• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.12.2006 o 21:32, Pablor napisał:

Mam nadzieję, że na poniższym zestawieniu gierka będzie lepiej śmigała niż Gothic III, napiszcie
czy się nie mylę ???

Barton 3200+
GF 6600GT
RAM 1,2 GB



Niekoniecznie... Athlon +2200@1950, 1GB RAM, Gigabyte GF 6600GT i po kilkunastu różnych konfigach gra śmiga aż miło.

Moja konfiguracja:

1) Wyłączyć wszystkie programy w tle (XFire, GG, Tlen, WinaAmpy, Office i wszystko co macie.. firewalla i antyvira zostawcie ;p)
2) Podkrecam grafe ( u mnie rdzen na 525MHz i pamieci na 1150MHz )
3) W samej grze: tekstury na srednie (niskie sa ochydne ;p), cienie wylaczone w calosci, efekt poswiaty wlaczony, zrodla swiatla 2, AA wylaczony, wszelkie cieniowanie na liniowe (punktowe tez sa ochydne) i koniecznie wylaczyc zanikanie przedmiotow/obiektow (nie pamietam dokladnie). Rozdzieloczosc obojetna, u mnie ma znikowy wplyw.... gram na natywnej dla lcd - 1280x1024.

Gra poza miastami smiga ze heeej. Spokojnie, bez zadnych hakow itp. W miastach i lokacjach zamknietych minimalnie haczy przy duzej liczbie postaci (8 i wiecej), szczegolnie podczas czarowania ;).

Podsumowujac, naprawde z 6600GT mozna spokojnie grac. (BTW gothic 3 u mnie nie dal rady, doslownie KILKA klatek na sekunde, ale szczerze mowiac nie bawilem sie plikami ini, a ponoc to pomaga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 12:37, euro2000 napisał:

> Mam nadzieję, że na poniższym zestawieniu gierka będzie lepiej śmigała niż Gothic III,
napiszcie
> czy się nie mylę ???
>
> Barton 3200+
> GF 6600GT
> RAM 1,2 GB
>
>

Niekoniecznie... Athlon +2200@1950, 1GB RAM, Gigabyte GF 6600GT i po kilkunastu różnych konfigach
gra śmiga aż miło.

Moja konfiguracja:

1) Wyłączyć wszystkie programy w tle (XFire, GG, Tlen, WinaAmpy, Office i wszystko co macie..
firewalla i antyvira zostawcie ;p)
2) Podkrecam grafe ( u mnie rdzen na 525MHz i pamieci na 1150MHz )
3) W samej grze: tekstury na srednie (niskie sa ochydne ;p), cienie wylaczone w calosci, efekt
poswiaty wlaczony, zrodla swiatla 2, AA wylaczony, wszelkie cieniowanie na liniowe (punktowe
tez sa ochydne) i koniecznie wylaczyc zanikanie przedmiotow/obiektow (nie pamietam dokladnie).
Rozdzieloczosc obojetna, u mnie ma znikowy wplyw.... gram na natywnej dla lcd - 1280x1024.

Gra poza miastami smiga ze heeej. Spokojnie, bez zadnych hakow itp. W miastach i lokacjach
zamknietych minimalnie haczy przy duzej liczbie postaci (8 i wiecej), szczegolnie podczas czarowania
;).

Podsumowujac, naprawde z 6600GT mozna spokojnie grac. (BTW gothic 3 u mnie nie dal rady, doslownie
KILKA klatek na sekunde, ale szczerze mowiac nie bawilem sie plikami ini, a ponoc to pomaga)


"Niekoniecznie" - odnosilo sie do odpowiedzi Vipera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tragedia, dziś dostałem NWN 2. Włączam. Podniecony. Niestety wszystko prysło gdy włączyłem grę na moim sprzęcie na średnich ustawieniach (AMD Atlhon xp+2400, 1gb ram, GF 6600 GT Gigabyte 128 mb). Mam w tym początkowym budyneczku 19 fps''ów oO a w wiosce trochę zacinało. Czekam na łatkę 1.03 PL, która podobno dużo da, a teraz zainstaluje nieoficjalną aby zobaczyć co może dać :C. A, no i u mnie na szczęscie tyle samo FPS''ów z XFire jak i bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam chce kupić NWN2 ale nie wiem czy pójdzie ta gra na moim laptopie a sprzęt to:

Karta graficzna Nvidia GeForce Go 7300 128 własnej pamięci VRAM (256MB Turbo Cache)

Procesor Dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo T5500 (1.66GHz, 2MB pamięci L2 Cache, 667 MHz)

Dysk twardy 100 GB

Pamięć RAM 1GB

OS WinXP MCE 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja mam inny problem, nie zwiazany z grafika.

Otoz losowi czlonkowie druzyny nagle przestaja za mna chodzic - stoja w miejscu jak kolki i reaguja tylko kiedy ktos ich zaatakuje. I nie, ryb marionetki mam u nich wylaczony, ba jestem pewny ze jest wlaczony - inaczej nie broniliby sie nawet przy ataku wroga, prawda?

Co moze byc powodem tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak zupełnie z innej beczki. Czy komuś rozmazały się klusze na okładce instrukcji? Czy jest szansa odzyskania starych lub otrzymania nowych? Nie uśmiecha mi się trzymanie gry wartej tle kasy i zakupionej w sklepie gram.pl na półce i patrzenie się ciągle na pudełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


MHm...
Mam sprzęt
Sempron 3300+, GF 6600GT, 512 Mb RAM...
I tak G3 mi chodził tak, że bolało od samego patrzenia, a jak sie kawałek ruszyło postacią to już w ogóle płacz i zgrzytanie zębów... To NWN 2 chodzi mi na średnich detalach pięknie...
Mhm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 18:37, cubba napisał:

MHm...
Mam sprzęt
Sempron 3300+, GF 6600GT, 512 Mb RAM...
I tak G3 mi chodził tak, że bolało od samego patrzenia, a jak sie kawałek ruszyło postacią
to już w ogóle płacz i zgrzytanie zębów... To NWN 2 chodzi mi na średnich detalach pięknie...
Mhm...


Hmm to może NWN2 jednak działa lepiej niż G3, chociaż u mnie jest dokładnie na odwrót niż u Ciebie.
W G3 gram na full detalach w 1280x1024 i działa bardzo dobrze (nie licząc czasu po pierwszym loadzie lub wyciągania pochodni), NWN2 zaś działa dobrze tylko poza miastami lub bagnami, co ciekawe nie wiele daje zmniejszanie datali czy zmiany rozdzielczości, niestety podobnie jest u mojego kumpla który ma GF''a 7900GTX...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ogólnie silnik NWN 2 jest zwalony pod każdym względem. Trzeba czekać na łatki. My, Polacy na 1.03, a inni już pewnie i tak narzekają na nią i chcą 1.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 18:37, cubba napisał:


MHm...
Mam sprzęt
Sempron 3300+, GF 6600GT, 512 Mb RAM...
I tak G3 mi chodził tak, że bolało od samego patrzenia, a jak sie kawałek ruszyło postacią
to już w ogóle płacz i zgrzytanie zębów... To NWN 2 chodzi mi na średnich detalach pięknie...

Mhm...

Miód dla mych uszu. Gothic mi działa tak, że można grać, ale raczej nie czerpię z tego przyjemności. Czytałem, że NWN 2 jest wymagający, ale nie aż tak jak G3. Jak widać większość z Was to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 15:51, Marco Polo napisał:

Tak zupe3nie z innej beczki. Czy komuś rozmaza3y sie klusze na ok3adce instrukcji? Czy jest
szansa odzyskania starych lub otrzymania nowych? Nie uśmiecha mi sie trzymanie gry wartej tle
kasy i zakupionej w sklepie gram.pl na pó3ce i patrzenie sie ciągle na pude3ko.



A ja mam nieczytelny jeden znak w serialach do NWN dodadawanej do tejze edycji :( co cieakawe probowalem go zastąpia wszystkimi mo?liwymi z klawiatury i NIC :((( sry z a obraz z cama ale na cyfraka mnie nie stać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 21:56, PureEvil napisał:

> Tak zupe3nie z innej beczki. Czy komuś rozmaza3y sie klusze na ok3adce instrukcji? Czy
jest
> szansa odzyskania starych lub otrzymania nowych? Nie uśmiecha mi sie trzymanie gry wartej
tle
> kasy i zakupionej w sklepie gram.pl na pó3ce i patrzenie sie ciągle na pude3ko.


A ja mam nieczytelny jeden znak w serialach do NWN dodadawanej do tejze edycji :( co cieakawe
probowalem go zastąpia wszystkimi mo?liwymi z klawiatury i NIC :((( sry z a obraz z cama ale
na cyfraka mnie nie stać :(


Napisalem już w tej sprawie do Działu Obsługi Klienta i czekam na odpowiedź w mojej sprawie. Masz szczęście ja mam zamazany klucz do NN2 i obu dodatków do NN. Mogłbym użyć googlowego klucza ale chce mieć swój orginalny do grania w sieci, w końcu głownie po to kupiłem NN2. Zresztą to nie nasza wina, że druk był zwyczajnie do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.12.2006 o 15:33, corum_pob napisał:

A ja mam inny problem, nie zwiazany z grafika.

Otoz losowi czlonkowie druzyny nagle przestaja za mna chodzic - stoja w miejscu jak kolki i
reaguja tylko kiedy ktos ich zaatakuje. I nie, ryb marionetki mam u nich wylaczony, ba jestem
pewny ze jest wlaczony - inaczej nie broniliby sie nawet przy ataku wroga, prawda?

Co moze byc powodem tej sytuacji?

Czasem tak mi się dzieje
Shift+prawy przycisk na swojej postaci i wydaj rozkaz bodajże "za mną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś miał problem z "przywieszaniem" się gry w siedzibie Gityanek w Dzielnicy Handlowej??
Wchodze do budynku, próbuje wydawać rozkazy postaciom i nagle nastaje kilkunasto sekundowy przestuj po czym zostaje jedna z postaci (nie zawsze ta sama) teleportowana do innego pomieszczenia, nie mówiąc już o tym że całkowicie rąbią się jakiekolwiek zaklęcia na pasku szybkiego dostępu.
Ktoś miał może podobny problem (w wersji angielskiej tego nie ma z tego co mi kolega powiedział)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.12.2006 o 14:09, Johnny Bravo napisał:

Patch 1.03 do polskiej wersji językowej powinien pojawić się w przeciągu dwóch tygodni,
czyli do końca grudnia.


Witam

Czy wiadomo cos na temat chociazby przyblizonej daty publikacji patcha? Tzn. czy dane nam bedzie cieszyc sie pl wersja jeszcze przed swietami czy raczej po?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się