• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam mały problem ponieważ jak już mam okruch i mam iść do neverwinter to nie moge przejść do karczmy gdy ładuje obszar wcina mi się cała gra. Nie wiem czy to jest i w normalniej edyci i w ek czy jak.
Jeśli wymienie gre za te 15,90 to dostane działającą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 16:26, Razak napisał:

Mam mały problem ponieważ jak już mam okruch i mam iść do neverwinter to nie moge przejść do
karczmy gdy ładuje obszar wcina mi się cała gra. Nie wiem czy to jest i w normalniej edyci
i w ek czy jak.
Jeśli wymienie gre za te 15,90 to dostane działającą?


Ten problem pojawił się już w tym temacie. Ściągnij auto-update a powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 16:28, Keroth napisał:

> Mam mały problem ponieważ jak już mam okruch i mam iść do neverwinter to nie moge przejść
do
> karczmy gdy ładuje obszar wcina mi się cała gra. Nie wiem czy to jest i w normalniej edyci

> i w ek czy jak.
> Jeśli wymienie gre za te 15,90 to dostane działającą?

Ten problem pojawił się już w tym temacie. Ściągnij auto-update a powinno pomóc :)



I w tym jest żecz instaluje gre po raz 2 i pokazuje w update, że konfiguracja jest niewłaściwa i ponowne zaistalaowanie powinno rozwiązać ten problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 16:36, Razak napisał:

I w tym jest żecz instaluje gre po raz 2 i pokazuje w update, że konfiguracja jest niewłaściwa
i ponowne zaistalaowanie powinno rozwiązać ten problem :/


A to już tylko Akashi, albo Johny może ci pomóc. Najlepiej zadzwoń do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nikt sie nie zajoł moim problemem tak więc powtarzam...
Otósz mój problem jest następujący. Mam karte graficzną Radeon 9250, zgodnie z wymaganiami gry Neverwinter Nights 2 powinno ładnie na niej śmigać. No ale nie wiem dlaczego ciągle podczas uruchamiania gry wyskakuje mi komunikat "Could not find any compatible direct 3d devices". Nie moge także z aktualizować swojej wersji gry bo mi wyskakuje komunikat "Nie można uruchomić aplikacji ponieważ jej konfiguracja jest niewłaśćiwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji.", Gdzie moge z konfigurować te ustawienia? Szukałem, ale na próżno. Kilka razy już przeinstalowywałem gre i nic. Aktualizowałem sterowniki karty graficznej i też nic.
Mam jeszcze problem z instalacją VideoDrivers ATI. Prosze o jak najszybszą odpowiedź.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ano mam taki problem... w dzielnicy handlowej siedziba githyanek.. gra zawiesza sie, co wymaga restartu PC.. walczylem bylo wzglednie ok. choc raz sie zacielo.. a teraz jak chce przejsc do nastepnego pomieszczenia .. zawias.. nie wiem co to za bug.. idzie to jakos naprawic czy cos? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 16:26, Razak napisał:

Mam mały problem ponieważ jak już mam okruch i mam iść do neverwinter to nie moge przejść do
karczmy gdy ładuje obszar wcina mi się cała gra. Nie wiem czy to jest i w normalniej edyci
i w ek czy jak.
Jeśli wymienie gre za te 15,90 to dostane działającą?


Mam to samo i też chyba będe musiał wydać te 16zł... ale najpierw poczekam na tą łatkę 1.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Otóż taka moja osobista obserwacja...

Wszystkie błędy, zawiechy kompa, przestoje, martwe punkty, wywalanki, problemy z teksturami i wiele wiele innych, wszystkie te problemy wyjątkowo wiążą się z pewna lokacją w grze. Mianowicie chodzi mi o dzielnicę Doków w Neverwinter...Tada!

Jesli tam jesteś i masz problem...zatem dołaczyłeś(aś) do szerkiego grona wkurzonych graczy.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie pomocy.
Kupiłem NWN2 edycja biała, zainstalowałem i nic. Po włączeniu gry przez chwile mieli a potem wyskakuje do Windowsa i przywiesza komputer. W instrukcji jest że ma się załadować menu z opcjami, ale nic się nie ładuje. Wymagania chyba spełniam bo mam PIV, win XP, Nvidia GeForce 7600 GT 256, ram 1 GB.
Niby wszystko OK ale cos nie tak - może z softwarem na kompie ??

Acha i zauważyłem - nie chodzi Patch 1.4 do Heroes of Might and Magic V - może to ma cos wspólnego ze sobą ??

POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no super utknalem w tym "budynku Githyanek" w dzielnicy handlowej i kuniec.. nie da sie grac.. quest jest potrzebny do posuniecia fabuly (dostania sie do Czarnystawu etc)... po prostu z niewiadomo jakiego powodu gra zacina sie w przejsciu z pokoju do nastepnego ... robilem reinstalke.. nie pomoglo :( czy to moze naprawic dopiero patch czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 17:05, Faffy napisał:

Otósz mój problem jest następujący. Mam karte graficzną Radeon 9250, zgodnie z wymaganiami
gry Neverwinter Nights 2 powinno ładnie na niej śmigać.

