• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
lionux

Linux vs. Windows

Pytanie

45 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Linuź Home Edition, jak sama nazwa wskazuje jest dostosowany dla użytkownika domowego, czyli bez problemu możesz przeglądać internet i grać w gry oraz wiele więcej. Też mam HE i nie narzekam. Co do Linuksa, to polecam Ci dystrybucję Ubuntu (w wersji 6.06 LTS). Jak dla mnie Linux jest lepszy od Windowsa, chyba, że komputera używasz do gier - w tym przypadku lepsza jest Winda. Zaznaczę także, że Linux według wielu badań uznawany jest za bezpieczniejszy od konkurencji spod logo Microsoftu.

Mam nadzieję, że w czymś pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:55, Barklu napisał:

Linux ma wielką zaletę - jest bezpłatny.

Nom i to jego glowna karta przetargowa jest ;) Zreszta Linux nie jest taki zly sadzac po jego ''umiejetnosciach''. Ale i tak wole Winowsa (bardziej z przyzwyczajenia niz przekonania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:58, lionux napisał:

Ale grac sie nie da na linuxie?


Teoretycznie się da, są tzw "emulatory" windowsa, które mają sprawiać że gra działa jak pod windą.

Tyle że nie zawsze się to udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:58, lionux napisał:

Ale grac sie nie da na linuxie?


Jasne, że się da. Są gry pisane specjalnie na Linuxa.

Normalnie to nie odpalisz gier spod Windowsa na Linuxie, ale i na to znajdzie się sposób. Istnieją takie programy jak Wine (dla aplikacji nie wykorzystujących 3D) oraz Cedega (dla korzystających z 3D, czyli m.in. gier). Jednak wydajność ich pod Linuxem jest mniejsza niż na Windowsie.

A dlaczego tak pilnie chcesz kupić Winde? Czyżby miało to związek z kontrolami antypirackimi? (nie, żebym myślał, że masz pirata, ale jednak chciałbym wiedzieć dlaczego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:58, lionux napisał:

Ale grac sie nie da na linuxie?


W coś napewno się da grać, ale napewno nie takie jakies wielkie hity. Linux mam tą zalete ze jeste darmowy, bez problemu dostepny w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:01, Fumiko napisał:

Teoretycznie się da, są tzw "emulatory" windowsa, które mają sprawiać że gra działa jak pod
windą.


Chciałbym zaznaczyć, że te programy to nie emulatory. Najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj. Na przykładzie WINE (Wine Is Not an Emulator - Wine nie jest emulatorem), podobnie z Cedegą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:05, Goyaka napisał:

Chciałbym zaznaczyć, że te programy to nie emulatory. Najpierw sprawdź, a potem się wypowiadaj.
Na przykładzie WINE (Wine Is Not an Emulator - Wine nie jest emulatorem), podobnie z Cedegą.


Zupełnie nie o tym mówiłam, a Linuxa musiałam zrezygnować dobre 2 lata temu więc mogę nie być na bieżąco. Wolno mi? Nie życzę sobie tego typu ataków więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:12, lionux napisał:

Nie bo ta cała kontrola to raz ze sciema tylko rza grozi ze wbija na chate a niemaja prawa
przed uwszesnym zawiadomieniem po prostu kupuilem sprzet a niemam windowsa


To gdzie kompa kupiłeś? Przecież teraz 90% nowych kompów dostaje Windows niejako do zestawu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:10, Fumiko napisał:

Zupełnie nie o tym mówiłam, a Linuxa musiałam zrezygnować dobre 2 lata temu więc mogę nie być
na bieżąco. Wolno mi? Nie życzę sobie tego typu ataków więcej...


Wcale Ciebie nie atakowałem, ale jeśli ktoś się wypowiada w taki temacie, to powienien lepiej wytłumaczyć naszemu założycielowi tematu tą sprawę. A tak, to można go wprowadzić w błąd.

I nie pisz, że Cię atakuję, bo tak nie jest. Nie bierz wszystkiego tak do siebie i się nie bulwersuj. W życiu spotka Ciebie wiele gorszych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli chcesz grać bez ograniczeń - to kup Windowsa (to czy home, czy prof zależy od zastosowania - w domu całkowicie wystarczy Ci home)
Jeżeli głównie serfujesz po necie i chcesz być bezpieczny, lub po prosu używasz kompa w innym celu niż gry - weź linuksa - jest darmowy i ma mnóstwo darmowego oprogramowania.

