• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.01.2007 o 09:26, novy154 napisał:

Moim prawem jest stworzyc 1 kopie bezpieczenstwa
ze wzgledu na niklą trwalosc nosnika .


znalazłeś taki wpis w umowie licencyjnej gry NWN2 ? - bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jeszcze do faktu korzystania z kopi zapasowych (kiedy przewiduje takie licencja) , Kopii uzywasz KIEDY uszkodzi ci sie orginał , a nie odwrotnie.

Tak pisało w którejś wersji Windowsa. Wiem bo czytałem...nudziło mi się :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmmm, dobra falkon , niewazne :)

Zakonczmy to, bo pisząc posta nie chcialem wywolac zadnych klotni ani tez nieprzyjemnosci, tak samo nie chcialem narazac CDP na jakiekolwiek straty.

AMEN

Gdy mi sie plytka uszkodzi, skorzystam z gwarancji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 09:32, falkon75 napisał:

A jeszcze do faktu korzystania z kopi zapasowych (kiedy przewiduje takie licencja) , Kopii
uzywasz KIEDY uszkodzi ci sie orginał , a nie odwrotnie.

Tak pisało w którejś wersji Windowsa. Wiem bo czytałem...nudziło mi się :]


Pisac sobie moga:
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art207.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 09:55, Poke napisał:

> A jeszcze do faktu korzystania z kopi zapasowych (kiedy przewiduje takie licencja) , Kopii

> uzywasz KIEDY uszkodzi ci sie orginał , a nie odwrotnie.
>
> Tak pisało w którejś wersji Windowsa. Wiem bo czytałem...nudziło mi się :]

Pisac sobie moga:
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art207.html

Teoretycznie można wykorzystać grę na własny użytek wyłączając biznesowe zastosowania. Niestety obecne nie można sobie tak po prostu zrobic kopii (pewnie jakośtam można ale chodzi mi o proste skopiowanie płytki).
Niestety ciągle niewielka ilość gier może być uruchamiana bez obecności oryginalnego nośnika w napędzie. A szkoda, bo znacznie ułatwia to życie i zwiększa żywotność nośników. Swoją drogą dziwię się, że płytka D2:LOD ciągle mi działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.01.2007 o 10:05, flymar napisał:

Teoretycznie można wykorzystać grę na własny użytek wyłączając biznesowe zastosowania. Niestety
obecne nie można sobie tak po prostu zrobic kopii (pewnie jakośtam można ale chodzi mi o proste
skopiowanie płytki).
Niestety ciągle niewielka ilość gier może być uruchamiana bez obecności oryginalnego nośnika
w napędzie. A szkoda, bo znacznie ułatwia to życie i zwiększa żywotność nośników. Swoją drogą
dziwię się, że płytka D2:LOD ciągle mi działa:)


Oczywiscie, i jest to niezgodne z prawem, ale nie od dzis wiadomo ze prawo jest dla silnych. Ja jako klient mam prawo zrobic kopie plytki, a zabezpieczenia mi utrudniaja. Gwarantuje ze gdyby sytuacja byla w jakis sposob odwrotna juz taki biedy kient mialby na glowie wszystkie mozliwe organizacje z RIAA i MPAA na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy jest to legalne czy nie to jest i jeszcze jakiś czas będzie temat tabu a to nie jest odpowiednie miejsce do dyskusji na ten temat !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:14, DevilQ napisał:

Czy jest to legalne czy nie to jest i jeszcze jakiś czas będzie temat tabu a to nie jest odpowiednie
miejsce do dyskusji na ten temat !!!

Rozumiem, że nie to miejsce, ale czemu tabu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.01.2007 o 10:22, flymar napisał:

Rozumiem, że nie to miejsce, ale czemu tabu?:)

Bo jedni istniejące przepisy interpretują tak a inni tak i wszyscy uważają ze maja racje a ja jestem zdania że to nie jest miejsce na taka polemikę, temat uznaje za zakończony. Wróćmy do narzekań że niema patcha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:30, DevilQ napisał:


> Rozumiem, że nie to miejsce, ale czemu tabu?:)
Bo jedni istniejące przepisy interpretują tak a inni tak i wszyscy uważają ze maja racje a
ja jestem zdania że to nie jest miejsce na taka polemikę, temat uznaje za zakończony. Wróćmy
do narzekań że niema patcha ;-)


To jest oficjalna wypowiedz uokik wiec nie wiem gdzie tu interpretacja. Inperpretowac do chca sprzedawcy i developerzy, ot taka logika Kalego z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam dwie sprawy, po pierwsze: w lewym dolnym rogu pojawiają sie wszystkie informacje z gry, tzn. działania jakie wykonujemy, pkt doświadczenia itp. ale prawie całą tą ramkę przesłania inna, cała czarna! nie moge jej zlikwidować...no i druga sprawa, gdzieś na poczatku gry trafiłem do fortu, w którym trzeba było na cmentarzu uratować całego szefa tego fortu. Rozwaliłem wszystkich, a ten koleś nie chce spowrotem do fortu wrócić! mówi za każdym razem że teraz należy wrócić i ostrzec wszystkich przed tym miejscem i nic! nie chce iść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:50, Drizzt Drow napisał:

mam dwie sprawy, po pierwsze: w lewym dolnym rogu pojawiają sie wszystkie informacje z gry,
tzn. działania jakie wykonujemy, pkt doświadczenia itp. ale prawie całą tą ramkę przesłania
inna, cała czarna! nie moge jej zlikwidować...no i druga sprawa, gdzieś na poczatku gry trafiłem
do fortu, w którym trzeba było na cmentarzu uratować całego szefa tego fortu. Rozwaliłem wszystkich,
a ten koleś nie chce spowrotem do fortu wrócić! mówi za każdym razem że teraz należy wrócić
i ostrzec wszystkich przed tym miejscem i nic! nie chce iść :(


ad 1. Kliknij na ta czarną ramkę i wciśnij ENTER, jak nie pomoże to oznacza że uruchamiasz grę z Cracka, albo się mylę.

ad 2. Na forum gdzieś była komenda jak go na siłę przyłączyć do drużyny, poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:55, pat-i-mat napisał:

ad 1. Kliknij na ta czarną ramkę i wciśnij ENTER, jak nie pomoże to oznacza że uruchamiasz
grę z Cracka, albo się mylę.
ad 2. Na forum gdzieś była komenda jak go na siłę przyłączyć do drużyny, poszukaj.



