogrzebalem i znalazlem dzialajacy plik tamten jest uszkodzony

> i do niczego sie nie nadaje http://rapidshare.com/files/8355724/NWN2Update105.exe.html
sciagnijcie
> ten i wszystko smiga:)
A czy to pomoże ,bo mi wyrzuca po 10min. gry do windows. I jak to ściągnąć bo ja nieznam angielskiego



nie nie to jest rozwiazanie neidzialajacej aktualizacji wiec tutaj raczej nie pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponownie oznajmiam, ze mam jakis problem i może wreszcie ktoś tak łaskawie mi odpowie, co?? Otóż jestem już w 3 akcie i zbieram armię do walki z Królem Cieni, byłem już u krasnoludów z Zelaznej Pięści oraz u druidów z Bajora, ale gdy tylko chcę wrócić do Warowni na Rozstajach bądź do kryjówki Wandersvaevenów to pokazuje mi się okno ładowania i informacja "Rozpakowywanie modułu" no i to wszystko, poprostu potem jest zastój, te dwie lokacje nie chcą mi się władować. Przez całą grę nie miałem żadnych bugów, a tu teraz pod koniec wyskakuje mi takie coś. Z tego co czytałem nie tylko ja mam ten problem, ale oczywiście nikt tamtym osobom tak samo jak mnie nie odpowiedział. Więc prosze, zamiast gadac o tym na jakim sprzęcie pójdzie, a na jakim nie pójdzie NWN może zaczelibyście pomagać?? Ale dość, przejdźmy do pytania, czy ktoś wie jak zaradzić temu bugowi, z góry mówię, że już próbowałem reinstalacji, niestety nic to nie dało. Albo czy chociaż ktoś wie czy ta nowa łatka usunie ten bug? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 18:39, Redwampire napisał:

Ponownie oznajmiam, ze mam jakis problem i może wreszcie ktoś tak łaskawie mi odpowie, co??

Pewnie nikt po prostu nie wie jak pomóc.
Może masz już za mało miejsca na twardym dysku? Zwykle pod koniec gry wielkość plików zapisów i bazy danych jest największa. Jezeli masz mniej miejsca na dysku niż 2 GB, to spróbuj zwolnić, żeby zrobiło się więcej. To samo na dysku C: jezeli gra jest zainstalowana na innej partycji.

Dnia 28.12.2006 o 18:39, Redwampire napisał:

Przez całą grę nie miałem żadnych bugów, a tu teraz pod koniec wyskakuje mi takie coś.

Sprawdź czy podczas tego zastoju widać kursor myszy i czy jest on ruchomy. Oprócz tego czy jest zapalona lampka aktywności twardego dysku oraz osobno DVD.
Jezeli lampka się wciąż pali podczas zawieszenia możesz mieć po prostu problem z twardym dyskiem. Zwykle pomaga przeczekanie lub przeskanowanie dysku z usuwaniem błędów oraz jeżeli i to nie pomoże rozpakowac modułu - przeinstalowanie gry.

Dnia 28.12.2006 o 18:39, Redwampire napisał:

jak zaradzić temu bugowi, z góry mówię, że już próbowałem reinstalacji, niestety nic to nie dało.

Możliwe, że uszkodzenie jest już w zapisanych stanach gry. Zwykle nie pomaga wtedy nic jak przeskanowanie dysku, reinstalacja gry i granie od wcześniejszego zapisu, w którym błędu może nie być.

Dnia 28.12.2006 o 18:39, Redwampire napisał:

Albo czy chociaż ktoś wie czy ta nowa łatka usunie ten bug? Prosze o pomoc.

