• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam mały problem. Gram sobie ostatnio w mojego nwn2 i dochodzę do miejsca w którym jest spotkanie z przywódcą jaszczuroludzi Bathą (po walce z Sydney Nathale). Kiedy go pokonałem nic się nie dzieje. Jestem zablokowany na polu bitwy, z którego nie ma wyjścia i żaden z jaszczuroludzi nie chce rozmawiać. Czy to jest jakiś problem techniczny? Dodam że gra oryginalna i to edycja kolekcjonerska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2010 o 22:10, protodermis napisał:

Mam mały problem. Gram sobie ostatnio w mojego nwn2 i dochodzę do miejsca w którym jest
spotkanie z przywódcą jaszczuroludzi Bathą (po walce z Sydney Nathale). Kiedy go pokonałem
nic się nie dzieje. Jestem zablokowany na polu bitwy, z którego nie ma wyjścia i żaden
z jaszczuroludzi nie chce rozmawiać. Czy to jest jakiś problem techniczny? Dodam że gra
oryginalna i to edycja kolekcjonerska


miałam ten sam problem podczas gry i też mam edycję kolekcjonerską ale rozwiązania nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.10.2010 o 22:33, mara130 napisał:

> Mam mały problem. Gram sobie ostatnio w mojego nwn2 i dochodzę do miejsca w którym
jest
> spotkanie z przywódcą jaszczuroludzi Bathą (po walce z Sydney Nathale). Kiedy go
pokonałem
> nic się nie dzieje. Jestem zablokowany na polu bitwy, z którego nie ma wyjścia i
żaden
> z jaszczuroludzi nie chce rozmawiać. Czy to jest jakiś problem techniczny? Dodam
że gra
> oryginalna i to edycja kolekcjonerska

miałam ten sam problem podczas gry i też mam edycję kolekcjonerską ale rozwiązania nie
znam



No ale chyba musi być jakieś rozwiązanie tego problemu? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem może być związany z nieprawidłowym działaniem jednego ze skryptów lub ew. zranieniem lub zaangażowaniem się w walkę jednego z neutralnych jaszczuroludzi. Dwa pytania:
- czy zaktualizowałeś grę do wersji 1.23?
- czy próbowałeś wczytać wcześniejszy zapis i przejść walkę od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.10.2010 o 09:46, Solostran napisał:

Problem może być związany z nieprawidłowym działaniem jednego ze skryptów lub ew. zranieniem
lub zaangażowaniem się w walkę jednego z neutralnych jaszczuroludzi. Dwa pytania:
- czy zaktualizowałeś grę do wersji 1.23?
- czy próbowałeś wczytać wcześniejszy zapis i przejść walkę od początku?


Grę mam zaktualizowaną do najnowszej wersji, i przed aktualizacją ta część gry działała poprawnie, próbuję ją ukończyć po raz drugi. Chciałbym uniknąć wczytywania wcześniejszego zapisu bo będzie mnie to kosztowało parę godzin z życia wziętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: nwn2main_amdxp.exe
Wersja aplikacji: 1.0.23.1765
Sygnatura czasowa aplikacji: 4a89f9ea
Nazwa modułu z błędem: nwn2main_amdxp.exe
Wersja modułu z błędem: 1.0.23.1765
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a89f9ea
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 00087f14
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Moj problem z poprzedniej strony nadal wystepuje i nie moge w zaden sposob go wyeliminowac. Gra jest na najnowszym patchu, nwn2 + maska zdrajcy z platynowej kolekcji. Sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Mam problem, szukałem na pierwszych ok. 20stronach lecz nic o tym nie znalazłem. Konkretnie, włączam grę bez dodatku żadnego, robię postać gram 3min i nagle czarny obraz i "Wystąpił błąd systemu.. itd. Wysłać raport ". Nie wciskam alt+esc, nie minimalizuje gry, nie mam pojęcia dlaczego. Za 1 razem gdy odpaliłem pograłem może ok. 20min i wyskoczył ten błąd systemu po raz 1, teraz jak odpalam to wychodzę z tego domu na samym początku i już jest błąd. Czy jest jakiś sposób na ten błąd? Proszę o pomoc i jeśli był już taki problem opisany to przepraszam ale spośród 109stron ciężko mi było znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ratujcie, bo ja już nie mam siły... Aktualizator z bliżej niezrozumiałych przyczyn nie aktualizuje. A aktualizacja jest mi potrzebna do ''Wrót Zachodu''. Zainstalowałam wersję z przypiętego posta [punkt trzeci], nic to nie zmieniło. Wkleję tekst przewijający się w aktualizatorze, może coś Wam to powie...

Twoja wersja gry: 1.20.1541 Polish

Sprawdzanie pinga: nwn2patch.obsidianent.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Pobieranie nwn2_pc_autopatch.txt
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Zlokalizuj plik z patch''emnwn2_pc_polish_config[.txt
Nie można otworzyć pliku z patch''em: nwn2_pc_polish_config[.txt
Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
Łączenie...nwn2patch.obsidianent.com
Nie można otworzyć pliku z patch''em: /nwn2_pcx2_modfix_x1.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Zrezygnowano z patch''a


Dodam, ze strona atarisupport ze wsparciem ma niewiele wspólnego albo ja jestem wybitnie tępa i nic tam nie widzę. W razie, gdyby to było to drugie to poinstruujcie biedne dziecko, najchętniej linkiem, co ma ściągnąć i co z tym potem zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2010 o 21:45, Calia napisał:

Ratujcie, bo ja już nie mam siły... Aktualizator z bliżej niezrozumiałych przyczyn nie
aktualizuje. A aktualizacja jest mi potrzebna do ''Wrót Zachodu''. Zainstalowałam wersję
z przypiętego posta [punkt trzeci], nic to nie zmieniło. Wkleję tekst przewijający się
w aktualizatorze, może coś Wam to powie...

Twoja wersja gry: 1.20.1541 Polish


Nie wiem czy nadal masz ten problem, ale z tego co czytam to odpowiedni patch masz na plyce z gra. Zalezy tez jakie dodatki mialas wczesniej zainstalowane.
na podstawie http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=15170
http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=16109
http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=15769

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2011 o 15:18, Sarinew napisał:

> Ratujcie, bo ja już nie mam siły... Aktualizator z bliżej niezrozumiałych przyczyn
nie
> aktualizuje. A aktualizacja jest mi potrzebna do ''Wrót Zachodu''. Zainstalowałam
wersję
> z przypiętego posta [punkt trzeci], nic to nie zmieniło. Wkleję tekst przewijający
się
> w aktualizatorze, może coś Wam to powie...
>
> Twoja wersja gry: 1.20.1541 Polish

Nie wiem czy nadal masz ten problem, ale z tego co czytam to odpowiedni patch masz na
plyce z gra. Zalezy tez jakie dodatki mialas wczesniej zainstalowane.
na podstawie http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=15170
http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=16109
http://neverwinter2.gram.pl/forum/viewtopic.php?t=15769


Dałam jakoś radę ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, zainstalowałem sobie wczoraj NWN 2, ale gra strasznie się ścina. Niby spełniam wymagania minimalne, więc co jest grane? Powiem tylko, że gdy ściągam najnowsze sterowniki od karty graficznej to wszystko mi skacze w systemie i musze korzystać ze starych, może w tym tkwi problem?
- AMD Athlon 2200 +
- GeForce 5900Xt (128 mb)
- 1.5 GB RAM
Z góry dzięki za pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niektóre starsze karty tak mają, że lepiej działają na starszych sterownikach.
A co do Twojego kompa to jest on trochę słaby (procek i karta). Powiem Ci, że ja na kompie Core 2 Duo 2x2 GHz, 2 GB RAM i GF 8600 GT 256 MB musiałem obniżać detale bo mi gra cięła... Więc tu mnie nie dziwi, że u Ciebie jest podobnie.
Próbowałeś obniżać konfigurację graficzną w ustawieniach gry? Zmiana rozdzielczości na mniejszą też mogłaby pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cieła boś pewnie dał zwalone cienie na max =) [które na max na moim gxie 260 jak kupowałem swój komp, i ta karta była wtedy topowym układem obok potwora gtxa 280 xD, tez cięły do 10-15 fps, twórcy dali tu ciała i żaden patch nic nie naprawił, bogu dzięki niskie cienie wyglądają bardzo podobnie do tego co uzyskiwało się wysokimi cieniami + opcją gładkie cienie]
Btw nwn2 to jednojajowiec, pewnie i procek cię trochę ograniczał, bo drugi rdzeń i tak nie był wykorzystywany.

Co nie zmienia faktu, ze GF 5900XT to karta która tej gry nie uciągnie, w dniu jej premiery [podstawki nwn2] miałem FX 5600 XT porównywalny z tym 5900 i też na minimum nie uciągnął nwna [fpsy rzedu 7-11, grać się nie dało], procek też nie jest demonem prędkości.
I żadne sterowniki tu nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba trafiłeś w sedno;) To był właśnie problem z cieniami gdy chciałem je ustawić na wyższym poziomie, to na otwartej przestrzeni miałem pokaz slajdów;) Czyli wychodzi na to, że winny temu był procek...
Domyślam się, że żadnego patcha poprawiającego kompatybilność z dwurdzeniowcami nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakieś te ostatnie niby miały wprowadzać lepsza obsługę koligacji ale imho nic to nie dało.
najbardziej walą te cienie i w kilku miejscach odbicia na wodzie [choć to bardziej w dodatku gniew zehira] ja osobiście odbicia miałem off i cienie na najniższym poziomie co by mnie nie wpieniały momenty jak wejdę w jakaś zdupczoną lokację i załapię masywnego laga.
A cieni nie raczyli w żadnym patchu poprawić, najlepiej to własnie widać na otwartych terenach, o ile max cienie na zamkniętych lokacjach tak nie bolą [choć zcinały mi fpsy z 60 na 45-25] to na otwartym terenie, najgorzej jak jest mocno zalesiony, dają popis 5-9-14 fps ftw!
Na słabszym sprzęcie jeszcze opcja renderowania odległych cieni może dawać się we znaki [btw jak się ją wyłączy jest znikoma różnica w efekcie graficznym, ot nie widać wtedy cieni na najdalszych planach terenu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem. Kiedy poruszam się jakąkolwiek postacią gra ścina się, postacie się przywieszają, a cały świat działa jakby na ledwie kilku klatkach. Kiedy ruch postaci zamiera, wszystko wraca do normy. Nie wiem, jaka może być tego przyczyna.

Posiadam grę wraz z dodatkami Maska Zdrajcy, Gniew Zehira i Wrota Zachodu, wszystko spatchowane do najnowszej wersji. System to Windows 7 Home Premium 64bit. Wcześniej, na XP, jeszcze przed zainstalowaniem Wrót Zachodu i spatchowaniem, wszystko hulało.

Komputer jest znacznie lepszy, niż wymaga tego gra. Próbowałem trybu zgodności, i zmniejszenia opcji graficznych w grze, ale nie pomogło.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawdź miejsce na dysku systemowym i z grą, ewentualnie spróbuj wyłączyć cienie w grze - to jest największy zamulacz NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyłączyć to nie koniecznie, starczy dać na niskie [paradoksalnie na nasze szczęście, niskie cienie wyglądają podobnie jak cienie na full + zaznaczona opcja gładkie cienie, więc jakościowo nie jest źle]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Neverwinter Nights 2 PL można jeszcze kupić w sklepach ?

Czy tytuł został już porzucony przez wydawców / dystrybutorów i może zacząć żyć własnym życiem czy jeszcze na to za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się