A jeżeli chcesz i grać i serfować itd. - kup sobie Winde i zainstaluj, a na drugiej partycji zainstaluj Linuksa. Głównie używaj Linuksa a do grania - Windę. Jak grasz w sieci - to dobry firewall plus AV - baaardzo wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:12, lionux napisał:

Nie bo ta cała kontrola to raz ze sciema tylko rza grozi ze wbija na chate a niemaja prawa
przed uwszesnym zawiadomieniem po prostu kupuilem sprzet a niemam windowsa


Powiedz to moim trzem kolegom, że cała ta kontrola to ściema. Już pożegnali się z komputerami i płytkami. Teraz czeka ich jeszcze gorsze... ale dobrze im tak, kradli, to niech odpowiedzą, za to co zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:20, Sithek napisał:

Po akcji z kontrolami większość klasy przeszła na ciemną stronę Linuxa. To smutne.


A dlaczego smutne. Jeśli ich nie stać (co jest jednak dziwne - kupują kompa za kilka tysięcy, ale kilku stówek na Winde nie mają), to chyba dobrze, że przestali kraść i przeszli na "ciemną stronę Linuxa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:17, Goyaka napisał:

> Nie bo ta cała kontrola to raz ze sciema tylko rza grozi ze wbija na chate a niemaja prawa

> przed uwszesnym zawiadomieniem po prostu kupuilem sprzet a niemam windowsa

Powiedz to moim trzem kolegom, że cała ta kontrola to ściema. Już pożegnali się z komputerami
i płytkami. Teraz czeka ich jeszcze gorsze... ale dobrze im tak, kradli, to niech odpowiedzą,
za to co zrobili.

zaszwe mnie to bawiło jak ktoś tak mówił... w polsce jest takie prawo że jeżeli chcą ci zrobić np przeszukanie domu ( w tym przypadku jest to poszukanie piratów) to muszą meć pozwolenie osoby mieszkającej w tym domu.. inaczej złamaliby by prawo jak by weszli ... po drugie M$ nie udostępnia w Polsce historii tego co robiłes na kompie np sciagales nielegalne pliki itp więc nieiwem na jakiej podstawie weszli do domu i zabrali płytki i kompa... inną sprawą jest to jak policjia przyjedzie do jakegos publicznego miejsca ( np giełda) i zobaczy ze jest sprzedawana jakas gra nielegalnie wtedy maja pełne prawo do zabrania gier itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz, podstawowa zasada jak Ci się zjawi policja pod drzwiami:

- Ma pan komputer?
- Nie mam...
- Możemy wejść?
- Nie.

Najwyżej wrócą z nakazem prokuratorskim. Do tego czasu dysk będzie czyściutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:25, MrMurdzi napisał:

zaszwe mnie to bawiło jak ktoś tak mówił... w polsce jest takie prawo że jeżeli chcą ci zrobić
np przeszukanie domu ( w tym przypadku jest to poszukanie piratów) to muszą meć pozwolenie
osoby mieszkającej w tym domu.. inaczej złamaliby by prawo jak by weszli ... po drugie M$ nie
udostępnia w Polsce historii tego co robiłes na kompie np sciagales nielegalne pliki itp więc
nieiwem na jakiej podstawie weszli do domu i zabrali płytki i kompa... inną sprawą jest to
jak policjia przyjedzie do jakegos publicznego miejsca ( np giełda) i zobaczy ze jest sprzedawana
jakas gra nielegalnie wtedy maja pełne prawo do zabrania gier itp.


Nie wiem, czy wiesz, ale już ściągając coś z P2P zostawiasz poo sobie ślady. I tak po nitce docierają do kłębka. Podaję tylko jeden z możliwych sposobów.

A co ty też korzystasz z nielegalnych programów/gier/filmów/muzyki?
Bo ja nie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:24, Goyaka napisał:

> Po akcji z kontrolami większość klasy przeszła na ciemną stronę Linuxa. To smutne.

A dlaczego smutne. Jeśli ich nie stać (co jest jednak dziwne - kupują kompa za kilka tysięcy,
ale kilku stówek na Winde nie mają), to chyba dobrze, że przestali kraść i przeszli na "ciemną
stronę Linuxa".


Porzucili granie. To mnie smuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:28, Fumiko napisał:

Najwyżej wrócą z nakazem prokuratorskim. Do tego czasu dysk będzie czyściutki...


A too, z choinkiu się urwałeś? Nie wiesz, że istnieją takie programy, które służą do odzyskiwania danych z HDD.Po drugie, myślisz, że tego nie zrobią, ale tym bardziej ich zdziwi, że dysk jest czyściutki, więc wemą. po trzecie, jak chodzili, to razem z prokuratorem, który w razie czego wystawiał nakaz na miejscu (tak więc nie sądze, czy byś zdąrzył sformatować twardziela).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować