• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.12.2006 o 22:54, DevilQ napisał:


>
> > czyli Zwierciadła Niebios ! ;-) Pozdrawiam
> No właśnie tez tak myślałem, ale poszedłem do tego miejsca, zrobiłem co sie dało (rzuciłem

> czary na drzewa, podszedłem do jeziorka gdzie druidka miała wizję z jakimś frajerem, pokonałem

> żywiołaki wody i ghule, pokonałem kapłana cienii z obstawą - chyba że można coś jeszcze?)


To już wszystko wybór postaci masz po każdej wizycie w gospodzie przy wychodzeniu tag że możesz
zdecydować których ze sobą zabierzesz na poszczególne zadania jak chcesz kogoś zostawić po
prostu odwiedz gospodę przy opuszczaniu jej pojawi się ekran wyboru bohaterów zasadniczo możesz
mieć ich trzech no chyba ze w trakcie zadania jakiś do ciebie dołączy to w tedy też ci się
pojawi taki ekran na pewno tak miałeś w górach z tym paladynem miłej zabawy powodzenia. A
przy zadaniu z luskańczykami w dokach uważaj bo mrzesz trafić na buga jak ci się mag nie pojawi
to nie ukończysz zadania więdz przed bójką z luskańczykami zapisz grę mi się mag nie pokazał
i niemiałem zapisu musiałem się do jaskiń cofać ;-)

Niestety, i paladyni druidka zaznaczeni są na szaro i nie można ich usunąc :/ Mogę wybrać tylko jednego bohatera, tamtych są "przymocowani"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 18:13, Adam Malysz napisał:

może masz starego DirectX 9.0c ja aby uruchomić gothica 3 musiałem wgrać nowego który był na
płycie

Nie, to nie w tym chyba kłopot, bo instalowałem właśnie przed zagraniem nowego DirectX''a, a poza tym Gothic 3 mi działa w porządku. Może jakieś inne propozycje?
Z góry, thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra do pytania 1 juz znalazlem problem . Ale teraz nastepne rozmawiacer o tym quescie Zwierciadlo Niebios.A jak go wogole zaczac ja jestem w studni starej sowy. A wczesniej juz chciaem zrobic ten quest ale nie wiedzialem gdzie go zaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jednym z zadań w Forcie Locke jest odnaleźć jego zaginionego dowódce, Tanna. Odnajduje go, znajduje również jego ludzi, lecz co potem? Wszystko wydaje sie być ok, ale Tann cały czas stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże. Jak zakończyć ten quest? Czy robie coś nie tak?W dzienniku mam napisane zeby wziąść Tanna do fortu, ale jak to zrobić?A może to jest jakis bug? Z góry dziekuje za pomoc.

Kasq to nic nie pomogło.Tann powinien się do mnie dołączyć ale tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heja ludzie,


Mam NWN 2,zainstalowałem,filmik,wszystko na pozór jest OK.Menu główne chdozi elegancko,tworzę postać,zaczynam grę.Ale gdy gram coś mi się nieraz zacina,owszem,chodzę,ale nie tak płynnie jak normalnie w grach,rozumiecie zresztą...czemu tak się dzieje,co mam zrobić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ehhh nowy problem jestem w akcie 3 wchodze do tego Highcliff i tam atakuja jaszczuroludzie. Robie wszystko gadam z pojmana jaszczurka ide do wodzo-szamana gadam zaczynamy sie bic wygrywam i... i nic on wstaje mowi ze to koniec jego plemienia i nic nie moge zrobic. Nie moge z rzadnym pogadac a wyjsc sie nie da bo kamienie zagrodzily wyjscie. Jest jakas rada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 19:13, adamkos napisał:

Dobra do pytania 1 juz znalazlem problem . Ale teraz nastepne rozmawiacer o tym quescie Zwierciadlo
Niebios.A jak go wogole zaczac ja jestem w studni starej sowy. A wczesniej juz chciaem zrobic
ten quest ale nie wiedzialem gdzie go zaczac??


Witam.
Wracasz do Neverwinter, bierzesz druidkę do drużyny. Obok sklepu chyba z bronią w zaułku stoi wilk. Trzeba z nim porozmawiać, a okaże się że to druid. Po czym wychodzimy na mapę i wybieramy Zwierciadło Niebios. Są tam 4 drzewa na które trzeba rzucić czar( na drzewie w formie zagadki jest opisane jaki to czar). Następnie rozmawiamy z druidem który się pojawia, po rozmowie rozwalamy kilka żywiołaków, a na końcu kapłana cienia z obstawą i to już wszystko.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dostałem na Gwiazdkę NWN2. Podczas instalacji gry wyskakuje mi takie okienko:

Błąd kontroli CRC. Plik C:\Program Files\Atari\Neverwinter Nights 2\Ambient\al_na_frstdyscr\.wav nie odpowiada plikowi w pliku CAB Instalator. Nośnik, z którego został uruchomiony Instalator może być uszkodzony. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Naciskam wtedy: "Ponów próbę" i okienko znika, by pojawić się po pewnej chwili.Gra cały czas się instaluje, ale gdy poziom instalacji osiągnie mniej więcej połowę pojawia się komunikat:

Błąd transferu składnika
Składnik: Neverwinter Nights 2_Files
Grupa Pliku:
Plik:
Błąd: Katastrofalny błąd.

Wciskam OK i instalacj zostaje przerwana.

Czym jest to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Panowie mam pytanie może ktoś mi doradzi jaką klasę wybrać do czarnoksiężnika którąś z prestiżowych czy wybierać ze zwykłych poradzicie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 21:37, e-pillot napisał:

Dostałem na Gwiazdkę NWN2. Podczas instalacji gry wyskakuje mi takie okienko:

Błąd kontroli CRC. Plik C:\Program Files\Atari\Neverwinter Nights 2\Ambient\al_na_frstdyscr\.wav
nie odpowiada plikowi w pliku CAB Instalator. Nośnik, z którego został uruchomiony Instalator
może być uszkodzony. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Naciskam wtedy: "Ponów próbę" i okienko znika, by pojawić się po pewnej chwili.Gra cały czas
się instaluje, ale gdy poziom instalacji osiągnie mniej więcej połowę pojawia się komunikat:

Błąd transferu składnika
Składnik: Neverwinter Nights 2_Files
Grupa Pliku:
Plik:
Błąd: Katastrofalny błąd.

Wciskam OK i instalacj zostaje przerwana.

Czym jest to spowodowane?

Rozwiązanie problemu znajdziesz na swoim koncie w pomocy technicznej !!! a jak ci się nie chce to zżuć grę na dysk i instaluj z dysku powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Generalnie to polecam ten wątek: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=2154 do takich pytań.

A co do Czarnoksiężnika. Sam osobiście nim nie grałem. Jednak kręcę się w poszukiwaniu buildów na różnych stronach. Nie znalazłem nigdzie żadnego builda mieszanego. Także najlepiej wypada czysty Czarnoksiężnik, bez łamań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2006 o 21:57, PolishWerewolf napisał:

Generalnie to polecam ten wątek: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=2154 do takich
pytań.

A co do Czarnoksiężnika. Sam osobiście nim nie grałem. Jednak kręcę się w poszukiwaniu buildów
na różnych stronach. Nie znalazłem nigdzie żadnego builda mieszanego. Także najlepiej wypada
czysty Czarnoksiężnik, bez łamań.

Thx walnęły mi się tematy ale dzięki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ktos pisal ze jego druzyna nie chce biegac za glownym bohaterem, watek rozwiazal ale nie podal rozwiazania wiec to robie za niego , wystarczy na kazdym z pozostalych bohaterow kliknac (i przytrzymac) prawy klawisz myszy wtedy pojawi sie menu rozwijane i reszte juz powinniscie wiedziec, pozdrawiam, najlepsza opcja to "chron mnie" :) pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam taki problem, jakoś na samym początku gry, po tym jak wyciągam ten srebrny okruch z ruin, wracam do wioski, dostaje to zadanie udania się do neverwinter, gadam sobie z ludźmi, dostaje itemy od nich i decyduje sie ruszyć. Ide więc do krańca lokacji, otwiera się mapa świata, wybieram karczmę pod płaczącą wierzbą czy jak ona się nazywa, klikam podróż no i... po chwili cofa mnie do spowrotem do wioski, ale teraz gra nie reaguje na myszkę, chodzić mogę WSADem, ale to też troche szwankuje i pozostaje mi tylko zrobienie alt+F4 :/ próbowałem reinstalować grę i zaczynać od nowa, ale nic z tego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja, spowrotem, ten od tego GeForce''a FX5900XT. Wykasowałem z rejestru wszystkie wpisy dotyczące programów emulujących i gra śmiga aż miło. Mam nadzieję, że komuś moja tułaczka i krwawica również pomoże. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Panie i panowie, coś tak czuję, że łatki przed nowym rokiem nie dostaniemy. Byle tylko nie było tak jak z łatkami do NWN 1. Ta pamiętna łatka 1.09 PL :(
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jednym z zadań w Forcie Locke jest odnaleźć jego zaginionego dowódce, Tanna. Odnajduje go, znajduje również jego ludzi, lecz co potem? Wszystko wydaje sie być ok, ale Tann cały czas stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże. Jak zakończyć ten quest? Czy robie coś nie tak?W dzienniku mam napisane zeby wziąść Tanna do fortu, ale jak to zrobić?A może to jest jakis bug? Z góry dziekuje za pomoc.

Kasq to nic nie pomogło.Tann powinien się do mnie dołączyć ale tego nie robi.

POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 09:16, PawełR napisał:

W jednym z zadań w Forcie Locke jest odnaleźć jego zaginionego dowódce, Tanna. Odnajduje go,
znajduje również jego ludzi, lecz co potem? Wszystko wydaje sie być ok, ale Tann cały czas
stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie
do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże.
Jak zakończyć ten quest? Czy robie coś nie tak?W dzienniku mam napisane zeby wziąść Tanna do
fortu, ale jak to zrobić?A może to jest jakis bug? Z góry dziekuje za pomoc.

Kasq to nic nie pomogło.Tann powinien się do mnie dołączyć ale tego nie robi.

POMOCY!!


Musisz znalezc zaginiony patrol, pochodz po tej wschodniej krypcie jeszcze, powinienes znalezc 2 zywych ludzi i 1 zabitego (razem 3) wtedy tann mowi ze wystarczy mu tego i sam wraca, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2006 o 09:33, djdinho napisał:

Musisz znalezc zaginiony patrol, pochodz po tej wschodniej krypcie jeszcze, powinienes znalezc
2 zywych ludzi i 1 zabitego (razem 3) wtedy tann mowi ze wystarczy mu tego i sam wraca, pozdro.


Gdy zagaduje do pierwszego żołnierza to gra mi tego nie zalicza i nie wiem co robić :/ ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalazłem 3 ludzi.Zadanie jest niby zaliczone ale Tann cały czas stoi w komnacie i nie można go stamtąd wyciągnąć (chociaż mówi żebyśmy wracali). Po powrocie do fortu nie ma go oczywiście, z Vallisem nie moge wogóle rozmawiać, Cormic też nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się