Tego nie wie chyba nikt poza programistami Obsidianu, o ile nie ma takiego efektu na liście napraw 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie odnosnie procesorow Intel Core 2. Sa to teraz najlepsze procesory i najdrozsze na rynku.Taki w jeszcze w miare przestepnej cenie jest procesoc z taktowanie 2.1GHz, a gram ma wymagania minimalne 2.5GHz. Czy oznacza to ze jak kupilbym sobie taki nowoczesny prcesow dwurdzeniowy to nie spelnialbym wymagan minimalnych czy moze liczy sie to wtedy jakos inaczej i bedzie gra chodzila super? Pls o odpowiedz bo zastanawiam sie nad nowym sprzetem i nie wiem co wybrac, nowy Core 2 czy Pentium 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem w tym, że ni pali się ani lampka twardego sydku, ani DVD rom''u, poprostu gdsy chce wejść na jeden z tych 2 obszarów to przestaje się cokolwiek ładować, oczywiście komputer się nie zawiesza, działa normalnie, mogę zrobić alt + tab, bądź ctr + alt + del i zamknąć grę. Zgodnie z Twoimi zaleceniami zrobiłem więcej miejsca na dysku, ale to nie pomogło. Watpie tez żeby tro był błąd save''wów, bo przecież jakby zapisał na nowym, to po wgraniu nowo zapisanej gry, powinno już nie być błedu, a tak niestety nie jest. Co do wgrania od wcześniejkszych save''wów, to tak niebardzo. Spróbuje jeszcze troche pokombinowac, a nuż się uda. Lecz jak ktoś znajdzie na to jakiś sposób to piszcie śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 19:25, maroro napisał:

Mam pytanie odnosnie procesorow Intel Core 2. Sa to teraz najlepsze procesory i najdrozsze
co wybrac, nowy Core 2 czy Pentium 4.


Zdecydowanie Core 2! Częstotliwość taktowania w GHz, dotyczy procesorów poprzedniej generacji np. Pentium 4.
Szybkość Core 2, wynika z zupełnie innej architektury! Śmiało możesz sobie kupić taki 2.1 GHz. Pamiętaj jednak że w takich grach to raczej karta graficzna bierze na siebie większość ciężaru. Czy będziesz miał Pentium D 3.0 GHz, czy mocne Core 2, w tych programach raczej mało to zmieni. Myśl o ramie i grafice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
teraz mam problem z modułem uaktualnienia gry, zainstalowałem jeszcze raz grę, działa, tylko kiedy klikne na Aktualizacje, nic się nie dzieje, jeśli weję do katalogu w którym jest gra i odpalę uaktualnienie z pliku, to widnieje komunikat o źle zainstalowanym module uaktualnień, czy jest jakaś możliwość, żeby doinstalować ten moduł, czy znowu trzeba odinstalować cała grę????

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 19:23, mehow18 napisał:

> witam. nie mogę zapisać gry po wyjściu z pierwszej początkowej lokacji. Jak jestem w lokacji

> z karczmą podczas próby zapisu wyskakuje mi okienko z komunikatem: "brak miejsca na twardym

> dysku" dodam że w pierwszej lokacji zapisuję się bez problemu a na dysku C mam około 1GB
wolnego
> miejsca.

tez tak mialem, sprawdz gdzie masz bufor systemu bo to on zapycha twój dysk (wlasciwosci zaawansowane
w Moj komputer. ja zmieniłem dysk na którym jest bufor i jest gitarra

Dzięki zadziałało, przeniosłem bufor z dysku C na E i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 18:39, Redwampire napisał:

Ponownie oznajmiam, ze mam jakis problem i może wreszcie ktoś tak łaskawie mi odpowie, co??
Otóż jestem już w 3 akcie i zbieram armię do walki z Królem Cieni, byłem już u krasnoludów
z Zelaznej Pięści oraz u druidów z Bajora, ale gdy tylko chcę wrócić do Warowni na Rozstajach
bądź do kryjówki Wandersvaevenów to pokazuje mi się okno ładowania i informacja "Rozpakowywanie
modułu" no i to wszystko, poprostu potem jest zastój, te dwie lokacje nie chcą mi się władować.
Przez całą grę nie miałem żadnych bugów, a tu teraz pod koniec wyskakuje mi takie coś. Z tego
co czytałem nie tylko ja mam ten problem, ale oczywiście nikt tamtym osobom tak samo jak mnie
nie odpowiedział. Więc prosze, zamiast gadac o tym na jakim sprzęcie pójdzie, a na jakim nie
pójdzie NWN może zaczelibyście pomagać?? Ale dość, przejdźmy do pytania, czy ktoś wie jak zaradzić
temu bugowi, z góry mówię, że już próbowałem reinstalacji, niestety nic to nie dało. Albo czy
chociaż ktoś wie czy ta nowa łatka usunie ten bug? Prosze o pomoc.



Na pewno nie jest to wina sprzetu. Z tego, co wiem, ta "genialna" gra po prostu czasem zapisuje błędnie sava. Miałem to samo w pierwszym akcie, to po prostu jest rosyjska ruletka i nie zależy od niczego. Pomoc techniczną możesz sobie darować, zmarnowałem na nich kilka dni i dostałem złotą radę - wczytać wcześniejszy save...Łata tego buga chyba nie usuwa (nawiasem, miała być dziś lub wczoraj, a tu ni widu ni słychu). Choć ktoś juz na to odpowiadał. Konkretnie, zanim ktoś wykombinuje jak to naprawić można zrobić co najwyżej tak: Weź któryś z wcześniejszych savów i przekopiuj do tego zepsutego plik *Z dotyczący tej lokacji, którą ci krzaczy. Powinno się teraz wczytać, choć nie wiem, czy nie ma to jakiś innych negatywnych skutków, np. rwące się questy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie: Mój komp spełnia wymagania gry ale ona tnie się tak, że nie da się grać!!! Przez pierwsze 5 min od uruchomienia jest dobrze a potem już nie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2006 o 11:12, Drizz123 napisał:

Mam pytanie: Mój komp spełnia wymagania gry ale ona tnie się tak, że nie da się grać!!! Przez
pierwsze 5 min od uruchomienia jest dobrze a potem już nie!!!

1. jaki masz sprzet bo min. wymagana w 9/10 przypadkow to pobozne zyczenia marketingowcow. ja bym stawial na: (w tej kolejnosci) - braki w pamieci wirtualnej, braki miejsca na dysku c:, programy dzialajace w tle. no i jezeli masz karte nvidii bardzo pomaga aktualizacja sterownikow.
2. nie doklejaj obrazkow bez potrzeby - w ustawieniach konta mozesz ustawic sobie awatara - wystarczy zeby sie wyrozniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie pomocy.
Kupiłem NWN2 edycja biała, zainstalowałem i nic. Po włączeniu gry przez chwile mieli a potem wyskakuje do Windowsa i przywiesza komputer. W instrukcji jest że ma się załadować menu z opcjami, ale nic się nie ładuje. Wymagania chyba spełniam bo mam PIV, win XP, Nvidia GeForce 7600 GT 256, ram 1 GB.
Niby wszystko OK ale cos nie tak - może z softwarem na kompie ??

Acha i zauważyłem - nie chodzi Patch 1.4 do Heroes of Might and Magic V - może to ma cos wspólnego ze sobą ??

POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2006 o 14:56, Yarr napisał:

Ja mam wersję czarną, moja dziewczyna wersję białą. W zasadzie, poza dwoma zawieszeniami na
kompie dziewczyny - spowodowanymi najprawdopodobniej przez antywira - nie mieliśmy z grą żadnych
problemów.

Pamiętaj tylko o tym że są różne komputery i różne konfiguracje i że akurat u Ciebie wszystko gra to znaczy że inni się czepiają. U mnie również wszystko gra i tańczy ale miałem wcześniej dość poważne problemy z grą.

Dnia 28.12.2006 o 14:56, Yarr napisał:

Żałuję, że kupiłem Gothica, który był zachwalany pod niebiosa, a zupełnie nie da się w niego
grać - ani na moim kompie, ani na dużo mocniejszym mojej dziewczyny.

Ja gothica kupiłem i po 2 dniach sprzedałem go na allegro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się