Niestety wymagania wersji 1.02, która jest w Polsce wersją premierową są zzgodnie z readme gry takie:
========================================================================
„Neverwinter Nights 2” V. 1.02
Plik „CzytajTo”

30 Listopada 2006
========================================================================
[...]
Ten plik zawiera informacje dodane w ostatniej chwili, których nie zdążyliśmy umieścić w podręczniku. Jest to rozszerzenie informacji na temat różnych aspektów zawartych już w instrukcji, wskazówki, jak ulepszyć osiągi gry, oraz sugestie dotyczące rozwiązywania części problemów, by wspomóc Cię, jeśli napotkasz jakieś problemy.
========================================================================
[...]
========================================================================
1. Wymagania sprzętowe
========================================================================

Zalecana konfiguracja sprzętowa
Procesor: 3.0 GHz Intel Pentium 4 lub równoważny procesor
Pamięć: 1 GB System RAM
Karta Graficzna: Seria ATI Radeon X800, seria NVIDIA GeForce 6800 lub lepsza karta graficzna

Minimalna wymagana konfiguracja sprzętowa
System Operacyjny: Windows 2000, Windows XP
Procesor: 2.4 GHz Intel Pentium 4 lub równoważny procesor
Pamięć: 512 MB RAM
Miejsce na twardym
dysku: 6.5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Napęd DVD-ROM: Napęd x6 lub szybszy
Karta Graficzna: ATI Radeon 9800 lub NVIDIA GeForce 6600, lub lepsza
Dźwięk: DirectX 9.0c - kompatybilna karta dźwiękowa
DirectX: DirectX wersja 9.0c (załączona) lub nowsza
Gra wieloosobowa: Szerokopasmowe połączenie internetowe dla gry wieloosobowej
Sterowanie: Klawiatura, Mysz
========================================================================

Tak więc niestety dałeś się złapać w okrojoną kartę graficzną, której żywotności wyniosła faktycznie jakiś rok od wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 17:46, Śpiący napisał:

> Mam mały problem ponieważ jak już mam okruch i mam iść do neverwinter to nie moge przejść
do
> karczmy gdy ładuje obszar wcina mi się cała gra. Nie wiem czy to jest i w normalniej edyci

> i w ek czy jak.
> Jeśli wymienie gre za te 15,90 to dostane działającą?
>

Mam to samo i też chyba będe musiał wydać te 16zł... ale najpierw poczekam na tą łatkę 1.03



Zrobie chyba to co ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 18:21, LorD_of_DarknesS napisał:

no super utknalem w tym "budynku Githyanek" w dzielnicy handlowej i kuniec.. nie da sie grac..
quest jest potrzebny do posuniecia fabuly (dostania sie do Czarnystawu etc)... po prostu z
niewiadomo jakiego powodu gra zacina sie w przejsciu z pokoju do nastepnego ... robilem reinstalke..
nie pomoglo :( czy to moze naprawic dopiero patch czy jak ?



może poprwai zauważyłeś, że prawie wszyscy mają podobnego typu problemy?
Ja tam utknąłem w zachodnim porcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupilem sobie neverwinter nights 2.Wszystko grało dopóki nie doszedłem do jakiegoś krasnolud i chciałem zasejwować grę.Kliknąłem zapisz wszystko szło ok aż nagle wyskoczył napis za mało miejsca na dysku twardym i nie dość że nie zapisało mi gry to jeszcze wyczyściło mi stary save.Na dysku, na którym zainstalowałem gre mam jeszcze ponad 78 GB wolnego miejsca na drugim zaś nie wiele ponad 1 GB. Co robić?

Proszę odpisujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 08:42, alajka napisał:

witam. nie mogę zapisać gry po wyjściu z pierwszej początkowej lokacji. Jak jestem w lokacji
z karczmą podczas próby zapisu wyskakuje mi okienko z komunikatem: "brak miejsca na twardym
dysku" dodam że w pierwszej lokacji zapisuję się bez problemu a na dysku C mam około 1GB wolnego
miejsca.


tez tak mialem, sprawdz gdzie masz bufor systemu bo to on zapycha twój dysk (wlasciwosci zaawansowane w Moj komputer. ja zmieniłem dysk na którym jest bufor i jest gitarra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2006 o 19:10, Potter666 napisał:

Kupilem sobie neverwinter nights 2.Wszystko grało dopóki nie doszedłem do jakiegoś krasnolud
i chciałem zasejwować grę.Kliknąłem zapisz wszystko szło ok aż nagle wyskoczył napis za mało
miejsca na dysku twardym i nie dość że nie zapisało mi gry to jeszcze wyczyściło mi stary save.Na
dysku, na którym zainstalowałem gre mam jeszcze ponad 78 GB wolnego miejsca na drugim zaś nie
wiele ponad 1 GB. Co robić?

Proszę odpisujcie!


Witam.
Gra zapisuje się w Moich Dokumentach, które z reg€ły są na dysku C. Po prostu zwiększ tam ilość wolnego miejsca i powinno działać. Jeżeli doszedłeś do krasnoluda to jesteś prawdopodobnie na samym początku gry więc nie zajmie ci długo gra od nowa.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się