• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.08.2011 o 22:25, MetaL2 napisał:

Sprawdź miejsce na dysku systemowym i z grą, ewentualnie spróbuj wyłączyć cienie w grze
- to jest największy zamulacz NWN2.


Tak zrobię, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.08.2011 o 22:25, MetaL2 napisał:

Sprawdź miejsce na dysku systemowym i z grą, ewentualnie spróbuj wyłączyć cienie w grze
- to jest największy zamulacz NWN2.


Nic nie pomogło. Ani zainstalowanie na innym dysku twardym, ani żonglerka ustawieniami grafiki, ani nawet usunięcie tylko samych Wrót Zachodu.

Podejrzewam, że coś jest nie tak z patchem - i że to przez niego się to wszystko dzieje. Znaczy się, tym dołączonym do płyty z Wrotami Zachodu. Problem w tym, że bez niego dodatek nie pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich.

Otóż mam taki problem, a właściwie nie ja tylko mój kolega. Oboje postanowiliśmy zagrać w Neverwinter Nights 2. U mnie instalacja i aktualizacja przeszła pomyślnie, jednak u kumpla wystąpił duży problem, a mianowicie brak folderu z grą. Oczywiście może odpalić grę przez autoruna płyty, ale musimy pobrać wszystkie aktualizacje, a z updaterem są jakieś problemy, więc poradziłem mu aktualizacji ręcznej. Jednak, aby to wykonać potrzeba wrzucić patche do lokalizacji gry.

Czy ktoś nam pomoże?
Z góry mówię że gry są oryginalne.
Tak dla podkreślenia:
Nie jest widoczny folder z grą jednak ona sama jest, ponieważ można było ją odinstalować oraz w nią grać. Nie byłoby problemu, gdyby nie trzeba było wykonać aktualizacji ręcznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prawy klik na skrócie zainstalowanej gry, w polu element docelowy jest ścieżka do folderu z grą, wystarczy ją skopiować i wcisnąć enter.

U mnie ścieżka wygląda następująco :

"D:\Neverwinter Nights 2\NWN2Launcher.exe" -> z takiego pola kopiujecie wszystko oprócz tej linijki : NWN2Launcher.exe, następnie skopiowaną ścieżkę wklejacie w pasek adresu w jakimkolwiek otworzonym folderze, enter - i jesteś w środku folderu instalacyjnego gry.

Druga sprawa - odznaczaliście w opcjach folderów widoczność ukrytych folderów ? Może gra zainstalowała się do lokacji z ukrytym folderem [zgoła dziwne, nie powinno tak być, ale spróbować warto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2011 o 10:55, Pietro87 napisał:

Prawy klik na skrócie zainstalowanej gry, w polu element docelowy jest ścieżka do folderu
z grą, wystarczy ją skopiować i wcisnąć enter.

U mnie ścieżka wygląda następująco :

"D:\Neverwinter Nights 2\NWN2Launcher.exe" -> z takiego pola kopiujecie wszystko oprócz
tej linijki : NWN2Launcher.exe, następnie skopiowaną ścieżkę wklejacie w pasek adresu
w jakimkolwiek otworzonym folderze, enter - i jesteś w środku folderu instalacyjnego
gry.

Druga sprawa - odznaczaliście w opcjach folderów widoczność ukrytych folderów ? Może
gra zainstalowała się do lokacji z ukrytym folderem [zgoła dziwne, nie powinno tak być,
ale spróbować warto]

Skrótu instalator nie zamieścił. Folder istnieje, lecz jest w nim tylko plik nwn2. Reszty plików nie widać. Dodaję, że widoczność ukrytych folderów jest włączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I daje się w takiej formie grę odpalić i grać ?
Próbowaliście reinstalować ?
Jaki to system, jaki komp [stacjonarka, laptop?]

Ewentualnie na wszystkich dyskach poszukaj pliku : 00_cdebug.DLG
Może tak uda się określić położenie instalacji [bo skoro gra działa to te pliki gdzieś musza się znajdować]

Ewentualnie jeśli grę udaje się odinstalować, to - odinstalować, przeczyścić rejestr CCleanerem, następnie przy instalacji samemu określić folder instalacyjny, może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem Maskę Zdrajcy i od razu przy próbie instalacji mi błąd widoczny na screenie. Czym może być on spowodowany? Dysku docelowego nawet nie zdążyłem wybrać, bo komunikat wyskakuje po przyciśnięciu pierwszego "dalej" w instalatorze, ale nawet jeśli automatycznie jest wybierany dysk systemowy to mam na nim ponad 11 GB miejsca, więc i tak nie powinno być z nim żadnych problemów.

