• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam kilka pytań takich pomocniczych:
W jakim katalogu zainstalowałeś grę? (podaj ścieżkę)
Czy masz uprawnienia administratora?
Czy masz i jaki masz program antywirusowy?
Jaki system operacyjny posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2009 o 21:28, RobeN napisał:

Mam kilka pytań takich pomocniczych:
W jakim katalogu zainstalowałeś grę? (podaj ścieżkę)
Czy masz uprawnienia administratora?
Czy masz i jaki masz program antywirusowy?
Jaki system operacyjny posiadasz?


D:\GRY\Neverwinter Nights 2
Mam
avast
XP Pro

Uporałem się z tym. Wina instalatora. W rejestrze był wpis Path -> D:\GRY\Neverwinter Nights 2\ . Po skasowaniu ostatniego slasha Wrota się zainstalowały. Teraz nie chcą przejść uwierzytelnienia :/
Nienawidzę DRMów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niezła zabawa, co? ;/
Ja się już poddałem. Zamiast się cieszyć grą, to ja walczę z tym badziewiem przeinstalowując po parę razy NWN i dodatki. Jutro dzwonię do cdprojektu bo mnie szlag trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Panowie i Panie!

Czy dodatki Gniew Zehira i Wrota Zachodu potrzebują polączenia z Internetem lub jakiejś aktywacji?

Bardzo prosiłbym o odpowiedz, bo chciałbym zakupić ale nie mam szans na Internet w miejscu, w którym mieszkam!

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2009 o 09:33, Danoo napisał:

Witam Panowie i Panie!

Czy dodatki Gniew Zehira i Wrota Zachodu potrzebują polączenia z Internetem lub jakiejś
aktywacji?

Bardzo prosiłbym o odpowiedz, bo chciałbym zakupić ale nie mam szans na Internet w miejscu,
w którym mieszkam!

Pozdrawiam wszystkich!


Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to i owszem :) Wrota Zachodu wymagają uwierzytelnienia przez internet (z czym niektórzy, w tym piszący te słowa, mają problemy). Gniew Zehira wymaga jedynie cdkeya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po prostu za.b..cie. Staram się dodzwonić od 9 do gram.pl czy cdprojektu (na jakikolwiek numer) to albo włącza jakaś kretyńska muzyczka, albo włącza się automatyczna sekretarka (sic!), albo sygnał oczekiwania na połączenia zamienia się w sygnał zajetej lini lub też że kierunek zajęty. Przecież to jakieś jaja!!
Żeby nie było, dryndałem na następujące numery:
+48 22 487 57 58, +48 22 519 69 66, +48 22 519 69 00, +48 22 519 69 50, + 48 022 487 54 45

Gorzej niz Niebieska Linia tepsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przeczytali na forum, że będziesz dzwonił i wyłączyli telefony :)
A tak poważnie. Faktycznie paranoja. Próbuj dalej. Powodzenia życzę (nie ma tu nutki sarkazmu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dopiero teraz zauważyłem informację, że 4 maja telefoniczne skontaktowanie się z pomocą techniczną jest niemożliwe (z powodu zmiany siedziby firmy). No nic, czekamy do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2009 o 14:24, sakhar napisał:

Dopiero teraz zauważyłem informację, że 4 maja telefoniczne skontaktowanie się z pomocą
techniczną jest niemożliwe (z powodu zmiany siedziby firmy). No nic, czekamy do jutra
:)


Moim zdaniem telefonicznie nie rozwiążesz problemu z kluczem.
Takie problemy rozwiązuje się jedynie drogą mailową - najczęściej proszą o jakiś raport z komputera itd.
A jeśli mielby Ci wymienić numer seryjny na nowy, to też mailowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z pomocy formularza też skorzystałem - zarówno ze strony gram.pl jak i cdprojektu. Tyle tylko, że w pierwszym wypadku otrzymałem potwierdzenie wysłaniu a w drugim (mimo trzech prób) już nie. Dlatego chciałem się upewnić czy w ogóle cdprojekt otrzymał mój wypełniony formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli oni się przeprowadzaja, to zapewne to powoduje opóźnienie.
Wiadomość zapewne dotarła, tylko czeka na odpowiedź wraz z innymi.
Pewnie wszystko ruszy jak już wypakują rzeczy i wcisną POWER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2009 o 09:20, Danoo napisał:

Dzięki serdeczne sakhar!

Proszę bardzo ;)

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że w dniu dzisiejszym pomoc techniczna cdprojekt i gram.pl dalej jest głucha - zarówno telefoniczna jak i internetowa.
Zaczyna mnie to nawet bawić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2009 o 11:46, sakhar napisał:

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że w dniu dzisiejszym pomoc techniczna cdprojekt
i gram.pl dalej jest głucha - zarówno telefoniczna jak i internetowa.
Zaczyna mnie to nawet bawić :/


Jednym słowem Wrota Zachodu to bubel. Niestety na forum Ossian i Bioware niczego pożytecznego się nie dowiedziałem. Support Atari nie wspiera Wrót Zachodu, a na forum mają jedno wielkie nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2009 o 13:04, heyboy napisał:

Jednym słowem Wrota Zachodu to bubel. Niestety na forum Ossian i Bioware niczego pożytecznego
się nie dowiedziałem. Support Atari nie wspiera Wrót Zachodu, a na forum mają jedno wielkie
nic :/


Nie jest to bubel, a bardzo dobry dodatek. Jedyny minus to ilość kwestii mówionych.
Poza tym jest super przygoda - wciąga bardzo.

Co do wspierania przez ATARI - skoro to oni narzucili DRM, to i oni powinni wspierać.
Z tego co widać, to tylko z tym wystepują problemy (choć w skali światowej niewielkie).
Bardziej irytuje fakt ograniczenia liczby instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2009 o 13:22, G_S_PattoN napisał:

> Jednym słowem Wrota Zachodu to bubel. Niestety na forum Ossian i Bioware niczego
pożytecznego
> się nie dowiedziałem. Support Atari nie wspiera Wrót Zachodu, a na forum mają jedno
wielkie
> nic :/

Nie jest to bubel, a bardzo dobry dodatek. Jedyny minus to ilość kwestii mówionych.
Poza tym jest super przygoda - wciąga bardzo.

Co do wspierania przez ATARI - skoro to oni narzucili DRM, to i oni powinni wspierać.
Z tego co widać, to tylko z tym wystepują problemy (choć w skali światowej niewielkie).
Bardziej irytuje fakt ograniczenia liczby instalacji.

Również uważam, że WZ mogże być fajnym dodatkiem i bynajmniej się do niego nie zrażam z powodu problemu z uruchomieniem. Wpienia mnie brak jakiegokolwiek odzewu ze strony pomocy technicznej cdprojektu czy gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Krótki poradnik.

Wrota Zachodu
Przy błędzie Uwierzytelnianie tego modułu przez NWN 2 nie powiodło się. Proszę przeinstalować moduł dodatkowy zrobiłem tak:
1. Skasowałem wszystko zgodnie z przypiętym postem Olamagato (zostawiłem tylko nwn2.ini z Moich Dokumentów\Neverwinter Nights 2, bo po co ustawiać wszystko od nowa?).
2. Zainstalowałem Neverwinter Nights 2 i puściłem autoupdate.
3. Zainstalowałem Wrota Zachodu i uwierzytelnienie powiodło się.
4. Odinstalowałem Wrota Zachodu (na wszelki wypadek można skopiować plik westgate.key w bezpieczne miejsce).
5. Zainstalowałem Maskę Zdrajcy i Gniew Zehira.
6. Zaktualizowałem Gniew Zehira patchem z płyty.
7. Zainstalowałem Wrota Zachodu.

U mnie działa i mam nadzieję, że innym też pomoże. Wygląda na to, że Atari instalator skopało.

Gniew Zehira
Przy błędzie Aktualizacja wymaga zainstalowanej gry NWN2: Gniew Zehira - patch 1.22.1588 podczas instalacji patcha, zrobiłem tak:
1. Start -> Uruchom -> regedit
2. Znajdujemy ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Obsidian\NWN 2\Neverwinter i patrzymy na wpis "Version". Jeśli na końcu ścieżki we wpisie jest "\", to klikamy na Version prawym przyciskiem myszy, wybieramy modyfikuj i kasujemy "\" z końca. Klikamy OK i powinno działać.

To samo co wyżej pomogło na błąd Aktualizacja wymaga zainstalowania gry Neverwinter Nights 2 występujący podczas instalacji Wrót Zachodu.

BTW: Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale tu: http://www.gram.pl/!xkn_bonus.asp znajduje się paczuszka plików usuwających intro z Neverwintera 2, co znacznie skraca czas uruchamiania gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

liczę się z tym, że mogę wyjść na nieudacznika,niemniej jednak nie mam już siły- po zainstalowaniu najnowszych dodatków mam problemy z kamerą-nie działa ona już tak idealnie w trybie postaci(a tylko w tym byłem w stanie sobie ''radzić''). po kliknięciu w dane miejsce kamera sama reaguje i automatycznie ustawia się za bohaterem. wcześniej tego nie było,co gorsza,nie jestem w stanie tego zmienić. to strasznie denerwująca sprawa,gdyż w tym momencie możliwość zmiany kamery poprzez najeżdżanie kursorem na krawędź ekranu jest bezużyteczna. wie ktoś o co chodzi? a może mógłbym prosić o screena z opcji trybu postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety, u mnie cały czas, pomimo kilku reinstalacji i innych kombinacji, WZ nie chce się uruchomić.
Nie wiem już co z tym zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się