• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:44, Big Moon napisał:

Dokładnie to wyskakuje taka informacja (obrazek 1). jeśli nie można ściągnąć 1.03 to znaczy,
że i w multi raczej nie pogram prawda? I jeszcze jedno. Czy jest gdzieś zmiana odświeżania
w NWN2? Bo przy rozdzielczości 1024x786 mam tylko 60Hz i ekran jest ścięty. Natomiast gdy zwiększę
rozdzielczość do 1152x864 automatycznie jest 70-72Hz i jest good, ale gra się bardzo przycina.



sciagnij sobie refreshlock 200kb programik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 19:06, MarcinRob napisał:

> > Uważajcie na klucze do gry bo mogą się zetrzeć. Bo tak się stało w moim przypadku
nie
> wiem co mam zrobić. Może mi ktoś supportu CDProjekt pomóc? :(
>
> Dokładnie. U mnie już po wyjęciu gry z pudełka CD-Key był lekko przytarty i musiałem zgadnąć

> jakiej litery mi brakuje :/

U mnie jest podobnie, ale chodzi o coś innego
Klucz do NWN2 jest OK i czytelny - i sprawdzony :)
Podobnie do NWN1 i NWN-SoU, ale tu nie sprawdzałem jeszcze.
Natomiast Klucz do NWN HOU jest w jednym miejscu nieczytelny - jeden rząd kropek, które go
tworzą jest nieco obsunięty co sprawia, że nie wiem cz jedna z cyfr to 8 czy 9. Całego klucza
z oczywistych względów nie przytaczam :))))

Poniżej wybrana cyfra sfotografowana w trybie "makro":
quizz:
czy to dziewiątka z obiżonymi dwoma punktami, czy niepełna ósemka
gdy patrzę z daleka, a także po głębszej analizie punktów i innych cyfr wydaje mi się, że dziewiątka.
Całe szczęście, że problem dotyczy jednej cyfry - gdy wgram HoU dojdę prawdopodobnie metodą
prób i błędów.




A tak to wygląda u mnie:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam

czy zna ktos jakis oficjalny, polski serwer?


co to aktualizacji pliku nwn2_pc_polish.txt to standardowo jak u wiekszosci


Twoja wersja gry: 1.02.809 Polish

Sprawdzanie pinga: nwn2patch.obsidianent.com
Uzyskiwanie informacji o wersji auto-aktualizacji.
L1czenie...nwn2patch.obsidianent.com
Pobieranie nwn2_pc_autopatch.txt
Uzyskiwanie informacji o uaktualnieniu do gry
L1czenie...nwn2patch.obsidianent.com
Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany


Gra zaktualizowala sie do 1.02 z 1.00 ale z plikiem tekstowym juz sobie nie radzi, chyba trzeba czekac na polski patch


Bardzo prosilbym o info nt polskich serwerow


pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

chciałbym zapytac jakie są minimalne wymagania sprzętowe NWN2 ponieważ czytałem w clicku że wymaga karty graficznej z 64 mb a w cd-action że 128mb ??
czy gra pójdzie na radeonie 9200 SE ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 20:19, masterHADES napisał:

chciałbym zapytac jakie są minimalne wymagania sprzętowe NWN2

Skopiowane z readme NWN2:

Minimalna wymagana konfiguracja sprzętowa dla wersji 1.02:

System Operacyjny: Windows 2000, Windows XP
Procesor: 2.4 GHz Intel Pentium 4 lub równoważny procesor
Pamięć: 512 MB RAM
Miejsce na twardym
dysku: 6.5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
Napęd DVD-ROM: Napęd x6 lub szybszy
Karta Graficzna: ATI Radeon 9800 lub NVIDIA GeForce 6600, lub lepsza
Dźwięk: DirectX 9.0c - kompatybilna karta dźwiękowa
DirectX: DirectX wersja 9.0c (załączona) lub nowsza
Gra wieloosobowa: Szerokopasmowe połączenie internetowe dla gry wieloosobowej
Sterowanie: Klawiatura, Mysz

Dnia 11.12.2006 o 20:19, masterHADES napisał:

czy gra pójdzie na radeonie 9200 SE ??

Nawet jeżeli się odpali (mało prawdopodobne bo 9200, to prawie 9100, a to 8500, który nie jest obsługiwany na 100%), to będzie albo niegrywalna (slajdy), albo grywalna, ale z najgorszym możliwym obrazem złożonym z kolorowych prostokątów/trójkątów.
Poza tym wersja SE jest 64-bitowa, co ją eliminuje z powodu wydajności.
Oficjalnie karta nie jest obsługiwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:24, radaar napisał:

jednakze najwazniejsze pytanie to: czemu ta niedogodnosc pojawia sie u niektorych graczy
[ w tym u mnie ]? owszem, sprawa wyglada na rozwiazana poprzez link podany powyzej, jednak
spora czesc posiadaczy NWN2 nie musi z niego korzystac, gdyz ich "update" jest sprawny. dlaczego?

mam wrazenie, ze sprawa dotyczy wersji zwyklej "czarnej" oraz EK Lawful Good.


dziekuje za uwage. bede bardzo wdzieczny za pomoc :)


Witam.
U mnie był ten sam komunikat o błędzie w aktualizacji, o ponownej reinstalacji gry. Po zainstalowaniu plika NWN2Update105 można było już uruchomić aktualizację bez monitu o reinstalacji.
Mam edycję zwykłą białą.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dwie wersje EK LG oraz EK CE na różnych komputerach , aktualizacja w obu również nie działa. Po wciśnięciu przycisku aktualizuj wyskakuje takie oto okienko błędu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorki, że nie na temat, alemoże ma ktoś z was Neverwinter Nights I z EXtra klasyki next?? Mam potworny problem, bo nie moge znaleźć CDkeya!! Jeszcze raz sorki że nie na temat, ale dość dużo tu działówi nie chciało mis ieszukać takiego o NeverWinter I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja mam pytanie odnosnie bonusow w EK(zlota aura, dodatkowy atut, itemy itp.) mianowicie nie mam tej zlotej aury, moze ktos wie czy to trzeba gdzies wlaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W kwestii wymagań sprzętowych, być może komuś pomoże (jeżeli było, to sorry):

Gra działała u mnie momentami ewidentnie skokowo (Athlon 3800+, 1GB dual, 7800GTX 512 MB). Detale miałem ustawione na max, więc wczoraj próbowałem znaleźć coś, co pomoże "upłynnić" grę - znalazłem!
U mnie odznaczenie opcji "Odbicia na wodzie" i "Załamania obrazu w wodzie" w zaawansowanych opcjach graficznych zdziałało cuda - gra jak na razie chodzi całkowicie płynnie (reszta detali max).
Czekam z niecierpliwością na 1.03 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mogę włączyć toolseta. Pojawia się informacja, że aplikacja nie została właściwie zainicjowana. Po instalacji samej gry, włączyła się kolejna, bardzo długotrwała czegoś, co miało w nazwie .NET. Przerwałem ją, bo nie miałem ochoty, by gra ładowała cokolwiek do katalogu Windows32. Czy może to być przyczyną tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam. czy moglby mi ktos pomoc? mianowicie odpalam ta plytke z EK nwna2 na ktorej sa dodatki(tapety,plakaty) i np. jak klikam na tapete w rozdzielczosci 1024x768 to mi sie wlacza przegladarka i wyskakuje pusta karta i stronka sie nie laduje(uzywam mozilli firefox). myslalem ze te stronki moze otworzyc tylko Internet Explorer lecz nie wiem jak zmienic Ustawienia przegladarki domyslnej z Mozilli na Internet. ^^ Moze mi ktos poradzic? czy to wina mozilli czy tesh cos innego?Co musze zrobic zeby mi zaladowalo te Plakaty, Tapetki itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 12:25, Karister napisał:

Przerwałem ją, bo nie miałem ochoty, by gra ładowała cokolwiek do katalogu Windows32.
Czy może to być przyczyną tego problemu?

tak
zainstaluj, powinno byc ok, jak beda problemy to albo tu albo w watku nwn2 byly podawane sposoby instalacji.
swoja droga co za pomysl zeby przerywac cos co instaluje ci gra - jezeli nie pyta czy instalowac to jest potrzebne do normalnego dzialania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 13:09, gmx napisał:

swoja droga co za pomysl zeby przerywac cos co instaluje ci gra - jezeli nie pyta czy instalowac
to jest potrzebne do normalnego dzialania :)


Zauważ, że gra nie powinna mieć potrzeby wsadzania czegokolwiek do takiego floderu. A poza tym NWN 2 sam w sobie był już zainstalowany. Do tego jeszcze gierki często instalują sporo niepotrzebnych śmieci. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się