1. Mam oryginał ale grę uruchamiam z ISO, zawsze tak robie zeby nie niszczyć nośnika. Ale faktycznie, spróbuje zainstalować ponownie z oryginału, może to pomoże.

2. zanim napisałem tego posta przejrzałem z 30 stron tematu... no nic, pozostanie mi dalej szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:59, Drizzt Drow napisał:

> ad 1. Kliknij na ta czarną ramkę i wciśnij ENTER, jak nie pomoże to oznacza że uruchamiasz

> grę z Cracka, albo się mylę.
> ad 2. Na forum gdzieś była komenda jak go na siłę przyłączyć do drużyny, poszukaj.


1. Mam oryginał ale grę uruchamiam z ISO, zawsze tak robie zeby nie niszczyć nośnika. Ale faktycznie,
spróbuje zainstalować ponownie z oryginału, może to pomoże.

2. zanim napisałem tego posta przejrzałem z 30 stron tematu... no nic, pozostanie mi dalej
szukać ;)


To może nie instaluj od nowa tylko uruchom grę z org. DVD a nie z ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:50, Drizzt Drow napisał:

(...)gdzieś na poczatku gry trafiłem
do fortu, w którym trzeba było na cmentarzu uratować całego szefa tego fortu. Rozwaliłem wszystkich,
a ten koleś nie chce spowrotem do fortu wrócić! mówi za każdym razem że teraz należy wrócić
i ostrzec wszystkich przed tym miejscem i nic! nie chce iść :(


Jeśli dobrze pamietam to oprócz "szefa" trzeba w kaakumach odszukać trzech, czy czterech jego pomagierów, z czego jeden chyba lezy tam sobie martwy. Przeszukaj dokładnie podziemia z włączonym podświetlaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 11:41, flymar napisał:

Jeśli dobrze pamietam to oprócz "szefa" trzeba w kaakumach odszukać trzech, czy czterech jego
pomagierów, z czego jeden chyba lezy tam sobie martwy. Przeszukaj dokładnie podziemia z włączonym
podświetlaniem.


Przeszukałem, znalazłem ;) problem leży tylko w upartym szefie, który nie chce ruszyć tyłka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 11:54, Drizzt Drow napisał:

> Jeśli dobrze pamietam to oprócz "szefa" trzeba w kaakumach odszukać trzech, czy czterech
jego
> pomagierów, z czego jeden chyba lezy tam sobie martwy. Przeszukaj dokładnie podziemia
z włączonym
> podświetlaniem.

Przeszukałem, znalazłem ;) problem leży tylko w upartym szefie, który nie chce ruszyć tyłka
:D

Sprawdź tutaj:
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=530324&forum=109

Może to jakiś bug, który został/zostanie poprawiony w 1.03.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 10:59, Drizzt Drow napisał:

1. Mam oryginał ale grę uruchamiam z ISO, zawsze tak robie zeby nie niszczyć nośnika.

Uwaga w kwestii niszczenia nośnika.
Płytę DVD z polskiego NWN2 włożyłem do nagrywarki DVD w czwartek 7.12 tamtego roku. Od tamtego czasu aż do dzisiaj nie wyciągałem z niego płyty. W międzyczasie komputery był uruchamiany ze 25 razy, zamykany, resetowany dwa razy, raz przeniesiony w inne miejsce, raz przypadkiem kopnięty itd.
Płyta po wyciągnięciu z napędu jest czysta jak łza.
Ani jednej ryski,najmniejszego zmatowienia.
Tak wygląda "niszczenie nośnika". Jakieś pytania?
Moim zdaniem argument "niszczenie nośnika" jest w tej chwili bezzasadny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.01.2007 o 14:32, Olamagato napisał:

> 1. Mam oryginał ale grę uruchamiam z ISO, zawsze tak robie zeby nie niszczyć nośnika.
Uwaga w kwestii niszczenia nośnika.
Płytę DVD z polskiego NWN2 włożyłem do nagrywarki DVD w czwartek 7.12 tamtego roku. Od tamtego
czasu aż do dzisiaj nie wyciągałem z niego płyty. W międzyczasie komputery był uruchamiany
ze 25 razy, zamykany, resetowany dwa razy, raz przeniesiony w inne miejsce, raz przypadkiem
kopnięty itd.
Płyta po wyciągnięciu z napędu jest czysta jak łza.
Ani jednej ryski,najmniejszego zmatowienia.
Tak wygląda "niszczenie nośnika". Jakieś pytania?
Moim zdaniem argument "niszczenie nośnika" jest w tej chwili bezzasadny.


Opisałeś skrajnie nienaturalną sytuację. Żaden normalny gracz nie będzie trzymać w napędzie przez ponad miesiąc jednej płyty! Bo gra w inne, bo film sobie obejrzy, muzyki posłucha czy płytkę z gazety wrzuci. Najpierw normalnie użytkuj płytę przez miesiąc, a potem wypowiadaj się na temat niszczenia nośnika.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się