20110822145625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Maska Zdrajcy nie jest dodatkiem stand alone, więc instaluje się tam gdzie zainstalowana jest podstawka.
Cały pakiet NWN2 zajmuje 11.5 GB [Podstawka, Maska, Zehir].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2011 o 15:21, Pietro87 napisał:

Maska Zdrajcy nie jest dodatkiem stand alone, więc instaluje się tam gdzie zainstalowana
jest podstawka.
Cały pakiet NWN2 zajmuje 11.5 GB [Podstawka, Maska, Zehir].

Rzeczywiście, nie pomyślałem o tym, że dysk docelowy to ten, gdzie zainstalowana jest podstawka. Teraz już wszystko śmiga, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem. Kiedy poruszam się jakąkolwiek postacią gra ścina się, postacie się przywieszają, a cały świat działa jakby na ledwie kilku klatkach. Kiedy ruch postaci zamiera, wszystko wraca do normy. Nie wiem, jaka może być tego przyczyna.

Posiadam grę wraz z dodatkami Maska Zdrajcy, Gniew Zehira i Wrota Zachodu, wszystko spatchowane do najnowszej wersji. System to Windows 7 Home Premium 64bit. Wcześniej, na XP, jeszcze przed zainstalowaniem Wrót Zachodu i spatchowaniem, wszystko hulało.

Komputer jest znacznie lepszy, niż wymaga tego gra. Próbowałem trybu zgodności, i zmniejszenia opcji graficznych w grze, ale nie pomogło.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam mały problemik z grą mam już ją od dłuższego czasu nabyłem oba dodatki - Maska Zdrajcy oraz pack z Wrotami Zachodu i Gniewem Zehira. Mam to już od dawna i zawsze wszystko działało na tym samym kompie który też już mam pewien czas do wczoraj to jest próbowałem odpalic grę ( wszystkie dodatki zainstalowane i zaktualizowane) ale nie chciała się włączyc pojawiał się tylko ekran startowy Neverwinter Nights 2 Gniew Zehira ( ten malutki na pulpicie) i gasło i nie szło dalej zawsze działało pomyślałem że może to kwestia złej płyty to wsadzałam wszystkie podstawke - to samo, maska - to samo ostatnio troche namieszałem w sterownikach karty grafiki miałem też spory syf na kompie to reinstalka systemu. Po zakończeniu reinstalacji zainstalowałem na nowo podstawka - działa, myśląc ze już jest ok zainstalowałem dodatki aktualizacja i nie działa co to może powodowac gra zawsze działała z aktualkami i dodatkami i szczerze nie mam pojęcia co się dzieje ktoś może mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem, że gram i CDP to już jeden człon, ale... Czy to prawda, że CDP planuje odzyskanie praw do dystrybucji gry w Polsce? Ktoś coś słyszał tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbuję grać z kuplem przez internet.
Pokazuje mi się komunikat, że kumpel jest za firewallem i nie można się połączyć
W drugą stronę jest tak samo.
Sprawdzałem ustawienia firewalla i nie widzę żadnego problemu

Czy możecie mi jakoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam problem, po finałowej walce w NWN 2 Maska Zdrajcy w momencie kiedy przechodzę przez portal następna lokacja nie chce się wczytać, pasek dochodzi prawie do samego końca i tak zostaje. Próbowałem już naprawić ten błąd przez sprawdzenie plików ****.Z w foldzerze ze seavem , wszystkie pliki jednak są sprawne.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Upewnij się, że korzystasz z w pełni zaktualizowanej gry. Druga rzecz - sugerowałbym wczytać jeden z wcześniejszych zapisów, utworzonych przed przejściem przez portal prowadzący do Zdrajcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.10.2011 o 10:13, Solostran napisał:

Upewnij się, że korzystasz z w pełni zaktualizowanej gry. Druga rzecz - sugerowałbym
wczytać jeden z wcześniejszych zapisów, utworzonych przed przejściem przez portal prowadzący
do Zdrajcy.



Dziękuje, jednak wczytanie kilku zapisów wcześniej pomogło rozwiązać problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem, po wpisaniu kodu "irolltwenties" nie moge levelowac postaci. Nie moge dodac kolejnych punktow
a co za tym idzie moja postac posiada 6 level i nie moge tego zmienic.
Slyszalem ze zeby to naprawic musze zaczac gre od poczatku a chciala bym tego uniknac.
Mam wgrane dodatki maska zdrajcy, gniew zehira i wrota zachodu.
Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się