• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

A ja mam taki problem. Jestem w kopalni czy korytarzach tgo Klanu Żelaznej Pięsci i w pewnym momencie moja drużyna przestała za mna łazić. Stoja w miejscu i czekaja na rozkazy. Myślałem że włączyłem przypadkiem tryb marionetek. Niestety to nie to. Więc jak to naprawić? Najlepsze jest to że jak kieruje inna postacią to reszta stoi a moja postać łazi za mną. Co mam z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 18:14, volomir napisał:

A ja mam taki problem. Jestem w kopalni czy korytarzach tgo Klanu Żelaznej Pięsci i w pewnym
momencie moja drużyna przestała za mna łazić. Stoja w miejscu i czekaja na rozkazy. Myślałem
że włączyłem przypadkiem tryb marionetek. Niestety to nie to. Więc jak to naprawić? Najlepsze
jest to że jak kieruje inna postacią to reszta stoi a moja postać łazi za mną. Co mam z tym
zrobic


Czytać forum juz wiele było takich pytań to tak na przyszłość

pierwsza opcja to klikac prawym na kims i w rozkazach podążaj za mną a jak to nie podziała to czytać forum :D już były na to odpowiedzi bo ja nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WSzysto juz probowalem i nic nie pomaga z ta opcja. Proba wymuszenia przez plik ini. konczy sie tak samo czyli niepowodzeniem.
Na dzien dzisiejszy jestem posiadaczem pirackiej wersji ale tylko do konca stycznia. Po wyplacie kupuje NWN2 i lece w Multiplayer.
Moze wina jest po stronie pirackiej wersji gry. Jest cos w tym dziwnego, bo jak uruchamiam gre ti widnieje informacja ze gra jest na 1.02. A po wlaczeniu gry okazuje sie ze 1.00 .
Przyczyna tego jest crack ktory jest w wersji 1.00 a gra chodzi juz na 1.02.
Wiec chyba zeby sobie pograc z wlaczonymi odbiciami w wodzie bede musial poczekac do wyplaty. (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako, że jest to temat pomocy technicznej do NN2 to było by bardzo na miejscu gdybyście mogli skomentować swoje zapowiedzi co do patch-a a dokładnie to nawet dwóch. Dzisiaj jest koniec środka tygodnia, czas w którym wielu spragnionych miało ujrzeć w/w wielce oczekiwane patch-e. Nawet jeśli ich nie ma (ja ich znaleźć nie mogę) to czysta przyzwoitość i szacunek do Klientów sugeruje że powinniście napisać co się z tymi poprawkami dzieje.

Wiecie, Wasze (czyt. Cd Projekt-u) podejście do klientów jest nawet bardziej żenujące niż wypowiedz DjXbeat-a na górze, który na stronie producenta pisze, że coś mu ukradł. Wasze traktowanie, nas graczy, w moim mniemaniu jest jeszcze gorsze.

Może dodam, że zdecydowanie sami przyczyniacie się (swoją niekompetencją i opieszałością) do piractwa. Zgadnijcie ile osób zassie np. Dark Messiah-a z szerokie sieci sklepów torrent?? Po takich akcjach jakie Wy nam urządzacie, na pewno więcej będzie takwyich DjXbeat-ów tyle tylko, że z boru a nie z braku kasy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 21:30, Tai Chi napisał:

Jako, że jest to temat pomocy technicznej do NN2 to było by bardzo na miejscu gdybyście mogli
skomentować swoje zapowiedzi co do patch-a a dokładnie to nawet dwóch. Dzisiaj jest koniec
środka tygodnia, czas w którym wielu spragnionych miało ujrzeć w/w wielce oczekiwane patch-e.
Nawet jeśli ich nie ma (ja ich znaleźć nie mogę) to czysta przyzwoitość i szacunek do Klientów
sugeruje że powinniście napisać co się z tymi poprawkami dzieje.

Wiecie, Wasze (czyt. Cd Projekt-u) podejście do klientów jest nawet bardziej żenujące niż wypowiedz
DjXbeat-a na górze, który na stronie producenta pisze, że coś mu ukradł. Wasze traktowanie,
nas graczy, w moim mniemaniu jest jeszcze gorsze.

