Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień piąty

28 postów w tym temacie

Hakken

Nadszedł czas by opowiedzieć wam o reszcie ras zamieszkujących kontynent Faerun. Wczoraj opowiadaliśmy o ludziach, elfach i półelfach, dziś przyszedł czas na całą resztę tej jakże różnorodnej czeredy. Zobaczmy zatem w jaką rasę można się wcielić w Neverwinter Nights 2. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień piąty" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 00:30, Balthor666 napisał:

wart jest kupienia, ale musisz przygotowac sie do dosc marnego "chodzenia" nawet na dobrych
kompach, wyjdzie patch i poprawi wszystko, ale ogolnie da sie grac i polecam


Athlon 64 3500+, 2gb ramu i gf 7600gt xfx na takim sprzęcie chodzi bardzo ładnie. Detale i ustawienia wszystko na maxa, rozdzielczośc 1024x768. Nie włączam większej bo mi monitor wtedy wysiada także nie testowałem gry przy większych rozdzielczościach.
Martwi mnie raczej co innego - rozgrywka w singlu. Gram już dłuższy czas i póki co rola drużynowego złodzieja sprowadza się jedynie do rozbrajania pułapek i otwierania zamków, jeszcze ani razu nie użyłem "krycia się w cieniu". Właściwie jak do tej pory nie było mowy o jakichkolwiek podchodach i strategii, właściwie standardowo wpadam na lokację zarzynam z mniejszym lub średnim problemem wszystko co się rusza i idę dalej. Gdzie strategia z BG2 czy nawet IWD gdy ustawiałem często każdego z członków drużyny przed atakiem, gdzie chowanie się w cieniu miało jakieś zastosowanie dla zwiadu i rozpoznania lokacji. Nawet świat jakiś taki bez życia :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warty kupienia to na stówę jest BG2. Do tego kosztuje 19,90 PLN-a, jeśli się nie mylę. Czy NWN2 był wart zakupu przekonam się być może jutro. Mam nadzieję, że był. A jak nie, to pozostaje BG3. Może kiedyś wyjdzie? Co Wy na to? Czy są jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wątpie żeby wyszła historią opowiedziana w bg jest już zamknięta (co więcej w jednym z zakończeń tob stawaliśmy się bogiem mordu, a takowemu już naprawdę mało kto podskoczy więc byłby problem z głównym złym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 05:14, sebaloz napisał:

Warty kupienia to na stówę jest BG2. Do tego kosztuje 19,90 PLN-a, jeśli się nie mylę. Czy
NWN2 był wart zakupu przekonam się być może jutro. Mam nadzieję, że był. A jak nie, to pozostaje
BG3. Może kiedyś wyjdzie? Co Wy na to? Czy są jakieś szanse?

Pewnie wyglądałby jak NN2, a tego chyba osobiście bym nie chciał. Pozwolę sobie zacytować stwierdzenie jednego z klientów CDP "niestety mało grywalne gierki 3D wyparły supergrywalne 2D".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem wersji oryginalnej anglojęzycznej i jedno co mogę powiedzieć jest gorsza od jedynki ale to jest tylko moja opinia, zupełny brak klimatu, na maxa liniowa fabuła w bard''s tale było ciekawiej, do tego brak wyboru obrazków postaci podczas tworzenia i ile radości sprawiało kreowanie bohater, klasa typu rogue wogole nie istnieje jedyne co robi to rozbraja i otwiera skrzynie ale tego tez nie musi na siłe robić, i ta cukierkowa grafika dla mnie po prostu koszmar szkoda bo jest fanem tego gatunku przeszedłem wszystkie crpg z tej stajni BGI,BGII,NWN,Planescape,IWD I,II ale w tym jednym przypadku szkoda mi wydanych pieniędzy napewno tej gry nie przejdę chyba ze mi ktoś do głowy lufe przystawi.... ale moze komus sie spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

jedno co mogę powiedzieć jest gorsza od jedynki ale to jest tylko moja opinia

Miejmy nadzieję... ;)

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

zupełny brak klimatu

Wg mnie brak klimatu miała jedynka. Wystarczy porównać sobie ilość osób, które po BG2 kupiły ToB, a ile osób kupiło dodatek NWN: SoU. Te liczby sa wg mnie nieporównywalne.
Ale po co kopać leżącego.
NWN, to denna muzyka (chyba najgorsza z cRPG), grafika obrzydliwa, wszędzie szarości, ciemności, lokacje tragiczne, bzdury typu zegar słoneczny w nocy, urwane wątki w tym główne... Ratowało tą grę tylko multi i dodatki robione przez graczy. Dosłownie ratowało.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

do tego brak wyboru obrazków postaci podczas tworzenia

Obrazki, to była nędzna proteza braku porządnego 3D w nowych grach. Chciałbyś mieć inną postać, twarz - to sobie ją zrób i włącz do gry.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

klasa typu rogue wogole nie istnieje jedyne co robi to rozbraja i otwiera skrzynie

Lotr jest tak szeroką klasą, że musiałbyś zdefiniować co wg Ciebie miałby robić.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

ale tego tez nie musi na siłe robić

Jak zrobi na siłę, to jedyne co ze skrzyni zostaje, to kamyki i kasa. Cała reszta jest zwykle rozwalona. Backstab działa bardzo dobrze, używanie różdżek itp. też jest ok. Nie wiem czego ty od złodzieja wymagasz.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

i ta cukierkowa grafika dla mnie po prostu koszmar

Nie wiem jak mogłeś grać w BG1. Tam cukierkowa grafika była na porządku dziennym w większej części gry. Mimo, że było to 2D.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

szkoda mi wydanych pieniędzy napewno tej gry nie przejdę

Wiesz, do każdej gry trzeba próbować przyzwyczaić się. Chociaż do niektórych sie nie da. Mnie z kolei w NWN2 denerwuje wszystko to co przypomina NWN1. Osobiście, wyrżnąłbym z jedynki wszystko i zostawił conajwyżej tylko tytuł.
Szczególn mnie denerwują te smętne muzyczki z tawern NWN1. Po prostu bywałem wściekły jak można było tak spartolić muzykę. Dlatego pierwsze co zrobiłem, to wywaliłem niemal całą muzykę NWN1 z NWN2.

Dnia 12.12.2006 o 12:39, esgar0th napisał:

chyba ze mi ktoś do głowy lufe przystawi.... ale moze komus sie spodoba

No cóż ja to samo mógłbym powiedzieć o ponownym przejściu całego NWN1 z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować