• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pytanie odnoszące się do zawartości pudełka.
W piśmie Play 1/2007 na pierwszej stronie znajduje się reklama, w której wyraźnie jest napisane, że podstawowa wersja zawiera także mapę, podczas gdy zakupione przeze mnie NWN2 mapy nie zawiera ani w opisie zawartości, ani w pudełku. (Dodam, że reklama ma nagłówek JUŻ W SPRZEDAŻY)

Teraz kwestia terminów. NWN 2 wyszedł 8 grudnia, Play 1/07 w 3 tygodniu grudnia i o ile mnie pamięć nie myli termin dostarczenia reklam to tego numeru to był 4 grudnia. A więc w ciągu kilku dni dodatkowy gadżet został odwołany? Dziwne.
Zwłaszcza przez pryzmat tego, że to podobnie jak Gothic III, bardzo oczekiwana gra cRPG, która również kosztowała aż 129zł(!), a mapa, w przeciwieństwie do Gothica, się jednak "nie zmieściła".


Prosiłbym o odpowiedź - przepraszam jeśli wyjaśnienia już padały, ale nigdzie ich nie wcześniej nie widziałem, ani nie czytałem sprostowań, także na mailach PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To może ja coś zapytam, bo na razie nikt mi nie był w stanie pomóc. Podczas zapisu quicksave zrestartował mi się komputer. Quicksave się uszkodził no więc wczytałem ostatni zapis a tu niespodzianka. Chodzę sobie sam a drużynę wcięło. W innych save''ach to samo. Zważywszy, że jestem na około 80% gry to gra od nowa mi się nie widzi. Po przejrzeniu save''ów natrafiłem na plik ROSTER, który różni się od świeżego save na nowo stworzonej postaci wielkością i zawartością. W nowym pliku są zapisane wszystkie osoby które dołączą lub dołączyły. W uszkodzonych save''ach pustka. Podmiana pliku z nowego save nba stary skutkuje tylko tym, że mam tego w drużynie który się do nowej postaci dołączył. Jak przyłączy resztę???? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"Patch 1.03 do polskiej wersji językowej powinien pojawić się w przeciągu dwóch tygodni, czyli do [zaktualizowano - M] pojawienia się."

Jeśli nie my to nasze dzieci może się doczekają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 11:20, radmax napisał:

"Patch 1.03 do polskiej wersji językowej powinien pojawić się w przeciągu dwóch tygodni, czyli
do [zaktualizowano - M] pojawienia się."
Jeśli nie my to nasze dzieci może się doczekają :-)


Ale widzisz, kontekst zdania "w przeciągu dwóch tygodni czyli do czasu pojawienia się" wyraznie daje do zrozumienia, ze niekoniecznie te dwa tygodnie juz trwaja, do pojawienia sie. Czyli jak sie patch pojawi miną dwa tygodnie :D Co za turbo smut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do CDProjektu.

"- Masz tu synu, grę, co sobie ojciec kupił jak miał czas na święta w 2006, żeby pograć. Ponoć za dwa tygodnie.. Khh... khhh. Gulp.
- Mamo, dziadek znowu majaczy."

Ja już sobie darowałem grę, jak po 3 godzinach obrony warowni gra mi się wyburaczyła przy wczytywaniu lokacji.
Pogram sobie w lutym.

Martwi mnie tylko to, że CDP strzelił sobie samobója. Lubiłem tę firmę i jeśli już zdarzyło mi się kupić grę, to była od nich, bo tylko ich gry dorównywały oryginalnym wersjom. A ta nie dorównuje. Ale już pies ich trącał, bo fatalne spolszczenie (technicznie i merytorycznie - nie aktorsko) to oni, ale technikalia takie jak patche, to już wina Obsidiana.
Tylko samobój jest marketingowo-PRowy.

Na wypadek gdyby wasi marketingowcy mieli mniej sumiennych profesorów: NIE MOŻNA TAK. To nie krzyk rozpaczy. To fakt z dziedziny ścisłego marketingu.

Nie jesteście rodzinna firmą, która nie dowiozła na czas kartofli. Jesteście największym polskim dystrybutorem gier komputerowych z setkami tysięcy klientów. W razie takich katastrof wprowadza się plan zapobiegania, któy powiniście mieć gotowy, żeby nie tracić klientów.
Nie jesteście w komfortowej sytuacji z czasów BG1 i P:T. Transport z Amazon.com kosztuje 4 zł więcej niż od Was.

Ponieważ widocznie w/w planu nie ma, napiszę wam taki i z dobrego serca nie wezmę za to kilkudziesięciu tysięcy złotych, jak czynią to oficjalni specjaliści:

"1. Zatrudnić pana Zenka, studenta, który codziennie rano zaloguje się na forum i napisze ''Negocujemy termin z Obsidianem, wciąż nie mamy informacji.'' rozmaicie formuując to zdanie.
1a. Wariant oszczędnościowy: Pana Zenka zatrudnić skryptem w PHP.
2. Umieścić informację o problemie na stronie www.gram.pl.
3. Raz na tydzień zdać szczegółową relację klientom.
4. Dać jakiś bonusowy download dla klientów którzy kupili grę. Cokolwiek, byle tylko klient czuł się doceniany."

Proszę i nie ma za co. Skorzystajcie na przyszłość. A ja Wam już podziękuję za współpracę w kwestii zapewniania mi rozrywki.

Gdybyście potrzebowali kogoś do zarządzania takimi sytuacjami: Nie liczę drogo.
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam takie pytanie - bo przez CDP sie zagubilem w czasie - czy piatek to srdek tygodnia czy koncowka tygodnia, a moze poczatek?

Echhh... najgorsze jest to że na latke trzeba czekac do grudnia... jeszcze dwa tygodnie... czyli do [zaktualizowano - M] pojawienia się :)

Wiecie, to jakby kupowac nowka auto z salonu, wydajesz na nie mnostwo kasy i okazuje sie ze samochod super, jezdzi i w ogole, ale uklad wspomagania wymaga poprawki, a czesci beda mieli w grudni popoludniu czyli do [zaktualizowano - M] pojawienia się.
Jeszcze co do naglej obnizki ceny NWN2 PL, wyobrazacie sobie taka sytuacje z autem? Kupujecie nowka auto, cieszycie sie, ze ucilaliscie kase na nie, a tu po trzech tygodniach, dowiadujesz sie, ze teraz jest o 30% tansze... rewelacja.

Prawde powiedziawszy to podziwiam polityke CDP, ma ona sobie cos z naszego rzadu - nikt jej nie rozumie. Moze spece od marketingu wiedza co robia, ze obnizka cen na nowy produkt po trzech tygodniach to super krok (ale czy to nie narusza praw konsumenta? A takze co ze sklepami ktore nie moga dac takiej obnizki?).

CDP najlepszym dystrybutorem w Polsce? Wiecie, to ta Polska to faktycznie miejsce gdzie znajduje sie mityczyny koniec swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 13:33, slipcio napisał:

A ja mam takie pytanie - bo przez CDP sie zagubilem w czasie - czy piatek to srdek tygodnia
czy koncowka tygodnia, a moze poczatek?


To jest środek. I to poprzedniego.

Dnia 19.01.2007 o 13:33, slipcio napisał:

Wiecie, to jakby kupowac nowka auto z salonu, wydajesz na nie mnostwo kasy i okazuje sie ze
samochod super, jezdzi i w ogole, ale uklad wspomagania wymaga poprawki, a czesci beda mieli
w grudni popoludniu.


To nie tak. Bo ten samochód owszem, jeździ, ale tylko na benzynie z niektórych firm i tylko na południe, oraz gaśnie zaraz po przekroczeniu granicy swojego województwa.
Ale nic to. Takie rzeczy się zdarzają. Z tym, że w takim wypadku zespół pracowników firmy odpowiedzialny za dany model zajmuje się zorganizowaniem środków zapobiegawczych do czasu naprawienia usterek.

Dnia 19.01.2007 o 13:33, slipcio napisał:

Jeszcze co do naglej obnizki ceny NWN2 PL, wyobrazacie sobie taka sytuacje z autem? Kupujecie
nowka auto, cieszycie sie, ze ucilaliscie kase na nie, a tu po trzech tygodniach, dowiadujesz
sie, ze teraz jest o 30% tansze... rewelacja.

Dnia 19.01.2007 o 13:33, slipcio napisał:

Prawde powiedziawszy to podziwiam polityke CDP, ma ona sobie cos z naszego rzadu - nikt jej
nie rozumie. Moze spece od marketingu wiedza co robia, ze obnizka cen na nowy produkt po trzech
tygodniach to super krok (ale czy to nie narusza praw konsumenta? A takze co ze sklepami ktore
nie moga dac takiej obnizki?).