Może dodam, że zdecydowanie sami przyczyniacie się (swoją niekompetencją i opieszałością) do
piractwa. Zgadnijcie ile osób zassie np. Dark Messiah-a z szerokie sieci sklepów torrent??
Po takich akcjach jakie Wy nam urządzacie, na pewno więcej będzie takwyich DjXbeat-ów tyle
tylko, że z boru a nie z braku kasy.

Pozdrawiam.



Dobrze powiedziane.

Ja powiem nawet lepiej, niektórzy będą szukać rozrywek gdzie indziej a nie na komputerze.
Bo taka szarpanina jaka tutaj jest to przechodzi wszelkie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydawanie patchy jest istotnie żenadą [o ile pamiętam z jedynką było podobnie]. Nie rozumiem jednej rzeczy - po co zarzekać się, że coś będzie za dwa tygodnie jeśli nie ma tego po miesiącu nawet? Jutro usłyszymy pewnie, że patche będą już na pewno w poniedziałek... i tak w koło Macieju ;P Nie lepiej było nie pisać nic? ;P Jasne, że nie lepiej. Najlepiej by było, gdyby się wywiązać z obietnic... ale cóż. Szkoda, wielka szkoda, że tak się dzieje.
Masz rację w każdym aspekcie, poza jednym - ktoś kto pisze o tym, że ma piracką wersję na forum wydawcy jest ..... niedomówienie. I nie ważne czy wydawca nie wydał patcha na czas, czy gry.
Pozdrawiam również :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tzn jeżeli chodzi o "środek tygodnia" to bądźmy bardziej elastyczni. Nie jest to sztywny termin (uznając poniedziałek za początek, a niedzielę za koniec to wszystko pomiędzy jest środkiem ;) chyba że nie bierzemy pod uwagę weekendów w takim wypadku piątek zamykałby tydzień) Inną sprawą jest, ze uważam raczej za niekompetentne używanie takiego terminu jak "środek tygodnia" w oficjalnej informacji do klienta - powinno się napisać "patch będzie w środę lub czwartek". Tak też spodziewam się patcha. Nie czułbym się również oszukany (czuję się oszukany w związku niedotrzymania poprzednich terminów, ale mniejsza o to) gdyby patch ukazał się w nocy z czwartku na piątek w związku z różnicą czasu pomiędzy strefami czasowymi. Każda inna sytuacja czyni w moich oczach CD PROJEKT oszustami (pomijając oczywiście styuację w której CD PROJEKT dziś lub jutro, no ostatecznie w piątek rano, zamieściłby informację z rozsądnym uzasadnieniem KOLEJNEGO opóźnienia - przy czym rozsądne uzasadnienie to nie informacja, że przecież chodziło o to, że w środku tygodnia to Obsidian kończy prace nad patchem, ale potem to jeszcze musi wziąć Atari, potem znów Obsidian i NIE DAJ BOŻE znów CD PROJEKT - w ich informacji podane było, ze patch bedzie gotowy w "srodku tygodnia" i ewentualne nieporozumienia wynikalyby tylko i wylacznie z braku umiejetnosci sklecenia klarownej, nie-wieloznacznej informacji, wiec tez z ich winy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobije mnie to gdyż codziennie robie aktualizajcje i patcha jak nie było tak nie ma
i zgadzam się z Yarr-em takie myślenie to ja rozumiem tylko obietnice i obietnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 21:52, Yarr napisał:

Nie rozumiem
jednej rzeczy - po co zarzekać się, że coś będzie za dwa tygodnie jeśli nie ma tego po miesiącu
nawet? Jutro usłyszymy pewnie, że patche będą już na pewno w poniedziałek... i tak w koło Macieju
;P Nie lepiej było nie pisać nic? ;P Jasne, że nie lepiej. Najlepiej by było, gdyby się wywiązać
z obietnic... ale cóż. Szkoda, wielka szkoda, że tak się dzieje.


