• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

sterownik karty dźwiękowej by się przydało, natomiast sterownika do płyty głównej raczej nie ruszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może jakaś drobna instrukcja? Nie wiem jak zacząć i nie chcę czegoś popsuć... słyszałem że po instalacjach tego tupu rzeczy nie ma dźwięku....(to prawda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.07.2009 o 21:45, Pawelec3 napisał:

Może jakaś drobna instrukcja? Nie wiem jak zacząć i nie chcę czegoś popsuć... słyszałem
że po instalacjach tego tupu rzeczy nie ma dźwięku....(to prawda?)

Jeśli nie odinstalujesz sterowników od chipsetu to nie powinno być problemu. mogły by się pojawić gdybyś zainstalował nowe sterowniki do karty dźwiękowej bez usunięcia starych (wtedy mógłby nastąpić między nimi konflikt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc jedank nadal nobię nie poradze... Mam bardzo dużo programów i nie wiem który z nich to sterownik do karty graficznej... może ktoś da mi wskazówkę jak odróżniać sterowniki do karty dźwiękowej od zwykłaych programów? Proszę tak bardzo chcaiłbym zgrać w tę grę normalnie bez wyłączania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w skrócie - mam NWN2 ze wszystkimi dodatkami, wszystko spatchowane do najnowszej wersji, Gniew Zehira ukończony bez problemu, ale zachciało mi się zagrać łotrzykiem/zabójcą yuan-ti. Wszystko przebiegało bez problemu aż do dotarcia do Neverwinter. Tam po rozmowie w tawernie usiłowałem z niej wyjść i.. w momencie wczytywania dźwięk się urywa i wita komunikat o błędzie aplikacji i konieczności jej zamknięcia.na początku myślałem że to wina save''a, ale po wczytaniu innego i dojścia do tego samego momentu dzieje się to samo. Jakiś pomysł jak i czy da się to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.07.2009 o 21:06, dark_master napisał:

w skrócie - mam NWN2 ze wszystkimi dodatkami, wszystko spatchowane do najnowszej wersji,
Gniew Zehira ukończony bez problemu, ale zachciało mi się zagrać łotrzykiem/zabójcą yuan-ti.
Wszystko przebiegało bez problemu aż do dotarcia do Neverwinter. Tam po rozmowie w tawernie
usiłowałem z niej wyjść i.. w momencie wczytywania dźwięk się urywa i wita komunikat
o błędzie aplikacji i konieczności jej zamknięcia.na początku myślałem że to wina save''a,
ale po wczytaniu innego i dojścia do tego samego momentu dzieje się to samo. Jakiś pomysł
jak i czy da się to naprawić?

Opcja 1 - uszkodzone są oba zapisy.
Opcja 2 - jeśli zapisy są sprawne ("najłatwiej" sprawdzić na innym kompie) to uszkodzone mogą być pliki gry i wtedy pomóc powinna reinstalacja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.07.2009 o 09:36, Solostran napisał:

Opcja 1 - uszkodzone są oba zapisy.
Opcja 2 - jeśli zapisy są sprawne ("najłatwiej" sprawdzić na innym kompie) to uszkodzone
mogą być pliki gry i wtedy pomóc powinna reinstalacja gry.

hm, wszystko okazało się bardziej prozaiczne - po instalacji wrót lub Gniewu gra ''spadła'' z powrotem do wersji 1.20, a zmyliło mnie to, że autoaktualizacja nie działała. Starczyło zainstalować patcha z płytki z gniewem i wszystko hula. Niemniej dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mógłby mnie ktoś oświecić, czym różni się exek amd64 od zwykłego .exe NWN2 ? Posiadam dwurdzeń od AMD, stąd chciałbym wiedzieć przez co uruchamiać i dlaczego. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2009 o 17:44, Fagno napisał:

Czy mógłby mnie ktoś oświecić, czym różni się exek amd64 od zwykłego .exe NWN2 ? Posiadam
dwurdzeń od AMD, stąd chciałbym wiedzieć przez co uruchamiać i dlaczego. Z góry dzięki
:)


Jeśli uruchamiasz grę poprzez Launcher, to aplikacja sama wybiera odpowiedni exek dla uruchomienia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2009 o 17:44, Fagno napisał:

Czy mógłby mnie ktoś oświecić, czym różni się exek amd64 od zwykłego .exe NWN2 ?

