• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W patchu 1.03 PL pojawil sie (jak sie okazalo) problem z toolsetem i przy prosbie o dodatkowe pliki od naszej lokalizacji Obsydian poprosil jeszcze o zmiany, ktore dokonuje przy patchu 1.04 - slowem wydają oba patche i nad oboma pracują bo 1.03 zawiera się poniekad w 1.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To nie zmienia faktu, że każdy termin tutaj podany nie został dotrzymany.
Więc raczej mało kto uwierzy w następne obietnice.
Jedni będą się denerwować a inni potraktują to jako ciekawostkę.
Wszystko to może zmienić tylko pojawienie się patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 22:36, Olamagato napisał:

Natomiast w przypadku 1.03 patch został skończony przez Obsidian i wysłany (pierwsze wymyślanie)
do zabezpieczenia i sprawdzenia poprawności już w tamtym tygodniu, ale najwyraźniej (drugie
wymyślanie) coś poszło nie tak i musi on zostać poprawiony. Po poprawieniu również musi zostać
zabezpieczony i sprawdzony pod względem poprawnego działania, co może zabrać kilka dni (trzecie
wymyślanie).


W takim razie przytaczjac info od Igora:

Witam,

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy (ufff.. w końcu:P) odpowiedź od OBSIDIANa w sprawie polskiej wersji łatki 1.03 do NWN2.

Jeżeli nie pojawią się żadne niespodziewane okoliczności (trzęsienie ziemi, atak ptasiej grypy, itp.) polska wersja patcha 1.03 pojawi się jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam,
Igor

co nastapilo??Trzesienie ziemi??Powodz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tu juz nie chodzi o to ,ze nie wydano patcha. Pomijam to, ze baaaaardzo chcialbym wreszcie płynnie pograć -.-''

Ale Panowie z CDP tak sie urzadzili, ze podawanie kolejnej daty sprawia na ustach graczy szyderczy usmieszek
" Jasne, jutro, w grudniu , po południu " .

Pomijam juz, czy to wina obsidianiu czy cdp, ale niestety malo kto wierzy, ze patch w nastepnym podanym terminie .
Pewnie tym razem gromy z nieba spadną na siedzibe CDP, paląc akurat komp z jedynym dyskiem, gdzie znajduje sie finalny patch :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja po raz pierwszy i ostatni zakupilem cokolwiek z CD Projektu, wiecej tego bledu nie popelnie - szalenstwo co Ci ludzie wypisuja, obiecuja, wyrabiaja, zeby czekac na patcha miesiac czasu ... brawo, to sie nazywa pozadna firma, no tak, przeciez to Polska a nie elegancja Francja

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 08:32, siatix napisał:

> Natomiast w przypadku 1.03 patch został skończony przez Obsidian i wysłany (pierwsze wymyślanie)

> do zabezpieczenia i sprawdzenia poprawności już w tamtym tygodniu, ale najwyraźniej (drugie

> wymyślanie) coś poszło nie tak i musi on zostać poprawiony. Po poprawieniu również musi
zostać
> zabezpieczony i sprawdzony pod względem poprawnego działania, co może zabrać kilka dni
(trzecie
> wymyślanie).

W takim razie przytaczjac info od Igora:

Witam,

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy (ufff.. w końcu:P) odpowiedź od OBSIDIANa w sprawie polskiej
wersji łatki 1.03 do NWN2.

Jeżeli nie pojawią się żadne niespodziewane okoliczności (trzęsienie ziemi, atak ptasiej grypy,
itp.) polska wersja patcha 1.03 pojawi się jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam,
Igor

co nastapilo??Trzesienie ziemi??Powodz??



Sądzę że "Nagły atak lenistwa".
Do patcha 1.03/1.04 to sobie poczekamy, taaak, poczekamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem, to chyba nie jest wina CD-Projektu tylko firmy Obsidian, niemniej jednak przypuszczam, ze do smierci nie zrozumiem dlaczego nie mozna bylo wydac dwujezycznej wersji NWN2 skoro jakims cudem inne gry mozna tak wydawac.
Jak juz wspominalem takie same, albo i nawet wieksze problemy byly z NWN1, gdyz na polskie patche trzeba bylo czekac tygodniami... Takie sa uroki naszych cudownych w Pelni Profesjonalnych Polskich Wersji Jezykowych. Czasem to juz brak mi slow. Nie wiem czy powinienem sadzic, ze to wina tego, ze jestem Polakiem i reszta krajow traktuje nasz kraj gorzej niz kraje 3 swiata, czy to po prostu wina kogos w Polsce...
Fakt to tylko glupi patch do Gry, wiec o co ten halas i rumor? Wszak to przeciez tylko rozrywka, a nie sprawa zycia lub smierci, niemniej jednak, gdy ktos placi za ta rozrywke to chcialby miec pelne prawa, czyli takie same jak wszyscy inni w innych krajach swiata czy UE (do ktorej nota bene przeciez nalezymy prawda?)...
Brak mi slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 10:27, wymiatasz napisał:

ja po raz pierwszy i ostatni zakupilem cokolwiek z CD Projektu, wiecej tego bledu nie popelnie
- szalenstwo co Ci ludzie wypisuja, obiecuja, wyrabiaja, zeby czekac na patcha miesiac czasu
... brawo, to sie nazywa pozadna firma, no tak, przeciez to Polska a nie elegancja Francja


nie no nieprzesadzaj...
ale czekajac na to wszystko (premiera, patch) dochodze do wniosku ze niewarto kupowac gier zaraz po wydaniu... lepiej zaczekac ze dwa miesiace bo patch''e juz beda i gra bedzie tansza... nie strace tyle zdrowia bo po co mi gra na ktorej niemoge w pelni pograc...
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Koniec tygodnia a patcha wciąż brak. -_-
Mam nadzieję, że pracujecie nad tym patchem
tak długo żeby naprawić podstawowe błędy
Polskiej wersji (na przykład męski głos czarodziejki
z Zachodniego portu, czy angielskie imię bóstwa
podczas tworzenia postaci (po kliknięciu w opis jest
już przetłumaczone ;P). Poza tym mam złudzenie,
że wszyscy wrogowie brzmią jak Asimarowie z NWN,
ale to może być już przeczulenie. W ogóle to gdzie można
zgłaszać uwagi co do spolszczenia NWN? Brak niektórych
Polskich znaków można wybaczyć, jednak psuje to ogólne
wrażenie, gdzie temu do spolszczenia Baldura...
Przy okazji widać, że w spolszczeniu nie brał udziału nikt
kto by miał styczność z podręcznikiem D&D albo chociaż
z NWN1. Po kilku minutach domyśliłem się, że umiejętność
"przewracanie" to "upadanie". Problem w tym, że w podręczniku
D&D jest taki atut, ktory służy do przewracania wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mi się wydaje, że patch 1.03 PL jest już skończony i gotowy do wrzucenia, ale jak napisali zawiera on błąd w toosecie, więc aby nie wypuszczać bubla (a poprawiać im się już nie chce) czekają na patch 1.04 w którym to zostanie naprawione. Dlatego oba patche wydane zostaną razem. Bo 1.04 naprawi to co popsuł 1.03. I tyle odemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja dodam jeszcze, ze o ile o patcha poprawiajacego plynnosc gry nie moge winic CD-Projektu, bo to wina Obsidianu, ale to, ze w grze w 20% wszystkich dialogow mowionych nie ma dzwieku, a sporo tekstow pozostalo nieprzetlumaczonych zarowno w dialogach jak i w samej grze (np: jak postac "umiera" to widzimy "groan" co oznacza jek, ale coz widac za trudne sa to slowa zeby je przetlumaczyc...). Mozna chyba to jakos naprawic skoro sprzedaje sie gre w Pelnej Profesjonalnej Polskiej Wersji Jezykowej, to jest to adekwatny profesjonalizm do polskiego rzadu i calego tego kraju ;-P

Jak to dobrze, ze po studiach moja noga w tym kraju juz nie postanie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem wersji BLACK nwn2. Według wymagań podanych na opakowaniu, mój komputer spokojnie powinien śmigać na średnich detalach, a tak nie jest. Ba nawet na minimalnych z najmniejszą rozdzielczością tak nie jest...
Mój komp:
Intel Celeron 3,06 Ghz
GeForce FX 5700 256 MB (pixel Shader 2.0)
1 Gb Ram
120 GB dysk

Gra strasznie przycina... Bawiłem się sterownikami (nowsze i starsze wersjie), ale nie pomogło. Reinstall Windowsa zrobiłem - też nic. Podczas grania nie mam żadnych programów w tle co by zwalniały (wiem, że xfire zwalnia, ale mam go wyłączonego).

Z KOTOREM nie miałem problemów - max detale i śmigał, podobnie jak Gothic - wyłączone shadery, detale tekstur na maxa, bloom wyłączony, shadere ustawiłem na 1.4 rozdzielczość 1240x1024 - śmiga, aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 13:16, cubba napisał:

Zależy kiedy zamówiłeś?


Kiedy dostawa w sklepie. (nakład wyczerpany)

Dnia 13.01.2007 o 13:16, cubba napisał:

> Kiedy bedzie można kupić ze spolszczeniem?
Przecież... http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=8Am5
?


Cytuje : "Więcej szczegółów na temat polskiej premiery podamy wkrótce."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 17:07, Yoschi napisał:

Kiedy dostawa w sklepie. (nakład wyczerpany)


Przecież Neverwinter Nights 2 jest cały czas dostępne. Zarówno edycja biała jak i czarna. Nie wiem gdzie ty tam widzisz, że nakład wyczerpany.
Chyba że masz na myśli edycję kolekcjonerską. Ta była dostępna przed premierą i rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Więcej do sklepu nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 17:46, Daimon_Frey napisał:

> Kiedy dostawa w sklepie. (nakład wyczerpany)

Więcej do sklepu nie wróci.


Grrrrrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się