Nie zgodzę się, że lepiej by było gdyby wogole nie informowali. Informacja jest niezbedna. Rzeczywiscie mozna rozkminiac co gorsze - brak informacji czy informacja nieprawdziwa, bez eufemizmow klamstwo. To ciężka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciiiiiiiiii... wsluchajcie sie.... slyszycie? Ciiiiiiiiii... sluchajcie uwazniej... skupcie sie... on... on nadchodzi... to PATCH!

A tak serio - bedzie jak bedzie, mnie tam bardzo do szczescia nie potrzebny, zamiast laty ogolnej, CDP wydaloby late poprawiajaca to badziewne spolszczenie, zabugowane na kazdy sposob.

Z innej beki:Nasz przybrany ojciec (w grze :)) w pl wersji ma calkowicie-niedopasowany-badziewny glos! Jelsi ktos z Was slyszal glos z ENG wersji, to mysle ze podzieli ze mna owo zdanie. Nasowa mi sie taka mysl, ze ta pelka to byla robiona tak, ze bez znaczenia kto jaka barwe glosu ma, a byle zeby zanny ktos podlozyl... i powychodzily badziewia... echh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Polska wersja NWN to żenada w porównaniu z tym co widzieliśmy w BG II. Aktorzy
są nie tylko nie dopasowani ale i sztuczni. Ktoś posłuchał jakim tonem mówi do naszego
bohatera kapłan Helma(?) gdy Duergary najeżdżają wioskę a w kadrze ktoś kona? Koleś
mówi jak by dawno nie widział jakiejś osoby i chciał ją zaprosić na kawe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 22:11, maggit napisał:

Polska wersja NWN to żenada w porównaniu z tym co widzieliśmy w BG II. Aktorzy
są nie tylko nie dopasowani ale i sztuczni. Ktoś posłuchał jakim tonem mówi do naszego
bohatera kapłan Helma(?) gdy Duergary najeżdżają wioskę a w kadrze ktoś kona? Koleś
mówi jak by dawno nie widział jakiejś osoby i chciał ją zaprosić na kawe!


* kapłan Lathandera. I dla mnie pod względem gry lokalizacja to napewno nie żenada, ale rzeczywiście jest pare scen gdzie "vocal acting" jest bardzo słaby, co wynika albo z braku możliwości aktora (to u osób mniej ważnych dla fabuły - granych przez tych nie-zawodowych lub mniej-zawodowych aktorów) lub braku znajomości sytuacji w jakiej sie grany bohater znajduje i co konkretnie chce wyrazić (to uslyszec mozna juz wlasnie u naszych wspoltowarzyszy granych przez tych bardziej znanych aktorow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No przesadzacie troche z krytyka gry aktorow... Nie bylo tak zle:) Zwlaszcza Aldanon.
Naprawde w tlumaczeniu wkurzyly mnie tlumaczenia umiejetnosci... Zupelnie jakby 2 osoby tlumaczyly nie rozmawiajac ze soba, kondycja albo wytrzymalosc,Skoczny Atak a moze Atak z Doskoku,Wicher czy Wirujacy Atak, Cichociemny czy Dyskrecja,Ruchliwosc czy Mobilnosc... Itd itp, jest tych bledow tyle co umiejetnosci:P
CDP schodzi na psy...
P.S. Jak ktos chce zobaczyc naprawde beznadziejne glosy aktorow to proponuje kupic Gothic 3, tez od CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 23:45, Xzwart napisał:

No przesadzacie troche z krytyka gry aktorow... Nie bylo tak zle:) Zwlaszcza Aldanon.
Naprawde w tlumaczeniu wkurzyly mnie tlumaczenia umiejetnosci... Zupelnie jakby 2 osoby tlumaczyly
nie rozmawiajac ze soba, kondycja albo wytrzymalosc,Skoczny Atak a moze Atak z Doskoku,Wicher
czy Wirujacy Atak, Cichociemny czy Dyskrecja,Ruchliwosc czy Mobilnosc... Itd itp, jest tych
bledow tyle co umiejetnosci:P
CDP schodzi na psy...
P.S. Jak ktos chce zobaczyc naprawde beznadziejne glosy aktorow to proponuje kupic Gothic 3,
tez od CDP...


Ja myślę, że nie przesadzają. Myślę sobie nawet, że wiem jakie są (między innymi) przyczyny słabej interpretacji kwestii przez aktorów:

Po 1 - aktorzy nie znają kontekstu (nie wiedzą co się dzieje w danej scence do której nagrywają swój głos)
wyjątkiem są renderowane przerywniki, bo łatwo je aktorowi pokazać - w przeciwieństwie
do tych renderowanych przez silnik gry.
Po 2 - aby ocenić, czy interpretacja aktora (bądź lektora) jest dobra czy nie - należy mieć
odpowiednie predyspozycje. W świecie filmu, reklamy, telewizjii itp. zajmują się tym reżyserzy,
montażyści dźwięku, montażyści obrazu - generalnie osoby mające pojęcie o tym co robią i odpowiednie
doświadczenie. Nie sądzę, aby CDProjekt (czy jak tam się oni nazywają) stać było na wynajęcie
do celów polonizacji jakiejś gierki reżysera (tak jak to zrobił Obsidian).

Nie przesadzają, bo dodatkowo wrażenie psuje to, że część tekstów gra wogóle nie odtwarza
(postaci stoją, kłapią paszczami a nic nie słychać).
Mam wrażenie, że kłopoty z polskim patch-em 1.03 były spowodowane przez wadliwe spolszczenie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Marian Opania podkładał Deaghuna. I zgodzę się - nie był to najszczęśliwszy wybór. Bardzo lubię tego aktora, ale zupełnie mi nie pasuje na elfa. Bardziej na Wróżkę Zębuszkę ;P
Co do reszty głosów i polskiego tłumaczenia. Jest bardzo dużo drobnych błędów i sporo nieprzetłumaczonych tekstów - to jest faktycznie niedociągnięcie i za to należy się nagana. Już nie wspomnę o głosie czarodziejki Amie na początku gry, która jedzie tenorem i Bevila, który pika jak jakiś czubek. Ale za podłożenie głosu do Neeshki, Sanda, Khelgara, Katriony nawet Casavira - jestem to w stanie odpuścić. Henryk Talar jako Grobnar też jest znakomity [ta chora pasja ;P].
Ogólnie rzecz ujmując jest dobrze lecz nie beznadziejnie [albo jak to było w "Nie ma róży bez ognia" - bardzo dobrze, dostatecznie] ;P Po wydaniu polskim można się spodziewać wiele, zwłaszcza od wydawcy BG2 i ciągłym stwierdzaniu, że CDP wydaje lepsze lokalizacje niż Cenega. NWN2 w sporej części schrzaniono pod tym względem, ale jeśli ktoś się wciągnie ilub zacznie sobie żartować z tych rzeczy [ja tak sobie robiłem jaja z postaci i moja dziewczyna uznała, że gra mi się nie podoba - za bardzo się wczuła i uznała, że nabijanie się z postaci jest wyrazem mojego braku szacunku, a to potwierdza to co piszę ;P] to gra - sama w sobie - jest naprawdę znakomita.
Szkoda, że nie przetłumaczono toolsetu, bo po pobieżnym zerknięciu jest on w wersji polsko-angielskiej ;P Cóż, kolejna niedoróbka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 18:43, DjXbeat napisał:

Na dzien dzisiejszy jestem posiadaczem pirackiej wersji ale tylko do konca stycznia.

Na forum wydawcy taka wypowiedź może zakończyć się tylko w jeden sposób. Ban.
Wystarczyłoby więc wypowiadać się na temat gry pod koniec stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2007 o 22:06, slipcio napisał:

Ciiiiiiiiii... wsluchajcie sie.... slyszycie? Ciiiiiiiiii... sluchajcie uwazniej... skupcie
sie... on... on nadchodzi... to PATCH!

Ale idzie w ulepszonej niewidzialności. Nasłuchiwanie nie pomoże.

Dnia 17.01.2007 o 22:06, slipcio napisał:

zamiast laty ogolnej, CDP wydaloby late poprawiajaca to badziewne spolszczenie,
zabugowane na kazdy sposob.

Rzekomo juz wersja 1.03 miała mieć spolszczenie poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się