Tak naprawdę, to nie jest do amd64, ale do każdego amd - ta wersja kompilacji została przygotowana dla starszych Athlonów XP, które nie posiadają rozkazów pewnych rozkazów maszynowych z Pentium 4 i następnych bo zastępują je swoim własnym zestawem 3dNow.
Krótko mówiąc jest to optymalizacja, która z powodów wydajnościowych stała się niezbędna.

Dnia 18.07.2009 o 17:44, Fagno napisał:

Posiadam dwurdzeń od AMD, stąd chciałbym wiedzieć przez co uruchamiać i dlaczego. Z góry dzięki :)

Dla Athlonów 64 nie ma to kompletnie żadnego znaczenia bo procesory te obsługują wszystkie rozkazy specyficzne zarówno dla Intela jak i AMD. Tym bardziej dotyczy to dwurdzeniowców, które są kolejną generacją. Od kilku lat nie było już dalszych rozszerzeń list rozkazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na lapku Mediona (AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-56 1,8GHz, 2GB RAM, ATI Radeon X200M 64 MB, Vista Home Premium SP2) pójdzie mi choćby w najniższych detalach NWN2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio mam problem z kompem...;/ W Gothicu 3 i NWN 2 następują strasznie szybko zmiany pór dnia, przeczytałem w pomocy technicznej na stronce Cd-projektu , że trzeba zainstalować do mojego procesora ( AMD AThlon 64 X2 5200+) sterowniki i Dual Core Optimizer. Jednak po instalacji problem nie ustąpił. W DSJ 3 mam np komunikat Clock Error. Niektóre gry działają bez zarzutu np Call of Juarez 1... Proszę o pomoc:( płyta główna : MSI K9AGM3-F, karta Geforce 9600 GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prosze mi powiedzieć dlaczego gra mi klatkuje na Radeonie HIS 4890 1GB, Ram 4GB Geil DDR 2 800, Windows Vista x64. Wszystkie opcje mam na Max, prócz antyaliasingu. Najnowszy patch 1.22....,. Wszystkie zaiństalowane wersje (dodatki, łącznie Wrota Zachodu). U matki na GTX270 Gigabyte 896MB chula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2009 o 19:25, ttomasz napisał:

Prosze mi powiedzieć dlaczego gra mi klatkuje na Radeonie HIS 4890 1GB, Ram 4GB Geil
DDR 2 800, Windows Vista x64. Wszystkie opcje mam na Max, prócz antyaliasingu. Najnowszy
patch 1.22....,. Wszystkie zaiństalowane wersje (dodatki, łącznie Wrota Zachodu). U
matki na GTX270 Gigabyte 896MB chula.


Powód masz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=7772 Po prostu cienie są źle zrobione. Wyłącz je całkowicie i zamiast nich włącz AA na max. Nie będzie slajdów ale kosztem cieni to to one są winowajcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2009 o 19:31, Thalanthas napisał:

Powód masz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=7772 Po prostu cienie
są źle zrobione. Wyłącz je całkowicie i zamiast nich włącz AA na max. Nie będzie slajdów
ale kosztem cieni to to one są winowajcami.


Wielkie dzięki Thalanthas za szybka odpowiedzieć, zaraz poprzestawiam. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy najnowsze poprawki (ewentualnie dodatki) naprawiają problem z odtwarzaniem dźwięków postaci i NPC?
Wcześniej był taki fix-audio do katalogu override. Czy ten fix nadal jest potrzebny? Kupiłem grę przed premierą, ale z powodu problemów do tej pory nie grałem, teraz powoli się zbieram w nadziei że większość błędów jest poprawiona i spokojnie sobie pogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się