Tu niestety nic ich winy. Owszem, bucowata zagrywka, ale całkiem normalna. Firmy telefonii komórkowej robią tak cały czas na przykład. Z tym, że tutaj gracz dostaje jasną informację: "Sprzedawaliśmy grę z marżą, którą spokojnie można by obniżyć o przynajmniej 60%". Ale to jest dozwolone.

Co do reakcji sklepów: Z tego co wiem, nie mają narzędzia do obrony. A jeśli mają, to podejrzewam, że CDP by im to wynagrodził.

Dnia 19.01.2007 o 13:33, slipcio napisał:

CDP najlepszym dystrybutorem w Polsce? Wiecie, to ta Polska to faktycznie miejsce gdzie znajduje
sie mityczyny koniec swiata.


CDP wydaje gry na najwyższym poziomie. CDP wydaje gry z najwyższych półek.
Ale mentalnie i organizacyjnie to nadal "Zakład Wulkanizacji Opon U Stacha" spod Skierniewic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic dodac, nic ujac... dziekuje za poprawki... tak czy siak, CDP strasznie nie fer gra... m.pl

Za 50 lat bedzie lepiej... ja kjuz do wladzy dojdzie kandydat na prezydenta Bialegostoku i "nie będzie niczego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.01.2007 o 14:07, slipcio napisał:

Za 50 lat bedzie lepiej... ja kjuz do wladzy dojdzie kandydat na prezydenta Bialegostoku i
"nie będzie niczego" :)


Nie daj boże. Już kiedyś sobie tak ludzie żartowali z leppera i samoobrony, teraz nie jest im do śmiechu.

Co do patcha, to jak widze dalej żadnych informacji od CDP? Można się było spodziewać. Nie wiem tylko czy są oszustami (świadomie piszą nieprawdę) czy przygłupami (nie wiedzą co piszą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam mam problem jak otworzyc console w nwn2 na niemickim windowsie( orginal) grajac w gre po polsku ( tez orginal ) wciskalem tyle tam gdzie ejst na poslckim windowsie ale niedziala wie ktos jak to odpalic?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 14:22, dedoem napisał:

Nie wiem tylko czy są oszustami (świadomie piszą nieprawdę) czy przygłupami (nie wiedzą co piszą).


Nie ma powodu, żeby obrażać ludzi. Nie są oszustami: Mówią, że patch wyjdzie kiedyś. Nie są przygłupami: Sprzedali dziesiątki tysięcy egzemplarzy.
Są ludźmi: Mają cie gdzieś, bo im zapłaciłeś. A to, czy następnym razem to zrobisz widać też ich nie grzeje. Bo z dosyć dużym prawdopodobieństwem to zrobisz.

Nie czekajmy na na lepsze czasy. One już tu są.
Kupujmy gry na Amazonie czy innym Ebayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 14:33, rogal123 napisał:

witam mam problem jak otworzyc console w nwn2 na niemickim windowsie( orginal) grajac w gre
po polsku ( tez orginal ) wciskalem tyle tam gdzie ejst na poslckim windowsie ale niedziala
wie ktos jak to odpalic?1


Wygląda to jakbym nudził się w pracy, ale:

1. Alt+Tab, Alt+Esc, czy coś. Ważne żeby zminimalizować grę tak, żeby była nadal aktywnym programem.
2. Zmień klawiaturę na angielską, albo polską, albo jakąś tam z tyldą w normalnym miejscu. Ewentualnie zmień tę klawiaturę przed uruchomieniem programu, albo ustaw ją jako domyślną.
3. Spróbuj.

Alternatywnie spróbuj zredefiniować klawisz otwierający konsolę w grze, albo w plikach ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.01.2007 o 14:37, Kaen napisał:

Nie ma powodu, żeby obrażać ludzi. Nie są oszustami: Mówią, że patch wyjdzie kiedyś. Nie są
przygłupami: Sprzedali dziesiątki tysięcy egzemplarzy.
Są ludźmi: Mają cie gdzieś, bo im zapłaciłeś. A to, czy następnym razem to zrobisz widać też
ich nie grzeje. Bo z dosyć dużym prawdopodobieństwem to zrobisz.


Nie mam w zwyczaju obrażać ludzi, wierz mi, ale w tej chwili nazywam rzeczy po imieniu. Był podane już 3 terminy które nie zostały dotrzymane.

Przy pierwszym (28-29 grudnia) to było kłamstwo, bo CDP nie miał kompletnie ŻADNYCH przesłanek ku temu, że ta data może być możliwa (wysłali dane Obsidianowi tuż przed świętami i oczekiwali, że zrobią im patcha jeszcze przed nowym rokiem, w dodatku nie mając od nich żadnych informacji? kłamstwo, albo idiotyzm). Druga data, to był koniec poprzedniego tygodnia - choćby się waliło i paliło. Termin niie dotrzymany - tutaj pojawiły się jakieś problemy, którymi nie było wcale trzęsienie ziemii ani atak ptasiej grypy - ale dobra, jest informacja, że patch "będzie gotowy" (?) razem z 1.04 (jupiiii) w połowie tygodnia (?). Informacja zupełnie nie klarowna - nie wiadomo co to znaczy gotowy (czy skończony zupełnie czy tylko przez obsidian) i co to znaczy w połowie tygodnia (środa? czwartek? piątek? tego tygodnia? następnego? w maju? 28-29 XII przypada w 2007 na piątek-sobotę, to może wtedy?). Wiadomo, że klient wieloznaczną informacje zrozumie na własną korzyść więc wszyscy spodziewali się że pograja w 1.04 już w środę.

Dla mnie to albo oszustwo (28-29XII) albo głupota (drugi termin - zapewnianie że jeżeli nie koniec świata to patch będzie świadczy o tym, że nie wiedzeli co piszą więc pisali głupoty; trzeci termin - podali informację tak lakoniczną i niekonkretną, jakby odszyfrowali ją z pomocą samego Johna Nash''a z jakiejś tajnej zakodowanej notki Obsidianu, którą przechwycił ich amerykański superszpieg i przemycił do polski zaszywając ją sobie pod skóra prawego pośladka - prawie tak idiotyczne jak to ostatnie zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po prostu cdp usiadło na laurach i tak jak swego czasu Microsoft tez zlewał ludzi a teraz to wazelina totalna na klienta ale cdp niech nie zapomina o jednej rzeczy a chodzi mi dokładnie że nie mają takiego kapitału jak Microsoft a więc jak dalej będziecie lali na klientów to kiedyś oni się na was odleją. A chciałbym wam jeszcze pogratulować chamstwa fajnie mnie załatwiliście z WoWem kolekcjonerskim i moich znajomych ale sprawą są już zainteresowane odpowiednie służby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kaen zgadzam się z Tobą w 100%. Wręcz z ust mi to wyjąłeś (to co napisałeś) ;-). Ja też wydałem już pare ładnych stówek na gry Cd Projektu. Podobnie jak Ty lubiłem tą firmę, ale strasznie się zawiodłem i tok mojego rozumowania jest całkowicie zgodny z Twoim.

Dla wszystkich zainteresowanych patchem 1.3 (i w wzwyż ;-) ) . Zadzwoniłem do pomocy technicznej i dowiedziałem się, że patcha w tym tygodniu nie będzie. Mało to odkrywcze, to co napisałem, ale gwoli formalności potwierdzam to co wszyscy już wiedzą lub się domyślali. Co do przyszłości poprawek to tak jak od ponad miesiąca, jawi się ona w bardzo jaskrawych kolorach. Rzecz w tym że nie wiadomo czy to dalsza czy bliższa przyszłość. Pani (bardzo uprzejma) sama była z lekka zdegustowana i zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu "może się udać". Normalnie samopowtarzalne i wielokrotne Deja vu ...

Eh, szkoda słów.....a faktycznie wystarczyło by dać jakąś graficzkę czy inny materiał związany z grą i nasza gorycz nabrała by innego posmaku. Nie mówię już o kwestii informowania nas na bieżąco co się z patchami dzieje. Ale to jużz napisałeś. Szkoda, ze tylko dla nas (klientów) jest to oczywiste....

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ach te ciekawostki. Cenega w górę, CDP w dół. Z jednej strony miłe dla Cenegi, z drugiej przykre dla CDP. A i ciekawie się obserwuje to wszystko. Gorzej jak się jest szeregowym klientem, który nie wie co począć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się