Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spisek Nvidii i AMD?

46 postów w tym temacie

Zmowa kartelowa jest bardzo trudna do udowodnienia. I traktowana jako poważne przestępstwo (w Stanach do 9 lat bodajże dla prezesów). A kary finansowe są masakryczne, znacznie wyższe niż u nas. Więc jeśli by się to potwierdziło, to ceny w żadnym wypadku nie spadną. Za coś trzeba będzie grzywny opłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa generacja kart graficzna jest średnio o 300 złotych dorższa od poprzednich. Być może niektórzy są zbyt młodzi i nie pamiętają co było, kiedy intel sztucznie windował ceny swoich układów scalonych. Podobna sytuacja jest teraz. Kiedy pierwsze układy 3d wchodziły na rynek najdorższy kosztował 800 złotych - teraz 3000, w sli nawet ponad 5000.
To coś się dzieje na rynku komputerowym jest paranoją.
Chyba 3 albo 4 lata temu Nvidia wypuściła na rynek serię układów graficzny ze znaczkiem 5-----, były to karty graficzne nie warte swojej ceny, a jednak tylko pojedyncze głosy starały się cokolwiek naświetlić i wyjaśnić.
Niestety mi mamusia i tatuś już nie kupią komputera, więc dla mnie ganienie za takie rynkowe manipulacje jest rzeczą, jak najbardziej na miejscu.
Do tego dochodzi ten cały multum rodzai tych kart, rożnice do ok 30 złotych, a skos jakości liczony w 10-20 %....
No przecież to jest chore. Człowiek człowiekowi podkłada nogę, w imie czego?
A poza tym, przy ilości sprzedawanych układów te ceny mogły być zdecydowanie niższe.
A tak praktycznie raz na 2 lata komputer ciągnie od człowieka 4-6 tysięcy złotych...


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mrukliwy masz rację co do rosnących cen nowych układów, ale pamiętajmy, że procesy tworzenia, badań, itd też są droższe więc część tych 300zł to właśnie koszt tych układów, no ale na pewno nie wszystko :)
co do nVidii i FX5*** to tylko kilka (zaledwie chyba 2) układy były warte swojej ceny, choć też nie od razu po premierze.
A co do ostatniej kwestii... no cóż, ja nie wiem co Ty kupujesz, ale mnie co ok 1,5 roku komp kosztuje max 1,5k i starcza to na granie (w nowe gry na dobrych detalach) przez kolejne 1,5r :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:11, Czedwik napisał:

Niezależnie od tego jakiej firmy produktów jesteś fanem, to taki brak konkurencji nie działa
dobrze.

Nie jestem fanem żadnej, kupuje te produkty, o których więcej dobrego słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować