• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Najprostszym na to rozwiązaniem jest zakupienie oryginału... Bo to okienko jest związane z posiadaniem nieoryginalnej wersji gry, lub odpalaniem z własnoręcznie zrobionego obrazu.

W tym momencie na tym Forum nie uzyskasz odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mnie się gra wogóle nie uruchamia. Odpala się loader a po wciśnięciu "gra" za chwilę wywala jakiś dziwny komunikat:

Sprzęt to :

A64 X2 3800 ; Gf7900GS; 1GB RAM

Na C:\ 3.3 GB wolnego , "moje dokumenty" przeniesiono na D:\ - 40GB wolnego.

Pisałem do pomocy technicznej ale ani widu ani słychu przynajmniej na razie.


20070107201015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.01.2007 o 19:08, adanos4i napisał:

Nie przeszkadza to w działaniu gry , ale jest troche uciążliwe . Nie moge go przesunąć.

Jaka wersja gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sterowniki są aktualnie najnowsze 93.71

Obawiam się, że to kwestia działania gry z procesorem dwurdzeniowym. Dodam , że pirat chodził bez zarzutu , ale wersja z patchem 1.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.01.2007 o 22:09, maximvs napisał:

Sterowniki są aktualnie najnowsze 93.71

Obawiam się, że to kwestia działania gry z procesorem dwurdzeniowym. Dodam , że pirat chodził
bez zarzutu , ale wersja z patchem 1.3.

Sam sobie odpowiedziales, skoro 1.03 chodzi bez problemu to nalzey czekac az CDP policzy wszystkie nasze pieniazki i zdecyduje sie w koncu zakonczyc sprawe z tym patchem (1.03 pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 06:50, Dead-pl napisał:

> Sterowniki są aktualnie najnowsze 93.71
>
> Obawiam się, że to kwestia działania gry z procesorem dwurdzeniowym. Dodam , że pirat
chodził
> bez zarzutu , ale wersja z patchem 1.3.

Najnowsze to 97.92 :P
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1547



Te sterowniki są TYLKO do kart ósmej generacji (8800GTS/GTX). Nie wolno ich instalować do poprzednich kart :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

...

Czytaj ze zrozumieniem "Since the original file-set only supported GeForce 8800 in the sub-directory modded-inf you can find a modified .inf file should you want to give these drivers a go with all regular GeForce graphics cards."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 09:01, Dead-pl napisał:

...

Czytaj ze zrozumieniem "Since the original file-set only supported GeForce 8800 in the sub-directory
modded-inf you can find a modified .inf file should you want to give these drivers a go with
all regular GeForce graphics cards."


Na prawdę nie sądze, żeby gra nie odpalała się ze względu na sterowniki ( i to w dodatku OFICJALNE ) , których na pewno używają też osoby, którym ta gra chodzi. Z żadną inna grą nie miałem na nich problemów i na starcie je wykluczam jako przyczynę wadliwego działania produktu.

Ktoś już w tym wątku miał podobny problem ale chyba nie doczekał się rozwiązania. Z grą mi się nie śpieszy - zaczekam. Nigdy nie sram żarem w stylu: "kiedy gra wyjdzie, czy już dostaliście przesyłkę, czemu nie ma patch''a itp." Za to powinny być od razu banany rozdawane :)
Wszystlo wyjdzie w swoim czasie i ja na pewno też się doczekam .
Wszystko będzie widać w swoim czasie - kupiłem niedziałającą grę , trudno - moja strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Z grą mi się nie śpieszy - zaczekam. Nigdy nie sram żarem w stylu: "kiedy gra wyjdzie, czy już dostaliście

Dnia 08.01.2007 o 09:42, maximvs napisał:

przesyłkę, czemu nie ma patch''a itp." Za to powinny być od razu banany rozdawane :)
Wszystlo wyjdzie w swoim czasie i ja na pewno też się doczekam .
Wszystko będzie widać w swoim czasie - kupiłem niedziałającą grę , trudno - moja strata.


No to gratuluję cierpliwości tylko że z twoim podejściem i sposobem myślenia daleko nie zajdziesz " kupiłem nie działającą grę , trudno - moja strata " tak jaaaasne ciekawe jak kupisz kiedyś jakiś samochód i dojedziesz pod dom a na drugi dzień już nie odpalisz i już nigdy go nie odpalisz i wtedy sobie usiądziesz na kanapie i powiesz " No trudno kupiłem wadliwy samochód ale co tam moja strata "

Na całe szczęście myślących w twój sposób ludzi na świecie jest mało bo gdyby było ich dużo wszystkie jakiekolwiek firmy obrosły by w piórka i sprzedawały same buble nie dbając o to czy towar jest używalny czy nie bo i po co w końcu nikt nigdy nie ma o nic pretensji więc możemy wciskać klientowi co tylko popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:27, djdinho napisał:

ja uzywaam sterownikow 93.71 i gra mi ladnie chodzila bezproblemowo, mam GF 7900 GS



Jakby jeszcze ktoś na dwujajkowcu powiedział czy mu działa to byłoby fajnie :)

Błąd, który u mnie wywala to tak jakby nie dało się odpalić żadnego pliku .exe związanego z tą grą. Ani nwn_main.exe ani nwn_XP.exe , ani klienta MD - wogóle blokuje odpalanie gry (nawet bezpośrednio-bez loadera). Na firewallach systemowych nie mam nic blokowanego. Odpala się właśnie tylko loader i kupa :)

Co do wypowiedzi Yumera - człowieku , nie mam 15 lat i wiem, że jak firma CDP powiedziała, że coś zrobi - to to zrobi. Najłatwiej jest narzekać . Co ci przeszkadza w MOIM podejściu skoro to MOJE podejście. Uważasz, że twoje narzekanie coś polepszy albo przyśpieszy ? Jeśli tak , to narzekaj np na brak konkretnego patcha do Splinter Cell DA - z tego można zrobić nawet zawód - flamowanie forów :). Przez takich ludzi jak ty pracownikom CDP pewnie wogóle nie chce się juz tu zaglądać, a przynajmniej z miłością tego nie robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:35, maximvs napisał:

> ja uzywaam sterownikow 93.71 i gra mi ladnie chodzila bezproblemowo, mam GF 7900 GS


Jakby jeszcze ktoś na dwujajkowcu powiedział czy mu działa to byłoby fajnie :)

OK - Core 2 Duo i GF7900GS, wszystko działa jak należy. Może masz jakieś problemy z Securomem, skoro blokuje na ekranie loadera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:35, maximvs napisał:

Co do wypowiedzi Yumera - człowieku , nie mam 15 lat i wiem, że jak firma CDP powiedziała,
że coś zrobi - to to zrobi. Najłatwiej jest narzekać . Co ci przeszkadza w MOIM podejściu skoro
to MOJE podejście. Uważasz, że twoje narzekanie coś polepszy albo przyśpieszy ? Jeśli tak ,
to narzekaj np na brak konkretnego patcha do Splinter Cell DA - z tego można zrobić nawet zawód
- flamowanie forów :). Przez takich ludzi jak ty pracownikom CDP pewnie wogóle nie chce się
juz tu zaglądać, a przynajmniej z miłością tego nie robią :)



Trudno taką mają pracę że są narażeni na niezadowolenie klientów to rzecz powszechna na całym świecie co nie zmienia faktu że ludzie bedą niezadowoleni doputy dopuki się nie polepszy. A lepsze jest wypowiedzenie się w danym temacie co się o tym myśli niż zachowywać się jakby się nic nie stało i wszystko było cacy ja nie mówie że to oni ponoszą za to odpowiedzialność w 100% ale poprzez nich właśnie Obsidian powinien się też dowiedzieć że tu też są gracze którzy czekają na patch i się denerwują , że są zawsze na szarym końcu tak jak już było kiedyś z NWN1 o ile wogóle liczy się dla nich taki kraj jak Polska to powinni się bardziej postarać a jeśli sytuacja z kolejnymi patch-ami będzie taka sama to już mamy odpowiedz gdzie nas ma zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:46, Dermi napisał:

OK - Core 2 Duo i GF7900GS, wszystko działa jak należy. Może masz jakieś problemy z Securomem,
skoro blokuje na ekranie loadera ;)



Na pewno coś z systemem zabezpieczeń, ale odinstalowałem już dawno AnyDVD nawet daemon tools''a i kupa ...

Jak sprawdzić czy mi cos nie wchodzi w konflikt z tym zabezpieczeniem ? Słyszałem że jest raczej kapryśne (albo Starforce - sam już nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2007 o 10:58, maximvs napisał:

> OK - Core 2 Duo i GF7900GS, wszystko działa jak należy. Może masz jakieś problemy z Securomem,

> skoro blokuje na ekranie loadera ;)


Na pewno coś z systemem zabezpieczeń, ale odinstalowałem już dawno AnyDVD nawet daemon tools''a
i kupa ...

Jak sprawdzić czy mi cos nie wchodzi w konflikt z tym zabezpieczeniem ? Słyszałem że jest raczej
kapryśne (albo Starforce - sam już nie pamiętam).

Pojęcia nie mam, może na stronie securoma jest coś podane. Swoją drogą, u mnie np. Securom zgodnie sobie koegzystuje z najnowszym Daemonem i nie sprawia żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się